Žilina – Dunajská Streda 2:2 (kon.) | Slovan Bratislava – Sereď 5:1 (kon.) | Trenčín – Senica 4:1 (kon.)
Michalovce – Zlaté Moravce 1:0 (kon.) | Pohronie – L. Mikuláš 1:1 (kon.)
MŠK Žilina
2:2 (0:1)
DAC 1904 Dunajská Streda
sk Sobota 19.03.2022, 13:00 • Štadión MŠK Žilina • Niké liga • 3. kolo

Vážení diváci, vitajte pri textovom priamom prenose zo zápasu 3. kola nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige. Proti sebe sa postavia MŠK Žilina a DAC 1904 Dunajská Streda.

Stretnutie sa začne o 13:00.

Žilina sa na jar trápi. Vo Fortuna lige sa prepadla až na šieste miesto, v stredu vypadla z pohára proti Trnave na penalty, čo znamená, že cesta do pohárovej Európy vedie iba cez dlhodobú súťaž. Šošoni minulú sobotu vonku iba remizovali so Sereďou 1:1, ich bodové konto to vylepšilo na číslo 31.

Dunajská Streda má za sebou tiež výkony ako na hojdačke. Ostatnú nedeľu remizovala doma s Trnavou zhodne 1:1, pričom o víťazstvo prišla vo štvrtej nadstavenej minúte. DAC patrí štvrtá pozícia s 37 bodmi a osembodovým mankom na tretí Ružomberok.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Belko – Leitner, Kopas, Minárik – Rusnák, Sauer, Mráz, Iľko, Ďuriš – Paur (C), Jánošík.
    Náhradníci: Petráš – Gono, Myslovič, Kaprálik, Mashike Sukisa, Nemčík, Owusu.

DAC 1904 Dunajská Streda: Ri. Ferreira – Blackman, Kružliak (C), Muhamedbegovic, Cigaņiks – Szánthó, A. Balić, Njie, Verlinden – Andrezinho, Krstović.
    Náhradníci: Horváth – Vera, Pinto, Bögi, Veselovský, Nebyla, Hahn, Andzouana, Moumou..

1
    Stretnutie sa práve začalo.

2
    Úvodné minúty priniesli aktívny vstup od Dunajskostredčanov tak, ako sme videli vo vzájomných zápasoch týchto tímov počas sezóny.

3
    Mário Sauer sa dostal do šestnástky, zasiahol loptu a nechýbalo veľa ku gólu.

4
    Ľubomír Belko zabrnkal na nervy trénerom, spoluhráčom aj fanúšikom. Brankár Žiliny telom odstavil Verlindena a bude vykopávať z malého vápna.

5
    Minárik vyslal plávajúcu koncovku, Ricardo Ferreira nebol vôbec istý. Nasledovala ešte hlavička Paura cez Muhamedbegoviča, lopta letela nad.

6
    Krstovič nevedel prestreliť trojicu obrancov z ôsmich metrov. Výborné bloky defenzívy MŠK.

7
    Prvá pokojnejšia minúta bez väčšej šance, domáci vhadzovali na vlastnej polovici.

9
    Paur znovu vyskakoval na center spoluhráča, tentokrát mu loptu "čapoval" Mráz. Stopéri DAC majú dnes mierne problémy.

10
    Šošoni dlhodobo na lopte, hostí k nej uplynulých 60 sekúnd nepustili.

11
    Dianie na hracej ploche trochu vychladlo. Úvodná desaťminútovka bez zásahu, momentálne tvoria Dunajskostredčania.

13
    Ciganiksov center odvrátený Kopasom, avšak zase len na kopačky súpera.

14
    Krstovič si chcel vypýtať faul, no paradoxne pri páde zahral rukou.

15
    Regő Szánthó sa už rozbiehal sám na Belka, avšak všetko je pasé. Hosťom sa zatiaľ nedarí vyrovnať s umelým trávnikom. Za prihrávku musíme pochváliť Andrezinha.

16
    Nebol to sebaistý odkop Minárika, Dunajská Streda preberá iniciatívu.

17
    Zase presne centrujúci Andrezinho našiel Krstoviča. Zakončenie z prednej žrdi zrazil Belko, dorážku zastavil Minárik – roh.

18
    Štandardka sa DAC vôbec nevydarila, takto sa nákopy spoza rohovej zástavky nemôžu zahrávať.

19
    Po dlhšej dobe hľadal Rusnák krížnym pasom Jánošíka, ten si však pri svojej ofenzívnej snahe pomohol len faulom.

20
    Rusnák to tentoraz vzal na seba. Loptu si prehodil na ľavačku, vypálil... Ale iba do pripraveného Ciganiksa.

21
    Zrážka hlavami Krstoviča s Kopasom, proti pravidlám sa previnil útočník hostí.

22
    Blackman sa hnevá a rozčuľuje. Ukazuje, že Jánošíka odzbrojil od lopty čisto, opak je však pravdou.

23
    Strieľaný center Rusnáka prakticky z bránkovej čiary. Lopta to bola vysoká pre jeho spoluhráčov, aj preto končí guľaté teleso v aute.

