Edmonton – Anaheim 3:4 (kon.) | Carolina – Dallas 5:4 (po pr.) | Philadelphia – NY Rangers 3:6 (kon.)
Montreal – Tampa 1:5 (kon.) | Washington – Toronto 5:2 (kon.) | New Jersey – Florida 2:4 (kon.)
Arizona – Buffalo 2:5 (kon.) | Colorado – Nashville 3:1 (kon.) | Vegas – NY Islanders 2:5 (kon.)
Vancouver – Winnipeg 1:5 (kon.) | Los Angeles – San Jose 3:2 (2:1 po s.n.) | Minnesota – Ottawa 4:2 (kon.)
Carolina – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Pittsburgh Penguins
Neděle 18.12.2022, 23:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Příjemnou neděli u sledování NHL! Druhým duelem dnešního programu zámořské soutěže je bitva mezi domácí Carolinou a Pittsburghem.

CAROLINA HURRICANES
    2. místo v Metropolitní divizi
    30 Z, 13–5–6–6, 89:79 (+10), 42 bodů

Hurikány prožívají další povedenou základní část a v Raleigh znovu vyvstávají naděje na ukončení dvanáct let dlouhého čekání na Stanleyův pohár. Aktuálně je najdeme na skvělém druhém místě v Metropolitní divizi, ovšem nutno podotknout, že si nemohou dovolit nic vypustit. Na paty jim totiž šlape právě jejich dnešní soupeř a daleko nejsou ani oba newyorské týmy.

Carolinu duel s Pittsburghem čeká ani ne 24 hodin po vítězství nad silným Dallasem, který přetlačila v prodloužení. Přestřelku 5:4 zvládla díky zásahům Noesena, Svečnikova, Teravainena, Jarvise a Nečase, a vyhrála tak počtvrté v řadě. Před Hvězdami si postupně poradila s Islanders, Red Wings a Krakenem.

Nejproduktivnější hráči
    Martin NEČAS – 30 Z, 30 bodů (13+17)
    Andrej SVEČNIKOV – 30 Z, 29 bodů (17+12)

→ 486 min. | úsp. 89,1 % | prům. 2,72 | 0 ČK
    Takhle včera Martin Nečas rozhodl utkání se Stars.

PITTSBURGH PENGUINS
    3. místo v Metropolitní divizi
    30 Z, 16–2–4–8, 106:86 (+20), 40 bodů

30 listopadu – to je datum poslední porážky svěřenců kouče Mikea Sullivana, kteří se po bídném vstupu do sezóny oklepali a stoupají tabulkou Metropolitní divize. Penguins se aktuálně vezou na šňůře sedmi vítězství v řadě, kterou budou chtít dnes v PNC Areně jistě natáhnout na osm duelů. Podaří se jim to?

Dosud naposledy vyjeli Tučňáci do akce v pátek ráno našeho času, kdy je čekala bitva na ledě Floridy. Tu sice poslal v první třetině do vedení Lomberg, po pauze ale odpověděli Letang s Guentzelem a v poslední části se prosadil ještě Malkin. Ač následně Reinhart snížil, výhru Pittsburghu zásahem prázdné branky v samotném závěru jen stvrdil znovu Guentzel.

→ 599 min. | úsp. 91,6 % | prům. 2,80 | 0 ČK
    Pittsburghu by dnes neměl chybět Jevgenij Malkin, kterého v pátek nepříjemně zasáhla Crosbyho střela do holeně.

PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Ptáte se, který tým onoho listopadového večera Pittsburghu nadělil jeho dosud poslední porážku? No přeci Carolina, která si z ledu Penguins odvezla dva body za výhru po prodloužení. Jako první tehdy skóroval Crosby, Hurikány se ve druhé části ujaly vedení trefami Nečase a Svečnikova a overtime v samotném závěru zařídil Guentzel. V nastavení pak vítězství hostům svým druhým zásahem v sezóně přisoudil Pesce.

30. 11.: Pittsburgh – Carolina 2:3 po prodloužení
    Třetiny: 1:0, 0:2, 1:0 – 0:0

Branky a nahrávky: 5. Crosby (Guentzel, Joseph), 60. Guentzel (Petry, Crosby) – 26. Nečas (Pesce, Aho), 38. Svečnikov (Aho, Noesen), 63. Pesce (Svečnikov, Jarvis).
    Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Střely na branku: 32 – 39. Zblokované střely: 13 – 15. Vhazování: 27 – 30. Hity: 49 – 23. Trestné minuty: 4 – 4. Využití přesilovek: 0/2 – 0/2.

