Ufa – Chabarovsk 6:1 (kon.) | Čeljabinsk – Jekatěrinburg 0:2 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
Dynamo Moskva – Riga 1:2 (po pr.) | Jaroslavl – HC Slovan 1:0 (kon.) | Jokerit – Petrohrad 1:4 (kon.)
Dynamo Moskva
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Dinamo Riga
Neděle 06.01.2019, 15:00 • Megasport Arena • KHL

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (17:30:47)

Československá stopa v utkání

Michal Čajkovský (Dynamo Moskva) – čas na ledě: 17:40, 2 hity, 3 zablokované střely.

Riga dokázala za sedm dní hned dvakrát porazit silné Dynamo Moskva, dnes se tomu tak stalo po brance v prodloužení a výsledkem 2:1!

63:32 Andris DŽERINŠ - 1:2

63:32
    Riga právě vstřelila branku!
    Riga rozhoduje v přesilovce čtyřech proti třem, ale hodně diskutovatelnou brankou! Michal Čajkovský si lehl do střely a zůstal po zásahu pukem ležet na ledě, nicméně sudí nechali ve hře pokračovat a domácí v tu chvílí bránili de facto ve dvou hráčích. Této výhody využil ANDRIS DŽERINŠ, jenž překonal zblízka Bočarova – 1:2! Asistence: Martinš Dzierkals a Kristaps Zile.

63:01
    Linus Videll přestřelil branku z před brankového prostoru!

62:15
    Jevgenij Mozer vypíchl kotouč a zdržel navíc rozehrávku Rigy za její brankou.

62:00
    Dynamo vyhrálo buly a vyhodilo kotouč.

61:46
    Trenér Rigy Ankipans si vzal oddechový čas!

61:46
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vadim Šipačov – 2 min., hrubost).

61:32
    Stále je signalizované vyloučení Dynama a již teď hrají hokejisté čtyři na tři.

61:01
    Andris Džerinš získal kotouč a navíc je signalizované vyloučení domácích!

60:20
    Dmitrij Kagarlickij ranou z pravého křídla minul jen těsně vzdálenější tyč!

60:01
    Důležité úvodní buly vyhrálo domácí Dynamo.

60:01

Šedesát minut nám na odhalení vítěze dnešního utkání nestačilo. Za pár minut uvidíme prodloužení třech proti třem, které bude trvat maximálně pět minut.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:07
    Kristaps Zile se postaral o Igora Makarova a zápas nám spěje do prodloužení pomalu, ale jistě.

58:32
    Zakázané uvolnění Rigy. Vhazovat se bude před Gudlevskisem.

58:01
    Poslední dvě minuty základní hrací doby.

57:38
    Do hry zasáhla domácí střídačka, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:55
    Teď jsou to naopak hosté, kteří kotouč pouze posouvají do střední třetiny a tlačí čas ke konci základní hrací doby.

55:43
    A Dynamo absolutně mění svůj pohyb a nastěhovalo se do útočného pásma.
    54:45 Lauris DARZINŠ - 1:1

54:45
    Kresby trenéra Ankipanse zabraly a pět minut před koncem začínáme od znovu! LAURIS DARZINŠ vyřešil situaci dvou proti jednomu dokonalou ranou pod horní tyč – 1:1! Asistence: Linus Videll.

53:25
    Vysoká hůl v podání hostů a vhazovat se bude po reklamní pauze, ve které již kreslí hostující trenér Ankipans plány na závěrečné minuty, ve středním pásmu.

52:54
    Dynamo již posouvá kotouče pouze do střední třetiny a brání nejtěsnější možné vedení.

51:12
    Ivan Bočarov udržel i pokus z otočky z hole Martinše Dzierkalse. Dnes je domácí maskovaný muž velkou oporou svého týmu.

50:22
    Andris Džerinš jemně tečoval před domácí brankou, ale kotouč minul branku. Riga začíná vytvářet závěrečný tlak na svého soupeře.

49:24
    Domácí se dopustili ofsajdu, a tak byla jejich útočná akce přerušena.

48:47
    Brandon McMillan z otočky neohrozil domácí branku. Přijde mi, že dnes hostům hodně chybí produktivní obránce Mathew Maione.

47:59
    Icing Dynama Moskva přesouvá hru před Bočarova.

47:16
    Dmitrij Kagarlickij svou střelu neprocedil přes obránce. Dnes zatím nemá domácí kanonýr to pravé střelecké štěstí.

46:29
    Dynamo hraje v plném počtu a přežilo i další své oslabení.

45:45
    Nerijus Ališauskas poslal tvrdou střelu od modré a dorážel Martinš Dzierkals! Brankář Ivan Bočarov kotouč s velkým vypětím sil udržel jen těsně před brankovou čarou!

45:01
    Linus Videll netrefil svou přihrávkou hůl spoluhráče a následně se domácí hokejisté osvobodili.

44:29
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Mojsejev – 2 min., vysoká hůl).

44:11
    Daniels Berzinš je zpět na ledové ploše a Riga kompletní.

43:40
    Gints Meija vyvezl kotouč do útočné třetiny Rigy.