24
    Krásna koncovka Lukáša Jánošíka z half-voleja. Skúsený útočník to trafil do brvna, od ktorého sa lopta odrazila späť na trávnik – spadla presne na bránkovú čiaru, gól z toho nie je!

25
    Na opačnej strane dve nádejné akcie DAC. Obranná trojica Žiliny prepadla a môže byť len rada, že Szánthó fauloval Mráza.

27
    Mráz musel byť chvíľkovo aj ošetrovaný, bude však v poriadku.

28
    Keď sa dostaneme k štatistikám zblokovaných striel, tak sa už teraz budeme pohybovať okolo čísla 10. Pochváliť musíme defenzívne rady oboch mužstiev.

29
    Nepríjemné postrčenie vo vzduchu od Njieho na Paura. Žilinský kapitán s ťažkosťami predycháva.

30
    Rohový kop pre Dunajskú Stredu, druhý v tomto meraní síl.

31
    Dominik Kružliak s prvým kartovým trestom, keď drgol do Belka a tým mu úmyselne zneškodnil možnosť na rýchle rozohranie z rúk.

32
    Krásny súboj krajných obrancov Rusnáka a Ciganiksa. Lepšie z neho vzišiel lotyšský hráč DAC.

34
    Ticho, ticho a zrazu Nikola Krstović pálil do bočnej siete Belkovej svätyne! Presne takéto príležitosti zdobia Dunajskostredčanov, skóre sa však nemení.

35
    Jasný faul zozadu na Njieho, hostia môžu pokojne vyskladať nový atak.

36
    Regő Szánthó sa zase pošmykol na umelej tráve pri spracovaní lopty, Žilinčania môžu vhadzovať.

37
    Jánošík si chcel naraziť loptu so spoluhráčom, jemný lob za obranu úspešný nebol.

38
    Smola na kopačkách Žilinčanov. Loptu si vo finálnej fáze nedokázali spracovať Rusnák ani Sauer. Veľká škoda.

39
    Na prelome minút trafil brvno Dávid Ďuriš! Ricardo Ferreira nezasahoval, bol si totiž istý, že lopta pôjde nad.

40
    Tentokrát už Ricardo Ferreira musel zakročiť, opäť to bolo po rane Ďuriša! Žilina zatlačila a mohla pokojne viesť.

41
    Kopasov rohový kop nebol ideálny, dobrá trojminútovka MŠK je za nami.

42
    Definitívne sa to potvrdilo po faule Leitnera na Andrezinha.

43
    Dunajská Streda dala gól!
    Strata lopty tridsať metrov pred bránou, Balič našiel na pravej strane šestnástky THIBAUDA VERLINDENA. Prvý gól pre Verlindena vo Fortuna lige aj so šťastím, keďže Žilinčania loptu mierne tečovali.

Asistencia: Andrija Balić.

45
    Jakub Paur sa márne naťahoval po zakončení, dodatočne sa máva jeho ofsajdové postavenie.

45+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

45+2
    Prvý polčas sa skončil.

Dunajskostredčania vo vyrovnanom prvom dejstve udreli tesne pred prestávkou, keď využili chybu súpera a po zásahu Verlindena sa ujali vedenia.

Druhý polčas sa začne približne o 14:02.

46
    Začal sa druhý polčas.

47
    Ricardo Ferreira s pohodlným zákrokom pri pokuse Rusnáka. Cez polčas sme striedania nevideli.

48
    Na opačnej strane lopta nepríjemne padla pred Belkom po snahe Blackmana. Roh.

49
    Ľubomír Belko musel zasiahnuť aj po štandardke. Prípadný druhý gól hostí by výrazne znížil šance MŠK na body.

51
    Sme nasťahovaní na polovici Dunajskostredčanov.

52
    K zakončeniu sa žlto-zelení nedostali, musia tak mieriť dozadu.

53
    Blackman padol v pokutovom území po kontakte s Mrázom, penaltový verdikt z toho nie je.

54
    Hosťujúci tréner neverí tomu, že z toho penalta nie je, no pokračujeme rohovým kopom.

55
    Tvrdá rana z uhla, Belko iba vyrazil pred seba. Nasledoval útočný faul DAC, je po nebezpečenstve.

56
    Žilina dala gól!
    Začíname odznova, JAKUB PAUR sa hlavou konečne presadil. Skvelý center zľava od Minárika, stopér Dunajskej Stredy bol iba sledovateľom výskoku žilinského kapitána.

Asistencia: Ján Minárik.

