Ufa – Chabarovsk 6:1 (kon.) | Čeljabinsk – Jekatěrinburg 0:2 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
Dynamo Moskva – Riga 1:2 (po pr.) | Jaroslavl – HC Slovan 1:0 (kon.) | Jokerit – Petrohrad 1:4 (kon.)
Dynamo Moskva
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Dinamo Riga
Neděle 06.01.2019, 15:00 • Megasport Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Umístění: 5. místo.
    Počet bodů: 51 bodů.
    Skóre: 114:108.
    Počet odehraných utkání: 46.
    Bilance: 18 – 6 – 3 – 19.
    Bilance doma: 9 – 2 – 2 – 7.
    Nejlepší střelec: Dmitrij Kagarlickij – 19 branek.
    Poslední utkání: Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Bilance venku: 6 – 3 – 4 – 9.
    Nejlepší střelec: Linus Videll – 21 branek.
    Poslední utkání: Jaroslavl – Riga 2:1.
    Branka Rigy: Videll.

Československá stopa v utkání

Michal Čajkovský (Dynamo Moskva).

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – I. Nikulin (C), Volkov, Hietanen, Čajkovský (A), Menšikov, Mironov, J. Zajcev, Pepeljajev (A) – Tarasov, Šipačov, Kagarlickij – V. Kuljomin, Mozer, Mojsejev – I. Makarov, Indrašis, Brjukvin – Karlin, Igumnov, Rajsov.

Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Šulenin, Gimajev, Zile, Ališauskas, Mamcics, Balinskis, Pedan – Pavlovs, McMillan, Gillies (C) – Dzierkals, Videll, Darzinš (A) – M. Redlihs, Džerinš, Kalns (A) – Meija, Razgals, Gegeris – Berzinš.

Rozhodčí: Bondar, Fraňo – Dědulja, Otmachov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:10
    První útočný pokus Rigy skončil ofsajdem.

00:51
    Daniil Tarasov se ocitl sám na levém kruhu, ale po jeho špatném zpracování se kotouče zmocnili hosté.

01:45
    Igor Makarov se nedostal z rohu kluziště s kotoučem na hokejce.

02:43
    Kdyby poslal Andris Džerinš přesnou přihrávku na Roberta Mamcicse tak by šel hostující útočník sám na branku, v tomto případě zůstalo jen u slova kdyby.

03:25
    Daniil Tarasov důležitým obranným zákrokem zastavil akci hostujícího Dinama.

04:32
    Opět v akci Daniil Tarasov, tentokrát na druhé straně kluziště a jeho střela vedle branky.

05:16
    Útočný výlet Michala Čajkovského skončil na Nerijusi Ališauskasovi.

05:36
    Zakázané uvolnění moskevského Dynama.

06:01
    Ivan Bočarov podržel kotouč ve své lapačce u své pravé tyče.

06:25
    Skrytá střela Roberta Mamcicse se zastavil o pravý beton Bočarova.

07:24
    Opět v akci pravý beton Bočarova, tentokrát proti střele Dmitrije Šulenina od levého mantinelu.

08:25
    Igor Makarov se dostal do výborné střelecké pozice, nicméně jeho střela mezi betony úspěch neslavila, výborně zasáhl Kristers Gudlevskis v brance Rigy.

09:11
    Sergej Gimajev byl sám na útočné manévry v pásmu moskevského Dynama, a tak ani neohrozil branku Bočarova.

10:20
    Na obou stranách jsme viděli obrovské šance! Jegor Zajcev netrefil branku z mezikruží a na druhé straně oplácel stejnou mincí nejlepší střelec Rigy Linus Videll!

11:43
    Emils Gegeris dorážel celkem nebezpečně střelu Šulenina od modré, ale i v tomto případě si poradil Ivan Bočarov.

12:18
    I Kristers Gudlevskis byl na místě při dorážce Vladimira Brjukvina z před brankového prostoru.

