Chabarovsk – Dynamo Moskva 0:2 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 1:4 (kon.) | Ufa – Čerepovec 3:2 (kon.)
Jokerit – Riga 3:2 (po pr.) | Omsk – Jaroslavl 0:2 (kon.) | Petrohrad – CSKA Moskva 1:4 (kon.)
Spartak Moskva – Soči 3:2 (po pr.)
HC Sibir Novosibirsk
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Admiral Vladivostok
Sobota 22.12.2018, 11:30 • LDS Sibir • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Hokejisty Admiralu, zvyklé na dlouhé cestování, čeká z Vladivostoku příjemná krátká cesta do pouhých 5788 km vzdáleného Novosibirsku, což je v ruských poměrech v podstatě za rohem. Blíže to mají v KHL už jen na stadión Amuru Chabarovsk.

Domácí Sibir Novosibirsk hraje už šestý zápas v řadě doma a v těch dosavadních ztratil pouhý bodík za porážku v prodloužení s Čeljabinskem. Poté odjeli s prázdnou Jaroslavl (4:2) a Chabarovsk (4:3).
    Úspěšná šňůra pomohla Sibir vyzvednout na 11. místo ve Východní konferenci s 32 body a skóre 85:112, na play-off ztrácí sedm bodů a tak nutně potřebuje sérii bodových zisků prodloužit.

Admiral Vladivostok naopak třikrát za sebou prohrál a dokonce v pěti zápasech po sobě vsítil vždy jen jediný gól. V úterý neudržel doma vedení a podlehl Dynamu Moskva 1:2. Pouhých 20 získaných bodů a skóre 72:117 řadí Admiral na úplné dno KHL bez reálné naděje na boje o Gagarinův pohár. Cílem sezóny už bude spíše únik z posledního místa v soutěži, momentálně je na tom lépe Slovan Bratislava o 3 body a Severstaľ Čerepovec o 4, oba přitom odehrály o čtyři zápasy více.

Vzájemné zápasy
    Z posledních šesti utkání Admiral v Novosibirsku pětkrát prohrál včetně jediného letošního, které se odehrálo nedávno – 3. prosince – a domácí zvítězili 3:1.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (Taylor) – Loginov, Alexejev, Děmidov, Ignatovič, Klimontov, Lukin, Voroběj – Prince, Peltola, Michajlov – Sajustov, Kazakov, Milovzorov – Komarov, Caron, Šarov – Zyrjanov, Pěrvušin, Romancev.

Admiral Vladivostok: Krasotkin (Serebrjakov) – Ugolnikov, Zacharčuk, Kubát, Tatalin, Karmaškov, Ďjakov, Miščenko, Kozlovskij – A. Streľcov, V. Streľcov, Černikov – Koňkov, Butuzov, Feoktistov – Vicharev, Glazačev, Voronin – Jakovlev, Koroljov.

Rozhodčí: Kislov, Ovčinnikov – Antonov, Šadrin.

Dozněla ruská hymna, po krátkém rozbruslení se vydají hráči s výjimkou zahajovacích formací na střídačku. "Ledovyj dvorec sporta Sibir" je zaplněn téměř do posledního místečka, čeká se snad už jen na poslední opozdilce.

0:01

0:01
    Domácí nastoupili v bleděmodrých dresech, Admiral hraje v bílém.

0:57
    První hvizd píšťalky rozhodčích zazněl vinou ofsajdu hostů.

1:30
    Jeden z domácích obránců obětavým pádem na led nejen vypíchl kotouč v nebezpečné situaci, ale zároveň založil brejk pro Komarova, který však nedokázal přesně přihrát.

2:37
    Obránce Admiralu Ugolnikov ztratil rovnováhu před vlastní bránou s pukem na holi, spoluhráči vzniklou hrozbu zažehnali.

3:59
    Teprve druhé přerušení hry po více než třech minutách, opět kvůli ofsajdu, tentokrát přejeli předčasně útočnou modrou hokejisté Novosibirsku.

6:12
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Teprve v sedmé minutě přichází první střela na bránu a hned je gólová. Voronin se protáhl podél mantinelu, zasekl a ideálně naservíroval Kubátovi, jehož střelu po ledě ještě tečoval mezi betony NIKITA FEOKTISTOV.
    Asistence: Karel Kubát, Kirill Voronin.
    6:12 Nikita FEOKTISTOV - 0:1

8:13
    Sibir se po inkasovaném gólu vrhá dopředu a hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

8:43
    Domácí hokejisté se dostali do přečíslení, Danil Romancev se rozhodl zakončit sám a těsně přestřelil.