Pittsburgh Penguins: Jarry – Dumoulin, Petry, Pettersson, Rutta, Joseph, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rakell – Zucker, Malkin, Rust – McGinn, Carter, Kapanen – Poehling, Blueger, Archibald.

Carolina Hurricanes: Kočetkov – Slavin, Burns, Skjei, Pesce, de Haan, Chatfield – Jarvis, Aho, Nečas – Svečnikov, Kotkaniemi, Noesen – Martinook, Staal, Fast – Drury, Stastny, Stepan.

DNEŠNÍ OČEKÁVANÉ SESTAVY

Carolina Hurricanes: Kočetkov – Slavin, Burns, Skjei, Pesce, de Haan, Chatfield – Jarvis, Stastny, Nečas – Svečnikov, Kotkaniemi, Teräväinen – Martinook, Staal, Fast – Drury, Stepan, Noesen.

Mimo sestavu: nikdo.

Zranění: Aho, Andersen, Kaše, Pacioretty.

Pittsburgh Penguins: Jarry – Pettersson, Letang, Dumoulin, Rutta, Joseph, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rakell – Heinen, Malkin, Rust – McGinn, Carter, Kapanen – Poehling, Blueger, Archibald.

Mimo sestavu: Friedman, O'Connor.

Zranění: Petry, Zucker.
    V sestavě Pens bude oproti předpokladům minimálně jedna změna, mezi třemi tyčemi místo Jarryho uvidíme DeSmitha.

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Raanta) – Slavin (A), Burns, Skjei, Pesce, de Haan, Chatfield – A. Svečnikov, Stastny, Nečas – Teräväinen, Kotkaniemi, Jarvis – Martinook (A), J. Staal (C), Fast – Noesen, Drury, Stepan.
    Trenér: Rod Brind'Amour.

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – M. Pettersson, Letang (A), Dumoulin, Rutta, P. Joseph, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rakell – Heinen, Malkin (A), Rust – McGinn, Carter, Kapanen – Poehling, Blueger, Archibald.
    Trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: McIsaac, Hebert – Flemington, Barton.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný nedělní večer, duel mezi Carolinou a Pittsburghem se pomalu blíží! Níže si můžete prohlédnout dnešní sestavy.

Lze očekávat, že úvodní buly bude vhozeno zhruba s deseti- až patnáctiminutovým zpožděním, jak je ostatně v NHL zvykem. Utkání tak začne cca. ve 23:10.

Oba týmy jsou na ledě, v PNC Areně je vše připraveno. Od prvního vhazování nás dělí už jen sekundy.

Sudí svolává hráče do kruhu, jdeme na věc!

00:01

00:18
    Pittsburgh neztrácí čas a hned zkraje utkání se snaží se usadit před brankou Pjotra Kočetkova.

00:34
    Ruský strážce domácí svatyně už má na kontě první úspěšný zákrok, Rakellovu střelu z pravého kruhu bez obtíží lapil. Poprvé se přerušuje.

01:04
    Carolina vyrazila do protiútoku, vzápětí ale faulovala. První přesilovku Tučňákům nadělil Jordan Martinook (CAR), který míří na trestnou za podrážení.

01:20
    Malkinova tečovaná střela skončila na Kočetkovovi, Burns následně odražený kotouč vyhodil ven z domácího pásma. Pittsburgh se musí stáhnout za modrou.

02:07
    Hurikány si zatím v oslabení počínají skvěle, Fast nyní poslal kotouč až za DeSmithovu svatyni.

02:53
    Pobyt hostů v útočném pásmu ani tentokrát nepřinesl střelu na branku, Carolinu z mírného náporu tentokrát vymanil Pesce. Přesilovka pomalu končí.

03:30
    První větší šance zápasu! Poehling se vkradl před branku a po převzetí přihrávky z kruhu okamžitě zakončil, Kočetkov byl ale opět ve střehu!

03:59
    Nepovedená rozehrávka Pens zajela až za svatyni Caroliny, po odpískaném icingu se bude vhazovat po pravé straně klece Caseyho DeSmitha.

04:27
    Dění se znovu rychle přelilo na druhý konec hrací plochy, teď sledujeme bitvu o puk za Kočetkovem.

