Košice – Detva 2:0 (kon.) | Žilina – Miskolc 5:3 (kon.) | Trenčín – Banská Bystrica 4:3 (kon.)
Nitra – Nové Zámky 3:4 (po pr.) | MAC Budapešť – Poprad 1:3 (kon.)
MsHK Žilina
5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
Středa 26.12.2018, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 35. kolo

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek svátečního večera. Na viděnou. (19:23:14)

Žilina si tak zejména díky skvělému vstupu do zápasu připisuje tři body, když poráží Miskolc 5:3. Už v pátek se Žilina představí na ledě Nových Zámků, zatímco maďarský klub přivítá lídra z Košic.

59:57
    Miskolc to ještě v závěru utkání zkoušel bez brankáře v šesti hráčích, na výsledek už tato snaha ale neměla vliv.
    58:42 Huna (ZIL) - 5:3

58:42
    Žilina vstřelila branku!
    Domácí ale bleskově odpovídají. Žilina se dostala do rychlého protiútoku, při němž se kotouč odrazil K RUDOLFU HUNOVI a ten překonal bezmocného Adorjána. Asistence: Peter Húževka.
    57:56 Kulmala (MIS) - 4:3

57:56
    Miskolc právě vstřelil branku!
    Teď už ale hosté přesilovku využívají a vracejí se zpátky do zápasu. RASMUS KULMALA vyvezl puk ze středního pásma a střelou, která se ještě odrazila od tyče Mikolášovy brány, dramatizuje tento duel. Asistence: János Vas.

57:48
    Žilina vyhazuje kotouč přes všechny čáry a sbírá cenné vteřiny.

57:31
    Velká šance na snížení. Za držení míří na trestnou lavici Kučný.

56:20
    Domácí mohli definitivně rozhodnout, když se jeden z hráčů ocitl úplně volný před Adorjánem. Ten ale předvedl výborný zákrok a drží tak ještě šance hostů.

55:38
    Do konce třetí třetiny chybí už jen něco málo přes čtyři minuty. Pokud chtějí hosté bodovat, musí vstřelit minimálně dva góly. Uvidíme, kdy se Miskolc odhodlá k odvolání brankáře.

54:39
    Už třetí zakázané uvolnění během jedné minuty. Hra se opět stěhuje před Mikoláše, kde je s blížícím se závěrem poměrně rušno.

53:49
    Miskolc je nadále usazený v útočné třetině, kde se však jen těžko dostává do střeleckých pozic. Nyní se Žilina ubránila za cenu zakázaného uvolnění.

52:47
    Hosté jsou momentálně lepším týmem, ani Kiss se Somogyim ale nedokázali překonat výborně chytajícího brankáře Mikoláše.

51:27
    Szirányi se uvolnil v prostoru mezi kruhy, jeho střela švihem ale nepřešla přes hradbu těl před brankou.

50:26
    Hrazdíra zkoušel střelu zpoza kruhů. Tu vyrazil Adorján k Húževkovi, tomu ale nakonec kotouč ujel.

49:42
    V útočném pásmu se uvolnil Kulmala, jeho střela z úhlu ale nemohla nadělat Mikolášovi větší starosti.

48:02
    Na druhé straně kluziště se v úniku řítil na Adorjána Beránek, jeho bekhendová klička ale úspěšná nebyla.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 8. Žilin (Barta, Dubeň), 11. Balej (Piegl, Hvila), 14. Síkela (Žilin, Piegl), 31. Barta (Podešva, Beránek), 59. Huna (Húževka) – 19. Kiss (Göz, Ritó), 24. Loiseau (Magosi, Crawford), 58. Kulmala (Vas)

MsHK Žilina: Mikoláš (Fučík) – Kučný, Hudec, Piegl, Žilin, Dubeň, Bagin, Mendrej, Hrazdíra – Jenčík, Húževka, Huna – Balej, Podešva, Barta – Hvila, Surovka, Beránek – Síkela, Rehák, Milý
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján (Vay) – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Göz, Milam, Láda – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miškolczi, Galanisz, Somogyi – Ritó, Hajós, Vojtkó

Rozhodčí: Müllner, Adamec – Rojík, Gegáň – Kontšek (video)