Barys – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 4:2 (kon.)
Omsk – Čeljabinsk 5:3 (kon.) | Čerepovec – Nižněkamsk 7:2 (kon.) | N.Novgorod – Riga 3:2 (kon.)
Jokerit – Jaroslavl 4:3 (po pr.) | Soči – Petrohrad 1:4 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 0:6 (kon.)
Severstal Čerepovec
7:2 (3:2, 1:0, 3:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Pondělí 28.12.2020, 17:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Severstal Čerepovec a Neftěchimik Nižněkamsk. Naposled se spolu tato mužstva utkala v srpnu v přátelském utkání na ledě Nižněkamsku, který vyhrál 4:2. Dnes se ovšem bude hrát na Ledovém dvorci v Čerepovci. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.

Severstal Čerepovec je aktuálně v Západní konferenci na 7. místě se 43 body a skóre 87:103. V posledním zápase prohrál na samostatné nájezdy 3:4 na ledě Jokeritu.

Neftěchimik Nižněkamsk je momentálně ve Východní konferenci na 12. pozici s 20 body a skóre 85:140. Formu má strašnou, jelikož má už osm proher v řadě, naposled prohrál na ledě Jekatěrinburgu 0:3.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Provolněv, Vittasmäki, Lalonde (A), M. Tichonov, M. Chabarov, Makejev, Kudako – J. Morozov, Berglund, Liška – Geraskin (A), Vicharev (C), Kapustin – Petunin, Kodola, Vovčenko – Kazakov, Dumbadze, Guslistov – A. Alexejev.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Ivannikov) – Bryncev, Rantakari, Volgin (A), Semjonov, Abrosimov, A. Osipov (C), K. Vorobjov – Chajrullin, L. Hudáček, Enlund (A) – McMillan, Linus Johansson, Porjadin – Bjakin, Šarifjanov, Šafigullin – Šutov, Popugajev, Čiviljov – Šiksatdarov.

Rozhodčí: Vasiljev, Judakov – Zacharenkov, Sadovnikov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:17
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Tak tohle je naprosto bleskový vstup do utkání, jelikož domácí mužstvo vede 1:0 už po sedmnácti vteřinách! JACOB BERGLUND dostal skvělou přihrávku od Morozova zpoza brány a následně skvěle zakončil o levou tyč. Asistence: Jegor Morozov.
    00:17 Jacob BERGLUND - 1:0

02:06
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Ovšem odpověď ze strany hostujícího mužstva je bleskurychlá a máme srovnáno na 1:1! KIRILL VOROBJOV se opřel do kotouče zpoza modré čáry a propálil domácího gólmana. Asistence: Ildar Šiksatdarov a Andrej Čiviljov.
    02:06 Kirill VOROBJOV - 1:1

03:48
    Domácí celek se rovněž snaží okamžitě odpovědět, ale rána z pravé strany tentokrát skončila mimo.

04:29
    Znovu se Severstal Čerepovec dostal dopředu, ovšem tentokrát bez zakončení.

05:20
    Tak tohle je neskutečný začátek první třetiny, neboť si Severstal bere vedení zpět na svou stranu a je to už 2:1! Adam Liška z levé strany našel před bránou JEGORA MOROZOVA, který si zpracoval kotouč a posléze skvěle zakončil do pravého horního rohu. Asistence: Adam Liška a Jacob Berglund.
    05:20 Jegor MOROZOV - 2:1

06:38
    Neftěchimik Nižněkamsk je tak nyní na řadě ovšem útočná akce po pravé straně nepřinesla nic nebezpečného.

08:35
    Zatím je k vidění poměrně atraktivní utkání, kdy kotouč léta z jedné strany na druhou.

09:12
    No a málem bylo srovnáno na 2:2, ovšem kotouč skončil z hokejky hostujícího hráče na tyči svatyně Podjapolského!

11:11
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Otso Rantakari – 2 min., podrážení).

11:39
    Severstal Čerepovec se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, ale soupeři se podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.

12:43
    Jacob Berglund si skvěle sjel před bránou soupeře, ale posléze přišla nepřesná přihrávka. Po chvíli už navíc musel zasahovat Konstantin Barulin a hosté tuto přesilovku pravděpodobně přečkají bez úhony.

13:11

13:27
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

14:43
    Nižněkamsku se zatím nepodařilo v přesilové hře nic vymyslet a domácí mužstvo několikrát dokázalo vyhodit kotouč do bezpečí.