04:54
    Hraje se nahoru dolu, ani jednomu celku se momentálně nedaří se usadit před brankou soupeře.

05:19
    Josephovo nahození z modré čáry Kočetkova neoslnilo, gólman Caroliny puk vyrazil vysoko nad sebe.

05:43
    Penguins tlačí na Carolinu, která ale houževnatě brání a nepouští hosty do střeleckých šancí.

06:20
    Archibald se uvolnil na kruhu a zkusil štěstí, Kočetkov odpověděl nataženým betonem. Čtvrtá útočná formace Penguins se zatím dnes v Raleigh činí.

06:48
    Pettersson trpělivě střeží kotouč za svým brankovištěm a čeká, až se na led dostane nová lajna Tučňáků.

07:22
    Skjei poslal krátkou přihrávkou do útoku Teräväinena, kterého jeden z protihráčů odzbrojil už na modré čáře. Hosté teď mají na ledě jasnou převahu.

08:07
    Těsně po vyhraném vhazování Caroliny před DeSmithem přišla nepříjemná teč Svečnikova, kterou ale připravený strážce pittsburghské branky vystihl betonem.

Střely na branku: 4 – 10.

08:45
    Penguins kontrolují puk a snaží se se prokousat ven ze svého pásma, kde je domácí drží dobrým forčekem.

09:02
    Guentzel přihrávkou zpoza branky připravil střelu z voleje pro Rakella, kterému ale kotouč úplně nesedl. Kočetkov pomalý puk hravě zastavil.

09:38
    Hurikány nahazují puk za DeSmithovu branku a střídají, Pens využívají situace a dělají to samé.

10:18
    Střel na branku pomalu ale jistě ubývá, a to na obou koncích hrací plochy. Pens i Canes zpevnili své defenzívy, které teď na ledě vyčnívají nad útoky.

11:14
    Malkin vyhodil puk do domácího pásma. Penguins se tam následně pár sekund snažili se usadit, což se jim ale nepodařilo. Carolina si bere puk a míří vpřed.

11:55
    Domácí si do statistik zapisují další zakázané uvolnění, dění se tak vrátí před Kočetkova.

12:34
    Nečas se uvolnil před brankovištěm a zkusil jedovaté zakončení na zadní tyč, DeSmith ho ale měl přečteného a jeho parádní pokus vytěsnil! K prvnímu gólu teď moc nechybělo!

13:35
    Dění se přelévá z jedné strany na druhou, útočné pásmo je teď oběma celkům zapovězeno.

13:58
    V rohu vedle Kočetkovovy branky se bojuje o kotouč, do tahanice je zapojeno hned několik hráčů.

14:43
    Carolina zakládá další útočnou akci z hloubi vlastního pásma, už v tom neutrálním ale musí bojovat o každičký centimetr. Pens jí nic nenechávají zadarmo.

15:30
    První třetina se chýlí ke konci. Sledujeme celkem vyrovnanou podívanou, které teď chybí větší šance.

15:54
    Ruhwedelovu rozehrávku podél mantinelu zastavil protihráč. Carolina zkusila přejít do ofenzívy, Pens jí ale rychle zatlačili zpět za modrou čáru.

16:35
    DeSmith zachytil vyhozený puk za svou brankou a poslal ho vpřed, čímž Tučňákům usnadnil přechod do útoku. Na pravém kruhu teď s kotoučem operuje Archibald.

17:03
    A právě Archibalda teď zákrokem za mezí pravidel zastavil Brent Burns (CAR), jenž si jede na lavici hanby odpykat menší trest za držení.

Střely na branku: 7 – 11.

17:10
    Puk hned po prvním vhazování po Burnsově vyloučení sviští před DeSmitha, Hurikány oslabení zahájily tím nejlepším možným způsobem.

17:48
    Malkin vyhozenou pryž zachytil až za čárou, Carolina dnes zatím v početní nevýhodách exceluje.

18:20
    Teräväinen u hranice pásma Malkina připravil o kotouč a hned jej poslal na druhý konec ledové plochy, tohle bylo ze strany domácího útočníka hodně pěkné.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

19:08
    Burns opustil trestnou lavici, Carolina také své druhé oslabení zvládla ubránit v suchém triku.

19:46
    Perioda se dohrává před DeSmithem, respektive za ním. Penguins drží puk ve svém pásmu a snaží se založit ještě jedno poslední ofenzivní tažení.

