Frankfurt – Hoffenheim 3:2 (kon.) | Hertha – Mohuč 2:1 (kon.) | Leverkusen – Freiburg 2:0 (kon.)
Norimberk – RB Lipsko 0:1 (kon.) | Schalke – Düsseldorf 0:4 (kon.) | Mönchengladbach – Bayern 1:5 (kon.)
FC Schalke 04
0:4 (0:1)
Fortuna Düsseldorf
Sobota 02.03.2019, 15:30 • Veltins Arena, Gelsenkirchen • Německá Bundesliga • 24. kolo

Ode mě je to vše, hezký zbytek dne! (17:28:47)

V dnešním utkání Fortuna Düsseldorf doslova přejela domácí FC Schalke 04. V prvním poločase vstřelila dvě branky, kdy ta první nebyla kvůli faulu nakonec uznána. Z penalty se pak prosadil Dodi Lukebakio a do poločasu se už nic dalšího nestalo. Do druhého poločasu vlétli domácí aktivně. Nepustili hosty vůbec k míči a vytvářeli si zajímavé šance. Tlak však nedokázali přetavit v branku a z protiútoku je poslal k zemi Dawid Kownacki. Další průběh hry měli míč více na kopačkách domácí, ale branky stříleli pouze hosté, když se prosadili Benito Raman a opět Dawid Kownacki. Skvělé individuální výkony byly k vidění na straně Düsseldorfu. Tři body po zaslouženém vítězství tak získává Fortuna Düsseldorf.

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:16.

90

90
    Takaši Usami posílá do šestnáctky centr, který je ale domácím týmem odvrácen daleko od své branky.

89
    Nic vážného z toho nebylo, pokračuje se ve hře. V držení je Fortuna Düsseldorf.

88
    Na zemi po jednom ze soubojů leží Nabil Bentaleb a hostující celek zakopává míč do autu.

86
    Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Marvin Ducksch.
    84. Dawid KOWNACKI - 0:4

84
    Düsseldorf právě vstřelil branku!

Prudký centr z pravé strany od Takašiho Usamii dokázal domácí Alexander Nübel vyrazit pouze k DAWIDOVI KOWNACKEMU. Ten si v klidu míč zpracoval a nechytatelně ho poslal po zemi k levé tyči.

83
    Rozjetou akci hostujícího Düsseldorfu zastavil na polovině Nabil Bentaleb.

82
    Ahmed Kutucu zkusil vystřelit zpoza šestnáctky, jeho pokus byl tečovaný a problém chytit míč pro Michaela Rensinga nebyl žádný.

81
    Jeffrey Bruma rozehrává další přímý volný kop na své polovině.

79
    V držení míče jsou hosté, následným dlouhým míčem ho ale ztrácí.

77
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Breel Embolo.

76
    Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Benito Raman, přichází Takaši Usami.

75
    Další střelecký pokus hostů míří vysoko nad branku.

73
    Špatným dotykem si poslal míč daleko před sebe Jeffrey Bruma (FC Schalke 04) a po skluzu dostává žlutou kartu.

72
    Dlouhý odkop od branky posílá Michael Rensing směrem k brance Schalke.

Jan Kadlec

Branky: 35. Lukebakio (pen.), 62. Kownacki (Raman), 68. Raman (Lukebakio), 84. Kownacki

Karty:   17. Burgstaller (SCH), 21. Uth (SCH), 35. Nastasić (SCH), 73. Bruma (SCH) – 13. Sobottka (DSF), 41. Kownacki (DSF)

FC Schalke 04: Nübel – D. Caligiuri, Bruma, Sané, Nastasić (46. Skrzybski), Mendyl – Bentaleb, Stambouli (C), Harít – Uth (77. Embolo), Burgstaller (61. Kutucu).
    Náhradníci: Fährmann – Embolo, Konopljanka, Kutucu, Mascarell, Rudy, Skrzybski.

Fortuna Düsseldorf: Rensing – Zimmermann, K. Ayhan, Kamiński, Gießelmann – Sobottka (71. Hoffmann) – Raman (76. Usami), Barkok, Fink (C), Lukebakio (86. Ducksch) – Kownacki.
    Náhradníci: Theissen – Ducksch, Hennings, Hoffmann, Karaman, Suttner, Usami.

Rozhodčí: F. Brych (Ger)