15:24
    Hostující mužstvo srovnává na 2:2 na samém konci přesilové hry! Autorem branky je BRANDON MCMILLAN, který dostal přihrávku od Porjadina k levé tyči, kde zakončil do poloprázdné brány. Asistence: Pavel Porjadin.
    15:24 Brandon MCMILLAN - 2:2

15:57
    Tak to je neskutečné, jelikož domácí mužstvo okamžitě odpovídá a potřetí v utkání jde do vedení, tentokrát je to 3:2, když se VLADISLAV KODOLA dostal ke kotouči po přihrávce z pravého rohu a následně zakončil přízemní ránou k tyči. Asistence: Alexandr Petunin a Daniil Vovčenko.
    15:57 Vladislav KODOLA - 3:2

16:43
    Čerepovec pokračuje v nátlaku a znovu je v útočném pásmu soupeře.

18:15
    Tentokrát se Neftěchimik Nižněkamsk dopustil zakázaného uvolnění a následuje buly před svatyní Barulina.

19:05
    Jacob Berglund se ocitl v útočné třetině dřív, než kotouč a rozhodčí tak odpískal ofsajd. Následuje buly ve středním pásmu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První gólová třetina je u svého konce a Severstal Čerepovec vede nad Neftěchimikem Nižněkamsk poměrem 3:2. Domácí mužstvo šlo už po 17 vteřinách do vedení po brance Berglunda. Ve 3. minutě ale srovnal Vorobjov. Odpověď Severstalu ale přišla o dvě minuty později z hokejky Morozova. V 16. minutě nejprve srovnal McMillan, ale okamžitě nato poslal Čerepovec zpět do vedení Kodola.

Další třetina začne přibližně v 17:51.

20:01

21:24
    Neftěchimik Nižněkamsk dostal kotouč do útočného pásma z pravé strany, ale dlouho u něj nepobyl a do protiútoku tak jde Čerepovec.

22:09
    David Dumbadze se posléze dostal ke kotouči a také vypálil, ovšem jeho rána skončila zblokována v ochranné síti a následuje vhazování.

23:25
    Vladislav Podjapolskij si poradil se střelou soupeře z mezikruží, kterou dokázal vyrazit ramenem.

24:06
    Druhá třetina zatím nevypadá tak atraktivně jako ta první, jelikož jsme se zatím nedočkali gólu. Hra je ale celkem vyrovnaná.

25:36
    Pavel Porjadin dostal kotouč z levé strany před bránu a Neftěchimik Nižněkamsk pokračuje v nátlaku.

26:24
    Následně museli rozhodčí přerušit hru, jelikož Makar Chabarov dostal kotouč přímo do obličeje a zůstal ležet na ledové ploše. Vypadá to, že mu teče krev z úst, ale nebude to nic vážnějšího a pravděpodobně bude moct pokračovat.

27:18
    Domácí celek se posléze dopustil pouze ofsajdu a následuje tak vhazování ve středním pásmu.

28:29
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Petunin – 2 min., krosček).

29:12
    Hostující mužstvo sice má k dispozici přesilovou hru, ale zatím se nemůže dostat k nějaké střele na bránu.

30:01
    Znovu obrana Čerepovce dokázal získat puk a okamžitě jej vyhodit. Stav po polovině základní hrací doby je tak stále 3:2 pro Severstal.

30:29

31:39
    Tentokrát je to Severstal Čerepovec, který se snaží něco vymyslet na útočné polovině, ale momentálně toho k vidění moc není.

32:31
    Posléze se Neftěchimik Nižněkamsk sice vyprostil z tlaku vyhozením kotouče, ale ten skončil jen na zakázaném uvolnění.

33:23
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Nikita Popugajev – 2 min., krosček).

34:03
    Domácí mužstvo jde poprvé v utkání do dvoubrankového vedení! Igor Geraskin posunul kotouč na DANIILA VOVČENKA, který vypálil obrovskou pumelici do pravé šibenice a Konstantin Barulin neměl šanci zasáhnout. Asistence: Igor Geraskin a Vladislav Kodola.
    34:03 Daniil VOVČENKO - 4:2

34:42
    Střídání v týmu Neftěchimik Nižněkamsk: ze hřiště odchází Konstantin Barulin, přichází Jevgenij Ivannikov.

35:54
    Znovu se Čerepovec sice dostal dopředu, ale Jevgenij Ivannikov si připsal první úspěšný zákrok.

37:05
    Tentokrát ovšem přišlo zakázané uvolnění Severstalu Čerepovce a následuje buly před svatyní Vladislava Podjapolského.

38:22
    Igor Geraskin to v útočné třetině udělal nádherně, když se famózní kličkou zbavil dvou hráčů a posunul kotouč na spoluhráče, ale jeho rána byla zblokována. Následně se ovšem Nižněkamsk dopustil zakázaného uvolnění.

39:10
    Neftěchimik Nižněkamsk znovu nedokázal udržet kotouč na svých holích a dopředu jde Čerepovec.

