Chabarovsk – Kunlun 2:1 (kon.) | Novosibirsk – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 2:1 (2:1 po s.n.)
Barys – Čeljabinsk 4:3 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Toljatti 3:4 (po pr.) | Čerepovec – Jokerit 2:3 (kon.)
N.Novgorod – HC Slovan 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Viťaz 2:6 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 0:1 (kon.)
Amur Chabarovsk
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Red Star Kunlun
Úterý 05.12.2017, 10:30 • Platinum Arena • KHL

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, přeji pěkný den. (12:51:09)

Zápas skončil, závěrečný tlak Kunlunu už branku nepřinesl. Stejně jako před třemi dny se i tentokrát hrál velmi vyrovnaný hokej a prodloužení nebylo vůbec daleko. Tentokrát k němu ale nedošlo, domácí těsný náskok udrželi a oplatili Kunlunu nedávnou porážku. V první třetině otevřel skóre Ušenin, na jeho gól ale velmi rychle zareagoval vyrovnáním Graborenko. Ve druhé třetině se prosadil z přesilovky Jan Kolář a jak se později ukázalo, jednalo se o vítěznou branku. Hosté se sice ve třetí třetině pokusili vyrovnat, ale domácí se soustředili hlavně na obranu a spolehlivě chytal také Metsola.

59:53
    Amuru se podařilo dostat kotouč do středního pásma.

59:18
    Z pravého kruhu střílel velmi nebezpečně Wolski, Metsola se proti jeho pokusu stihl přesunout a puk vyrazil.

59:03
    Kaneova střela byla nepřesná. Hosté jsou dál v útočném pásmu.

58:39
    Kunlun už hraje bez odvoleného brankáře s šesti bruslaři v poli.

58:07
    Hellberg už ukazuje na střídačku, že je připraven bránu opustit.

57:45
    Kunlun se usadil v útočném pásmu a pomalu se možná schyluje k odvolání Hellberga.

56:37
    Zohorna posunul puk před branku na Litovčenkova, ten se ale neprosadil a Amur tak stále vede pouze o gól.

55:55
    55:20 Frolovovi se nepodařilo rozhodnout zápas.

55:20
    Frolov dostal přihrávku před bránu. ale z blízka se mu nepodařilo Hellberga propálit.

54:40
    Hosté vyhodili puk a do hry brzy naskočí první vyloučen hráč Kane.

54:14
    Zohorna nahrál na pravý kruh na Koláře, ten ale svůj druhý gól v utkání nepřidal.

53:55
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 2 min., sekání).

52:53
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Cory Kane – 2 min., sekání).

52:43
    Tomáš Zohorna objel bránu a nahrál na modrou čáru. Odtud však střela na Hellberga neprošla.

51:59
    A o chvíli později znovu Beckovi jeho kličkovaná nevyšla.

51:34
    Taylor Beck se neohroženě pustil s pukem na hokejce mezi tři protihráče. Tahle odvážná akce mu ale nevyšla, k zakončení se nedostal.

50:00
    Li za modrou nahodil puk do pásma a ten se pak povedlo jeho spoluhráčům vybojovat.

48:50
    Tlak hostů mírně upadá a vyrovnat se jim zatím stále nepovedlo. Chabarovsk hraje velmi dobrý defenzivní hokej.
    47:03 Lessio střílel od levého hrazení.

47:03
    Střelu Lucase Lessia od levého mantinelu má Metsola bezpečně ve své lapačce.

46:31
    Alexej Ponikarovskij se tak dlouho rozmýšlel, jestli z pravého kruhu vystřelí, až mu kotouč utekl od hokejky a hosté tak ztratili útočné pásmo.

44:57
    Kyle Chipchura nahodil puk do útočného pásma, tam ale neměl dostatečnou podporu a puk nevybojoval.

43:45
    Kunlun je zatím ve třetí třetině aktivnějším týmem a žene se za vyrovnáním. Do velké šance se ale nedostal, Amur dobře brání.

42:48
    Blacker udělal chybu na modré čáře a domácí jeli do protiútoku. Ten ale zakončili jen nepřesnou střelou.

41:53
    Amuru se podařilo vyhodit tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

41:27
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale zatím kombinují jen u mantunelu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 12:15.

Ve druhé třetině padla jen jedna branka a vstřelili ji domácí, takže ve čtyřiceti minutách hry vedou 2:1. Chabarovsk byl i ve druhé třetině většinu času aktivnějším mužstvem, takže si své vedení zaslouží. Vystřelil mu ho Kolář, který se trefil od modré z přesilové hry. Kunlun mě poté taky možnost přesilové hry, ale Metsolu nepřekonal, i když byl zejména Brulé hodně blízko.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

38:15
    Alexej Byvalcev dostal puk do dobré střelecké pozice, z levého kruhu ale našel jen výstroj brankáře Hellberga.

