Třinec – Zlín 0:1 (kon.) | Litvínov – Chomutov 2:3 (0:3 po s.n.) | Vítkovice – Kometa Brno 0:1 (kon.)
Liberec – Pardubice 4:3 (kon.) | Plzeň – Jihlava 3:1 (kon.) | Olomouc – Sparta 2:5 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
HC Kometa Brno
Sobota 30.12.2017, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 35. kolo

Přeji Vám všem jen to dobré, do nového roku hodně zdraví, štěstí, pohody, hezké (nejen hokejové) zážitky a příjemné chvíle. Bude se na Vás těšit znovu někdy na počtenou. (18:40:23)

Poslední letošní zápas je pro Ostravar arénu u konce. Po bojovném a urputném utkání, kdy se oba týmy snažily vstřelit branku, se to nakonec podařilo Kometě, která si tak může považovat za šťastnější tým a z Ostravy si odvézt všechny tři body. Zápasu by slušela remíza, ale hráči Komety využili chybky Vítkovic a dokázali ji také potrestat. Vítkovická šňůra výher je po dnešku již minulostí, ale je to také výzva, pro zahájení nové.

Celkem: 31:34

Fanoušci Komety Brno slaví výhru po svém, v sektoru zapáli pyro.

59:58
    Vítkovičtí s pukem míří do pásma, ale asi toho mnoho už nestihnou.

59:52
    Kometa se ujímá kotouče a snaží se navýšit skóre.

59:43
    Domácí jsou stále bez gólmana.

59:25
    Trška si vybruslil od mantinelu, ale nastřelil jen gólmana.

59:20

59:00
    Několik nepřesných střel, Čiliak je ale pozorný.

58:39
    Bartošák ujíždí na střídačku!!

58:15
    Vítkovičtí musejí vycouvat pro kotouč, hosté se přesunují do středního pásma.

57:45
    Sloboda si sjel před branku, ale puk se k němu nedostal.

57:26
    Puk míří k Bartošákovi.

57:20
    Dvířka trestné lavice jsou stále otevřena, ale Radimu Zohornovi se mezi trestoměřiče příliš nechce. Nakonec přece jen odchází, je potrestán za hrubost.

56:58
    Domácí v protiútoku, ale Čiliak zasahovat nemusel, spoluhráči vítkovickou akci překazili.

56:33

56:25
    Krejčík naznačil střelu, ale přihrál ke kruhu na Svobodu, jeho pokus byl tečován mimo branku.

56:04
    Hrbase s Kucserou hnala kupředu téměř celá Ostravar aréna, ale Kucsera ze strany nastřelil jen Čiliaka.

55:48
    Hosté v pásmu, ale nemají puk zcela pod kontrolou.356

55:16
    Lev s Bartovičem na návštěvě v útočném pásmu.

55:00
    Hynek Zohorna se propracoval až k brance, ale v pozici klečícího střelce neuspěl.

54:43
    Přihrávkový kolotoč v podání Komety započal.

54:33
    Za hrubost je vyloučen domácí kapitán Olesz.

54:23
    Lev při průjezdu pásmem předvedl dvě efektní kličky, ale nestačilo to.

54:02
    Trška bojuje u mantinelu o kotouč.

53:30
    Vítkovice na skok v pásmu, musejí se ale vrátit.

53:11
    Puk končí na Bartošákovi, probíhá komerční přestávka.
    53:05 Jan HRUŠKA - 0:1

53:05
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté se dostali do pásma, Erat přihrál zpoza branky opuštěnému JANU HRUŠKOVI, který dokázal vystřelil puk do horní části branky – 0:1. Asistence: Martin Erat, Radim Zohorna.

52:47
    Krejčíkovi se podařilo sebrat puk vítkovickým a okamžitě vyráží do pásma.

52:15
    Olesz se v útočném pásmu v mezikruží zamotal do bránících hokejek.

51:53
    Ofsajd pro domácí hráče.

51:29
    Na branku Brna postupoval sám Zdráhal poté, co využil dlouhé přihrávky, ale svatyni Komety přestřelil.

51:02
    V rohu u hostující branky zůstal ležet Květoň s bolestnou grimasou, diváci jsou velmi rozezleni, že se stále pokračuje ve hře.

50:42
    Vítkovice se dostaly vlastní zásluhou z pásma, sjely si k vlastní brance a nadechly se k dalšímu ataku.

