Minnesota – Carolina 4:5 (po pr.) | Tampa – Columbus 8:2 (kon.) | Florida – Vancouver 2:3 (kon.)
Montreal – Pittsburgh 4:3 (2:0 po s.n.) | Washington – Toronto 2:4 (kon.) | Nashville – NY Islanders 5:2 (kon.)
Dallas – Anaheim 5:3 (kon.) | Chicago – St. Louis 4:3 (po pr.) | Arizona – Buffalo 0:3 (kon.)
Colorado – Calgary 2:3 (po pr.) | New Jersey – San Jose 3:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:3 (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
St. Louis Blues
Neděle 14.10.2018, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (05:37:02)

3. Patrick KANE (CHI) 1 + 1

Dnešní utkání končí vítězstvím Chicaga, které k němu ale v podstatě doklopýtalo. Dnešní zápas ozdobily svým výkonem oba gólmani. Rozhodnutí měl v prodloužení na své holi hostující Schenn, který mohl zaznamenat hattrick, místo toho ho ale zastínil domácí DeBrincat, který svým druhým gólem v zápase rozhodl o vítězství Chicaga v prodloužení.

64:51 Alex DEBRINCAT - 4:3

64:51
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Vyražená střela domácích se odrazila k Eriku Gustafssonovi, který naznačil střelu z levé strany, ale přitom střílenou přihrávkou našel před brankou ALEXE DEBRINCATA, který dokázal prudký pas nasměrovat do branky St. Louis. Asistence: Erik Gustafsson a Patrick Kane.

64:11
    Poslední minuta prodloužení, Kane nyní bekhendem netrefuje branku.

63:32
    Parádička domácích, kdy Patrick Kane z otočky poslal puk před branku, ale tam nedokázal domácí hráč vystřelit.

63:05
    Puk za brankou St. Louis, dojel si pro něj Alex DeBrincat.

62:30
    Zatím prodloužení nemá potřebné tempo, je vidět, že ani jeden tým nechce riskovat.

61:35
    Brayden Schenn (St. Louis) znovu s pukem ve třetině soupeře, ale dotírající Arťom Anisimov ho nenechal vystřelit.

61:03
    Po chybě ale míří do brejku Brayden Schenn (St. Louis), který měl na hokejce svůj třetí gól, ale Warda nepřekonal.

60:48
    Domácí rychle prostřídali, mezitím udrželi útočné pásmo.

60:22
    Duncan Keith (Chicago) pálí od modré, ale nepřesně, hrají hosté.

60:01

I páté utkání Chicaga v nové sezóně jde do prodloužení, neskutečné... St. Louis vyhrálo i druhou třetinu a v samotném závěru této části zápasu mělo mírnou převahu, zužitkuje ji v prodloužení?

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:27
    St. Louis v útočném pásmu, Ward vyráží střelu Thomase.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, puk v držení domácích.

57:55
    Chicago se snaží dostat do útočného pásma, to se v tuto chvíli ale nedaří.

57:05
    Hra nyní nabrala obrátky, po vyrovnávacím gólu Chicaga.

56:17
    Patrick Kane (Chicago) nyní projel kolem stojícího Bouwmeestera, z pravé strany zkusil bekhendem skórovat, ale Allen chytá.

55:05
    Je tu poslední pětiminutovka třetí třetiny, vypadá to, že utkání spěje do prodloužení.

54:32
    Alex Pietrangelo (St. Louis) nesmí udělat chybu ve vlastní třetině, zvládl otočku a dostal puk ze třetiny.

54:13
    Ofsajd zastavuje útočnou akci St. Louis, následuje opět komerční přestávka.
    53:06 Alex DEBRINCAT - 3:3

53:06
    Chicago se dlouho nemohlo dostat do třetiny St. Louis, pak ale přišel přesný pas Keitha na Toewse, ten našel v mezikruží najetého ALEXE DEBRINCATA, který poslal puk přesně do růžku, do protipohybu gólmana. Asistence: Jonathan Toews a Duncan Keith.

52:41
    St. Louis dobře nyní narušuje rozehrávku soupeře.

51:36
    Vhazování po levici Warda, domácí získávají puk ale nepřešli přes střední pásmo.

51:05
    Chicago nyní má na ledě převahu, St. Louis se nikam dopředu nežene a spíše vyčkává.

50:29
    Vhazování po levici Allena, hosté vybojovali puk a dostávají ho ze třetiny.

49:02
    Arťom Anisimov (Chicago) se nyní snažil bekhendem překvapit Allena, to ale nevyšlo.

48:35
    Puk míří za branku Chicaga, které střídá a rozehrává po levé straně.