13:14
    Jevgenij Mozer posílal z otočky kotouč do brankoviště, tam si s ním však poradila obrana Rigy.

13:42
    Zakázané uvolnění Dynama přesouvá hru před branku Bočarova.

13:55
    Tentokrát se provinil icingem hostující tým.

14:31
    Nejlepší střelec moskevského Dynama Dmitrij Kagarlickij se nedostal po své akci po pravém mantinelu ke střele.

15:32
    Linus Videll si dobře vybruslil z rohu, přibrzdil, ale střelu poslal vedle branky. Na první úder tak stále čekáme.

16:54
    Ani po přihrávce Dmitrije Šulenina se neprosadil Andris Džerinš, jenž dostal kotouč pěkně proti hokejce, jeho střela však trefila pouze obránce.

17:42
    Šipačjova formace si vytvořila slušný tlak v útočném pásmu, leč bez střely na branku.

18:11
    Kotouč mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve střední třetině.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny. Domácí Dynamo nastěhované v útočném pásmu.

19:25
    RIga rychle otočila hru a Martinš Dzierkals se ocitl sám před brankou, ale trošku dezorientovaný poslal kotouč zadovkou na hůl protihráče.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Svižná první třetina branku nepřinesla. Viděli jsme velmi vyrovnanou periodu, a tak je výsledek dnešního utkání otevřený. Po 1. třetině 0:0!

Další třetina začne přibližně v 15:49 .

20:01

20:29
    Vadim Šipačov a Dmitrij Kagarlickij uháněli sami na brankáře Kristerse Gudlevskisa, ale ten se vyznamenal a kryl bekhendovou střelu Kagarlickije! Tohle byla největší šance dosavadního průběhu!

21:09
    Na druhé straně to udělal parádně Martinš Dzierkals, jenž se kličkou zbavil obránce, ale i Ivan Bočarov v brance domácích předvedl přesný zákrok!

21:32
    Opět na místě Ivan Bočarov. Bekhendovou střelu Uvise Balinskise skryl ve svém klíně.

21:58
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Ve druhé minutě druhé třetiny jsme svědky první změny skóre! ALEXEJ PEPELJAJEV vypálil od modré a Kristers Gudlevskis kotouč pouze lapačkou vyrazil nad sebe, a poté kotouč spadl za nešťastného brankáře Rigy – 1:0! Asistence: Aslan Rajsov a Ivan Igumnov.
    21:58 Alexej PEPELJAJEV - 1:0

22:35
    Další tlak domácího Dynama neskončil ohrožením Gudlevskiho branky.

23:45
    Igor Makarov si odstoupil na vrchol kruhu, ale jeho střela si nenašla cestu na branku.

24:27
    Ivan Bočarov vyrazil pravým betonem střelecký pokus Egilse Kalnse.

25:13
    Zakázané uvolnění lotyšského celku.

25:48
    Dmitrij Kagarlickij nabral velikou rychlost ve středním pásmu, pronikl mezi obránce, ale sám proti Kristersu Gudlevskisovi se neprosadil! Výtečný zákrok hokejkou pro lotyšského brankáře.

26:35
    Ani druhý člen elitní formace Vadim Šipačov neuspěl sám před brankářem a svůj bekhendový blafák poslal do betonu hostujícího brankáře.

27:26
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jevgenij Mozer – 2 min., držení).

28:00
    Domácí hokejisté poslali kotouč přes všechny čáry.

28:24
    Lauris Darzinš a Andris Džerinš kombinovali v blízkosti domácí branky, ale kotouč nakonec jen poskakoval v brankovišti.

29:10
    V oslabení ujel Miks Indrašis, jenž adresoval přihrávku na Igora Makarova, ale jeho střelu z první vyrazil skvělým zákrokem Kristers Gudlevskis!

29:20
    Branka domácích vypadla ze své pozice a nyní je na ledové ploše ledař, který usazuje branku zpět do svého postavení. Je malinký problém s ledem, tak se chvilku nehraje.