50:00
    Nastřelený puk se odrazil od zadního mantinelu, Bartovič vletěl k brance jako velká voda, ale těsně ji minul.

49:33
    Hruška v pásmu vybojoval kotouč, ale přihrávka na Erata neprošla.

49:15
    Kometa donutila domácí stáhnout se k Bartošákovi, Trška bude rozehrávat.

48:21
    Bartošák si připisuje další úspěšný zákrok, tentokrát proti Zaťovičovi.

47:59
    Brňané se usadili v pásmu, u modré se ale nedokázali domluvit, a tak si puk berou pod kontrolu domácí.

47:30
    Krejčík sprintuje za svou branku pro puk, pronásleduje ho ale Květoň.

47:18
    V útočném pásmu Komety zůstává u mantinelu ležet jeden z jejích hráčů, od modré ještě pálil Štencel, Bartošák odpaluje puk do bezpečí, hra je přerušena.

47:03
    Hra u vítkovické klece.

46:44
    Olesz poslal nahozením kotouč do pásma.

46:35
    Hynek Zohorna si najížděl na domácí branku, vystřelil na Bartošáka přes Tršku, Bartošák svírá puk v lapačce. Probíhá komerční přestávka.

46:04
    Kometa u Bartošáka, ale ten je na svém místě.

45:43
    Zdráhal s Jáchymem u Čiliaka, ten nakonec zasahovat nemusel.

45:12
    Vítkovičtí v pásmu, zpoza branky rozděluje puky Roman.

44:14
    Před vítkovickou brankou dobře cloní vysoký Dočekal, Bartošák ale zatím zvládá eliminovat brněnské pokusy.

43:43
    Vítkovičtí v pásmu, Roman dostal přihrávku před branku, ale minul.

43:17
    Erat posílá puk do pásma, ale vítkovičtí si jej v pohodě sebrali a budou rozehrávat.

43:01
    Lev si najel do pásma, od kruhu vystřelil přes bránícího hráče, Čiliak vytěsňuje puk nad branku.

42:35
    Brňané v pásmu ztratili kotouč.

42:18
    Vítkovičtí zeširoka rozehrávají.

42:00
    Po Kolouchově střele končí puk v lapačce Čiliaka.

41:27
    Oba týmy střídají, puk kontroluje za svou brankou Štencel.

41:11
    Kotouč zašlápnut u střídačky hostů, sudí vyčkávají.

40:38
    Brňané se chvíli ohřáli u vítkovické branky, ale domácí si sebrali kotouč, jejich útok však zastavil ofsajd.

40:25
    Dnešní utkání sleduje 10 004 diváků – vyprodáno.

40:13
    Vítkovice vyhrály vhazování, Lev ujížděl na branku, ale Čiliak kotouč chytil.

40:01

Ani ve druhé třetině branka nepadla, i když oba celky měli k dispozici přesilovky, gólmani obou týmů jsou dnes rozhodně ozdobou zápasu. Hraje se divácky atraktivní duel od branky k brance, kterému přihlíží vyprodaná Ostravar aréna. Ve třetí třetině se dá očekávat bitva o každý kousek ledu, každá i sebemenší chybička může být potrestána. Nechme se překvapit, co přinese třetí třetina.

1/3 – 10:18
    2/3 – 12:9

Další třetina začne přibližně v 17:46.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:55
    Vítkovičtí se do branky, kterou hlídá Čiliak, nemohou dostat.

39:43
    Brňané posílají puk na zakázané uvolnění.

39:34
    Vítkovičtí se přesunují k brance Komety.

39:03
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

39:01
    Bartovič se dostával do pásma podél pravého mantinelu, ale byl tísněn a nedokázal vystřelit podle představ.

38:54
    Hynek Zohorna byl příliš blízko brance, puk zamířil vedle.

38:29
    Bartošák měl zakrytý výhled, Bartejs od modré ale pálil vedle.

38:00
    Vítkovičtí byli u hostující branky bez šance, hra se přenáší k Bartošákovi.

37:03
    Za vítkovickou brankou došlo k rozmíšce, současně jsou vyloučeni domácí Lev a hostující Radim Zohorna, oba za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

37:03
    Erat si najížděl s Hruškou do pásma, couvající Hrbas se snažil vystihnout jejich případnou přihrávku, Eratova střela ale nakonec končí v náruči Bartošáka.

36:53
    Zakázané uvolnění pro Kometu Brno.

36:29
    Domácí se stále drží v pásmu, Čiliak předvádí úžasné výkony.

