Salzburg – Č. Budějovice 4:5 (1:3 po s.n.) | HC Plzeň – Sparta 4:2 (kon.)
HC Plzeň 1929
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
HC Sparta Praha
Neděle 01.04.2018, 15:00 • Ostravar aréna • Mládežnické mistrovství České republiky - dorost • O 3.–4. místo

Mějte příjemný zbytek dne a užijte si dosyta tyto sváteční dny. Z Ostravar arény je to pro tuto chvíli vše. (17:29:41)

Plzeň dnes hrála přesně to, co potřebovala, výpady a snahu Sparty hatil pozorně chytající Altrichter. Veškerá snaha hostující Sparty dnes přišla vniveč. Ale i takové zápasy jsou.

Oslavy Plzně propukají v umírněnější míře než oslavy českobudějovických mistrů, hráči skandují "Tak jsme třetí, no a cooo.." V současné chvíli jsou známí všichni tři medailisté v kategorii starší dorost, a na slavnostním zakončení budou společně s ostatními kategoriemi oceněni příslušnými medailemi.

59:58
    Plzeňští hráči si na střídačce odkládají helmy i hokejky.

59:52
    Od modré pálil Prymula, ale nepřesně.

59:49
    Kotouč ve středním pásmu, Sparta jej ale má pod kontrolou.

59:31
    Jeden z plzeňských hráčů poslal puk obloučkem na branku, ale hosté jej ještě v pásmu srážejí k zemi a pokračují v útoku.

59:16
    Sparta se drží v útočném pásmu, ale domácí jsou v pohotovosti.

58:59
    Hosté v pásmu, Mičán je na střídačce.

58:21
    Oddechový čas pro Spartu.

58:21
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté přece jen snižují, s pomocí Čecha dostává puk do branky MIROSLAV DANI – 4:2. Asistence: Štěpán Čech.

58:11

57:32
    Na Altrichtera se řítili Čech s Vitouchem, ale nedokázali zakončit přesně.

57:28
    Hosté posílají kotouč do bezpečí.

57:20
    Plzeň se usadila kolem sparťanské branky.

56:41
    Současně jsou vyloučeni domácí Přikryl za krosček a hostující Tůma za hrubost.

56:11
    Za podražení bude pykat Dani.

56:05
    Domácím se nedaří dostat od své prázdné klece, ale ani Spartě se nedaří dostat k puku.

55:49
    Je signalizováno vyloučení Sparty, Altrichter je na střídačce.

54:50
    Rychlý protiútok domácích nemusel Mičán nakonec příliš řešit.

54:27
    Za Altrichterovou brankou bojoval Flídr, ale k puku se nedostal.

53:41
    Hraje se na útočné polovině Plzně.

52:49
    Altrichter pokrýval své tyče, nikdo z hráčů Sparty nedokázal zvednout kotouč a přehodit jeho betony.

52:11
    Hra je přerušena pro vysokou hůl.

51:34
    Hasman dostal dlouhou přihrávku, Procházka tu jeho před brankou už nezachytil.

51:07

50:31
    Plzeň míří do pásma, Sparta ji už čeká.

49:59
    Mičánovy betony jsou pořádně provětrávané, puk ale pustit nechtějí.

49:41
    Plzeň se rozjíždí ze středního pásma.

49:22
    Pěkně myšlená akce domácích je přerušena sudím, který si všiml branky uvolněné z její původní pozice.

49:07
    Za podražení je za katr odeslán hostující Obadal.

48:44
    Zašlápnutá puk u Altrichtera vydolovali domácí a míří do pásma.

47:47
    Hajšman s Koldou v pásmu, ale střílejí z větších vzdáleností.

47:21
    Zakázané uvolnění Plzně.

46:43
    Arnošt vystihl domácí rozehrávku, ale Plzeň si rychle sebrala kotouč zpět.

46:09
    Sparta se drží v pásmu, zprava si k brance najel Dani, ale ani tentokrát Altrichtera nepřekvapil.

44:59
    Ofsajd pro Spartu.