9:41
    Vladivostok rozehrál v útočném pásmu takřka přesilovkový kolotoč, Černikov zpoza brány hledal spoluhráče, avšak Kubát napřahoval hokejku marně. Černikov nakonec střílel po ledě sám, Krasikov rozklekem vyráží.

10:05
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Dmitrij Sajustov – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vasilij Streľcov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

10:18
    Po buly dorážel z brankoviště Feoktisov, zblízka Krasikova nepřekonal.

11:09
    Romancev se odvážně protáhl mezi přesilou a byl zastaven na hranici pravidel, novosibirští fanoušci pískají marně.

12:50
    Krasikov si proti ráně ze středního pásma připisuje už osmý zákrok. Brankář posledního celku KHL Krasotkin oproti tomu za téměř 13 minut zasahoval pouze jedinkrát.

13:32
    Na zakázané uvolnění vyhazuje hostující Glazačev, následuje komerční přestávka.

14:11
    Od modré čáry pálil Děmidov, snadná práce pro lapačku Antona Krasotkina.

15:30
    Američan Prince zavezl kotouč po hrazení do útočného pásma Novosibirsku, tam se ale přes veškerou snahu domácím nepodařilo odpoutat černou gumu od mantinelů do předbrankového prostoru.

16:35
    Sibir zoufale postrádá finální přihrávku a slibně vyhlížející útoky nedotahuje. I teď před Zyrjanovem zalehává puk Krasotkin a domácí získali jen buly v útočném pásmu.

17:29
    Michajlov vybojoval kotouč ve středním pásmu, přejel modrou čáru a nabil Peltolovi, jehož rána letí nad břevnem do plexiskla.

18:29
    Miščenkovu střelu zápěstím přes obránce chytá do lapačky Alexej Krasikov.

19:05
    Krasikov levým betonem vyrážel před sebe Vicharevovu střelu z mezikruží, kterou ještě tečoval Alexandr Streľcov, a KONSTANTIN GLAZAČEV snadno doklepává do odkryté brány.
    Asistence: Alexandr Streľcov, Denis Vicharev.
    19:05 Konstantin GLAZAČEV - 0:2

19:35
    Dmitrij Sajustov se prohnal kolem brány a zkusil zasunout kotouč zpoza ní, Krasotkin si ale pokryl prostor u tyče a urputné dorážky domácích vyvolaly hromadnou rvačku.

19:36
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jegor Milovzorov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Jegor Jakovlev – 2 min., hrubost).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Poslední celek tabulky KHL překvapivě, ale zaslouženě vede o dva góly, na které mu stačily dvě šance. Domácí se nemohou dostat k zakončení a za celou třetinu si žádnou vyloženou příležitost nevytvořili, jen řadu nedotažených náznaků.
    Statistiky první třetiny:
    Střely na bránu 4:11, vhazování 9:7, hity 12:18, čas v útoku 1:45-2:21, vyloučení 2:2, bez využití.

Další třetina začne přibližně ve 12:24.

20:01

21:36
    Při hře ve čtyřech si zachytali oba brankáři, ale gól nepadl ani při nebezpečné střele Michajlova zblízka po přihrávce zpoza branky a oba celky už jsou v plném počtu.

22:26
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Ignatovič – 2+2 min, vysoká hůl).

23:15
    Alexandr Černikov v přesilovce nabil na modrou čáru Karlu Kubátovi, tvrdou střelu českého obránce Krasikov vyráží.

23:44
    Koňkov zaútočil středem kluziště a vypálil švihem přes obránce, Krasikov byl opět na místě.

24:26
    Sibir právě vstřelil branku!
    Přesně v polovině čtyřminutového oslabení sebral odražený kotouč před vlastní bránou NIKOLAJ DĚMIDOV, projel s ním celé kluziště a sám přesnou střelou konečně rozjásal novosibirský zimní stadión.
    Bez asistence.
    24:26 Nikolaj DEMIDOV - 1:2

25:18
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Konstantin Glazačev – 2 min., vysoká hůl).

26:19
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Dmitrij Lukin – 2 min., podrážení). Hosté budou hrát sedm vteřin 4 na 3.

26:33
    Čtvrtý hráč Novosibirsku už byl na ledě, když Tatalinovu bombu z levého kruhu do šibenice skvěle vystihl Krasikov.

27:07
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Roman Tatalin – 2 min., držení). A pro změnu 4 na 3 ve prospěch domácích, kteří si zahrají v početní převaze 11 vteřin.

27:18
    Hostující trojici se podařilo ubránit oslabení u mantinelu a Glazačev skáče na led.

28:19
    Začíná zkrácená klasická přesilovka Novosibirsku.

28:33
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Jurij Kozlovskij – 2 min., držení). Zápasnický chvat u hrazení zajistil domácím na více než půl minuty dvojnásobnou přesilovku.