19:54
    Šest sekund před sirénou ještě uvidíme buly před Kočetkovem, de Haan vyhodil puk na icing.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 23:57.

Statistické okénko

Úvodní perioda je minulostí! Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří si prvních deset minut na ledě drželi celkem jasnou převahu a zasypávali Kočetkovovu klec střelami. Ani jedna z nich ovšem za ruského gólmana neprošla a Carolina pak s Pittsburghem srovnala krok, což vedlo k celkem nevýrazné a defenzívní druhé polovině periody z obou stran. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.

20:01

20:17
    Guentzela v neutrální zóně odzbrojil Nečas, Pittsburgh si ale následně rychle vybojoval puk zpět na své hole a přeci jen se protlačil do útočného pásma.

20:57
    Hosté toho ale tentokrát před Kočetkovem moc nevymysleli, Carolina po nějaké době vyhodila puk za DeSmitha. Pens tak musí začít zase od začátku.

21:47
    Hurikány se zatím od začátku prostřední části odhodlaly akorát na tři vymrštění puku do pásma Pittsburghu, který nyní opět přechází do ofenzívy.

22:40
    O snad první střelu druhé třetiny se nakonec postaral Kotkaniemi, který od mantinelu nastřelil jen DeSmithův beton. Carolina se vepředu moc dlouho neudržela.

22:58
    Jeden z hostů se uvolnil před brankovištěm, místo zachycení přihrávky z pravé strany ale jen promáchl.

23:25
    Carolina právě vstřelila branku!
    Domácí se zničehonic prosazují a v polovině čtyřiadvacáté minuty otevírají skóre! Pittsburgh si nepohlídal DEREKA STEPANA, který v prostoru pro vhazování vzal volný puk na svou hůl a obratem překonal DeSmitha celkem jednoduchou střelou – 1:0! Asistence: Stefan Noesen.
    23:25 Derek STEPAN - 1:0

23:55
    Poprvé se dnes trestá také na straně hostů, Chad Ruhwedel (PIT) totiž zahákoval Svečnikova.

24:38
    Carolina zachytila puk za svou klecí a míří dopředu. Uvidíme, jestli se Hurikánům na třetí pokus podaří před DeSmithem v přesilovce rozjet kombinaci.

24:56
    Burns pálil skrz hustou clonu před DeSmithem, který si ale složité situaci navzdory dráhu kotouče pohlídal a po úspěšném zákroku na chvíli přerušil hru.

25:18
    Pesce z modré čáry posunul puk k bližší tyči na Kotkaniemiho, který pryž poslal jen do DeSmithova betonu. Ruhwedel se za chvíli vrátí na led.

25:58
    Malkin dostal puk do útočného pásma, hned za modrou se na něj ale pověsili dva protihráči a zatlačili ho na mantinel. Pens to teď nemají jednoduché.

26:29
    Rakell sice stihl dojet rychlou rozehrávku jednoho z hostujících obránců a za brankou si vzal puk na svou hůl, vzápětí byl ale odzbrojen. Carolina jde vpřed.

26:52
    Domácí teď mají více ze hry. Rozšířit jejich střelecký účet se z kruhu pokusil Martinook, DeSmith nás ale dalším zákrokem poslal do reklamní pauzy.

Střely na branku: 13 – 11.

27:12
    Brankář Pittsburghu Teräväinenovo nahození z modré vyrážečkou vytěsnil za brankoviště. Carolina je pevně usazená vepředu a tlačí na klec Pens.

27:49
    Hosté zatím ve druhé třetině stále nevystřelili na branku. Dumoulin sbírá puk za svým brankovištěm, Pittsburgh se nyní pokusí po dlouhé době vyrazit dopředu.

28:09
    Martin Nečas (CAR) to teď při forčekování trochu přehnal a Dumoulina naprosto zbytečně zahákoval, domácí tak jdou na dvě minuty do čtyř.

28:41
    Carolina se štěstím vyhodila puk na druhý konec hrací plochy a střídá, Pittsburgh ani do své třetí početní výhody nevstoupil zrovna ideálně.

29:11
    Letang z modré nabídl puk Crosbymu, který se posunul na mezikruží a zamířil na levou tyč. Kočetkov letící kotouč zastavil rychlým pohybem lapačky.

29:36
    Malkin chtěl přihrávkou zpoza branky připravit střelu z voleje pro Guentzela, kterému ale nabídka nesedla. Puk jen smolně odskočil od jeho hokejky.