29:26
    Už se zase hraje a Dynamo hraje v plném počtu, své první oslabení domácí zvládli skvěle.

30:26
    Kristers Gudlevskis schoval kotouč do lapačky před dojíždějícím Vladimirem Brjukvinem. Vhazovat se bude před hostující svatyní.

30:50
    Michal Čajkovský ranou po ledě od modré nechal vyniknout beton Gudlevskise.

31:58
    Linus Videll se vydal na hodně trnitou cestu a přes trojici protihráčů nakonec celkem logicky neprošel.

32:28
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., hákování).

32:50
    První přesilovka Dynama Moskva zahájil střelou od modré Ilja Nikulin, nicméně lapačka Gudlevskise byla tentokrát na místě a neopakovala se situace z druhé minuty, kdy hostujícímu brankáři kotouč nešťastně propadl do sítě.

33:15
    Kristaps Zile sice poslal kotouč ze třetiny tvrdým golfem, ale jeho hůl tento úder nevydržela.

33:49
    Dmitrij Kagarlickij čekal u levé tyče na přihrávku, ale ta na něj neprošla, jelikož Dmitrij Šulenin dobře zaklekl a zablokoval tento pokus domácích.

34:28
    Další kotouč letěl ze třetiny Rigy a v tuto chvíli je Riga kompletní.

35:02
    Jevgenij Mozer se dostal při své akci do ofsajdové pozice. Vhazování ve středním pásmu.

36:11
    Arťom Volkov střílel z nulového úhlu a Gudlevskise se mu nepodařilo překvapit.

36:47
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Vitalijs Pavlovs – 2 min., podrážení).

37:10
    Kombinace domácích v útočné třetině ke střele nevedla a Riga se osvobodila.

37:40
    Teď už se k dobré střele dostal Daniil Tarasov, ale Gudlevskis dokázal střelu z mezikruží vyrazit mimo své tyče!

38:47
    Zbytek přesilové hry domácích už nebyl nebezpečný a vyloučený Vitalijs Pavlovs je na ledové ploše.

39:21
    Andrej An. Mironov si počkal na Vidella a hitem zastavil jeho postup.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině se skóre posunulo pouze o jednu branku a do kabin jdou spokojenější domácí hokejisté, kteří jsou lepším týmem a vedou po brance Alexeje Pepeljajeva – 1:0!

Další třetina začne přibližně v 16:45 .

40:01

40:26
    Riga zahrála na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Gudlevskisem.

41:15
    Třetí perioda začala hodně opatrně z obou stran a jsme svědky hry převážně ve středním pásmu.

42:01
    Kotouč skončil na střídačce moskevského Dynama a vhazovat se bude před brankou Bočarova.

42:11
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Daniels Berzinš – 2 min., hákování).

42:50
    Vadim Šipačov nabil na střelu Nikulinovi, ale ten svůj projektil nedostal přes blokujícího hráče.

43:11
    Vadim Šipačov měl na hokejce jasnou branku, ale svou dorážkou netrefil polo odkrytou branku hostů!

43:40
    Gints Meija vyvezl kotouč do útočné třetiny Rigy.

44:11
    Daniels Berzinš je zpět na ledové ploše a Riga kompletní.

44:29
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Mojsejev – 2 min., vysoká hůl).

45:01
    Linus Videll netrefil svou přihrávkou hůl spoluhráče a následně se domácí hokejisté osvobodili.

45:45
    Nerijus Ališauskas poslal tvrdou střelu od modré a dorážel Martinš Dzierkals! Brankář Ivan Bočarov kotouč s velkým vypětím sil udržel jen těsně před brankovou čarou!

46:29
    Dynamo hraje v plném počtu a přežilo i další své oslabení.

47:16
    Dmitrij Kagarlickij svou střelu neprocedil přes obránce. Dnes zatím nemá domácí kanonýr to pravé střelecké štěstí.

47:59
    Icing Dynama Moskva přesouvá hru před Bočarova.

