Columbus – Washington 5:1 (kon.) | Montreal – Philadelphia 0:1 (1:2 po s.n.) | Tampa – Toronto 4:3 (1:0 po s.n.)
Colorado – Vancouver 3:1 (kon.) | Los Angeles – Vegas 3:2 (po pr.)

Jonathan Quick (LAK) (37 zásahů)
    Marc-André Fleury (VEG) (40 zásahů) (07:24:15)

Československá stopa v utkání

Tomáš Nosek (VEG) (0 + 0, 4 střely na branku, čas na ledě 9:38)

Střely na branku v zápase

Los Angeles Kings: 43

Vegas Golden Knights: 39

Máme za sebou pohledné a napínavé utkání týmů z Pacifické divize. Vegas Golden Knights ve Staples Center dlouho vedli, dokonce už 2:0. Jenže Kings předvedli mocný závěr, především poslední minutu. Pár vteřin před závěrečnou sirénou po obrovském tlaku srovnal na 2:2 Anže Kopitar, v prodloužení pak zužitkoval přesilovku Dustin Brown. Pro Los Angeles se jedná o moc důležité body, protože závodí o play-off. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezké úterý.

63:14 Dustin BROWN - 3:2

63:14
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Obrat Králů je dokonán. Los Angeles využívá nabídnutou přesilovou hru v prodloužení a rozhoduje utkání pro sebe. Kings od začátku početní výhody nepřišli o útočné pásmo, pak si posílali nahrávky z jedné strany na druhou. Až vypálil tvrdou ránu Tyler Toffoli, jehož pecku před brankovištěm do sítě dorazil DUSTIN BROWN. Tady už neměl Fleury šanci. Asistence: Tyler Toffoli, Anže Kopitar.

63:03
    Toffoli zkusil střelu z první, do ní se ale položil výborně bránící Karlsson. Domácí ale ještě zůstávají v útočném pásmu.

62:34
    Velká šance pro Los Angeles rozhodnout zápas. Hostující Miller dostává dvě minuty za hákování a Vegas se bude muset bránit ve třech mužích proti čtyřem.

62:11
    Quickovi pomohla tyčka, kterou trefil hostující útočník. Až na poslední chvíli si domácí brankář všiml kotouče letícího kolem něj.

61:50
    Na hranici ofsajdu, ale Dustin Brown přeci jen mohl do útočného pásma. Když chtěl ale vystřelit, puk se mu svezl po hokejce a bylo po šanci.

61:31
    David Perron zkusil štěstí střelou zápěstím z prostoru mezi kruhy, jenže nakonec trefil jen ochrannou síť.

61:00
    Drew Doughty vypálil a puk dorážel Toffoli. Fleury na poslední chvíli vyrazil před sebe. Potom hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

60:31
    Na druhé straně se brzy prezentoval střeleckým pokusem Jonathan Marchessault, ale z dálky trefil jen připraveného Quicka.

60:08
    První vhazování v prodloužení zvládli lépe Kings, Carter se hned vydal po pravé straně dopředu, ale nevypálil.

60:01

Tři třetiny vítěze neurčily, takže uvidíme prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 53. J. Carter (Kopitar, D. Brown), 60. Kopitar (Phaneuf, Doughty), 64. D. Brown (Toffoli, Kopitar) – 5. Haula (Neal, Sbisa), 41. R. Smith (Marchessault, W. Karlsson)

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty, Phaneuf, Martinez, Muzzin, Folin – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Pearson, J. Carter, Toffoli – Rieder, Kempe, Amadio – Clifford, N. Thompson, T. Mitchell.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – McNabb, Schmidt, Engelland, C. Miller, Sbisa, Merrill – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Perron, Haula, Neal – Carpenter, Eakin, Tuch – Nosek, O. Lindberg, Reaves.

Rozhodčí: McCauley, Nicholson – Wheler, Racicot

Diváci: 18 230