Jenisej – Groznyj 1:1 (kon.) | Orenburg – Samara 0:0 (odl.) | Machačkala – Ufa 0:0 (kon.)
FC Jenisej Krasnojarsk
1:1 (0:0)
FK Achmat Groznyj
Sobota 01.12.2018, 12:00Ruská Premier Liga • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

V 16. kole ruské ligy se proti sobě utkají týmy Jenisej a Achmat. Naposled se spolu tato mužstva utkala před třemi měsíci na půdě Achmatu, který ovšem zvítězil těsně 1:0. Dnes se ale bude hrát na půdě Krasnojarsku. Úvodní výkop je naplánován na 12:00.

Jenisej se nachází až na posledním šestnáctém místě s devíti body a skóre 9:25. V posledním zápase zavítal na půdu Dynama Moskvy, kde velice překvapivě vyhrál 2:1.
    Achmat je na tom líp, jelikož je na desáté příčce s devatenácti body a skóre 12:16. V posledním zápase přivítal v domácím prostředí CSKA Moskva, ale té podlehl 0:2.

FC Jenisej Krasnojarsk: D. Jurčenko (C) – Jatčenko, Kičin, Gadžibekov, Zanev – Sarkisov, Fatullajev, Zotov, Ogude, Komkov – Kutin.
    Náhradníci: Filippov, Jurij Nestěrenko – Bodul, Gasanov, Gavazaj, Komolov, Rožkov, Obradović, Semakin, Torbinskij.

FK Achmat Groznyj: Gorodov – Ucijev (C), Ángel, Plijev, Semjonov, Mohammadí – Gaščenkov, I. Doumbia, Ravanelli, Mitrišev – Mbengue.
    Náhradníci: Gudijev – Balaj, Bacujev, Bernard Beriša, Charin, Rodolfo, Sadajev..

1

1
    O úvodní výkop se postarali domácí, ale posléze se útočník Jeniseje ocitl v ofsajdu.

2
    Achmat posléze získal autové vhazování na své polovině hrací plochy a bude se snažit něco vymyslet.

3
    První vážnější šance hned ve třetí minutě ze strany domácích, ovšem Jevgenij Gorodov předvedl solidní zákrok.

4
    Následný roh ovšem nic nepřinesl.

6
    Jenisej pokračuje v aktivní hře od začátku utkání, ale tentokrát se ke střele na bránu už nedostal.

7
    Nyní se dopředu dostal Achmat, ale s následným centrem si domácí obrana skvěle poradila.

8
    Hosté se dožadovali faulu, ale rozhodčí nechal hru pokračovat.

10
    V mrazivém počasí nyní domácí získali autové vhazování.

12
    Opět se Jenisej dostal dopředu, ale tentokrát se to obešlo beze střely.

14
    Valerij Kičin odkopl balón raději do zámezí a Achmat tak bude mít autové vhazování.

16
    Milád Mohammadí utrpěl nějaký šrám při předešlém souboji, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.

18
    Petar Zanev se dostal ke střele z dvaceti metrů, ale ta letěla jen nad bránu soupeře.

20
    Ablaye Mbengue nebyl daleko ke vstřelení první branky, ale tu nakonec nedal, jelikož jeho pokus chytil David Jurčenko.

22
    Centr z kopačky domácího hráče skončil jen v zámezí a Jevgenij Gorodov tak má odkop od své brány.

24
    Domácí jsou o něco lepším týmem, ale ani tento útok Jeniseje gól nepřinesl.

26
    Posléze se domácí hráč navíc provinil faulem ve středu hrací plochy.

28
    Achmat se dostal do dobré šance, ale následná střela skončila nad bránou Jurčenka.

30
    Andrej Semjonov se dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy a uviděl žlutou kartu.

31
    Tentokrát se dopředu dostal Achmat, ale následný centr byl zblokován a následuje rohový kop.

33
    Posléze mohl jít Krasnojarsk do rychlého protiútoku, ale ten přerušil dost nevybíravým zákrokem Gaščenkov, který uviděl žlutou kartu.

35
    Domácí tým nyní získal autové vhazování na polovině soupeře.

36
    Ogude přerušil průchod protihráče faulem a i on uviděl kartu žluté barvy.

38
    Hra je přerušena, jelikož domácí hráč potřebuje ošetření.

39
    A opět je hra přerušena, jelikož přišel další faul Achmatu.

41
    Krasnojarsk se i nyní dostal do vápna soupeře, ale následná přihrávka skončila pouze v rukou Jevgenije Gorodova.

42
    Zatím je k vidění pouze velký počet faulů, stejně jako nyní, když se jej dopustil domácí útočník.

43
    Aleksandr Zotov se dostal do velice slibné šance, ale jeho pokus skončil jen vedle levé tyče, ovšem míč ještě lízl brankář Gorodov a následuje rohový kop.

44
    S následným rohem si ovšem hosté poradili.

45+1

První poločas je u konce a branky jsme se zatím nedočkali. Zápas nám zatím nabízí pouze velký počet faulů, ale také pár šancí. Lepším týmem je domácí Krasnojarsk, ale ani střela Zotova pár minut před koncem poločasu branku nepřinesla.

Druhý poločas začne přibližně v 13:05.