48:47
    Brandon McMillan z otočky neohrozil domácí branku. Přijde mi, že dnes hostům hodně chybí produktivní obránce Mathew Maione.

49:24
    Domácí se dopustili ofsajdu, a tak byla jejich útočná akce přerušena.

50:22
    Andris Džerinš jemně tečoval před domácí brankou, ale kotouč minul branku. Riga začíná vytvářet závěrečný tlak na svého soupeře.

51:12
    Ivan Bočarov udržel i pokus z otočky z hole Martinše Dzierkalse. Dnes je domácí maskovaný muž velkou oporou svého týmu.

52:54
    Dynamo již posouvá kotouče pouze do střední třetiny a brání nejtěsnější možné vedení.

53:25
    Vysoká hůl v podání hostů a vhazovat se bude po reklamní pauze, ve které již kreslí hostující trenér Ankipans plány na závěrečné minuty, ve středním pásmu.

54:45
    Riga právě vstřelila branku!
    Kresby trenéra Ankipanse zabraly a pět minut před koncem začínáme od znovu! LAURIS DARZINŠ vyřešil situaci dvou proti jednomu dokonalou ranou pod horní tyč – 1:1! Asistence: Linus Videll.
    54:45 Lauris DARZINŠ - 1:1

55:43
    A Dynamo absolutně mění svůj pohyb a nastěhovalo se do útočného pásma.

56:55
    Teď jsou to naopak hosté, kteří kotouč pouze posouvají do střední třetiny a tlačí čas ke konci základní hrací doby.

57:38
    Do hry zasáhla domácí střídačka, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:01
    Poslední dvě minuty základní hrací doby.

58:32
    Zakázané uvolnění Rigy. Vhazovat se bude před Gudlevskisem.

59:07
    Kristaps Zile se postaral o Igora Makarova a zápas nám spěje do prodloužení pomalu, ale jistě.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut nám na odhalení vítěze dnešního utkání nestačilo. Za pár minut uvidíme prodloužení třech proti třem, které bude trvat maximálně pět minut.

60:01

60:01
    Důležité úvodní buly vyhrálo domácí Dynamo.

60:20
    Dmitrij Kagarlickij ranou z pravého křídla minul jen těsně vzdálenější tyč!

61:01
    Andris Džerinš získal kotouč a navíc je signalizované vyloučení domácích!

61:32
    Stále je signalizované vyloučení Dynama a již teď hrají hokejisté čtyři na tři.

61:46
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vadim Šipačov – 2 min., hrubost).

61:46
    Trenér Rigy Ankipans si vzal oddechový čas!

62:00
    Dynamo vyhrálo buly a vyhodilo kotouč.

62:15
    Jevgenij Mozer vypíchl kotouč a zdržel navíc rozehrávku Rigy za její brankou.

63:01
    Linus Videll přestřelil branku z před brankového prostoru!

63:32
    Riga rozhoduje v přesilovce čtyřech proti třem, ale hodně diskutovatelnou brankou! Michal Čajkovský si lehl do střely a zůstal po zásahu pukem ležet na ledě, nicméně sudí nechali ve hře pokračovat a domácí v tu chvílí bránili de facto ve dvou hráčích. Této výhody využil ANDRIS DŽERINŠ, jenž překonal zblízka Bočarova – 1:2! Asistence: Martinš Dzierkals a Kristaps Zile.
    63:32 Andris DŽERINŠ - 1:2

Riga dokázala za sedm dní hned dvakrát porazit silné Dynamo Moskva, dnes se tomu tak stalo po brance v prodloužení a výsledkem 2:1!

Michal Čajkovský (Dynamo Moskva) – čas na ledě: 17:40, 2 hity, 3 zablokované střely.

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (17:30:47)

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 22. Pepeljajev (Rajsov, Igumnov) – 55. Darzinš (Videll), 64. Džerinš (Dzierkals, Zile)

Diváci: 10539