35:49
    Závar před brankou hostů končí u Čiliaka, vítkovičtí ani na několik pokusů nedokázali dostat puk do branky.

35:24
    Vítkovičtí se drží v pásmu, ale jejich hra není úplně uspořádaná.

34:53
    Zakázané uvolnění Komety.

34:25
    Na opačné straně se do obrovské šance dostal Lev, ale jeho prudká střela tvrdě označila Čiliaka.

34:02
    Klok zlomil v obranné pásmu hůl, puk se dostal k Hruškovi, ale jeho spoluhráči toho nedokázali využít.

33:36
    Zdráhal se dobře protáhl až k Čiliakovi, ten jeho úmysl ale přečetl.

33:11
    Zakázané uvolnění pro hosty z jihu Moravy.

33:00
    Hrálo se v pásmu Vítkovic, ale hosté se dostali k puku.

32:44
    Kometa bojuje o místo u vítkovické branky.

32:26
    Střední pásmo je přehuštěné.

32:08
    Série zašlápnutých puků v útočném pásmu Vítkovic je přerušena komerční přestávkou.

31:18

31:17
    Vítkovičtí drží puk příliš dlouho, hostující hráči se stíhají vrhat lna led a do případných střel.

31:02
    Lev udržel puk na modré, domácí mohou pokračovat.

30:40
    Brno posílá puk do středního pásma.

30:21
    Kometa vyhazuje až do rohu k Bartošákovi.

30:09
    Od modré prověřil gólmana Hrbas, ten v jeho testu uspěl.

30:05
    Vítkovičtí se snaží najít prostor pro své střely.

29:39
    Roman vyslal střelu ještě před kruhy, Čiliakova lapačka byla přesná.

29:18
    Za nedovolené bránění odjíždí za katr hostující Krejčík.

29:04
    Bartovič zkusil prudkou střelu zleva, ale Čiliak byl připraven.

28:59
    Hosté střídají, domácí budou rozehrávat od své klece.

28:31
    Před brankou Komety došlo k menší rozepři, hra je přerušena a bude následovat komerční přestávka.

28:17
    Útočící strany se mění snad hned ve středním pásmu.

27:42
    Kometa v plném počtu.

27:35
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Mallet ale poslal puk přímo do Krejčíka, který jej tak nezvládl zpracovat.

27:02
    Domácí se usazují u brněnské klece.

26:35
    Hosté znovu ujeli i s pukem do útočného pásma, vítkovičtí si ale nakonec poradili.

26:15
    Hned z první vypálil na branku Kolouch, ale Čiliak byl na místě.

25:54
    Osamocený puk se dostal k Zaťovičovi, který zamířil do pásma, kde ušetřil pár vteřinek.

25:42
    Za krosček bude pykat hostující Bartejs.

25:35
    Hráči obou týmů bojují v rohu u branky hostů o puk.

25:18
    Zakázané uvolnění pro hosty.

24:57
    Vítkovičtí se snažili dostat až k brance, ale nedaří se jim.

24:13
    Zdráhal se dostával do šance, ale hráči Komety byli proti.

23:58
    Vítkovičtí se řítili na branku hostů, ale Čiliak si vyjel a puk včas odpálil.

23:23

23:18
    Vítkovičtí vyhazují kotouč, poprvé v tomto oslabení.

22:50
    Už to vypadalo, že Urbanec dokáže vyhodit puk, ale Kometa si jej dokázala sebrat zpět.

22:35
    Výborná šance pro Hrušku, který stál sám před brankou, ale minul.

22:15
    Kombinace končila u Němce, ten ale branku přestřelil.

21:57
    Brňané se drží v pásmu, ostřelují Bartošáka ze všech stran.

21:23
    Za hru vysokou holí je potrestán domácí Květoň.

21:14
    Hosté v pásmu, Erat zamířil přímo k Bartošákovi, ale nastřelil jen jeho náruč.

20:43
    Vítkovice poslaly puk do pásma, žene se za ním Bartovič, ale hosté jsou u něj včas.

20:11
    Puk se dostal za vítkovickou klec, Bartošák v klidu rozehrává.

20:01

První třetina přinesla několik zajímavých šancí na obou stranách, žádná z nich ale díky pozorným gólmanům branou neskončila. Hrálo se od branky k brance, vítkovičtí více spoléhali na protiútoky, ale i s těmi si dokázal gólman Brna poradit. V samotném závěru třetiny se hosté začali mohutně dobíjet do vítkovické klece. uvidíme, zda budou v této taktice pokračovat i ve druhé části.