43:11
    Vadim Šipačov měl na hokejce jasnou branku, ale svou dorážkou netrefil polo odkrytou branku hostů!

42:50
    Vadim Šipačov nabil na střelu Nikulinovi, ale ten svůj projektil nedostal přes blokujícího hráče.

42:11
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Daniels Berzinš – 2 min., hákování).

42:01
    Kotouč skončil na střídačce moskevského Dynama a vhazovat se bude před brankou Bočarova.

41:15
    Třetí perioda začala hodně opatrně z obou stran a jsme svědky hry převážně ve středním pásmu.

40:26
    Riga zahrála na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Gudlevskisem.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:45 .

Ve druhé třetině se skóre posunulo pouze o jednu branku a do kabin jdou spokojenější domácí hokejisté, kteří jsou lepším týmem a vedou po brance Alexeje Pepeljajeva – 1:0!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:21
    Andrej An. Mironov si počkal na Vidella a hitem zastavil jeho postup.

38:47
    Zbytek přesilové hry domácích už nebyl nebezpečný a vyloučený Vitalijs Pavlovs je na ledové ploše.

37:40
    Teď už se k dobré střele dostal Daniil Tarasov, ale Gudlevskis dokázal střelu z mezikruží vyrazit mimo své tyče!

37:10
    Kombinace domácích v útočné třetině ke střele nevedla a Riga se osvobodila.

36:47
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Vitalijs Pavlovs – 2 min., podrážení).

36:11
    Arťom Volkov střílel z nulového úhlu a Gudlevskise se mu nepodařilo překvapit.

35:02
    Jevgenij Mozer se dostal při své akci do ofsajdové pozice. Vhazování ve středním pásmu.

34:28
    Další kotouč letěl ze třetiny Rigy a v tuto chvíli je Riga kompletní.

33:49
    Dmitrij Kagarlickij čekal u levé tyče na přihrávku, ale ta na něj neprošla, jelikož Dmitrij Šulenin dobře zaklekl a zablokoval tento pokus domácích.

33:15
    Kristaps Zile sice poslal kotouč ze třetiny tvrdým golfem, ale jeho hůl tento úder nevydržela.

32:50
    První přesilovka Dynama Moskva zahájil střelou od modré Ilja Nikulin, nicméně lapačka Gudlevskise byla tentokrát na místě a neopakovala se situace z druhé minuty, kdy hostujícímu brankáři kotouč nešťastně propadl do sítě.

32:28
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., hákování).

31:58
    Linus Videll se vydal na hodně trnitou cestu a přes trojici protihráčů nakonec celkem logicky neprošel.

30:50
    Michal Čajkovský ranou po ledě od modré nechal vyniknout beton Gudlevskise.

30:26
    Kristers Gudlevskis schoval kotouč do lapačky před dojíždějícím Vladimirem Brjukvinem. Vhazovat se bude před hostující svatyní.

29:26
    Už se zase hraje a Dynamo hraje v plném počtu, své první oslabení domácí zvládli skvěle.

29:20
    Branka domácích vypadla ze své pozice a nyní je na ledové ploše ledař, který usazuje branku zpět do svého postavení. Je malinký problém s ledem, tak se chvilku nehraje.

29:10
    V oslabení ujel Miks Indrašis, jenž adresoval přihrávku na Igora Makarova, ale jeho střelu z první vyrazil skvělým zákrokem Kristers Gudlevskis!

28:24
    Lauris Darzinš a Andris Džerinš kombinovali v blízkosti domácí branky, ale kotouč nakonec jen poskakoval v brankovišti.

28:00
    Domácí hokejisté poslali kotouč přes všechny čáry.

27:26
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jevgenij Mozer – 2 min., držení).

26:35
    Ani druhý člen elitní formace Vadim Šipačov neuspěl sám před brankářem a svůj bekhendový blafák poslal do betonu hostujícího brankáře.

25:48
    Dmitrij Kagarlickij nabral velikou rychlost ve středním pásmu, pronikl mezi obránce, ale sám proti Kristersu Gudlevskisovi se neprosadil! Výtečný zákrok hokejkou pro lotyšského brankáře.

25:13
    Zakázané uvolnění lotyšského celku.

24:27
    Ivan Bočarov vyrazil pravým betonem střelecký pokus Egilse Kalnse.

23:45
    Igor Makarov si odstoupil na vrchol kruhu, ale jeho střela si nenašla cestu na branku.

22:35
    Další tlak domácího Dynama neskončil ohrožením Gudlevskiho branky.
    21:58 Alexej PEPELJAJEV - 1:0

21:58
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Ve druhé minutě druhé třetiny jsme svědky první změny skóre! ALEXEJ PEPELJAJEV vypálil od modré a Kristers Gudlevskis kotouč pouze lapačkou vyrazil nad sebe, a poté kotouč spadl za nešťastného brankáře Rigy – 1:0! Asistence: Aslan Rajsov a Ivan Igumnov.

21:32
    Opět na místě Ivan Bočarov. Bekhendovou střelu Uvise Balinskise skryl ve svém klíně.

