Marseille – Lille 5:1 (kon.) | Amiens – Štrasburk 3:1 (kon.) | Guingamp – Monaco 3:1 (kon.)
Méty – Caen 1:1 (kon.) | Toulouse – Angers 2:0 (kon.)
Olympique Marseille
5:1 (4:0)
Lille OSC
Sobota 21.04.2018, 17:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 34. kolo

Z mé strany je to dnes vše, loučím se s vámi a u některého z dalších přenosů brzy napočtenou. (18:52:47)

Ve druhém poločase jsme se nedočkali tak dominantí hry ze strany Marseille, i přesto se jim podařilo vstřelit jeden gól, kterým pojistili své vedení. Stejný počet branek se podařil vstřelit také hostům, jelikož ale měli po prvním poločase ztrátu čtyř gólů, stačí 1:1 z druhého poločasu pouze na celkových 5:1. Maseille v tomto zápase potvrdila jasnou roli favorita a po skvělém výkonu berou zaslouženě všechny tři body.

90+2

90+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

90
    Soumaro se dostal ke střele, úhel, pod kterým dopadal míč, ale neumožnil tomuto hráči vyslat razantní pokus a Pelé si bez problémů poradil.

89
    Nepřesný nákop střídá nepřesný nákop, hra je nyní opravdu nepohledná. Pépé byl faulován, tak uvidíme, co předvedou hosté z přímého kopu.

88
    Do konce zápasu zbývá jen několik málo minut a jde bidět, že oba týmy už utkání pouze dohrávají.

87
    Ocampos se dožadoval pokutového kopu, proto míč vzal do rukou, rozhodčí ale píská přesně obráceně a rozehrávat budou hosté.

86
    Získávají jej ale hned zpět, protože na půlce hřiště si příliš věřil Mothiba.

85
    Rohový kop byl rozehrán na krátko, nedošlo ale ani k centru, než domácí o míč přišli.

84
    Thauvin se řítil na bránu soupeře, v posledním momentu se mu ale pod nohy vrhnul Mendyl a čistě jej zastavil. Roh pro Olympique.

83
    Míč se střídá u obou týmů z minuty na minutu, ani jeden z nich ale nedokáže vymyslet pořádnou akci.

82
    Nezvednou, protože volej Anguissa po odreženém míči letí někam do horních pater domácí tribuny a Marseille o míč přichází.

81
    Úroveň hry ve druhém poločase je jednoznačně níže, než v tom prvním, třeba ale domácí hráči zvýší svůj dojem po rohovém kopu, který budou zahrávat.

80
    OSC se podařilo získat míč a jít do útoku 4 na 4, těsně před hranicí pokutového území ale byli zastaveni a ke střele na bránu se opět nedostanou.

79
    Hráči Olympique se s míčem nikam neženou a momentálně kombinují na vlastní polovině hřiště.

78
    Dimitri Payet opouští trávník pomalu a za velkého aplausu tribun, je vidět, že je v Marseille velmi oblíbený.

77
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Morgan Sanson.

76
    Míč teď už delší dobu drží na svých kopačkách hráči Lille, ke střele na bránu se ale zatím nedostali.

Daniel Juráš

Branky: 12. Thauvin (B. Sarr), 29. Thauvin (pen.), 35. Mitroglu (Amavi), 37. Mitroglu (Ocampos), 67. Ocampos (Payet) – 53. Benzia (Bissouma)

Karty:   28. Mendyl (LIL)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:8.
    Olympique Marseille: Pelé – Sakaj (22. Amavi), Rolando (64. Anguissa), Rami, B. Sarr – Gustavo, Maxime López – Ocampos, Payet (77. M. Sanson), Thauvin – Mitroglu.
    Náhradníci: Escales – Amavi, Germain, N'Jie, Anguissa, Sertic, M. Sanson.

Lille OSC: Kouakou – Mendyl, Soumaoro, Edgar Ié, Malcuit – Maia, Bissouma – Araújo (46. Alonso Mujica), Benzia (69. Soumaré), Mendes (46. Pépé) – Mothiba.
    Náhradníci: Maignan – Alonso Mujica, Ballo-Touré, El Ghazi, Pépé, Ponce, Soumaré.