1/3 – 10:18

Další třetina začne přibližně v 16:51.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:55
    Lev s Bartovičem se prodírali před Čiliaka, ale Lev byl zdržen a nakonec i obrán o puk.

19:38
    Znovu stejný roh, jen hráči teď padají jako hrušky.

19:18
    Hraje se v rohu u Bartošákovy klece.

19:01
    Brňané se ženou do pásma.

18:14
    Fanoušci se teď sice zlobí, ale je odpískáno zakázané uvolení domácích.

17:59
    Domácí gólman znovu dokazuje, jak je pro mužstvo důležitý, vrhnul se po puku a zalehl ho, hra je přerušena.

17:33
    Bartošák předvedl proti Hruškovi parádní zákrok, roztáhl se přes celou brankovou čáru.

17:20
    Hra na opačné straně, proti Květoňovi zasahoval Čiliak.

17:12
    Dočekal vyslal střelu zápěstím, Bartošák ji odpálil vyrážečkou.

16:42
    Hruška to myslel dobře, ale Bartošák byl připraven. Bude se vhazovat po pravici vítkovického gólmana.

16:07
    Hraje se znovu od branky k brance.

15:36
    V dobré šanci se objevil Szturc, ale jeho střela těsně minula tyč branky Brna.

15:16
    Květoň se Szturcem si najeli k Čiliakovi, ale ten byl pozorný.

15:00
    Bude se vhazovat u Bartošáka.

14:45
    Dočekal vyslal střelu na Bartošáka, ten ji vytěsnil do rohu.

14:41
    Brňané se už už chtěli radovat, natlačili se úplně do vítkovické branky, ale sudí rozpažuje. Následuje komerční přestávka.

14:20
    Třetí formace hostů pěkně zatápěla u domácí branky, Bartošák nevěděl, kam dříve skočit.

13:50
    Erat vyzkoušel pozornost Bartošáka, ten uspěl.

13:32
    Domácí jen nahodili puk do pásma, musejí ale urychleně ke své brance.

12:57
    Zakázané uvolnění Brna.

12:52
    Vítkovice postupovaly do pásma neohroženě ve třech, kombinovali, ale Němec jejich souhru narušil.

12:27
    Domácí drží puk za svou brankou a střídají.

12:00
    Vítkovičtí se vymanili od své klece, Bartovič ale u Čiliaka neuspěl.

11:48
    Kometa má puk pod kontrolou a ohrožuje vítkovickou branku.

11:02

10:45
    Roman stál u pravé tyče brněnské branky, ta byla zcela odkrytá, ale vítkovický útočník minul.

10:27
    Vítkovičtí se stále kombinují v pásmu a více a více se stahují k brance hostů.

09:55
    Roman nahrával u branky na Kloka, ale jeho úmysl Čiliak vystihl.

09:44
    Domácí se museli znovu probojovávat do pásma.

09:18
    Sloboda si najel až k brance, ale křižnou přihrávku nikdo nezachytil.

09:02
    První přesilovku si zahrají domácí, Hruška je potrestán za podražení.

08:37
    Erat našel v pásmu Hrušku, ale ten neměl čas zamířit přesněji.

08:16
    Zmatky ve středním pásmu, Kometa se ale do pásma nedokázala dostat bez ofsajdu.

07:47
    Hosté se chystali přejít do útoku, Krejčík tvrdě vystřelil od modré na branku, Bartošák puk lapil a rozehrává.

07:36
    Kotouč si přebrali domácí, ale také jejich akce se dočkala přerušení v podobě ofsajdu.

07:27
    Bartejs se na obranné modře chytře vyhnul Oleszovi, hosté mohou pokračovat v útoku.

07:05
    Ofsajd pro domácí.

07:00
    Hruška zachytil domácí rozehrávku a nahazuje puk zpět do pásma k Bartošákovi.

06:36
    Brňané předvedli zajímavý tah na branku, puk končí v Bartošákově lapačce. Následuje komerční přestávka.

06:18
    Hosté rozehrávají od své branky, moc se jim to ale nedaří.

06:01
    Rychlý protiútok domácích nevyšel, je z toho další zakázané uvolnění.

05:28
    Kolouch se Zdráhalem v přečíslení, ale akci ke gólu nedotáhli.

05:12
    Vítkovice kombinují na zakázané uvolnění.