47:10
    St. Louis dokonalo obrat z 0:2 na 3:2, dokáží domácí ještě alespoň vyrovnat? Z toho, co vidíme na ledě, to není nereálné.

46:13
    St. Louis nyní přečkalo šanci domácích, kdy Patrick Kane orazítkoval jednu z tyček branky za Jake Allenem.
    44:47 Brayden SCHENN - 2:3

44:47
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A jak je dnes dobrým zvykem, také tato přesilová hra končí gólem! BRAYDEN SCHENN si sjel z pravé strany před branku Chicaga, odkud pak prostřelil Warda. Asistence: Alexander Steen a Colton Parayko.

43:49
    Jan Rutta (Chicago) dnes nehraje povedený zápas, po jeho chybě padl první gól St. Louis, nyní nestačil v souboji na Schenna, kterého přidržel a dostává dvouminutový trest.

43:27
    Vladimir Tarasenko (St. Louis) zkouší zavézt puk do útočného pásma, ale vybojoval ho Alex DeBrincat.

42:20
    Tak jak to bude dál? Máme opět srovnáno, zápas dnes jednoznačně ovlivnily přesilové hry.
    41:44 David PERRON - 2:2

41:44
    Pozor, Cam Ward neskutečně zachyboval, když nahrál zpoza branky DAVIDU PERRONOVI, který této nabídky využil a bekhendem poslal puk do prázdné branky. Bez asistence.

41:15
    Poslední půl minuta z oslabení domácího mužstva, které se v úvodu třetí třetiny v pohodě brání.

40:41
    Při vlastním oslabení se Jonathan Toews dostal do zakončení, Allen jeho pokus vytěsnil mimo.

40:01

Další třetina začne přibližně v 4:44.

Ve druhé třetině padl jediný gól, do domácí sítě, hosté tak tuto část zápasu vyhráli 1:0. Do třetí třetiny tak půjdou oba týmy za stále otevřeného stavu, Chicago sehrálo rozpačitou druhou třetinu, ale ani ze strany St. Louis to není zatím kdovíjaká hitparáda.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Alex DeBrincat – 2 min., nedovolené bránění).

39:22
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:21
    Colton Parayko (St. Louis) odpálil puk na zakázané uvolnění.

38:00
    David Kämpf (Chicago) přihrává na modrou, odkud pálí Brandon Manning, Jake Allen chytá a raději přerušuje hru.

37:49
    Chicago se dostává do útočného pásma, David Kämpf zaváží puk za branku St. Louis.

37:30
    Na druhé straně musel přerušit hru Cam Ward, po střele od modré, následuje komerční přestávka.

36:53
    Jake Allen (St. Louis) nyní odklouzal z branky, ale Patrick Kane toho nedokázal využít.

36:15
    Puk míří do třetiny Chicaga, které rozehrává.

35:51

35:40
    Hosté odehráli velmi dobrou přesilovou hru, ale vypadá to, že to bude bez využití.

35:00
    Ale jen na chvíli, nyní se již opět hosté drží v útočném pásmu.

34:35
    Alex Pietrangelo (St. Louis) nahazuje kotouč od modré, hosté však následně přichází o útočné pásmo.

34:10
    Střelu Tarasenka Ward vyráží, obránce Chicaga pak puk odpaluje ze třetiny.

33:51
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Jonathan Toews – 2 min., sekání).

33:35
    Schenn se nám postaral o zápletku, kterou nyní může přiživit oslabení domácích při signalizovaném vyloučení!
    32:35 Brayden SCHENN - 2:1

32:35
    Tak nebude, při signalizovaném vyloučení v sestavě Chicaga se totiž krásně z mezikruží trefuje BRAYDEN SCHENN. Asistence: Jordan Schmaltz a Vladimir Tarasenko.

32:22
    A bude se znovu vylučovat v domácí sestavě.

31:29
    Nick Schmaltz (Chicago) naskočil z trestné lavice a hned se dostal do brejku, ale ten nedokázal zužitkovat.

31:09

30:30
    Jsme již ve druhé polovině tohoto utkání, St. Louis se nyní dokázalo usadit ve třetině Chicaga.

30:07
    St. Louis se zatím přesilová hra vůbec nedaří.

29:20
    Závar před domácí brankou vyřešil Patrick Kane, který vyhodil puk ze třetiny.

29:09
    První přesilová hra St. Louis! Nick Schmaltz dostává dvouminutový trest za sekání.

28:39
    Neskutečný zákrok již ležícího Allena, proti dorážce Seabrooka!