44:52
    Hraje se v rychlém sledu od branky k brance.

43:17
    Na opačné straně ujel po levém křídle Kolda, puk se vynořil až u opačné tyče.

42:53
    Před Altrichterem se zjevil Dani, jeho střelu ale plzeňský gólman sevřel v lapačce.

41:34
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Domácí odskakují na rozdíl tří branek, po nahrávce Matiáška zvyšuje KAMIL HAJŠMAN – 4:1. Asistence: Jan Matiášek, Adam Šilhán.

41:25
    První zákrok pro Mičána.

40:52
    Plzeň kontroluje kotouč, ale Sparta se jej chce ve svém útočném pásmu zmocnit.

40:01

Plzeň dvěma dalšími góly vyhnala Škorpíka z branky Sparty. Ta přidala na snaze, někdy i důrazu, ale v cestě ji stále stojí pozorný Altrichter. Hosté se mohli poprvé zaradovat až pět minut před druhou sirénou, kdy se v přesilovce prosadil Bláha.

Další třetina začne přibližně v 16:39.

40:00

39:24
    Sparta má puk pod kontrolou, ale Altrichter je všude.

38:46
    Sparta se dostávala do útoku, dobře to myslel Obadal, ale mířil příliš nad.

37:52
    Tato přesilovka domácím příliš nesedla, Čech je zpět ve hře.

37:19
    Plzeň rozehrává od své branky.

37:00
    Do hry se může zapojit Pšenička.

36:48
    Hosté vyhodili, Mužík bleskově vyráží za pukem, dostává ho před branku, ale Lang na Mičána nedokázal vyzrát.

36:34
    Plzeň se drží v pásmu, ale váhá se střelami.

35:52
    Hosté jdou do tří, za podražení bude pykat Čech.

35:24
    Plzeň v přesilovkovém rozestavení.

35:00
    Za sekání je vyloučen Pšenička.

35:00
    Obrovský závar u domácí branky, Altrichter už byl mimo klec, ale hosté puk do branky ne a ne dostat.

34:31
    Hosté využívají přesilovku, po nahrávce Vitoucha je Altrichter překonán MARKEM BLÁHOU – 3:1. Asistence: David Vitouch.

34:29
    Do hry naskakuje Přikryl, Sparta hraje přesilovku 5 na 4.

34:24
    Pět vteřin budou hrát hosté přesilovku 5 na 3, za vystřelení puku mimo hrací plochu je vyloučen Šilhán.

34:02
    Sparta se usadila v pásmu, Prymula byl u branky dobře postaven, Altrichter puk neviděl, ale skóre se nemění.

33:37
    Hajšman se dostal sám před branku, kličkami se vyhnul třem hráčům a s jeho střelou měl Mičán problémy, přesto je nakonec ustál.

33:23
    Vhazuje se ve středním pásmu.

33:03

32:29
    Za podražení bude pykat Přikryl, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

32:14
    Konečně se domácí dostali do útoku, Lang s Matiáškem ale Mičána příliš nerozhodili.

31:55
    Hosté se stále drží před Altrichterem.

31:23
    Sparta ve dvou dobře zatápí Plzni v pásmu, další dva hráči střeží střední pásmo.

31:03
    Za napadení je vyloučen hostující Vorobjev.

30:48
    Šilhán s Hajšmanem u Mičána neuspěli.

30:30

30:10
    Plzeň už podruhé v krátkém sledu vyhazuje puk do bezpečí.

29:39
    Před branku si najel Čech, ale puk mu domácí odeslali do rohu.

29:12
    Sparta se usazuje před Altrichterem.

28:30
    Za podražení dostává dvě minuty domácí gólman Altrichter, trest za něj odpyká Matiášek.

28:14
    Do branky pražské Sparty se staví Mičán, který nahrazuje Škorpíka.

28:14
    Domácí kolem branky padali jako hrušky, od modré se ale dokázal prosadit ALBERT ŠILLER – 3:0. Asistence: Radek Mužík, Filip Přikryl.

