Columbus – Arizona 3:6 (kon.) | Boston – Dallas 3:1 (kon.) | Montreal – Minnesota 1:3 (kon.)
Detroit – New Jersey 2:6 (kon.) | NY Rangers – Colorado 2:3 (1:2 po s.n.) | Chicago – Florida 4:2 (kon.)
Calgary – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Seattle – Buffalo 5:1 (kon.) | Los Angeles – Tampa 4:2 (kon.)
San Jose – Vegas 2:4 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Florida Panthers
Středa 26.10.2022, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Zdravím všechny fanoušky zámořského hokeje! Dnes tu máme souboj mezi Chicago Blackhawks a Florida Panthers.

Od Chicaga se letos nečekají dobré výsledky. Místo nich bude všechny zajímat, kam budou před uzávěrkou přestupů vyměněni Patrick Kane či Jonathan Toews, a Blackhawks budou doufat, že jim loterie přidělí první volbu na draftu. Největší šanci, jak je známo, má tým na posledním místě celé ligy a nikdo se nebude divit, když jím bude právě Chicago. Po tragické přípravě, v níž vyhrálo jediný ze šesti zápasů, vstoupilo do sezony dvěma prohrami, ovšem pak se zvedlo a následující tři utkání vyhrálo. Momentálně tak je se 6 body na 6. místě Západní konference.

Jason Dickinson – 4 body (2+2)

Na Floridě se v této sezoně bude psát odlišný příběh. Panthers budou chtít odčinit loňský debakl ze druhého kola play-off, kdy je Tampa Bay vyřadila poměrem 4:0 na zápasy. Teprve se ukáže, zda tou správnou náhradou za útočníka Jonathana Huberdeaua je Matthew Tkachuk, avšak jeho osm bodů (3+5) v dosavadních šesti zápasech není vůbec špatný start. Florida v nich jednou prohrála po základní hrací době, jednou po prodloužení, a tak jí zatím s 9 body patří 4. příčka Východní konference.

02.05.2021 Chicago – Florida 4:5
    30.04.2021 Chicago – Florida 3:4 po prodl.
    26.03.2021 Chicago – Florida 3:0

Česká a slovenská stopa

Petr Mrázek (CHI) [ZRANĚNÍ] – 3 OZ, 3,76 obdržených gólů na zápas, úspěšnost 87,3 %
    Radko Gudas (FLA) – 2 body (0+2)

Chicago Blackhawks: Stalock (A. Söderblom) – Set. Jones (A), J. Johnson, Murphy, Tinordi, Cal. Jones, McCabe – P. Kane (A), Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews (C), T. Johnson – Lafferty, Dickinson, Kurashev – Blackwell, Entwistle, Khaira.
    Trenér: Luke Richardson.

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Montour, Forsling, Gudas, Mahura, M. Staal, Kiersted – Reinhart, Barkov (C), Verhaeghe – M. Tkachuk (A), Bennett, Balcers – White, Lundell, Luostarinen – Hörnqvist (A), Cousins, Lomberg.
    Trenér: Paul Maurice.

Rozhodčí: Sutherland, Kea – Baker, Alphonso.

00:01

00:16
    Hned na začátku se do dobré akce dostal Sam Lafferty, z pravého kruhu byl před brankou nehlídaný, ale Bobrovskij si proti jeho střele připsal první zákrok.

01:40
    Třetí útok hostů se snaží o svou akci, boj za Stalockovou brankou je zatím vyrovnaný.

02:20
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Colin White – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

02:57
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácím se nepodařilo usadit se v útočném pásmu, ale vyšel jim rychlý přechod přes to střední. Volný střelecký prostor tak měl na pravé straně za modrou čarou TAYLOR RADDYSH, jehož bomba z nápřahu Bobrovského zjevně dost překvapila. Asistence: Tyler Johnson a Patrick Kane.
    02:57 Taylor RADDYSH - 1:0

04:47
    Sam Reinhart sebral odražený kotouč ve středním pásmu, rychle obrátil a střílel zápěstím. Couvající Connor Murphy puk přizvedl do ochranné sítě.

05:36
    Ani jednomu z týmů se zatím příliš nedaří vytvořit si tlak v útočném pásmu. Útočníci mají problém s vybojováním puku na zadních mantinelech.

06:25
    Taylor Raddysh měl další šanci po vyhraném vhazování před Bobrovským. Skvělý obranný zákrok předvedl Gustav Forsling, jenž lehnutím zabránil křižné přihrávce.

07:40
    Florida i nadále svižně napadá, ale sama nezvládá rozvinout útočnou akci. Alex Stalock zatím neměl příliš těžkou práci.