27:48
    David Perron (St. Louis) dostal puk před branku, kde to Brayden Schenn zkouší bekhendem, jeho pokus je ale zablokován.

27:25
    Chicago se sice drží v útočném pásmu, ale je to hlavně u mantinelu.

26:35
    Druhá třetina jako by zatím nemohla najít to správné tempo, pomůže gól, jako v třetině první?

25:17
    Alex DeBrincat (Chicago) vypálil pohotově z pravé strany, ale Jake Allen se stihl přemístit.

24:25
    Henri Jokiharju (Chicago) pálí od modré, také s tímto pokusem si Jake Allen poradil.

23:58
    Jake Allen (St. Louis) zneškodnil pokus Haydena, dobrý zákrok.

23:35
    Puk za brankou St. Louis, domácí drží útočné pásmo.

22:40
    Puk míří do třetiny St. Louis, jako první je u něho Alex Pietrangelo.

21:59
    Vladimir Tarasenko (St. Louis) zkoušel nyní trefit odkrytou část branky Chicaga, ale než se srovnal na střelu, stihl se přemístit Ward, který lapačkou vytěsnil střelu nad branku.

21:32
    Přečíslení domácích dva na jednoho, Patrick Kane to vzal na sebe, z levé strany ale neprostřelil Allena.

21:08
    Icing odpískán domácímu Chicagu, hra se tak vrací do třetiny Blackhawks.

20:42
    Cam Ward (Chicago) si hned v úvodu druhé třetiny připisuje důležitý zákrok proti pokusu Schenna.

20:01

Další třetina začne přibližně v 3:47.

První dvacetiminutovka minulostí a do kabin odchází spokojenější domácí. Ti díky dvěma proměněným přesilovkám vedou nad St. Louis 2:0. A právě díky hře v početní převaze se zápas převážil na stranu domácích, kterým však úvod moc nevyšel. Více nebezpečnější byli totiž hosté, kteří ale ani jednou skórovat nedokázali a po prvním inkasovaném gólu se ze hry trochu vytratili.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50
    David Kämpf (Chicago) se dostal ke střele z levé strany, Jake Allen jeho pokus vytěsnil.

19:15
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:39
    Na druhé straně fantasticky zachránil Jake Allen svůj tým od dalšího gólu, po bekhendovém pokusu Fortina!

18:14
    St. Louis v útočném pásmu, na modré Joel Edmundson, jenž pálí, ale bránící Henri Jokiharju jeho pokus zablokoval.

17:25
    Stahovačka Kahuna již byla navíc, domácím je tam odpískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu, u třetiny hostů.

17:05
    Chicago nyní dobře stráží střední pásmo, hostům se nedaří přejít do třetiny Blackhawks.

16:15
    St. Louis nyní zkouší rychle rozehrát, jenže je z toho pouze zakázané uvolnění.
    16:01 Patrick KANE - 2:0

16:01
    Další využitá přesilová hra! PATRICK KANE získal puk, po závaru před brankou St. Louis, poodjel si do střelecké pozice a mazácky ho poslal pod horní tyčku. Bez asistence.

15:37
    Jake Allen (St. Louis) si poradil se střelou Paricka Kanea z levé strany, kde se nyní také vhazuje.

15:10
    Důležité vhazování hosté zvládli a odpálili puk ze třetiny, čímž zamezili soupeři pomýšlet na dvojnásobnou přesilovou hru.

14:56
    A opět se vylučuje a opět na straně St. Louis! Robert Bortuzzo dostává dvě minuty za faul na brankáře Chicaga.

14:22
    Colton Parayko (St. Louis) vybojoval puk a vyhazuje ho ze třetiny, hosté bleskově střídají.

13:53
    Naopak do brejku se dostali hosté a Brayden Schenn nebyl daleko od vyrovnání!

13:38
    Patrick Kane (Chicago) to zkouší překvapivou střelou z pravé strany, ale neuspěl.

13:23
    Vhazování po pravici Allena, domácí získávají puk.

13:04
    Další vyloučení v sestavě St. Louis, Joel Edmundson dostává dvouminutový trest.

12:33
    Jan Rutta (Chicago) zachytil puk na útočné modré, díky tomu domácí mohou dál pobývat v útočném pásmu.
    11:51 Arťom ANISIMOV - 1:0

11:51
    Nakonec se domácí přece jenom gólu dočkali! Dominik Kahun zavezl puk do útočného pásma, přenechal Brandonu Saadovi, který neváhal a vypálil z pravé strany. Tento pokus ještě dokázal Jake Allen vyrazit, ale na dorážku ARŤOMA ANISIMOVA byl již krátký. Asistence: Brandon Saad a Dominik Kahun.