27:40
    Sparta už po několikáté přesouvá hru k Altrichterovi.

26:58
    Před Tůmou se odkryla branka, ale puk šel mimo.

26:36
    Sparta znovu míří do pásma.

26:07
    Hostující rozehrávku vystihl Hasman, ale daleko nedojel.

25:37
    Arnošt očekával puk u branky, ale nedočkal se.

25:15
    Pokus Pšeničky končí v Altrichterově lapačce.

24:58
    Plzeň na skok v pásmu a Sparta ihned vyráží do protiútoku.

24:31
    Hosté bojují v pásmu o prostor u branky.

24:05
    Hostující Čech se dostal do výborné šance, tváří v tvář Altrichterovi ale zakončil jen do jeho betonů.

23:48
    Sparta se chtěla usadit v pásmu, ale domácí byli proti.

22:50
    Puk poskakoval po sparťanské brance, Škorpík jej rychle shora přikryl.

22:12
    Tak to byla blesková akce, Pšenička se na trestné ještě ani neusadil a Škorpík loví puk ze své sítě po střele RADKA MUŽÍKA – 2:0. Asistence: Jan Matiášek, Filip Přikryl.

22:05
    Prvním vyloučeným Sparty bude Pšenička, který nedovoleně bránil.

22:05
    Zakázané uvolnění hostů.

21:53
    Sparta přesunuje směr útoku opět k brance Plzně.

21:35
    Lokajíček hledá, na koho by rozehrál.

20:58
    Čech se protáhl před Altrichtera, ale přes bránícího hráče puk do branky neumístil

20:43
    Zakázané uvolnění pro Plzeň.

20:23
    Sparta rozehrává ze svého pásma.

20:05

20:01

Po první třetině vede domácí Plzeň, která se dokázala prosadit ve 14. minutě díky Hasmanovi. Hosté měli k dispozici tři přesilovky, dokázali se na delší dobu usadit v pásmu, ale puk ze své sítě Altrichter ještě nelovil. Počkejme si na další pokračování.

Další třetina začne přibližně v 15:46.

20:00

19:54
    Další vyhozený puk směrem na sparťanskou branku.

19:42
    Sparta se tlačila do branky, ale domácí vyhazují.

18:52
    Arnošt si najížděl v bleskové akci na branku s Vitouchem, před brankou zaváhal, a tak musel zajet až za ní, kde ale upadl.

18:20
    Domácí se osvobozují rychlým vyhozením.

18:05
    Hosté budou hrát další přesilovku, za sekání je vyloučen Mužík.

17:55
    Mužík si za svou brankou sebral kotouč a vyrazil na zteč sparťanské klece, Škorpík byl ale na místě.

17:30
    Domácí posílají kotouč ke Škorpíkovi.

17:01
    Pšenička ve spolupráci s Arnoštem, ale plzeňský gólman byl na místě.

16:42
    Gajdošova střela od modré k brance neprošla.

16:38
    Altrichter se ocitá bez helmy, hra je přerušena.

16:16
    Spartě se podařilo i nadále udržet v pásmu, ale střílí spíše z větších vzdáleností.

15:55
    Altrichter si poradil, ale raději přerušuje hru.

15:43
    Gajdoš zachytil puk na modré, Sparta se může v pásmu zdržet.

15:21
    Kolda se protáhl do pásma, ale puk mu utekl.

15:05
    Domácí zbrkle posílají puk na zakázané uvolnění.

14:48
    Sparta se vymanila od své klece a přesunuje se do útočného pásma.

14:22
    Lang se před brankou dostal k puku, ale nedokázal jej umístit.

14:06
    Vhazování u sparťanské klece.

13:43
    Domácí otevírají střelecký účet dnešního zápasu, po nahrávce Princla prostřelil Škorpíka JOSEF HASMAN – 1:0. Asistence: Marek Princl.

13:35
    Od modré střílel Šilhán, hostující gólman toho moc neviděl, ale skóre se nemění.

13:01
    Matiašek se ochomýtl kolem sparťanské branky, ale Škorpík byl ve střehu.