58
    Nedôraz sa hosťom nevyplatil, všetko je otvorené.

61
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Filip Mráz, prichádza Miroslav Gono.
    Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Regő Szánthó, prichádza Brahim Moumou.
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Lukáš Jánošík, prichádza Adrián Kaprálik.

62
    ADRIÁN KAPRÁLIK nebol na ploche ani minútu a už prekonal Ferreiru! Krásna akcia MŠK sa končí výstavným gólom. Veľkú robotu urobil pri Patrik Iľko.

Asistencia: Patrik Iľko.

65
    Nepríjemná rana kolenom do hlavy pre Jakuba Paura. Blackman v tom bol nezavinene, avšak Paur momentálne nemôže pokračovať.

66
    Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Thibaud Verlinden, prichádza Sebastián Nebyla.

67
    Paura vidíme radi späť na trávniku. A práve včas, hostia sa ponáhľajú do útoku.

68
    Nebyla mohol byť okamžite za hviezdu, striedajúci futbalista ale nedokázal prepáliť brániaceho hráča.

69
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Mário Sauer, prichádza Patrik Myslovič.

70
    Mohlo byť 3:1, Ricardo Ferreira s Ciganiksom zasahujú na trikrát na bránkovej čiare! Domáci v druhom polčase jasne lepším tímom nielen výsledkovo, ale aj herne. Šancu vypracoval Ďuriš, zakončoval Myslovič.

71
    Dunajská Streda mala k dispozícii roh, no celok zo Žitného ostrova sa trápi ako v obrane, tak aj v koncovke.

73
    Času rýchlo ubúda, na trávnik príde ale maďarský reprezentant János Hahn.

74
    Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Andrezinho, prichádza János Hahn.

75
    Hahn sa nepretlačil do zakončenia po súboji s Kopasom, Ľubomír Belko bude vykopávať z malého vápna.

76
    Dominik Kružliak rozťahuje ruky po odpískanom zákroku na Jakuba Paura. Súboj kapitánov vyšiel v prospech toho domáceho.

79
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jakub Paur, prichádza Tomáš Nemčík.
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Ján Minárik, prichádza Richmond Owusu.

79
    Paur bol ešte ošetrovaný, po necelej minúte definitívne schádza z trávnika.

81
    Nikola Krstović sa chytá za hlavu, keď netrafil center z pravej strany na malom vápne! Pripomínalo to gólovú akciu Paura, avšak bez podstatnej bodky.

83
    Dunajská Streda potrebuje vylepšiť svoju koncovku. Smeruje to k tomu, že hostia dnes odídu domov bez bodu.

84
    V ich plánoch ďalšia trhlina, Sainey Njie potrebuje ošetrenie, nevyzeralo to s ním dobre. Navyše DAC už nemôže ani striedať.

85
    Našťastie pre hostí Njie odišiel po svojich za postrannú čiaru, bude však môcť pokračovať.

86
    Útočné previnenie domácich hráčov. Hra sa kúskuje, to Žilinčanom maximálne vyhovuje.

88
    Moumou po svojom príchode predvádza pekné kúsky, lenže ako on, tak aj jeho spoluhráči vyzerajú bez myšlienky.

89
    Baličov volej skončil len na ochrannej sieti. Belko vykopáva hlboko do stredového kruhu.

90
    Neskutočný gól z dvadsiatich metrov! Technický pokus BRAHIMA MOUMOUA sa trepoce v sieti, Belko bez akéhokoľvek nároku na zákrok. Parádne trafené, kandidát na zásah mesiaca.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90+2
    Myslovič v podobnej palubnej pozícii ako Moumou, jeho rana ale smerovala iba doprostred brány.

90+3
    Nebylovi nevyšla akcia na pravom krídle, Belko načína poslednú nadstavenú minútu.

90+3

Pod Dubňom nakoniec deľba bodov. Žilinčania síce otočili vývoj stretnutia z 0:1 na 2:1, avšak ďalšie šance domáci nevyužili a tak v 90. minúte pykali po zásahu Moumoua. (14:55:17)

Viktor Kalinács

Branky: 56. Paur (Minárik), 62. Kaprálik (Iľko) – 43. Verlinden (A. Balić), 90. Moumou (A. Balić)

Karty:   31. Kružliak (DUN)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 9:7. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:16.
    MŠK Žilina: Belko – Leitner, Kopas, Minárik (79. Owusu) – Rusnák, Sauer (69. Myslovič), Mráz (61. Gono), Iľko, Ďuriš – Paur (C) (79. Nemčík), Jánošík (61. Kaprálik).

DAC 1904 Dunajská Streda: Ri. Ferreira – Blackman, Kružliak (C), Muhamedbegovic, Cigaņiks – Szánthó (61. Moumou), A. Balić, Njie, Verlinden (66. Nebyla) – Andrezinho (74. Hahn), Krstović.