21:09
    Na druhé straně to udělal parádně Martinš Dzierkals, jenž se kličkou zbavil obránce, ale i Ivan Bočarov v brance domácích předvedl přesný zákrok!

20:29
    Vadim Šipačov a Dmitrij Kagarlickij uháněli sami na brankáře Kristerse Gudlevskisa, ale ten se vyznamenal a kryl bekhendovou střelu Kagarlickije! Tohle byla největší šance dosavadního průběhu!

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:49 .

Svižná první třetina branku nepřinesla. Viděli jsme velmi vyrovnanou periodu, a tak je výsledek dnešního utkání otevřený. Po 1. třetině 0:0!

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:25
    RIga rychle otočila hru a Martinš Dzierkals se ocitl sám před brankou, ale trošku dezorientovaný poslal kotouč zadovkou na hůl protihráče.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny. Domácí Dynamo nastěhované v útočném pásmu.

18:11
    Kotouč mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve střední třetině.

17:42
    Šipačjova formace si vytvořila slušný tlak v útočném pásmu, leč bez střely na branku.

16:54
    Ani po přihrávce Dmitrije Šulenina se neprosadil Andris Džerinš, jenž dostal kotouč pěkně proti hokejce, jeho střela však trefila pouze obránce.

15:32
    Linus Videll si dobře vybruslil z rohu, přibrzdil, ale střelu poslal vedle branky. Na první úder tak stále čekáme.

14:31
    Nejlepší střelec moskevského Dynama Dmitrij Kagarlickij se nedostal po své akci po pravém mantinelu ke střele.

13:55
    Tentokrát se provinil icingem hostující tým.

13:42
    Zakázané uvolnění Dynama přesouvá hru před branku Bočarova.

13:14
    Jevgenij Mozer posílal z otočky kotouč do brankoviště, tam si s ním však poradila obrana Rigy.

12:18
    I Kristers Gudlevskis byl na místě při dorážce Vladimira Brjukvina z před brankového prostoru.

11:43
    Emils Gegeris dorážel celkem nebezpečně střelu Šulenina od modré, ale i v tomto případě si poradil Ivan Bočarov.

10:20
    Na obou stranách jsme viděli obrovské šance! Jegor Zajcev netrefil branku z mezikruží a na druhé straně oplácel stejnou mincí nejlepší střelec Rigy Linus Videll!

09:11
    Sergej Gimajev byl sám na útočné manévry v pásmu moskevského Dynama, a tak ani neohrozil branku Bočarova.

08:25
    Igor Makarov se dostal do výborné střelecké pozice, nicméně jeho střela mezi betony úspěch neslavila, výborně zasáhl Kristers Gudlevskis v brance Rigy.

07:24
    Opět v akci pravý beton Bočarova, tentokrát proti střele Dmitrije Šulenina od levého mantinelu.

06:25
    Skrytá střela Roberta Mamcicse se zastavil o pravý beton Bočarova.

06:01
    Ivan Bočarov podržel kotouč ve své lapačce u své pravé tyče.

05:36
    Zakázané uvolnění moskevského Dynama.

05:16
    Útočný výlet Michala Čajkovského skončil na Nerijusi Ališauskasovi.

04:32
    Opět v akci Daniil Tarasov, tentokrát na druhé straně kluziště a jeho střela vedle branky.

03:25
    Daniil Tarasov důležitým obranným zákrokem zastavil akci hostujícího Dinama.

02:43
    Kdyby poslal Andris Džerinš přesnou přihrávku na Roberta Mamcicse tak by šel hostující útočník sám na branku, v tomto případě zůstalo jen u slova kdyby.

01:45
    Igor Makarov se nedostal z rohu kluziště s kotoučem na hokejce.

00:51
    Daniil Tarasov se ocitl sám na levém kruhu, ale po jeho špatném zpracování se kotouče zmocnili hosté.

00:10
    První útočný pokus Rigy skončil ofsajdem.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – I. Nikulin (C), Volkov, Hietanen, Čajkovský (A), Menšikov, Mironov, J. Zajcev, Pepeljajev (A) – Tarasov, Šipačov, Kagarlickij – V. Kuljomin, Mozer, Mojsejev – I. Makarov, Indrašis, Brjukvin – Karlin, Igumnov, Rajsov.

Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Šulenin, Gimajev, Zile, Ališauskas, Mamcics, Balinskis, Pedan – Pavlovs, McMillan, Gillies (C) – Dzierkals, Videll, Darzinš (A) – M. Redlihs, Džerinš, Kalns (A) – Meija, Razgals, Gegeris – Berzinš.

Rozhodčí: Bondar, Fraňo – Dědulja, Otmachov.

Bilance venku: 6 – 3 – 4 – 9.
    Nejlepší střelec: Linus Videll – 21 branek.

Bilance doma: 9 – 2 – 2 – 7.
    Nejlepší střelec: Dmitrij Kagarlickij – 19 branek.
    Poslední utkání: Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
    Branky Dynama: Šipačjov, Hietanen.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 22. Pepeljajev (Rajsov, Igumnov) – 55. Darzinš (Videll), 64. Džerinš (Dzierkals, Zile)

Diváci: 10539