Chabarovsk – Kunlun 2:1 (kon.) | Novosibirsk – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 2:1 (2:1 po s.n.)
Barys – Čeljabinsk 4:3 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Toljatti 3:4 (po pr.) | Čerepovec – Jokerit 2:3 (kon.)
N.Novgorod – HC Slovan 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Viťaz 2:6 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 0:1 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 05.12.2017, 13:30 • Sibir Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Souboj dvou celků uvidí diváci v Novosibirsku, kde proti sobě nastoupí místní Sibir a Magnitogorsk.

HK Sibir Novosibirsk

Novosibirsk se momentálně pohybuje na příčkách, které mu nezajišťují play-off. Je na desáté pozici s 50 uhranými body. Na osmý Čeljabinsk ztrácí osm bodů. Důvodem tohoto umístění je jistě i špatná ofenziva. Pouze 79 vstřelených branek je čtvrtý nejhorší útok z východní konference.

Oporou Sibiru je Švéd Patrik Zackrisson, jenž nasbíral 24 bodů (9+15). Pro zranění nenastoupí Sergej Barbašev, Jevgnij Bodrov a Simon Oderud.

Posledních pět zápasů:

Jaroslavl – Novosibirsk 7:3
    Dyn. Moskva – Novosibirsk 6:4
    Jokerit – Novosibirsk 2:1
    Din. Minsk – Novosibirsk 5:1
    Novosibirsk – Barys Astana 6:4

Magnitka je prozatím pátá s 62 body a má třetí nejlepší útok z východu s 102 vstřelenými góly. Obranu pak třetí nejhorší, když inkasovali už 103 branek.

Nejproduktivnějším hráčem je Sergej Mozjakin s 31 body (15+16), který ovšem nenastoupí kvůli zranění v dolní části těla. Stejně tak Grigori Dronov. Druhým nejvíce bodujícím hráčem je tak Kanaďan Matt Ellison s 28 body (9+19).

Novosibirsk – Alexander Salák (gólman).
    Magnitogorsk – Tomáš Filippi (útočník), Jan Kovář (útočník).

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

01:30
    Oba týmy už prověřily brankáře soupeřů. Hraje se ale zatím opatrný hokej.

02:35
    Od modré pálil Nikita Pivcakin. Krasikov vše viděl a v klidu pokryl.

02:44
    Sibir právě vstřelil branku!
    Vyhraná buly na ANDREJE JERMAKOVA znamená první branku zápasu. Domácí obránce se z první opřel do puku a střelou nad pravý beton rozjásal domácí fanoušky.
    Asistence: Alexander Bergström.
    02:44 Andrej JERMAKOV - 1:0

04:43
    Novosibirsk mohl vést o dvě branky! Enlund byl ve velmi dobré pozici mezi kruhy, měl spoustu času, ale nechal pouze vyniknout Košečkina.

05:25
    Po delší době se v útočném pásmu ocitl také Magnitogorsk. Vše ale končí ve výstroji domácího gólmana.

05:56
    Nahození Metallurgu od modré končí na prvním bránícím hráči.

06:24
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A máme vyrovnáno! VLADISLAV KALETNIK se dostal do samostatného úniku a střelou mezi betony srovnává stav utkání na 1:1.
    Bez asistence.
    06:24 Vladislav KALETNIK - 1:1

07:34
    Gól hosty nakopl a momentálně neopouští útočné pásmo.

08:22
    Domácí ujeli dva na jednoho. Kotouč měl na holi Enlund, ale nepřihrál přesně svému spoluhráči a celá akce tak skončila bez zakončení.

09:47
    Hra je teď plná nepřesností a ani jeden z týmů se nemůže dostat k většímu tlaku.

10:56
    Obrovská chyba Magnitogorsku! Za brankou ztratil kotouč jeden z obránců a domácí tým měl situaci dva na gólmana. Jenže ji nevyužili a stav zůstává nezměněn.

12:45
    Endlund je dnes hodně aktivní. Z levého kruhu vyzkoušel Košečkina, který byl ovšem úspěšnější.

13:53
    Sibir teď obléhá útočné pásmo a Magnitogorsk se nemůže vysvobodit.

14:37
    Povedlo se jim to až nyní a sami se dostali do útoku. Od modré poté pálil Děnisov, jenže trefil pouze prvního hráče před sebou.

15:07
    Domácí hokejisté jsou aktivnější a i hned po ztrátě puku opět forčekují svého soupeře.

16:17
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Vladislav Kaletnik – 2 min., držení protihráče).

17:23
    Tak jak hrají domácí výborně při hře pět na pět, tak se jim přesilová hra nedaří. Metallurg zatím výborně brání.

18:17

19:19
    Košečkin ještě musel do konce předvést jeden zákrok.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi dvacet minut hry a k vidění byl poměrně vyrovnaný hokej. Nejprve se domácí dostali do vedení střelou od modré, ale po pár minutách dokázal Magnitogorsk vyrovnat po samostatném úniku. Stav 1:1 po první třetině je tak zasloužený. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina.