28:55
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Ugolnikov – 2 min., vražení na hrazení). Hosté vyhráli buly a vyhodili přes všechny čáry, pak ale přišel další zbytečný faul a na trestné lavici začíná být hodně těsno.

28:55
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Jenže domácím byla převaha pět na tři málo, na led jich skočilo dokonce šest a za to budou pykat.

29:18
    Jordan Caron v pokračující hře 4 na 3 zazvonil o tyč vladivostocké klece!

30:02
    Krasotkin se hbitě přemístil k levé tyčce a vyráží dobře mířenou střelu Alexandra Šarova bez přípravy.

30:55
    Poprvé po osmi a půl minutách se hraje v plném počtu na obou stranách. Rozhodčí za tento časový úsek rozdali osm menších trestů, rovnoměrně na obou stranách.

32:02
    Danil Romancev dojížděl vlastní vyraženou střelu, Krasotkin se vrhl na led a zalehává puk. V našlapané hale se koná komerční pauza.

33:00
    Vicharev vysunul Voronina, který nahazoval puk na bránu z ostrého úhlu. Odrazil se ven, ale Krasikov si chvíli nebyl jistý, zda si ho nesrazil betonem za svá záda.

34:05
    Šturmují hokejisté Novosibirsku a Maxim Kazakov dělovkou z pokleku vyprášil Krasotkinovu výstroj.

34:21
    Hned z protiútoku přichází velká šance pro Admiral. Střelu pronikajícího Vasilije Streľcova vyráží Krasikov jen před sebe, Miščenko netrefuje z dorážky zívající bránu.

35:21
    Diváci tleskají hře nahoru-dolů. Vladimir Pěrvušin zachytil nepřesnou rozehrávku a střílel ze dvou metrů do Krasotkinovy hrudi. Odražený puk z otočky neusměrnil Gleb Zyrjanov.

36:19
    Volný zůstal před bránou pro změnu hostující Alexandr Streľcov, z dobré pozice nastřelil jen Krasikova do ramene.

37:23
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jordan Caron – 2 min., sekání).

37:42
    Admiral si koledoval o další gól ve vlastní početní výhodě. Vladimir Pěrvušin ujel z pravého křídla sám, jeden z beků měl ale větší rychlost a zalehl mu na ledě střeleckou dráhu. Pěrvušin proto přihrával zadovkou Romancevovi, jenž si nedokázal puk pořádně zpracovat.

38:06
    Ugolnikov dostal nabito na kruh pro vhazování a pálil do hrudi Alexeje Krasikova.

39:18
    Konečně využitá přesilová hra. Po geniální přihrávce Ďjakova napnul síť z úhlu do prázdné brány DENIS VICHAREV.
    Asistence: Kirill Ďjakov.
    39:18 Denis VICHAREV - 1:3

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Prostřední část zápasu přinesla mnohem zajímavější hokej než ta první. Nesla se ve znamení vyloučení, vžyť na trestné lavici se postupně vystřídalo jedenáct hokejistů. Z celé řady vyložených šancí se prosadil pouze skvělým sólem přes celé hřiště ve vlastním oslabení Děmidov, aby gólem do šatny v přesilovce vrátil Admiralu dvougólové vedení Vicharev.
    Statistiky po druhé třetině:
    Střely na bránu 16:24, vhazování 16:18, hity 17:29, čas v útoku 4:27-6:28, vyloučení 7:6, využití 0:1, oslabení 1:0.

Další třetina začne přibližně ve 13:18.

40:01

40:35
    Loginovovu střelu od modré šikovně tečoval Michajlov, jenže Krasotkin znovu předvedl skvělý postřeh a kotouč lapil.

40:57
    Zakázané uvolnění novosibirského celku.

41:49
    Nebezpečně vyhlížející útok domácích, odražený puk ale sebrali hosté a ujeli tři na dva. Z křídla střílel Anton Koroljov, rána mu ovšem příliš nesedla.

43:48
    Vladimir Pěrvušin vypíchl přihrávku a protáhl se po hrazení, na střelu si však netroufl a přihrávku hosté vystihli. Odražený puk sebral Loginov a situace se opakovala, což je dnes pro hru Sibiru příznačné.

46:14
    Admiral kombinoval v útočném pásmu a přes Tatulina doputoval kotouč ke Kubátovi, jehož povedenou ránu vyráží Krasikov do strany, kde naštěstí pro něj nečíhal nikdo z hokejistů v bílém.

47:04
    Domácí Ignatovič pálí nepřesně, Děmidov pak přišel o kotouč a fanoušci si oddechli, když čároví odpískali hostům ofsajd. Je tu komerční přestávka.

