Alavés – Granada 2:3 (kon.) | Elche – Valencia 0:1 (kon.) | Osasuna – Levante 3:1 (kon.)
Rayo Vallecano – Atlético 0:1 (kon.)
Deportivo Alavés
2:3 (0:0)
Granada CF
Sobota 19.03.2022, 14:00 • Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) • Španělská LaLiga • 29. kolo

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 1:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 12:9. (16:09:11)

Parádní utkání plné emocí je u konce! Druhá půle nám nabídla opravdu zajímavou podívanou, mohli jsme vidět pět branek a velice vyhrocenou závěrečnou desetiminutovku, ve které bylo uděleno čtyři žluté karty a jedna červená. Domácí byli o něco lepším týmem až do 77. minuty, kdy dostali branku na 2:2, což s nimi značně zamávalo. Další branka přišla o deset minut později na 2:3, na což už domácí museli reagovat. Podařilo se jim dostat zpátky do hry, ale vyrovnání jsme už zaznamenat nemohli. Co bude domácí opravdu mrzet, tak je neproměněná penalta z prvního poločasu, kdy Joselu byl skvělým zákrokem Maximiana vychytán.

Granada dnešním vítězstvím uskakuje sestupujícím týmům už o čtyři body a posouvá se na šestnáctou pozici. Avšak Alavés se nikam neposouvá a nyní ztrácí na sedmnáctou Mallorcu čtyři body, se kterou se střetně už o měsíc později venku na Mallorce.

90+10

90+10
    Hostujícímu hráči se povedlo ušetřit poslední vteřinky zápasu u levého praporku na straně domácích a rozhodčí odpískává konec.

90+10
    Centr z levé strany chytá do svých rukavic opět brankář Maximian.

90+9
    Zahraná standardní situace domácích našla hlavu Duarteho, který umístil míč pouze do náruče brankáře Maximiana.

90+6
    Červenou kartu dostává Aarón Escandell (Granada CF).

90+5
    Žlutou kartu dostává Gonzalo Escalante (Deportivo Alavés).
    Žlutou kartu dostává Sergio Escudero (Granada CF).

90+5
    Obrovská potyčka teď proběhla po faulu na Jasona mezi střídačkou Granady a hráči Alavése, kdy Escalante vzal míč a hodil jej do jednoho hráče ze střídačky hostů.

90+3
    Escalante utrpěl v hlavičkovém souboji úder a dožadoval se, aby protihráči byla udělena žlutá karta.

90+1
    Hlavní sudí nastavuje osm minut! To je dostatek času na možné srovnání.

90
    Žlutou kartu dostává Miguel De la Fuente (Deportivo Alavés).
    Žlutou kartu dostává Germán Sánchez (Granada CF).

88
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Miguel De la Fuente.

87
    Granada právě vstřelila branku!
    Průniková nahrávka našla Darwina Machise, který z nelehké pozice našel na druhé straně volného Luis SUAREZE, který to do odkryté brány měl už snadné. Asistence: Darwin Machis

85
    Suarez si poradil jeden na jednoho a poslal míč dál. Následně jsme mohli vidět hezkou výměnu hráčů Grany, kteří se ale do šestnáctky soupeře nehrnuli a raději vrátili hru na polovinu.

84
    Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Njegoš Petrović, přichází Yan Eteki.
    Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Jorge Molina, přichází Darwin Machís.

82
    Molina parádně poslal patičkou za obranu soupeře rozbíhajícího Suareze, který si navedl míč do šestnáctky a poslal střelu do boční sítě.

77
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Manu Vallejo, přichází Jason.
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Mamadou Loum, přichází Pere Pons.

77
    A branka platí! Rohový kop na zadní tyč si našel Suarez, který vrátil míč na druhou stranu brány, odkud Jorge Molina vrátil opět míč do malého vápna na Antonia PUERTASE, jehož hlavičku sice brankář Maximiano chytil, avšak už za brankovou čarou, což o pár okamžiků později hlavní sudí i potvrdil. Asistence: Jorge Molina.

Jakub Hladký

Branky: 52. Escalante (M. Vallejo), 57. M. Vallejo (Rioja) – 50. Escudero (Collado), 77. Puertas (J. Molina), 87. Suárez (Machís)

Karty:   4. Loum (DAL), 41. Tenaglia (DAL), 90. De la Fuente (DAL), 90+5. Escalante (DAL) – 27. Quini (GRN), 45+3. Uzuni (GRN), 61. Petrović (GRN), 90. G. Sánchez (GRN), 90+5. Escudero (GRN), 90+5. Díaz (GRN)   90+6. A. Escandell (GRN)

Neproměněná penalta: 26. Joselu (DAL), brankář Maximiano zneškodnil

Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 1:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 12:9.
    Deportivo Alavés: F. Pacheco – Tenaglia, Laguardia (C), Lejeune, R. Duarte – Loum (77. Pons), Escalante – Mendes, M. Vallejo (77. Jason), Rioja (88. De la Fuente) – Joselu (66. Moya).
    Náhradníci: Sivera – Martín, De la Fuente, García, Jason, López, Miazga, Moya, Navarro, Pellistri, Pina, Pons.

Trenér: Jose Mendilibar

Granada CF: Maximiano – Quini, D. Duarte, G. Sánchez (C), Escudero, Neva (57. Soro) – L. Milla, Petrović (84. Eteki), Collado (62. Puertas) – J. Molina (84. Machís), Uzuni (62. Suárez).
    Náhradníci: A. Escandell – Arezo, Bacca, Díaz, Eteki, Machís, Puertas, Raba, Rochina, Ruiz, Soro, Suárez.