04:28
    Další pokus Romana tentokrát z opačné strany, ale Čiliak měl dost času na reakci.

04:13
    Dej se protáhl podél mantinelu, ale střela na vzdálenější tyč neprošla.

03:43
    Lev u mantinelu v útočném pásmu se zašlápnutým kotoučem, ani Olesz jej nedokázal vydolovat.

03:12
    Hosté rozehrávají od své branky, Bartovič číhá na jejich nepřesnost.

02:35
    Na opačné straně se do šance dostal Zdráhal, ale brněnskou branku přestřelil.

02:20
    Mallet zavezl puk do pásma, v tandemu mu najížděl Hynek Zohorna, dostal přihrávku, ale na Bartošáka nevyzrál.

01:42
    Vítkovičtí se drželi u hostující klece, ale Čiliak byl pozorný.

01:15
    Kometa se dostávala k brance, ale mezi kruhy přišla o kotouč.

00:44
    Lvovi k brance najížděl Klok, nastřelil jen Čiliakovy betony.

00:12
    Ofsajd pro Kometu

00:03
    Úvodní bully pro domácí.

00:01

Bouřlivá atmosféra ještě před prvním vhozením bully slibuje výbornou hokejovou kulisu.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), D. Krenželok, Hrbas, Urbanec, Trška – Olesz (C), Lev, Bartovič – D. Květoň, O. Roman, Szturc – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Dej, T. Jáchym, Š. Stránský – Hudeček.

HC Kometa Brno: Čiliak (Dostál) – O. Němec (A), J. Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, L. Vágner – Haščák, Zaťovič, L. Čermák (C) – M. Erat (A), Hruška, R. Zohorna – Mallet, H. Zohorna, T. Svoboda – P. Kratochvíl, Dočekal, Horký.

Rozhodčí: Hradil, Souček – Gebauer, Lederer.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Lídrem kanadského bodování Komety je s jednatřiceti body útočník Martin Erat (7+24), nejlepším střelcem je s jedenácti góly útočník Martin Zaťovič (11+11). Nejlepším obráncem je s devatenácti body Jakub Krejčík (1+18). Za tvrďáka týmu platí ex-vítkovický bek Michal Gulaši, který má ve statistikách Radegast indexu 98 bodů a je zároveň nejtrestanějším hráčem týmu (39 trestných minut). Nejvytíženějším gólmanem je Marek Čiliak s průměrem 2,28 a úspěšností 91,47 %.

Kanadské bodování Vítkovic vede opět útočník Ondřej Roman s pětadvaceti body (9+16), nejlepším střelcem je ale útočník Jakub Lev (15+9). Nejlepším mezi beky je s osmnácti body Ivan Baranka (2+16). Bodování Radegast indexu vede stále i přes několika zápasovou absenci obránce Jan Výtisk se 152 body. Nejtrestanějším hráčem je s třiašedesáti trestnými minutami útočník Roman Szturc. Gólman Patrik Bartošák je velkou oporou vítkovických, s průměrem 2,06 má úspěšnost 93,14 %.

Vítkovice v předchozím zápase na ledě Jihlavy urvaly "jen" dva body, ale i to jim stačilo k tomu, aby se vyšvihly na 2. místo neúplné tabulky. S bilancí 18-3-4-9 a aktivním skóre 108:76 mají na svém kontě 64 bodů. Stejný počet bodů má však i třetí Mountfield HK, na vedoucí Plzeň ztrácejí oba týmy osm bodů. Brňané v předchozím utkání zajížděli na led Pardubic, kde po gólech bratrů Zohornových vyhráli 2:0. Momentálně jim patří 6. místo v extraligové tabulce, bilance 13-4-7-9 a aktivní skóre 98:76 jim vyneslo 54 bodů.

Kometa se na ledě Ostravar arény představí letos vůbec poprvé, oba předchozí zápasy se odehrály v DRFG areně. V prvním utkání si vedla lépe Kometa, když vyhrála 5:1, v dalším zápase se ale podařilo zvítězit Vítkovicím a odvézt si po výhře 3:1 všechny body. V předcházející sezóně skončily tři ze čtyř utkání až po řádné hrací době, všechny zápasy se povedlo ukořistit Vítkovicím (1:0 sn; 2:1; 2:1 sn; 3:2 pp).

V posledním letošním zápase se Vítkovice představí na svém ledě a před zřejmě vyprodanými tribunami změří síly s Kometou Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.