Katar – SAE 4:0 (kon.)
Katar
4:0 (2:0)
Spojené Arabské Emiráty
Úterý 29.01.2019, 15:00 • Mohammed Bin Zayed Stadium (Abu Dhabi) • Mistrovství Asie • Semifinále

Semifinále nám přineslo spoustu gólů! v první poločase se nejprve prosadil obránce Khoukhi, poté přidal před přestávkou již svůj osmý gól na turnaji Almoez. Ve druhém poločase byla vidět mnohem větší aktivita Spojených Arabských Emirátů, jenže své šance neproměnili a přišel třetí zásah, o který se postaral kapitán Heidos. V závěru dostal za zbytečný úder loktem do obličeje červenou kartu Ismaeil Ahmed a to je podtrhlo výkon hráčů SAE, kteří dostali od střídajícího hráče Khaleefa gól v 90+5 minutě. Viděli jsme pěkný zápas, ovšem hráči SAE se moc nepředvedli a tak výsledek zápasu odpovídá tomu, co jsme mohli vidět na hřišti. Děkuji za pozornost a na shledanou. (16:58:48)

90+5
    90+4. KHALEEFA - 4:0

90+4
    Katar právě vstřelil branku!
    Hráči Emirátů úplně ignorovali útočící hráče, jakoby je zápas už nebavil. KHALEEFA, který byl na hřišti zhruba dvě minuty střílí čtvrtý gól.

90+2
    Autor tří asistencí v dnešním zápase míří do sprch. Nahrazuje ho Khaleefa.
    90+1. Červená karta Ahmeda.

90+1
    Ismaeil Ahmed vidí po právu červenou kartu za úder loktem do obličeje. Tohle se prostě neděla. Frustrace hráče překročila mez.

90
    Tak pozor! Nejedná se o křeče, ale o úder loktem do obličeje!

89
    Na zemi zůstává ležet jeden z obránců Kataru, zřejmě křeče.

87
    Tak tomu se říká nepovedené střídání. Ahmed je na hřišti minutu, ještě se nedotkl míče a už obdržel žlutou kartu.

86
    Je tu střídání i na straně Kataru, ze hřiště odchází autor druhé branky Ali Almoez, místo něj přichází Ahmed.

85
    Emiráty se opravdu snaží vše cpát ihned dopředu, proti je nepropustná obrana hráčů v rudých dresech.

84
    Katar se opravdu už nikam nežene.

82
    Stadion najednou úplně utichnul.

80
    Je hotovo! Kapitán AL HEIDOS potvrzuje třetí brankou svého týmu postup Kataru do finále. Ještě zbývá zhruba deset minut do konce utkání, ale to už se s největší pravděpodobností Emirátům nepodaří srovnat.

79
    Matar u zrodu další akce, tohle střídání trenérovi vyšlo. Stále tomu však chybí gól.

77
    V posledních minutách jsou to právě Emiráty, kdo diktuje tempo hry.

75
    Teď si klidně mohl obránce Kataru dát vlastní gól, vůbec netrefil míč, tak jak chtěl.

73
    Tentokrát už došlo k odkopu. Nicméně stále musí být hráči v pozoru.

David Kubík

Branky: 22. Khoukhi (Afif), 37. Almoez (Afif), 80. Heidos (Afif), 90+4. Khaleefa (Boudiaf)

Karty:   62. Boudiaf (KTR), 87. Ahmed (KTR) – 55. Matar (SAE)   90+1. Ahmed (SAE)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 1:2. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:7.
    Katar: Al Sheeb – Correia, Madibo, Khoukhi, Salman, F. Hassan – Heidos, Hajri, Boudiaf – A. Afif, A. Almoez
    Náhradníci: Hassan, Bakri – Eldin, Ismaeil, Mohammed, Muhaza, Moustafa, Salem, H. Afif

Spojené Arabské Emiráty: Bilal Saeed – Khamis Esmaeel, Ahmed, Al-Saadi, Abbas – Salmin, Abdulrahman – Mohammed, Rashid, Al Hamadi – Ali Mabkhout
    Náhradníci: Housani, M. Shamsi – K. M. Shamsi, Almoudi, Ali, Alhammadi, A. K. Junaibi, I. M. Junaibi, Ahmadi

Rozhodčí: C. A. Ramos – M. Hernández, A. Morín