48:23
    Volný kotouč se pokusil špičkou hole píchnout směrem na domácí bránu z mezikruží Voronin, mířil jen do zadního mantinelu.

48:54
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Kazakov – 2 min., podrážení).

50:01
    Feoktisov si vyměnil kotouč s Butuzovem, který číhal za bránou, a zblízka mířil k tyči. Alexej Krasikov tam měl prostor dobře utěsněný.

50:54

51:20
    Kontaktní gól měl na holi Gleb Zyrjanov, který obloukem obkroužil bezmocně ležícího protihráče a z bezprostřední blízkosti nepřekonal výborně chytajícího Krasotkina.

51:31
    Nápor Novosibirsku pokračuje, Voroběj parádně pálil od modré čáry – Krasotkin stačil za přesunu vytrčit beton a hranou vyrazit.

51:36
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Kirill Ďjakov – 2 min., hákování).

51:42
    Hned po vyhraném buly střílel zcela volný Ignatovič, jenže kde se vzal tu se vzal, zjevil se mezi ním a bránou Karel Kubát a držadlem hole jeho ránu ztlumil, takže už měl Krasotkin snadnou práci.

52:07
    Krasikov vyjel daleko ze své brány pro vyhozený puk a před forčekujícím útočníkem dokázal konstruktivně rozehrát.

53:01
    Shane Prince zakončil individuální průnik střelou z křídla, kterou Krasotkin kryje.

53:36

54:05
    Krasikov neměl střelu od modré čáry pevně pod kontrolou, takže mohl dvakrát dorážet z brankoviště Anton Koroljov, než ho novosibirská obrana rázně zpacifikovala. Ještě poslední komerční přestávka a jde se do finále.

54:55
    Zimní stadión ztichl, zdá se být rozhodnuto. Nepřesnosti domácích využil Feoktisov, jeho přiťuknutí převzal kapitán Admiralu SERGEJ KOŇKOV a z mezikruží překonává gólmana polovysokou střelou k tyči.
    Asitence: Nikita Feoktisov.
    54:55 Sergej KOŇKOV - 1:4

57:47
    Hokejisté Novosibirsku se zdají být smířeni s porážkou. Z omylu mě možná vyvedou po nahození Loginova, které schoval Krasotkin v lapačce a vhazuje se po jeho levici.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a čeká nás další vhazování před brankou Vladivostoku.

58:18
    Dnešní utkání sleduje 6870 diváků.

58:18
    Oddechový čas pro hosty, jejichž pětka s potřebuje vydechnout. Střídat po zakázaném uvolnění samozřejmě nemohou.

58:31
    Admiral vyhrál buly a vydal se do brejku, Butuzovova křížná přihrávka však byla pro Koňkova příliš prudká.

59:02
    Stěpan Zacharčuk pálil od modré čáry prudce do betonu Alexeje Krasikova.

59:18
    Další icing v podání Admiralu, domácí ale prohrávají buly a dnes už nezvládnou ani kosmeticky upravit skóre.

Česká stopa
    Karel Kubát (VLD) 0+1, 5 střel, čas na ledě 18:29

Pětizápasovou vítěznou šňůru hokejistů Novosibirsku ukončuje soupeř, od kterého se to příliš nečekalo. Poslední klub tabulky KHL Admiral, který naopak pětkrát po sobě vsítil jedinou branku, se tentokrát střelecky odvázal a v poslední třetině potvrdil vítězství ještě čtvrtým gólem. Vítězství Vladivostoku je zcela zasloužené, jedním z jeho strůjců byl i český obránce Karel Kubát.
    Statistika zápasu:
    Střely na bránu 31:33, vhazování 26:29, hity 21:32, čas v útoku 8:39-8:52, vyloučení 8:7, využití 0:1, oslabení 1:0. (13:53:16)

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 25. Demidov – 7. Feoktistov (Kubát, K. Voronin), 20. Glazačev (A. Strelcov, Vicharev), 40. Vicharev (Ďjakov), 55. Koňkov (Feoktistov)

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – Loginov, K. Alexejev, Demidov, Ignatovič, Klimontov, D. Lukin, Vorobej – Prince, J. Peltola, Michajlov – Sajustov, Kazakov, Milovzorov – V. Komarov, Caron, Šarov – Zyrjanov, Pervušin, Romancev.
    Admiral Vladivostok: Krasotkin (Serebrjakov) – Ugolnikov, S. Zacharčuk, Kubát, Tatalin, Karmaškov, Ďjakov, Miščenko, Kozlovskij – A. Strelcov, V. Strelcov, Černikov – Koňkov (C), V. Butuzov, Feoktistov – Vicharev, Glazačev, K. Voronin – J. Jakovlev, Koroljov.

Rozhodčí: Kislov, Ovčinnikov – Antonov, Šadrin