20:01

20:58
    Útočnou akci Jana Kováře zastavuje ofsajd.

21:29
    Gleb Zyrjanov nahazoval kotouč od modré a Košečkin utopil tento pokus ve své lapačce.

22:55
    Neúspěšný přechod Novosibirsku přes útočnou modrou. Magnitka mohla jít do protiútoku, ale vinou chybné přihrávky jejich snažení skončilo neúspěchem.

23:56
    Magnitogorsk točil svého soupeře v útočném pásmu, ale další chybnou rozehrávkou osvobozuje svůj tým Enlund.

26:30
    Po dlouhé době také ohrožení Košečkina, jenž si s pokusy domácích poradil.

27:53
    Aktivnějším týmem ve druhé třetině je zatím Magnitogorsk, který má více ze hry.

28:29
    Zajímavá šance domácích. Zpoza branky vybruslil jeden z útočníků a snažil se bekhendem prostřelit Košečkina. Ten vyrazil kotouč k druhému útočícímu hráči, jenž minul prázdnou branku.

30:43
    Puk si vyměňovali na modré obránci hostí a ke střele se nakonec odhodlal Děnisov. Krasikov jeho pokus pokryl.

32:38
    Novosibirsk teď zatápí Magnitogorsku. Obrana hostů ale zatím odolává.

33:58
    Před Košečkinem vznikla trma vrma, ale hostující brankář si se vším dokázal poradil. Novosibirsk však pokračuje a stále je na puku.

35:55
    Magnitogorsk se ubránil a snaží se překlopit vedení na svoji stranu. Zatím bez úspěchu.

37:05
    Ve druhé části sledujeme spíše bojovný hokej bez nějakých zajímavějších situací.

37:43
    Necelé dvě a půl minuty před koncem se hosté dostávají do vedení. Lee se dostal s kotoučem až do útočného pásma a našel na druhé straně MATTA ELLISONA. Ten se do puku opřel z první a přízemní střelou propálil domácího gólmana. Výbornou práci odvedl také stínující Jan Kovář.
    Asistence: Chris Lee.
    37:43 Matt ELLISON - 1:2

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina nenabídla divákům příliš pohledný hokej. Moc šancí k vidění nebylo, ale nakonec padla jedna branka. Vstřelil ji hostující Magnitogorsk jen chvilku před koncem druhé části a otočil tak průběh dnešního duelu. Domácí musí ve třetí třetině zabrat, aby alespoň vyrovnali, případně zvítězili.

40:01

40:18
    Hned v úvodu závěrečné periody se dostali hosté ke střele, ale Ellison branku vůbec netrefil.

41:28
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Těreščenko – 2 min., hákování).

42:16
    Novosibirsk se do této doby držel v pásmu, ale nedostal se ani k jedné střele. Hosté poté odpalují touš přes všechny čáry.

43:06
    Opět úspěšné bránění hostů a domácí musejí začít další útočnou akci za vlastní brankou.

43:28

44:33
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vladislav Naumov – 2 min., držení protihráče).

45:22
    V oslabení domácí zaútočili. Naskytla se jim situace dva a dva a dostali se ke střele. Bez úspěchu.

45:25
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Kazionov – 2 min., hákování).

46:12
    Při hře čtyř proti čtyřem si nabruslil před Košečkina Osnovin. Před ním se otevřel úplně volný prostor, ale hostujícího gólmana neprostřelil.

47:42
    Oba týmy již hrají v plném počtu.

49:12
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Čibisov – 2 min., sekání).

50:28
    Domácím jsou sice zabydleni v útočném pásmu, ale k vážnějšímu ohrožení branky se zatím nedostali.

51:12

52:40
    Sibir se tlačí do zakončení. Přáno mu zatím není a stále ztrácí jednu branku.

52:52
    Vhazování v útočném pásmu Magnitogorsku. Ti však buly prohráli a do útoku se ženou domácí.

54:12
    Novosibirsku se čas velmi rychle krátí. navíc s pukem hrají hosté a šetří další cenné vteřinky.

56:18
    Magnitogorsk je v útočném pásmu a nedovolují svému soupeři dostat se před Košečkina.

56:35
    Střela Ellisona zamířila přímo do Krasikova. Vhazovat se bude po jeho pravici.

57:56
    Střela Timkina na zadní tyč nebyla přesná.

58:25
    Oddechový čas pro domácí.

58:25
    Novosibirsk zkouší hru bez brankáře!

Domácím hra v šesti nevyšla a z dnešního duelu tak neberou ani bod. Přitom nezačali vůbec špatně a už ve třetí minutě se dostali do vedení zásluhou Jermakova. Jenže za čtyři minuty dokázal Magnitogorsk vyrovnat díky Kaletnikovi. Rozhodující gól zaznamenal v 38. minutě Ellison. Vedení 2:1 už hosté udrželi a berou tři body.

To je ode mě vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (15:45:51)