08:45
    Střední pásmo je v první části zápasu nejfrekventovanější, což bude platit i nyní, protože se v něm bude vhazovat.

09:43
    Sam Bennett byl nalevo tváří v tvář Stalockovi, jenž ovšem dobře vyjel a snížil střelecký úhel. Útočník Floridy tak chtěl ještě přihrávat před branku, ale puk sebral domácí gólman, který přitom odklouzal z brankoviště.

10:52
    Anton Lundell byl první u puku v pravém rohu útočného pásma, kde neváhal a zkusil překvapit Stalocka svižným zakončením podél brankové čáry.

11:42
    Po rychlém protiútoku domácích zakončoval z otočky Colin Blackwell, jeho střelu zablokoval hostující kapitán Aleksander Barkov.

12:40
    Hraje se ve vysokém tempu, avšak nadále to není žádná přehlídka vyložených šancí. Obrany mají navrch oproti útokům.

13:35
    Patric Hörnqvist měl prostor i rychlost na pravé straně, střela se mu ale vůbec nepodařila. Možná byla tečovaná obráncem Chicaga, každopádně zamířila za branku.

14:50
    Florida přidává na obrátkách, ale stále z toho není výraznější ohrožení branky Alexe Stalocka.

15:40
    Mahura už za modrou mohl střílet, ale počkal si, až před branku po ose hřiště sjede Balcers. Přihrávku narýsoval včas, jenže před Stalockem bylo příliš husto.

16:45
    Už téměř pět minut se hraje bez přerušení. Nadále platí, že Florida působí aktivněji, ale Chicago ji nepouští do střeleckých příležitostí a spoléhá na vlastní protiútoky.

17:35
    Zřejmě víc než střely byly k vidění tvrdé zákroky, neboť je na hráčích Floidy patrná jistá frustrace z toho, že se jim nepodaří dostat soupeře pod tlak.

18:06
    Radko Gudas se nerozpakoval a od modré pálil z nápřahu, jenže neměl čas na míření, a tak puk letěl mimo branku. Stalock na něj přesto dosáhl a ukryl ho v lapačce.

19:37
    Andreas Athanasiou najížděl za branku, kde rychle zabrzdil. Na pravém kruhu si všimnul sjíždějícího PATRICKA KANA, na nějž obrana Floridy zapomněla. Kane tak měl dostatek času na přípravu perfektní střely k protější tyčce, což končí jeho prvním gólem v sezoně. Asistence: Andreas Athanasiou a Max Domi.
    19:37 Patrick KANE - 2:0

20:00

Opticky snaživějším celkem první třetiny byla hostující Florida, která chtěla útočit ve vysokém tempu. Chicago však toto tempo dokonale zvládlo pochytit a soupeře nepouštělo do dobrých střeleckých příležitostí. Naopak jemu samotnému se dvě parádní střely podařily, nejprve v přesilovce otevřel skóre Taylor Raddysh, na konci třetiny pak zvyšoval Patrick Kane.

20:01

20:28
    První střelu druhé třetiny měl na svědomí Philipp Kurashev a vůbec to nebyl špatný pokus. Bobrovskij musel být okamžitě ve střehu.

21:30
    Tkachuk předal puk před branku Bennettovi, jenž si ještě troufnul na kličku do forhendu, ale chyběl mu kousíček, aby zasunul puk za Stalockův beton.

22:11
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Jake McCabe – 2+2, vysoká hůl.

22:50
    Paradoxně první šanci v přesilovce Floridy měli Blackhawks. Sergej Bobrovskij musel zasahovat dokonce dvakrát proti střele z bezprostřední vzdálenosti.

23:40
    Hraje se bez přerušení, Panthers se zatím neudrželi v útočném pásmu.

24:45
    Krize floridských útočníků pokračuje, obránci Chicaga bez problémů vybojovali kotouč za vlastní brankou a ihned ho vyhodili přes celé kluziště.

25:47
    Lundellovo nahození vůbec nevyšlo, naopak se obraně hostů ulevilo, když Kurashev na útočné modré nezpracoval vysoký oblouček od svého spoluhráče. Kdyby se mu to podařilo, jel by sám na Bobrovského.

26:11
    Chicago hraje v plném počtu.

26:20
    Sam Lafferty – 2 min., podrážení.

26:28
    Po vyhraném vhazování se Cats konečně mohli v klidu rozmístit po útočném pásmu, Barkovovu ránu zblokoval Jack Johnson, následně chytil Alex Stalock.

27:06
    Další puky už opět domácí vyhazují přes všechny čáry.

27:47
    Matthew Tkachuk zkoušel od levého mantinelu po krátké stahovačce vystřelit mezi nohama couvajícího obránce, ten však přesto kotouč přizvedl nad mantinel.