46

47
    Achmat se sice snažil něco vymyslet, ale dopustil se jen faulu.

49
    Hosté jsou zatím ve druhé půli o něco aktivnější, ale posléze je z toho jen další faul.

51
    Krasnojarsk vysunul svůj presink, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.

52
    Tak tohle byla obrovská šance Krasnojarsku, která ale nekončí gólem! Hostující obrana se nedohodla s brankářem a tak se domácí útočník dostal do šance, kterou neproměnil a následně měli domácí ještě několik příležitostí vstřelit branku, ale ani jedna neskončila v síti soupeře!

54
    Nyní se nám na hrací ploše přiostřilo a potom co byl faul na pravé straně tak přišlo i kontakt o pár metrů dál.

55
    U míče už je opět Krasnojarsk.

56
    Střídání v týmu FC Jenisej Krasnojarsk: ze hřiště odchází Alexandr Kutin, přichází Pavel Komolov.

58
    Ani tentokrát nekončí střela domácích gólem, jelikož byl tento pokus zblokován a následuje rohový kop.

59
    Fegor Ogude se po rohu dostal do obrovské šance, ale z hranice malého vápna přestřelil bránu soupeře!

60
    Zbývá nám poslední půl hodina hry a momentálně se na hrací ploše bojuje hodně tvrdě a opět tak je k vidění spousta faulů.

61
    Že by nyní se domácí už dostali do vedení? Budou mít k dispozici přímý kop z vynikající pozice.

62
    Ne, ani tentokrát z toho není gól Krasnojarsku, jelikož střela Jatčenka skončila jen vedle brány.

64
    Hosté jsou opět u míče a snaží se dostat dopředu po pravé straně, ovšem následný centr končí jen v moci brankáře Jurčenka.

66
    Domácí se chtěli dostat dopředu po pravé straně, ale nakonec míč skončil v moci Achmatu.

68
    Střídání v týmu FC Jenisej Krasnojarsk: ze hřiště odchází Azim Fatullajev, přichází Dmitrij Torbinskij.

69
    Achmat má nyní míč na polovině hrací plochy a snaží se něco vymyslet.

69
    Achmat Groznyj právě vstřelil branku!
    Tak tohle je obrovská chyba domácího gólmana a Achmat jde do vedení! MILÁD MOHAMMADÍ poslal centr na domácí bránu, kde se ovšem míče žádný hráč nedotkl, ale balón se od zmrzlé půdy málo odrazil, což brankář David Jurčenko nečekal a posléze jej lovil ze své sítě.
    69. Milád MOHAMMADÍ - 0:1

70
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Magomed Mitrišev, přichází Bernard Beriša.

71
    Krasnojarsk je v dnešním zápase o něco lepším týmem, ale nyní to bude mít velice těžké, jelikož musí dvacet minut před koncem srovnat.

72
    Hostující hráč se snažil prostřelit domácí obranu, ale balón zblokoval právě obránce Krasnojarsku.

74
    Další šance pro domácí, jelikož získali přímý kop.

75
    Ovšem následná střela skončila zblokována ve zdi z hostujících hráčů.

76
    Střídání v týmu FC Jenisej Krasnojarsk: ze hřiště odchází Dmitrij Jatčenko, přichází Darko Bodul.

77
    A opět skončil míč jen v moci gólmana Jevgenije Gorodova.

78
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Idrissa Doumbia, přichází Dantas Rodolfo.

80
    Byla nařízena penalta pro Krasnojarsk. Zaurbek Plijev totiž poslal k zemi domácího hráče.

81
    Jenisej právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! K pokutovému kopu se postavil VALERIJ KIČIN, který poslal nekompromisní ránu do pravé strany pod horní tyč! Brankář Jevgenij Gorodov šel na druhou stranu a tak neměl šanci zasáhnout a následně se rozčiloval, jelikož hráči vběhli dovnitř vápna dřív, než je povoleno, ale rozhodčí penaltu uznal.
    81. Valerij KIČIN - 1:1

82
    Žlutou kartu dostává Dantas Rodolfo (FK Achmat Groznyj).

82
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Ablaye Mbengue, přichází Bekim Balaj.

84
    Achmat se snažil něco vymyslet směrem dopředu, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.

85
    Tohle nebyla vůbec špatná šance, ale nakonec střela domácího hráče skončila jen vedle brány.

87
    Momentálně se toho na hrací ploše moc neděje a hraje se převážně ve středu hrací plochy.

89
    Nyní se hosté dopustili nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90+2
    A další faul z hostující strany a domácí hráč je tak ošetřován na hrací ploše.

90+3
    Krasnojarsk se snaží rozhodnout ke konci zápasu, ale následně se provinili faulem.

90+5

Je konec. Dnešní zápas nakonec končí remízou 1:1. Utkání nám toho v prvním poločase moc nepřineslo a ani střela Zotova pár minut před koncem poločasu brankou neskončila. Ve druhé půli byl Krasnojarsk lepším týmem, ale v 69. minutě vstřelil gól Mohammadí po obrovské chybě Jurčenka. V 81. minutě ale domácí dostali možnost srovnat z penalty, kterou proměnil Kičin.

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:13.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (14:01:41)