Martin – Topoľčany 1:6 (kon.) | Pov. Bystrica – Vlci Žilina 0:0 (odl.) | Skalica – Trnava 6:5 (po pr.)
Levice – Dubnica 2:1 (kon.)
HK Levice
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
TSS GROUP Dubnica
sk Pátek 07.01.2022, 17:07 • ZŠ Levice • 1. liga (SR) • 31. kolo

Vážení diváci, vitajte pri online textovom prenose zo zápasu 31. kola Slovenskej hokejovej ligy medzi HK Levice a TSS GROUP Spartak Dubnica.

Stretnutie sa začne o 17:00 a my vám z neho prinesieme informácie o zmenách stavu.

Dubnica so 47 bodmi na konte háji šiestu pozíciu. K bodovému zisku jej pomohla aj výhra v prvom novoročnom dueli, keď Spartak zdolal doma Žiar nad Hronom 2:1 po predĺžení.

Levice ukončili minulý rok na skvelej vlne, v januári však okamžite narazili na lídra súťaže. V Žiline boli prakticky bez šance, prehrali 0:4 a tým pádom si nevylepšili doteraz získaných 28 bodov. Jedenáste miesto bude ešte na nejaký čas istotou, keďže manko na desiate Modré Krídla je desaťbodové.

Úvodné zostavy:

HK Levice: Beržinec (Rychlík) – Štefanka, Pastucha, Zubák, Bulák, Socha, Homer, Valente, Šeliga – Ri. Huna, Svitana, Olejník – Vorobyev, Mihalík, Suľovský – Uhnák, Matoušek, Piačka – Gračev, Adámik, Dzivjak
    Trenér: Dušan Gregor

TSS GROUP Spartak Dubnica: Kristín (Gabriš) – Cebák, Urban, Trška, Dubeň, Meszároš, Janík, Putala, Korbel – Síkela, Ondruš, Sojčík – Haščák, Ďuriš, Andrisík – Tábi, Tyczynski, Vaňo – Cerda, Hegyi, Maniaček
    Trenér: Roman Chatrnúch

Rozhodca: Konc ml., Krist – Kollár, Tvrdoň.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:51
    Po zakázanom uvoľnení sa Dubničania dokázali dostať do útočného pásma. Súpera v ňom zavreli, šancu si ale nevypracovali.

02:13
    Beržinec sa musí mať na pozore, pretože hostia sa útočiť rozhodne neboja. Domáci gólman musel dvakrát zasahovať.

03:04
    Prvý raz boli dlhšie v útoku Levičania, Kristín zatiaľ bez nutnosti zákroku.

03:58
    Beržinec nebol dvakrát istý, cez cloniacich hráčov mu vypadlo nahodenie od modrej čiary. Našťastie pre domácich sa pred bránkoviskom nevyskytol ďalší hokejista Spartaka.

04:47
    Naháňanie sa za pukom za bránou Levíc, domáci to majú pod kontrolou.

05:34
    Dubničania aktívnejší, Beržinec sa nemôže sťažovať na nedostatok práce. Na vážnejšiu šancu však čakáme.

06:41
    O šikovnú prihrávku pred bránkovisko sa snažili domáci, strela z toho nebola – na rad príde aspoň vhadzovanie.

06:49
    Kristín po dvoch buly v krátkom časovom slede musel vyrážať zakončenie betónom.

08:01
    Noel Pastucha už naskakoval na striedačku, keď arbitri odpískali zakázané uvoľnenie domáceho mužstva.

08:23
    Ďalší icing Levíc.

09:35
    Vylúčenie v tíme HK Levice (Ján Homer – 2 min., hákovanie).

10:19
    Levice vyhodili puk cez všetky čiary, navyše sú pri ňom ako prvé.

10:48
    Tábi šikovne nahadzoval puk z pravého krídla na bránu, Beržinec stihol puk vytlačiť.

11:35
    Domáci v plnom počte.

12:32
    Rozmohli sa nám zakázané uvoľnenia. Ďalšia hrúbka od hokejistov Levíc.

13:21
    Dubničania aktívnejší, trápia sa vo finálnej fáze. Súperovi potom stačí vyhadzovať puky o mantinel do stredného pásma, aby sa oslobodil.

14:12
    Útoky predposledného celku ligy sú skôr letargické, takto to veru nepôjde.

15:14
    Dubnica dáva gól! Dôležitý zásah z pohľadu vývoja duelu. Streleckú smolu odklial OLIVER ĎURIŠ, ktorý sa zmocnil puku v útočnej tretine, sprava sa natlačil pred brankára a aj za pomoci žŕdky ho prekonal!

Asistencie: Kristián Meszároš, Martin Andrisík.
    15:14 Oliver ĎURIŠ - 0:1

16:21
    Ani po inkasovanom zásahu nevidíme väčšiu ofenzívnu snahu domácich. Puk je momentálne za bránou Kristína na hokejkách hráčov Spartaka.

16:49
    Kombinovaná druhá a tretia formácia Levíc šikovne prešla do útoku, ich nadšenie ale zastavil ofsajd.