28:20

28:47
    Domácí poměrně v klidu přečkali další přesilovku soupeře, ale Lafferty teď ve středním pásmu špatně vyhodnotil situaci a poslal puk na zakázané uvolnění.

29:35
    Tyler Johnson – 2 min., podrážení.

30:00
    Jason Dickinson – 2 min., hákování.

30:12
    V pěti proti třem už to pro hosty vypadá lépe, Matthew Tkachuk z brankové čáry nahrával skrz brankoviště na levý kruh Bennettovi, jehož střelu vyrazil Stalock možná maskou.

30:47
    I další rychlá kombinace Floridy končila Tkachukovým naražením na Bennetta, ale Stalock pokračuje ve skvělém výkonu.

31:35
    Chicago hraje ve čtyřech.

31:50
    Florida už nespoléhá na pohlednou kombinaci, ale ostřeluje Stalockovu branku odevšad. Alex Stalock však zůstává naprosto bezchybný.

32:00

32:48
    Nyní si Stalock vůbec nerozuměl s Connorem Murphym v tom, kdo z nich odehraje volný puk mezi kruhy. Málem z toho byla veliká minela, ale pro domácí vše dopadlo dobře.

33:45
    Nakrátko se zase domácí dostali do útočného pásma, ale ani jedna ze dvou střel neprošla na branku.

33:54
    Matthew Tkachuk – 2 min., držení hole.

34:34
    Střela Tylera Johnsona zleva nebyla po ledě vůbec nebezpečná, ale Chicago ukazuje svému soupeři, jak se hraje přesilová hra s klidem na hokejkách.

35:17
    Další kombinace končila na pravém kruhu, odkud z první pálil Patrick Kane. Bobrovskij se včas přesunul a s jistotou zasáhl.

35:54
    Florida hraje v plném počtu.

35:58
    Sice to Blackhawks nestihli v přesilovce, ale to jim pravděpodobně nebude vadit. PHILIPP KURASHEV nabral vysokou rychlost a využil zpomaleného Gustava Forslinga, který o chvilku předtím schytal tvrdou ránu. Kurashev ho objel, načež si před brankou bleskově přehodil puk na forhend a zavěsil pod horní tyčku. Asistence: MacKenzie Entwistle a Caleb Jones.
    35:58 Philipp KURASHEV - 3:0

36:50
    Třetí gól zjevně i týmu, jako je Florida, už výrazněji pochroumal sebevědomí. Za bezradným nahozením se do útočného pásma chvilku nikdo nehrnul.

37:34
    Max Domi – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

Radko Gudas – 2 min., hrubost.

38:01
    Aleksander Barkov byl po Tkachukově přistrčení ve skvělé pozici na ose hřiště, ale střelou zápěstím těsně minul branku.

39:20
    Střela od levého mantinelu tentokrát Stalockovi vypadla a rozhodčí chybně přerušil hru. U puku ale stejně byl obránce Chicaga, takže nešlo o pokažení velké šance.

40:00

Téměř polovinu druhé třetiny odehrálo Chicago v oslabení, v polovině dvacetiminutovky dokonce šlo minutu a 35 sekund o hru tří proti pěti. Nejlepší útok minulé sezony ale všemi výhodami pohrdl, takže přišla sankce z hole Philippa Kurasheva, jenž zvýšil na 3:0. Obrana domácích včetně gólmana Alexe Stalocka dnes zkrátka funguje skvěle, takže Florida bude muset udělat výraznou změnu, aby si ve třetí třetině alespoň vytvořila nějakou šanci.

40:01

40:17
    Útok hostů zastavuje ofsajd.

41:11
    Sam Lafferty ukradl puk na vlastní modré čáře, díky čemuž jel do samostatného úniku. Před Bobrovským měl spoustu času, ale přesto vystřelil nepřesně.
    41:11 Šance – Sam LAFFERTY

42:00
    Na druhé straně měl volný prostor napravo Aleksander Barkov, Stalock proti jeho ráně včas sklapl betony. Jistý si však nebyl.

42:40
    Max Domi udělal krásnou kličku kolem Lundella, před Bobrovským však zazmatkoval a nesmyslně přihrával na obsazeného spoluhráče.

43:30
    Vysoké tempo na začátku třetí třetiny konečně přináší vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách.

44:43
    Reinhart si připravil střelu od modré, ta byla ale tečovaná do ochranné sítě.

45:56
    Marc Staal pálil mimo branku, hned po něm se k dorážce dostal Colin White. Teď měl Stalock štěstí.

46:40
    Úplně sám před Stalockem zůstal Patric Hörnqvist, na nějž sice mířil prudký pas, avšak Alex Stalock musel předvést další velmi dobrý zákrok betonem.