30:04
    Kapanen z křídla projel až před brankoviště a zakončil do Kočetkova, z druhé vlny pak puk na brankáře poslal ještě Carter! Nepříjemný moment pro brankáře Caroliny, obrana mu nepomohla.

Střely na branku: 14 – 13.

30:32
    Utkání se přelilo do své druhé poloviny. Těsně po vyhraném buly v útočném pásmu zakončil z hranice pásma Chatfield, DeSmith zakročil ramenem.

31:20
    Carolina houževnatou defenzívou Tučňáky přímo dusí, Pittsburgh má v útočném pásmu jen minimum prostoru pro přihrávky. Kočetkov je bez práce.

31:58
    Joseph nahozením ze středního pásma domácího brankáře nepřekvapil, Kočetkov jej ve stoje chytil a následně pryž vrátil zpět do hry.

32:15
    Hurikány jsou znovu ve čtyřech, Jacob Slavin (CAR) omylem vyhodil puk mimo hrací plochu.

32:20
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácí zadák na trestné lavice pobyl všehovšudy pět sekund, Pittsburgh bleskově využívá přesilovku! Malkin se uvolnil na pravé straně a vystřelil na Kočetkova, přičemž jeho zakončení ještě těsně před brankovištěm mimo dosah ruského gólmana tečoval RICKARD RAKELL – 1:1! Asistence: Jevgenij Malkin, Kris Letang.
    32:20 Rickard RAKELL - 1:1

33:27
    Carolina se snaží na inkasovaný zásah rychle odpovědět, nedaří se jí ale držet hru před DeSmithem.

33:50
    McGinn skvělou dlouhou přihrávkou vyslal do útoku Rakella, který tentokrát zakončil z pravého kruhu. Štěstěna mu ale nepřála, puk šel jen do hrazení.

34:27
    Na druhém konci hrací plochy pálil z podobné pozice Skjei, který DeSmitha donutil zakročit. Protiútok Pens pak vedl k rutinnímu zásahu Kočetkova.

Střely na branku: 16 – 16.

35:21
    Kočetkov na moment přišel o hokejku, i tak ale zvládl vyrazit střelu od mantinelu za brankoviště.

35:50
    Teräväinen od hrazení poslal puk ke vzdálenější tyči na Kotkaniemiho, který ale pryž zachytil v hodně špatném úhlu a jeho následný pokus DeSmitha nepotrápil.

35:53
    Těsně po vhazování je trestán Brian Dumoulin (PIT), sudí ho ven ze hry posílají za hákování.

36:30
    Burnsova přihrávka přistála na čepeli bránícího Ruhwedela, který pryž okamžitě vyhodil ven.

37:07
    Sledujeme dlouhou sérii přihrávek Hurikánů, která zatím střeleckým pokusem nevyvrcholila.

37:17
    Kombinaci z prostoru pro vhazování uzavřel až Nečas, DeSmith má na kontě další úspěšný zákrok.

37:37
    Canes budou mít sedmnáct sekund přesilovku pět na tři! Dumoulinovi bude dělat společnost Ryan Poehling (PIT), jenž podržel Pesceho.

37:47
    Poměr sil se vyrovná, Stefan Noesen (CAR) jde ven za vysokou hůl. Carolina bude mít sedm sekund výhodu čtyři na tři, pak budou na ledě ve čtyřech i hosté.

38:39
    Prudká rána z mezikruží teď jen orazítkovala hrazení za Kočetkovem, Carolina míří do protiútoku.

38:55
    DeSmith byl opět na svém místě, do druhé přestávky zřejmě půjdeme na nerozhodného stavu.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

39:29
    Rust po pravé straně pronesl kotouč za modrou čáru, Pittsburgh se ale následně nezvládl usadit před brankou Pjotra Kočetkova. Třetina pomalu končí.

39:49
    Oba celky hrají v plném počtu. Carolina si ještě snaží před sirénou vzít zpět ztracený náskok, defenzíva Pittsburghu ale mírnému náporu zvládá čelit.

40:00

Další třetina začne přibližně v 0:53.

Předzápasové předpoklady se naplňují, v PNC Areně to dnes zřejmě bude napínavé až do poslední sekundy a nelze vyloučit, že o vítězi bude muset rozhodnout prodloužení. Hurikány do prostřední části vstoupily dobře a svou aktivitu přetavily v gól Stepana, na který ovšem po pár minutách odpověděl tečí Rakell. Ani jeden brankář už podruhé nepovolil, a před třetí části tak platí skóre 1:1. Na čí stranu se štěstěna přikloní?