17:55
    Hostia bojovali o puk za svätyňou Beržinca, puku sa ale nedokázali zmocniť.

18:12
    Nasleduje vhadzovanie po ľavici Kristína.

18:56
    Adámik s Dzivjakom prichytení v ďalšom postavení mimo hry.

19:23
    Kontra štvrtej levickej formácii nevyšla, posledná prihrávka nebola cez hokejky troch protihráčov presná.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Dubnica lepším mužstvom na ľade a aj na výsledkovej tabuli, o jediný gól sa postaral Ďuriš. Levice prakticky bez väčšej šance.

Druhá tretina sa začne približne o 17:53.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:29
    Tvrdý krosček na Sojčíka prešiel skrz pravidlá, vylučovať sa nebude, hoci to bolo naozaj na hrane.

20:53
    Prvý zákrok po výmene strán si pripísal Beržinec.

21:17
    Na opačnej strane sa nedal z uhla prekvapiť Kristín.

21:58
    Puk sa už ocitol na striedačke Levíc, hra musí byť prerušená.

22:49
    Bekhendový pokus Tršku po peknej kombinácii končí mimo pravej tyčky.

23:54
    Ofsajd Dubnice.

25:25
    Viaceré nepresnosti na oboch stranách. Oproti prvej tretine je druhá výrazne vyrovnanejšia.

25:52
    V postavení mimo hry aj levickí hokejisti.

26:21
    HK Levice dávajú gól! Začíname od nuly! Kristín vyštartoval z brány, odohral puk a hoci sa do bránkoviska stihol vrátiť, nebol stopercentne pozorný. LUKÁŠ OLEJNÍK na dvakrát pretlačil puk do siete z pomerne veľkého uhla.

Asistencie: Michal Suľovský, René Svitana.
    26:21 Lukáš OLEJNÍK - 1:1

27:10
    Domáci ožili a znovu narobili Dubnici nepríjemnosti. Rozhodcovia museli hráčov oddeľovať, aby z toho nevznikla bitka.

27:22
    Jozef Haščák mieril do otvorenej obrany, nikým nebránený z pravého kruhu ale minul!

28:56
    Spartak zatlačený do vlastného pásma. V druhej tretine jasne lepší domáci.

29:39
    HK Levice dávajú gól! Hostia pridlho váhali s rozohrávkou, na vlastnej modrej boli málo dôrazní. Levičania ich jednoducho vykombinovali, LUKÁŠ OLEJNÍK sa dostal do streleckej pozície spomedzi kruhov a Kristína druhýkrát v zápase prekonal!

30:49
    Bol tu pokus o ohrozenie Beržinca, lenže nahodenie od modrej sa nedostalo ani cez prvého brániaceho hráča.

31:14
    Na opačnom konci musel zasahovať zase Kristín. Levice pritvrdili v agresívnosti a v dôraze pred bránou.

32:08
    Domáci v ďalšej sľubnej šanci! Dubničania teraz nevedia, kde im hlava stojí.

32:54
    Vysoký pressing a získanie puku pred bránou súpera znamená vylúčenie Levíc.

32:54
    Vylúčenie v tíme HK Levice (Ján Homer – 2 min., podrazenie).

33:35
    Puk sa odrážal pred bránkoviskom, Levice ho so šťastím vyhodili až na druhý pokus.

34:10
    Dlho sa hralo v strednom pásme, Dubničania presilovku nezvládajú rovnako ako celú druhú tretinu.

34:35
    V samostatnom úniku sa ocitol Lukáš Tábi, ktorý zoči-voči brankárovi neuspel. Rozhodcovia si mysleli, že Beržinec má puk pod betónmi a pod kontrolou, nebolo tomu tak. Muži v pruhovanom sa upískli, z lavičky hostí sa spustila pochopiteľná vlna nevôle.

34:54

35:27
    Dubnica svoju šancu nevyužila a po takmer troch minútach sa musí sama brániť.

36:04
    So strelou sprava si Beržinec poradil. Dôležité bolo, že puk nevyrazil pred seba, kde sa črtala možnosť dorážky.

36:32
    Vylúčenie v tíme HK Levice (Michal Suľovský – 2 min., napadnutie).

37:06
    Urban chcel posúvať puk pozdĺž modrej čiary, jeho prihrávku zachytil Matoušek. Zbytočná strata sekúnd počas presilovky.

37:50
    Na obrannej modrej pre zmenu zabojoval Mihalík, Leviciam sa darí držať súpera na dištanc.

38:18
    Tábi mieril pomedzi betóny gólmana, ktorý ich ale včas zaklapol.

38:32

39:04
    Vylúčenie v tíme HK Levice (Michal Suľovský – 2 min., podrazenie).

39:34
    Tyczynski sa rozhodol nevystreliť, iba prihral k tyčke. Ďalší pas pred bránku, Levice zvládli aj to.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Levičania v druhej tretine otočili stav stretnutia dvomi gólmi Olejníka. A hoci ponúkli Dubnici až tri presilovky, ani v jednej z nich neinkasovali.