39:42
    Posléze ale zůstal ležet na hrací ploše Kirill Vorobjov, jenž schytal nepříjemnou střelu soupeře.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Severstal Čerepovec vede nad Neftěchimikem Nižněkamsk poměrem 4:2. Tentokrát jsme se dočkali pouze jedné branky, kterou vstřelil ve 35. minutě Vovčenko. Domácí mužstvo bylo lepším týmem a zaslouženě tak vede o dva góly.

Další třetina začne přibližně v 18:39.

40:01

41:23
    Jevgenij Ivannikov si poradil s pokusem Michala Tichonova zpoza modré čáry.

42:14
    Severstal Čerepovec se snažil něco vymyslet po pravé straně, ale Nižněkamsk se dostal ke kotouči.

43:31
    Tentokrát to hosté dobře sehráli a Alexej Volgin se dostal ke střele z levé strany, která ale skončila v moci gólmana Podjapolského.

44:52
    Momentálně nám toho utkání ovšem opět moc nepřináší, ale Čerepovec je častěji u kotouče.

46:08
    Rozhodčí po zhlédnutí videa uznávají gól a domácí mužstvo vede už 5:2! ANDREJ ALEXEJEV se z voleje opřel do odraženého kotouče a překonal gólmana soupeře. Asistence: David Dumbadze a Maxim Kazakov.
    46:08 Andrej ALEXEJEV - 5:2

47:35
    Další střela z hole domácího hráče, tentokrát ale minula hostující svatyni.

48:43
    Neftěchimik Nižněkamsk sice bojuje o puk, ale kvalita týmů je odlišná a není divu, že se hosté nachází na posledním místě s naprosto příšernou formou.

50:00
    Máme před sebou pravděpodobně posledních deset minut tohoto utkání, jelikož to na nějaké srovnání ze strany Neftěchimiku nevypadá.

50:42
    Znovu se hostům nepodařilo něco vymyslet ve třetině soupeře a dopředu jde Severstal.

52:51
    Domácí celek pokračuje v exhibici a vede 6:2! Tvrdá rána zpoza modré čáry byla zblokována, ale na dorážku JEGORA MOROZOVA už gólman nedosáhl. Asistence: Adam Liška a Shawn Lalonde.
    52:51 Jegor MOROZOV - 6:2

54:25
    Nepřesná střela z hole hostujícího hráče skončila jen vedle levé tyče a Podjapolskij tak nemusel zasahovat.

55:38
    Další nepřesná přihrávka Nižněkamsku a Severstal tak jde do protiútoku.

57:05
    Ještě jeden gól dávají domácí a zvyšují už na 7:2! VLADISLAV PROVOLNĚV si z pravé strany udělal z obránců soupeře kužele a následně zkušeně zakončil k tyči. Asistence: Igor Geraskin.
    57:05 Vladislav PROVOLNĚV - 7:2

58:15
    Opět už je domácí válec v útočné třetině, kde se snaží vstřelit další potupnou branku.

Je konec. Severstal Čerepovec zvítězil nad Neftěchimikem Nižněkamskem vysoce 7:2 a hosté tak pokračují v katastrofální formě. Domácí mužstvo šlo už po 17 vteřinách do vedení po brance Berglunda. Ve 3. minutě ale srovnal Vorobjov. Odpověď Severstalu ale přišla o dvě minuty později z hokejky Morozova. V 16. minutě nejprve srovnal McMillan, ale okamžitě nato poslal Čerepovec zpět do vedení Kodola. Ve druhé periodě se trefil pouze Vovčenko. V poslední třetině přidali branky Alexejev, Morozov a Provolněv.

Československá stopa v utkání:
    Adam Liška (CER) 0+2, 2 střely, čas na ledě 17:10
    Libor Hudáček (NIZ) 0+0, 5 střel, čas na ledě 14:45

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:14:57)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 1. Berglund (J. Morozov), 6. J. Morozov (Liška, Berglund), 16. Kodola (Petunin, Vovčenko), 35. Vovčenko (Geraskin, Kodola), 47. A. Alexejev (Dumbadze, Kazakov), 53. J. Morozov (Liška, Lalonde), 58. Provolněv (Geraskin) – 3. K. Vorobjov (Šiksatdarov, Čiviljov), 16. McMillan (Porjadin)

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (35. Ivannikov) – Bryncev, Rantakari, Volgin (A), Semjonov, Abrosimov, A. Osipov (C), K. Vorobjov – Chajrullin, L. Hudáček, Enlund (A) – McMillan, Linus Johansson, Porjadin – Bjakin, Šarifjanov, Šafigullin – Šutov, Popugajev, Čiviljov – Šiksatdarov.

Rozhodčí: Vasiljev, Judakov – Zacharenkov, Sadovnikov