40:01

40:22
    Posledních dvacet minut základní hrací doby začalo. Carolina se hned nastěhovala do útočného pásma, její první dvě střely minuly hostující klec.

40:54
    Pittsburghu se podařilo obrat aktivní protihráče o kotouč, Pens se nyní snaží přejít do ofenzívy.

41:38
    Rust chtěl nahrát za sebe Malkinovi, který ale s nabídkou evidentně nepočítal. Kotouč si nakonec na svou hůl vzal jeden z domácích obránců.

42:00
    Přesně dvě minuty po startu třetí třetiny uvidíme vhazování po pravé straně Kočetkovovy svatyně.

42:37
    Kotkaniemi od mantinelu nasměroval puk před brankoviště. Tam se snažil něco vymyslet Jarvis, kterého ale pečlivě hlídal bránící borec Pittsburghu.

43:04
    DeSmith byl znovu o něco rychlejší než zakončení protihráče, hra je opět na pár sekund pozastavena.

43:26
    Rakellovu odraženou střelu se ještě za Kočetkova pokusil doklepnout najíždějící Crosby, který ale pryž nasměroval jen do rukavice domácího brankáře.

43:41
    Obrana Caroliny teď není tak pevná, jak by být měla. Letang se bez větších obtíží protáhl až před Kočetkova a následně mu trochu znepříjemnil život.

44:36
    Burns ze středního pásma nahodil puk za DeSmitha, lajna Caroliny se snaží rychle vystřídat.

45:03
    A právě toto hodně špatné střídání vede k hostující brance, Pittsburgh otáčí skóre! Penguins se díky obrovskému zaváhání celé domácí pětky dostali do přečíslení dva na jednoho, ve kterém Kapanen poslal puk na pravou stranu BROCKU McGINNOVI a ten hravě zakončil pod víko – 1:2! Asistence: Kasperi Kapanen.
    45:03 Brock MCGINN - 1:2

45:49
    Pittsburgh teď forčekem drží hru u Kočetkova a snaží se obrat Carolinu o kotouč, domácí jsou po inkasovaném gólu otřeseni a snaží se se dostat zpět do hry.

46:39
    Chatfield chtěl vyrovnat z hodně ostrého úhlu, takřka z rohu kluziště ale trefil jen hrazení za brankou.

46:53
    Pittsburgh chtěl vyhodit pryž ven z pásma a vystřídat, jeho akce ale byla posouzena jako zakázané uvolnění. Hostující pětka tak musí zůstat na ledě.

47:21
    Burns nenašel recept na DeSmitha, Penguins nyní vyváží puk ven ze své obranné zóny po levém křídle.

47:27
    Archibald neustál zákrok Druryho a na střídačku se přesouvá ve znatelných bolestech, s hostujícím útočníkem to nevypadá moc dobře...

Střely na branku: 25 – 21.

47:47
    Malkin zblokoval Fastovu přihrávku na střed, obrana Pittsburghu teď pracuje na jedničku a nepouští své soky do žádné větší střelecké příležitosti.

48:17
    Skoro jako by domácí můj poslední příspěvek četli a chtěli mě rychle vyvést z omylu! V PNC Areně začínáme zase od začátku, na hranici pásma se totiž do zakončení dostal BRADY SKJEI a velmi dlouhým projektilem vyrovnává stav dnešního střetnutí – 2:2! Asistence: Derek Stepan, Jordan Staal.
    48:17 Brady SKJEI - 2:2

49:24
    Kapanen vybojoval puk v neutrálním pásmu, přesunul se do útoku a připravil nebezpečnou akci Pens, kterou z mezikruží zakončil Carter! Ten ale domácí svatyni přestřelil!

49:56
    Sledujeme svižnou a vyrovnanou podívanou, o trochu aktivnějším týmem jsou momentálně domácí.

50:55
    Martinookova rána zmizela v chumlu těl před hostujícím brankovištěm, DeSmith tedy zasahovat nemusel.

Střely na branku: 26 – 22.

51:37
    Rakell zkusil štěstí z prostoru pro vhazování, jeho rána ovšem jen proletěla kolem vzdálenější tyče.

51:56
    Zatím to vypadá, že o osudu dnešního střetnutí bude muset rozhodnout prodloužení. Na ledě totiž momentálně vynikají hlavně defenzívy obou týmů.