37:51

36:37
    Hosté zatím Metsolu neohrozili a nyní přišli o útočné pásmo. Amur stihne vystřídat.

35:51
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Maxim Kondratěv – 2 min., držení protihráče).
    35:30 Závar před brankou Chamarovsku.

35:30
    Jen s velkým štěstím udrželi domácí vedení. Brandon DeFazio a Gilbert Brulé se snažili kotouč dotlačit do brány a byli velmi blízko. Na brankové čáře puk chytil jeden z hráčů Amuru.

35:21
    Gilbert Brulé vypálil z levé strany, ale střelou z blízka si na Metsolu nepřišel.

34:52
    Další střela Li už byla nebezpečnější, Hellberg se musel hodně rychle přesunout, aby ji vyrazil.

34:35
    A další zákrok pro Hellberga. Tentokrát proti střele Olega Li z levé strany.

34:20
    Igor Veličkin dostal kotouč před bránu a nebezpečně vypálil. Hellberg ale další puk ve své brance nedopustil.

33:14
    Střelu Lucase Lessia dokázal Metsola chytit a udržel svůj tým ve vedení.

32:52
    Nyní budou mít hosté šanci zaútočit, protože domácí jen nahodili puk a odjeli střídat.

31:40
    Hra momentálně trochu ubrala na tempu. Jediný, kdo se snaží momentálně útočit je Chabarovsk, Kunlun se soustředí na obranu. A to i přesto, že prohrává.

30:32
    Alexandr Frolov objel branku a snažil se rychle zasunout puk za záda Hellberga. Ten se ale překonat nenechal, byl u své pravé tyče včas.

28:26
    Na druhé straně musel být hned v pozoru. Hellberg. Podařilo se mu chytit lapačkou střelu Potěchina z levé strany.

28:15

28:10
    Po dlouhé kombinaci to na sebe nakonec vzal Wojtek Wolski a vypálil zápěstím z pravého kruhu. Metsola chytil kotouč do lapačky.

27:21
    Chabarovsku se povedlo vyhodit puk. Přesilovka Kunlunu zatím moc povedená není.

26:15
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexandr Frolov – 2 min., hákování).

25:50
    Vjačeslav Litovčenko střílel z velké blízkosti, Hellberga ale nepřekonal.

24:40
    Chabarovsk je dál velmi aktivní a Hellberg musí být neustále ve střehu. Nyní chytil střelu z levého kruhu.
    23:28 Jan KOLÁŘ - 2:1

23:28
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Český obránce JAN KOLÁŘ vrací Chabarovsku vedení, dokázal se trefit z přesilové hry. Dostal nabito na modrou čáru a z první tvrdě vypálil. Puk se zastavil až v síti branky Hellnerga. Asistence: Alexej Byvalcev.

23:18
    Chabarovsk utiskuje Kunlun před Hellbergem, hosté se nemůžou dostat k puku.

22:19
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Igor Veličkin – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Jaakko Rissanen – 2 min., naražení zezadu + 10 min. osobní trest, naražení zezadu).

21:57
    Píská se ofsajd Kunlunu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:52
    Maxim Kondratěv vypálil od modré čáry, ale jeho střela neprošla na bránu, zablokoval ji Wolski.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 11:22.

První třetina utkání mezi Chabarovskem a Kunlunem je minulostí, oba týmy odchází do kabin za nerozhodného stavu 1:1. Chabarovsk byl větší část první třetiny byli lepší domácí a taky se dostali do vedení, když se trefil přesnou střelou z levého kruhu Ušenín. Vedení ale vydrželo Amuru jen krátce, brzy nato srovnal střelou od modré čáry Graborenko. Další góly už v první dvacetiminutovce nepřišly.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:30
    A další zákrok Metsoly. Tentokrát lapačkou proti střele Artursa Kuldy od modré čáry.

18:45
    Metsola byl pozorný a vyrazil střelu Yipa z pravého kruhu.

17:04
    Kunlun dokázal vyhodit puk a tohle oslabení už přežije.

16:28
    Vladislav Ušenin pálil znovu z levého kruhu. Tentokrát se však gólově neprosadil.

15:40
    Kunlun vyhazuje puk a první půlminutu oslabení už má za sebou.

15:09
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Jaakko Rissanen – 2 min., krosček).
    14:42 Roman GRABORENKO - 1:1

14:42
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Vedení domácímu týmu moc dlouho nevydrželo. Kunlunu se podařilo velmi rychle vyrovnat, úspěšným střelcem se stal obránce Roman Graborenko, který překonal Metsolu střelou od modré čáry.. Asistence: Wojtek Wolski.
    12:36 Vladislav UŠENIN - 1:0

12:36
    Jako blesk z čistého nebe se dostává Chabarovsk do vedení. VLADISLAV UŠENIN ukázal, že někdy je lepší jednoduše vystřelit než se snažit něco světoborného vystřílel. Jeho přesná střela zápěstím z levé strany skončila v horním růžku branky Hellnerga. Asistence: Alexandr Gorškov, Jan Kolář.