12:38
    Sparta se dostala do pásma, přímo před brankářem pálil Kropáček, ale Altrichter mu pěkný gól sebral.

12:15
    Podobný zásah si na opačné straně připisuje také Škorpík.

12:05
    Trochu nepříjemná situace pro Altrichtera, kdy nevěděl, z které skulinky mu puk proskočí, ale ustál ji.

11:44
    Lokajíček drží kotouč za svou brankou, oba týmy střídají.

11:08
    Domácí bojují v pásmu, Škorpík uhlídal střelu Šeby.

10:33
    Lobem poslal puk za branku hostující Obadal, ale plzeňští si jej vzali pod kontrolu.

09:49
    Za nahozeným pukem se vydal Matiašek, z celé akce ale nic nebylo.

09:24
    Plzeňský gólman má puk pod kontrolou.

09:13
    Sparta stále v pásmu, ale Altrichter zasahovat nemusel.

08:44
    Arnošt krouží s pukem kolem branky, ale nemá komu přihrát.

08:26
    Zakázané uvolnění domácích.

07:54
    Lang si rychle nabruslil do pásma, ale jeho spoluhráč s pukem měl zpoždění.

07:36
    Rychlá střela Čecha končí v ještě rychlejší lapačce Altrichtera.

07:34

07:19
    Hosté se znovu usadili v pásmu.

06:57
    Hra je přerušena pro útočícího hráče v brankovišti.

06:48
    Sparta hledá možnosti, kudy dostat puk do branky.

06:00
    Plzeň se přesunuje za pukem do středního pásma.

05:34
    Za hákování je potrestán domácí Matiašek.

05:28
    Sparta ostřeluje branku, domácí se nemohou dostat k puku.

05:18
    Tvrdá rána Gajdoše se k brance nedostala.

04:49
    Bude se vylučovat na straně Plzně, Škorpík je na střídačce.

04:28
    V pádu před brankou to ještě zkoušel Pšenička.

04:06
    Sparta poslala puk do branky, ale místo se v ní nenašlo.

04:00
    Příliš dlouhá přihrávka končí na zakázaném uvolnění domácích.

03:42
    Mužík vybojoval u mantinelu kotouč, ale spoluhráči toho nevyužili.

03:19

03:13
    Protiútok Plzně zatavuje Sparta a posílá puk na zakázané uvolnění.

02:48
    Těsně nad plzeňskou klecí proletěl puk, sudí rozpažuje.

02:16
    Před brankou Altrichtera číhal Čech, ale nedočkal se.

01:54
    Plzeň okupuje útočné pásmo, zdatně brání Spartě v rozehrávce.

00:09
    Utkání začalo zostra, hosté sice vyhráli vhazování, ale couvající bek upadl, toho využil Mužík, který se i s pukem vrhnul před branku, odražený puk chtěl dorážet další plzeňský hráč, ale hra je přerušena pro posunutou branku.

00:01

HC Plzeň 1929: Altrichter (Pilc) – Houdek (A), Kaňák, Novák, Kovařík, Lokajíček (A), Šilhán, Šiller – Hajžman, Přikryl, Kolda (C), Matiašek, Krýner, Princl, Rohla, Hajšman, Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík

HC Sparta Praha: Škorpík (Mičán) – Bureš, Bláha, Tůma (A), Havlín, Prchal, Vorobjev, Pika, Gajdoš – Najman, Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Rubeš, Flídr, Arnošt (C), Kropáček, Čech (A), Vitouch

Rozhodčí: I. Čuňočka, T, Micka – P. Bartek, V. Rožánek.

Oba soupeři, kteří dnes budou bojovat o bronz, se během sezóny potkali dvakrát, v obou případech vyhrála Plzeň (3:2pp; 3:2).

Stopy Sparty v play-off
    Sparta sehrála v osmifinále maximální počet zápasů, s Mountfieldem HK nakonec zvítězila 3:2 na zápasy (2:0; 2:4; 2:3pp; 4:2; 6:1). Ve čtvrtfinále se Sparta střetla s Liberce, který porazila rychle 2:0 na zápasy (3:2pp; 4:1).