52:40
    DeSmith zachytil Slavinovo nahození a rozhodl se hru nepřerušovat, puk rovnou vyhodil zpět na led.

53:06
    Staal nahodil puk do útočného pásma. Carolina se teď snaží unavit pevnou pittsburghskou obranu a vypracovat si nějakou lepší gólovou šanci.

53:33
    Dlouhý pobyt v útočném pásmu tentokrát nese ovoce, Carolina se po parádní akci ujímá vedení! Hosté úplně zapomněli na JORDANA STAALA, který zachytil Fastovu přihrávku v bezprostřední blízkosti brankoviště a následně zakončil přesně za přesouvajícího se DeSmitha – 3:2! Asistence: Jesper Fast, Brady Skjei.
    53:33 Jordan STAAL - 3:2

54:32
    Hurikány mají dění pod kontrolou a snaží se si pojistit svůj náskok. DeSmith byl po krátké době znovu nucen zasahovat, jdeme do další komerční pauzy.

Střely na branku: 29 – 23.

54:50
    Pettersson vyhodil puk ven ze svého pásma, následná akce Penguins ale skončila už ve středním pásmu. Kotouč totiž vyletěl nad mantinel.

55:26
    Carolina znovu nahazuje pryž za DeSmitha. Od Staalova gólu kontroluje hru a drží dění daleko od Kočetkovovy svatyně, Pens se nedaří domácí obranu prolomit.

56:15
    Hurikány ovšem Pittsburghu nadělily pobyt v útoku bez boje, jejich rozehrávka totiž končí icingem.

56:38
    Pettersson chtěl Kočetkova překvapit střelou z prostoru pro vhazování, do dráhy kotouče se ale postavil jeden z bránících protihráčů. Carolina jde vítězství vstříc.

57:17
    McGinn chtěl přihrávkou poslat do útoku Cartera, pryž ale ve středním pásmu zachytil domácí Pesce.

57:37
    DeSmith zmizel z brankoviště, Penguins už dvě a půl minuty před koncem hrají vabank!

58:17
    Pittsburgh se sice zuby nehty drží v útočném pásmu, nedaří se mu ale ohrozit Kočetkovovu svatyni.

58:47
    Letang teď naprosto neuvěřitelným výkonem sám uchránil opuštěnou hostující klec před dvěma protihráči, kteří ani na tři pokusy definitivně nepotvrdili domácí vítězství!

58:48
    Carolina trefila prázdnou branku, rozhodčí ale zásah hned odmával! Hurikány totiž byly v ofsajdu, který byl navíc posouzen jako úmyslný! Dění se tak vrací ke Kočetkovovi.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

59:08
    Hosté se teď snažili kotouč za Kočetkova doslova protlačit, ruský gólman ale branku zabetonoval a nedovolil Pittsburghu vyrovnat. Tučňáci si za svou důraznou hru vysloužili hlasité bučení z publika.

59:26
    Vyhozený puk z pásma Caroliny minul hostující klec jen o pár centimetrů! Zakázané uvolnění z toho ale není, Pittsburghu tak stále běží čas!

59:46
    Čtrnáct sekund před koncem uvidíme ještě jedno buly před Kočetkovem, Hurikány vyhodily na icing.

3. Brady Skjei (CAR) – 1+1

Pittsburgh po poslední porážce proti Carolině najel na sedmizápasovou vítěznou šňůru, která ale dnes na ledě stejného soupeře zase končí. Svěřenci Mikea Sullivana ani tentokrát neporazili silné Hurikány, které zvládly vyrovnané a napínavé střetnutí lépe a připsaly si na své konto vydřené dva body. Vyhrát dnes skutečně mohl kterýkoliv tým, štěstěna se ale nakonec přiklonila na stranu domácích. Těm výhru vystřelil v 53. minutě Staal, paradoxně opora Pens v dobách dávno minulých.

Penguins se budou snažit si spravit chuť pozítří na domácím ledě proti Rangers, Carolina pak bude ve stejný den na svém ledě hostit Devils.

Dnešní utkání sleduje 18 117 diváků.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek noci. Napočtenou někdy příště! (01:47:02)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 24. Stepan (Noesen), 49. Skjei (Stepan, J. Staal), 54. J. Staal (Fast, Skjei) – 33. Rakell (Malkin, Letang), 46. McGinn (Kapanen)

Diváci: 18 117