11:18
    Potěchinovo lehké nahození od levého mantinelu Hellberg vyrazil do rohu kluziště.

10:10
    Lucas Lessio nechal kotouč za sebou na Wojteka Wolského. Ten svou střelou příklepem trefil jen Metsolu.

08:37
    Taylor Beck vystřelil z rychlé jízdy, ale Metsolu nepřekonal. Ten vyrazil kotouč do rohu.

08:01

07:49
    Znovu Kunlun vyhodil puk do bezpečí. Brankář Hellberg zatím v tomto oslabení nemusel předvést žádný zákrok.

06:59
    Přesilovka se zatím Auru nedaří. Nemůže se usadit v útočném pásmu.

06:01
    Kyle Chipchura je vyloučen za zásah do hlavy a krku na 2 + 10 minut. Dvou minutový trest za něj odsedí Brayden Jaw.

06:01
    Nakonec zakončoval Vjačeslav Litovčenko, ale Hellberga střelou z levé strany nepřekonal.

05:51
    Fralov nahodil kotouč do útočného pásma, tam ho ale vybojovali hráči Kunlunu.

04:10
    Kyle Chipchura přihrál před branku na Taylora Becka. Ten ale z blízky nedokázal protlačit kotouč za Metsolu.

03:24
    Oleg Li kroužil za brankou Hellberga, ale když se rozhodl přihrát, jeho pas žádného z jeho spoluhráčů nenašel a Chabarovsk ztratil útočné pásmo.

02:17
    Bogdan Potěchin se tlačil do zakončení, ale obránce Red Star mu střelu nedovolil.

01:33
    Další Hellbergův zákrok. Tentokrát si poradil se střelou z pravého kruhu.

00:44
    Frolov vystřelil z velké blízky, Hollberg si připsal první zákrok tohoto zápasu.

00:30
    Nyní je hra přerušena pro změnu kvůli zakázanému uvolnění domácích.

00:21
    Kotouč vyletěl v útočném pásmu Kunlunu ze hry.

00:01

Začátek zápasu se už nezadržitelně blíží. Hráči se chystají na úvodní vhazování.

Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – Kuzmin, J. Kolář, Kondratěv, Chabarov, Berďukov, Aťušov – O. Li, Byvalcev, Potěchin – T. Zohorna, Frolov, Litovčenko – Gorškov, Rasskazov, Vl. Ušenin – Dědunov, Klopov, Veličkin.

Red Star Kunlun: Hellberg (Skrynik) – Blacker, A. Kulda, Graborenko, Järvinen, Vorobej, N. Chlystov, Ďaloga – Beck, Brulé, DeFazio – Lessio, Kane, Wolski – Yip, Rissanen, Ponikarovskij – Jaw, Lockhart, Chipchura..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy

Tyto dvě mužstva se v této sezoně už jednou utkaly a bylo tomu tak nedávno. 3. prosince se z vítězství 4:3 po prodloužení radoval Kunlun. V utkání vedl už 3:0, pak náskok ztratil a nakonec uspěl v prodloužení. V minulé sezoně si proti sobě zahrály tyto dva týmy čtyřikrát a oba si připsaly po dvou vítězstvích. Když se hrálo na ledě Chabarovsku, tak nejprve vyhrál Kunlun 2:1 a druhý zápas už vyhráli domácí 3:1.

Kunlun je jediný čínským týmem v KHL. V tabulce Západní konference se nachází jen o dvě místa za Chabarovskem a ztrácí na něj šest bodů. Play-off je momentálně pro Red Star vzdáleno přesně třináct bodů. To už je poměrně výrazný deficit a pokud chce Kunlun v play-off být, měl by pořádně zabrat. Vůbec to ale na to nevypadá, Kunlun naposledy vyhráli právě nad Chabarovskem, ale předtím prohráli devětkrát po sobě. Na stadionech soupeřů Kunlun vyhrál osmkrát z devatenácti zápasů.

Amur se zatím drží pod hranou postupu do play-off, momentálně mu patří deváté místo ve Východní konferenci. Na osmé místo ale ztrácí celkem hodně, aktuálně už sedm bodů. To se samozřejmě do konce sezony dá dohnat, ale Chabarovsk potřebuje pravidelně bodovat a nejlépe vyhrávat. A to se mu v poslední době moc nedařilo. Minulá dvě utkání Chabarovsk prohrál, naposledy nestačil 3:4 v prodloužení právě na Kunlun.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání KHL mezi týmy Amur Chabarovsk a Red Star Kunlun. Zápase se odehraje v Platinum Areně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 13. Vl. Ušenin (Gorškov, J. Kolář), 24. J. Kolář (Byvalcev) – 15. Graborenko (Wolski)

Rozhodčí: Odinš, Sergejev – Kučava, Novikov