11:30
    No, rozpaky nad přesilovou hrou Chicaga, které ještě neohrozilo branku soupeře.

10:38
    Ne, zatím to Chicagu nejde, dobrá práce bránící čtveřice St. Louis.

10:10
    Patrick Kane ale nedokázal zavézt puk do třetiny hostů, domácí to tak musí zkoušet znovu.

09:51
    Jay Bouwmeester (St. Louis) dostává dvouminutový trest a čeká nás první přesilová hra, zahrají si jí domácí.

09:20
    Nyní to domácí překombinovali, Arťom Anisimov už poté nestihl vystřelit z levé strany.

08:36
    Další zákrok Cama Warda, který si rozhodně na nedostatek práce stěžovat nemůže, pálil Vladimir Tarasenko.

07:50
    Hosté se zatím dostávají více do zakončení, Chicagu se v útočném pásmu tolik nedaří.

07:11
    Cam Ward (Chicago) si připisuje další dobrý zákrok, domácí jdou do útoku.

06:30
    Hraje se ve třetině St. Louis, po střele oslavence Keitha zakročil s přehledem Jake Allen.

05:33
    Brayden Schenn (St. Louis) vybojoval puk u útočné modré, dostal se do zakončení, ale Warda z levé strany nepřekonal.

05:15
    Zatím se hraje poměrně nezáživný hokej, kdy se sice hodně bruslí, ale to je asi tak všechno.

04:38
    Další rychlá akce hostů, zakončená střelou Thorburna, která končí vedle branky.

03:59
    Vladimir Tarasenko (St. Louis) dostal do mezikruží pas z levé strany, ale dobře ho zablokoval domácí obránce.

03:16
    Na druhé straně si zákrok levým betonem připisuje Cam Ward (Chicago), po střele Parayka.

02:53
    Brandon Saad (Chicago) zkouší pozornost Jake Allena, ten jeho střelu sráží vedle branky.

02:14
    Brent Seabrook (Chicago) pálí z voleje, z pravé strany, branku ale netrefuje.

01:30
    Vladimir Tarasenko (St. Louis) dostal puk ze třetiny, následně oba týmy střídají.

00:36
    David Perron (St. Louis) s pukem v útočném pásmu, táhlá střela, která ale míří vedle branky Blackhawks.

00:22
    Puk za brankou St. Louis, hosté rozehrávají.

00:01

Úvodní slavnost za námi, Duncan Keith si své užil, tak zápas by již mohl konečně začít...

Obránce Duncan Keith (Chicago) dnes odehraje své 1000. utkání v NHL!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Chicago Blackhawks: C. Ward (A. Forsberg) – Jokiharju, Keith, Seabrook, E. Gustafsson, Rutta, Manning – Kahun, J. Toews, DeBrincat – P. Kane, Schmaltz, Fortin – Hayden, Anisimov, Kunitz – Kämpf, Krüger, Saad.

St. Louis Blues: Allen (Ch. Johnson) – Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Schmaltz, Bortuzzo – Tarasenko, R. O'Reilly, Maroon – Perron, B. Schenn, Blais – Kyrou, Bozak, Steen – Thorburn, Thomas, Barbašev.

Rozhodčí: Lambert, Watson – Galloway, Murchison.

Dnešní utkání povedou jako hlavní sudí Pierre Lambert se zkušeným Bradem Watsonem, na čarách pak Ryan Galloway s Kielem Murchisonem.

Hosté přijeli do Chicaga v dobrém rozpoložení. V prvních třech zápasech nové sezóny totiž vyhráli pouze jednou, hned v premiéře nad Calgary 5:3. Pak přišla prohra po prodloužení právě se Chicagem a naposledy další prohra s Winnipegem, naprosto jasně – 1:5!
    Chicago odehrálo čtyři ligové duely nové sezóny a všechny šly do prodloužení. První dva Chicago prohrálo, další dva vyhrálo a v tabulce Západní konference tak Chicagu patří čtvrté místo, St. Louis je jedenácté.

Vítejte u online přenosu utkání základní části hokejové NHL, v němž CHICAGO BLACKHAWKS přivítá na svém stadionu ST. LOUIS BLUES.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 12. Anisimov (Saad, Kahun), 17. P. Kane, 54. DeBrincat (J. Toews, Keith), 65. DeBrincat (E. Gustafsson, P. Kane) – 33. B. Schenn (Schmaltz, Tarasenko), 42. Perron, 45. B. Schenn (Steen, Parayko)

Rozhodčí: Lambert, Watson – Galloway, Murchison

Diváci: 21 634