V semifinále, které se hrálo na jedno vítězství, se Sparta vydatně přetahovala o výsledek se Salzburgem. Všechny tři třetiny skončily nerozhodně, a i když se v té třetí zdálo, že Sparta, která se v 55. minutě ujala vedení díky proměněnému trestnému střílení kapitána Arnošta, svůj těsný náskok uhájí, ale nebylo tomu tak. Salzburg srovnal tři minuty před koncem, a i přes dobré šance na obou stranách dospěl zápas až do prodloužení. V něm si jako první vytvořili slušnou šanci Pražané, ale už poté kotouč i pásmo patřilo rakouskému celku, který se díky trefě Čermáka dostal do finále.

Rekapitulace semifinále:
    EC Red Bull Salzburg – HC Sparta Praha 5:4 pp
    (1:1, 1:1, 2:2 – 1:0)

3. Barinka (Hadamczik, Stewart), 39. Peterka (Peeters), 45. Hede (Varejcka), 57. Peterka (Dube), 63. Čermák (Hadamczik, Barinka) – 9. Čech (Kropáček, Dani), 31. Dani (Kropáček, Čech), 47. Dani (Prymula), 55. Arnošt (TS)

Stopy Plzně v play-off
    Plzeňští se do semifinále dostali přes Zlín, se kterým si poradili ve čtyřech zápasech, když vyhráli 3:1 na zápasy (8:5; 8:2; 2:4; 3:2). Ve čtvrtfinále pro ně nebyly Karlovy Vary příliš velkou překážkou, po výhrách 4:0 a 3:1 jim na to stačily dva zápasy.

V semifinále se západočeši utkali s Českými Budějovicemi, a nezačali příliš dobře. Už v páté minutě prohrávali o dvě branky, dokázali se ale vzchopit a během tří minut ještě do první poloviny první třetiny srovnat dvěma góly Langa. Do kabin ale plzeňští odcházeli i přesto s jednogólovým mankem. Na začátku druhé části mohl Lang díky trestnému střílení srovnat, ale kotouč mu utekl, a tak této příležitosti nevyužil. Jediná branka v této třetina padla do sítě Altrichtera a Plzeň odcházela do kabin se ztrátou dvou gólů. Třetí třetina byla plná výpadů na obou stranách, Plzeň dokonce zhruba čtyři minuty před koncem odvolala gólmana, ale tento tah jí nevyšel a Jihočeši přidali svou pátou branku. V tento okamžik mohl na obrat v utkání pomýšlet jen největší optimista a po závěrečné siréně byl nutně zklamán.

HC Plzeň 1929 – HC Motor České Budějovice 2:5
    (2:3, 0:1, 0:1)

9. Lang (Přikryl, Mužík), 11. Lang (Přikryl) – 2. Toman (Novák, Čížek), 5. Hrubec (Šafář, Doktor), 16. Novák (Čížek), 27. Toman (Hubata), 57. Novák (Čížek, Toman)

O třetí místo se po prohraném semifinále utkají týmy Plzně a Sparty.

Hrací systém MČR – starší dorost:
    Hraje se na jedno vítězné utkání. V případě nerozhodného výsledku v základní hrací době následuje prodloužení 10 min. v počtu 4 na 4 a v případě nerozhodného výsledku i po prodloužení budou provedeny samostatné nájezdy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 14. Hasman (Princl), 23. Mužík (Matiášek, Přikryl), 29. Šiller (Mužík, Přikryl), 42. Hajšman (Matiášek, Šilhán) – 35. Bláha (Vitouch), 59. Dani (Čech)

HC Sparta Praha: Škorpík (od. 29. Mičán) – Bureš, Bláha, Tůma (A), Havlín, Prchal, Vorobjev, Pika, Gajdoš – Najman, Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Rubeš, Flídr, Arnošt (C), Kropáček, Čech (A), Vitouch

Rozhodčí: I. Čuňočka, T, Micka – P. Bartek, V. Rožánek