47:55
    Sam Reinhart na útočné modré sotva nahodil puk do pásma a ihned byl přilepen na mantinel. Třetí třetina má ještě větší náboj než předchozí dvě části.

48:30
    Už ale uběhlo dost času z této dvacetiminutovky a Panthers stále nedokázali skórovat. Šance na zdramatizování už je poměrně malá.

49:47
    Andreas Athanasiou už si chystal na pravém kruhu střelu zápěstím, když tu mu zezadu pokus znemožnil Gustav Forsling.

50:38
    Barkov byl v další dobré střelecké pozici, ale vůbec netrefil branku. Není to poprvé v dnešním zápase.

51:32
    Florida právě vstřelila branku!
    Konečně trocha štěstí pro Floridu nakonec dramatizaci přeci jen přináší. Nahození z ostrého úhlu Stalock neudržel, Colin White puk přistrčil na střed, kam dojel EETU LUOSTARINEN, jenž nekompromisně dorazil. Asistence: Colin White a Anton Lundell.
    51:32 Eetu LUOSTARINEN - 3:1

52:29
    Jak se dalo očekávat, vstřelený gól vlil hostům novou krev do žil. Alex Stalock se hned musí činit proti několika střelám ze všech stran.

52:47
    A teď to začne být opravdu zajímavé! Puk se zpoza branky dostal k modré čáře, odkud Brandon Montour nahazoval asi ne tak, jak si představoval. Jemná teč MATTHEWA TKACHUKA však stačila změnit směr kotouče natolik překvapivě, že Alex Stalock nestihl zareagovat. Asistence: Brandon Montour a Carter Verhaeghe.
    52:47 Matthew TKACHUK - 3:2

53:07
    Max Domi – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování.

53:50
    Hosté konečně při přesilovce vypadají nebezpečně, ale nyní se Chicagu daří vyhodit přes celé kluziště.

54:29
    Forslingova rána od modré byla zblokována, domácí poté v rohu vybojovali kotouč a znovu ho vyhodili.

54:58
    Na pravém kruhu vyšla střela na Cartera Verhaegheho, ale i jeho pokus byl zblokován.

55:07

56:25
    U pravého mantinelu útočného pásma Floridy se domácím podařilo udržet kotouč téměř nehybně alespoň na 15 sekund.

57:00
    Po Gudasově dalekém pokusu se puk vrtěl v mezikruží, hostující útočníci však nedokázali dorazit.

57:48
    Sam Bennett střílel zápěstím za jízdy od levého mantinelu, Stalock raději uklidňuje hru přikrytím kotouče.

57:48
    Florida odvolává brankáře a bude hrát se šesti hráči v poli.

58:25
    Montour střílel z ostrého úhlu, Reinhart okamžitě poté dorážel, ale vyhodil tím puk mimo hřiště.

58:30
    Pokus o trefu do prázdné branky přes celé hřiště domácím nevyšel, je z toho zakázané uvolnění.

59:11
    Po Barkovově střele od pravého mantinelu to Hawks zkusili znovu, výsledek byl stejný. Bude se vhazovat před Alexem Stalockem, a tak si trenér Floridy Paul Maurice bere timeout.

59:37
    Ani třetí vyhozený kotouč nezamířil do prázdné klece, tentokrát ho ale dojel kapitán domácích JONATHAN TOEWS, jenž s ním branku objel a v klidu ho do ní uklidil. Asistence: Jason Dickinson.
    59:37 Jonathan TOEWS - 4:2

Florida po většinu utkání marně hledala recept na obranu Chicaga, kterou jistil skvělý Alex Stalock. Naopak domácí zvládali udeřit v nečekaných situacích, takže vedli po dvou třetinách 3:0. V poslední části však Panthers přeci jen snížili, a to dvěma brankami v krátkém rozmezí rovnou na jednogólový rozdíl. Poté pochopitelně následovalo oživené dobývání Stalockovy klece, další puk už se do ní ovšem nedostal. V poslední minutě tak kapitán Chicaga Jonathan Toews upravil skóre zakončením do prázdné branky a pojistil čtvrtou výhru svého celku v řadě.

3. Alex Stalock (CHI) – 29 zákroků, úspěšnost 93,5 %

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný středeční den a všem Erikům vše nejlepší k svátku! (05:27:51)

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 3. Raddysh (T. Johnson, P. Kane), 20. P. Kane (Athanasiou, Domi), 36. Kurashev (Entwistle, Cal. Jones), 60. J. Toews (Dickinson) – 52. Luostarinen (White, Lundell), 53. M. Tkachuk (Montour, Verhaeghe)