Tretia tretina sa začne približne o 18:45.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:04

41:15
    Až po skončení presilovky prišla šanca pre Dubnicu, spred brány sa ale puk hosťom nepodarilo tečovať.

42:46
    Menšia chyba v rozohrávke a mohlo to byť 3:1! Hostia majú rovnako šťastie, že sa domácemu útočníkovi v rýchlosti nepodarilo lepšie zakončiť.

43:49
    Levičania získali ďalšie buly v útočnom pásme.

43:53
    Okamžitá strela po vyhranom vhadzovaní. Kristín avizuje, že ho puk trafil do masky.

44:50
    Šermiarske súboje pri mantineli vyšli v prospech Levíc. Čo však z toho, keď sa domáci ocitli v ofsajde.

45:40
    Dubnica upokojuje hru za vlastnou bránou.

46:39
    Bravúrny semafor od Beržinca. Zákrok lapačkou, puk sa v nej už trepoce.

47:43
    Šikovný Tyczynski blízko gólu. Na malom priestore sa zbavil dvoch obrancov, druhý mu ale stihol vložiť hokejku do dráhy strely.

48:45
    Gól zo samostatného úniku to síce nebol, avšak po faule tu máme trestné strieľanie pre Levice!

48:45
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (trestné strieľanie).

48:45
    Edmund Piačka rozhýbal Kristína, ten však gólu zabránil ľavým betónom!
    48:45 Piačka (HCL), Kristín (DUB)

49:24
    Dominik Trška nepríjemne trafený do korčule pri pokuse súpera od modrej. Veľká obetavosť hosťujúceho obrancu, puk sa odrazil do stredného pásma.

50:15
    Striedame počas hry, medzičasom sme sa dostali do záverečnej desaťminútovky.

51:21
    Sojčíkova formácia s dvomi dobrými príležitosťami, Beržinec hrdinom okamihu!

51:59
    Vyšťavení Levičania puk iba nahodili za bránu, kde ho bez problémov spracoval Kristín.

53:08
    Krásny krížny pas cez šírku útočnej tretiny, lenže dubnický obranca sám pred Beržincom prestrelil! Vyzeralo to tak, že domáci gólman strelu vyrazil na ochrannú sieť.

53:33
    Zakázané uvoľnenie, Levice majú zakázané striedať.

53:43
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica (Damian Tyczynski – 2 min., nedovolené bránenie).

54:37
    Mihalík si prineskoro všimol, že polovica brány Kristína je odkrytá. Po slabšom začiatku presilovky sa prvá minúta ukončila solídnou šancou. Pre domácich škoda, že to nebolo aj s gólom.

55:40
    A je po početnej výhode. Navyše Dubničania mohli aj ohroziť protivníka, to by však nesmeli vojsť do ofsajdu.

55:43
    Hostia v plnom počte.

56:05
    Beržinec na istotu skrýva puk vo výstroji. Do konca zostávajú menej ako štyri minúty.

56:26
    Spartak si vytvára záverečný tlak. Domáci gólman je však pozorný a všetky koncovky chytá.

56:53
    Tesný, ale predsa ďalší ofsajd hostí. Môžeme povedať, že z kategórie zbytočných.

57:32
    Nezachytená krížna prihrávka na modrú Dubnicu vyháňa z útočného pásma.

57:49
    Levice v probléme, po zakázanom uvoľnení nemôžu poslať čerstvé sily na ľad.

58:11
    Až v tomto momente hokejisti v žltých dresoch kompletne prestriedali.

58:34
    Kristín schádza ľadu, Dubnica hrá so šiestimi korčuliarmi!

59:02
    Jeden z domácich hráčov si nevšimol, že mohol trafiť prázdnu bránu, respektíve podržať puk a dostať ho bez problémov do stredného pásma. Takto je z toho ďalší icing Levíc.

59:11
    Matej Síkela zahodil veľkú šancu, keď ho našiel spoluhráč pred bránkoviskom! Síkela si puk nedokázal spracovať, Beržinec sa rýchlo premiestnil k ľavej tyčke a prerušuje hru!

59:32
    Dubnica usadená v útočnom pásme. Vypracuje si streleckú príležitosť?

59:53
    Nie, Levice získali puk, dostávajú ho do stredného pásma. Je po všetkom.

Dva góly Olejníka v druhej tretine rozhodli o triumfe Levíc nad Dubnicou 2:1. Domáci otočili stav stretnutia, na nevydarenú prvú dvadsaťminútovku dali zabudnúť najlepším spôsobom. (19:18:06)

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 27. Olejník (Suľovský, Svitana), 30. Olejník (Suľovský) – 16. Ďuriš (Meszároš, Andrisík)

TSS GROUP Dubnica: Kristín (Gabriš) – Cebák, Urban, Trška, Dubeň, Meszároš, Janík, Putala, Korbel – Síkela, Ondruš, Sojčík – Haščák, Ďuriš, Andrisík – Tábi, Tyczynski, Vaňo – Cerda, Hegyi, Maniaček

Rozhodčí: Konc ml., Krist – Kollár, Tvrdoň

Diváci: Bez divákov