Wolverhampton – Liverpool 1:3 (kon.) | Aston Villa – Crystal Palace 3:1 (kon.) | Fulham – Luton 1:0 (kon.)
Manchester Utd. – Brighton 1:3 (kon.) | Tottenham – Sheffield Utd. 2:1 (kon.) | West Ham – Manchester City 1:3 (kon.)
Newcastle – Brentford 1:0 (kon.)
Wolverhampton Wanderers
1:3 (1:0)
Liverpool FC
Sobota 16.09.2023, 13:30 • Molineux Stadium, Wolverhampton • Anglická Premier League • 5. kolo

Držení míče: 33 % : 67 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 9:10. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:4. (15:35:14)

Je konec! Liverpool po skvělém druhém poločase zvítězil na půdě Wolverhamptonu 3:1. Už v sedmé minutě totiž centr nejlepšího hráče na hřišti Neta přetavil v úvodní zásah Hwang. O šest minut později hrozil Jota, který z první přestřelil branku. Ve 35. minutě mohli domácí navýšit vedení, jenže Cunha z malého vápna vůbec nezakončil. V závěru poločasu se tak mohl do utkání vrátit Liverpool, jenže Gakpova hlavička skončila nad brankou a ránu Salaha a Szoboszlaie obrana zablokovala. Po deseti minutách druhé půle dokázal vyrovnat Cody Gakpo. Liverpool poté Núnězem a Díazem posílil ofenzivu. Odměny se dočkal až v 85. minutě, kdy se trefil Robertson a v úvodu nastavení přidal pojistku Harvey Elliott.

90+12

90+11
    Domácí útočili po levé straně, jenže João Gomes centrem trefil prvního soupeře.

90+10
    Hraje se opravdu dlouhé nastavení. Závěr duelu se přitom pouze dohrává.

90+8
    Ryan Gravenberch v závěru nastavení upadl v souboji v pokutovém území, ale sudí Oliver ukazuje, že penaltu pískat nebude.

90+7
    Semedo dostal kousek prostoru na pravé straně, jenže si netroufl na centr a raději přihrál pod sebe. Wolverhampton je po průběhu druhého poločasu pořádně opařený.

90+5
    Luis Díaz se po krásné přihrávce dostal do úniku z levého křídla, ale José Sá v souboji předvedl výborný zákrok!

90+4
    Po brance Liverpoolu se stále nehraje. V péči lékařů je nyní domácí Dawson.

90+3
    Střídání v týmu Liverpool FC:
    ze hřiště odchází Mohamed Saláh, přichází Ryan Gravenberch.

90+3
    Hlavní rozhodčí nastavuje 8 minut.

90+2
    Harvey Elliott viděl za oslavu žlutou kartu.
    90+1. Hugo BUENO - 1:3

90+1
    Liverpool právě vstřelil branku! Nakonec ještě jedna branka pro hostující celek! Saláh v rychlém protiútoku hledal spoluhráče ve vápně, jenže obrana míč odvrátila. Saláh se však znovu dostal k míči, přihrál pod sebe a Harvey Elliott krásnou střelou o tyč překonal gólmana! Ránu ještě tečoval HUGO BUENO, jemuž je gól nakonec připsán jako vlastní!

90
    Liverpool drží míč na kopačkách a nikam se nežene. Hostující celek se v případě vítězství dočasně posune do čela Premier League.

89
    Darwin Núñez svedl souboj na hranici velkého vápna, jenže Dawson prodal své kilogramy a hlavou si pomohl přihrávkou do rukavic brankáře.

88
    Hosté zahrávali rohový kop. Dominik Szoboszlai poslal do vápna prudký centr, jenže nikdo z hráčů v červeném se k zakončení neprobil.

87
    Domácí se ihned vydali vpřed se snahou o odpověď. Silva však v souboji na hranici velkého vápna nedokázal přetlačit důrazného Joela Matipa.

85
    Liverpool právě vstřelil branku! Liverpool v závěru utkání otáčí výsledek! Mohamed Saláh nádhernou přihrávkou za obranu našel rozběhnutého ANDREWA ROBERTSONA, který z malého vápna obstřelil domácího brankáře!

Tomáš Kubečka

Branky: 7. Hwang Hi-čchan (P. Neto) – 55. Gakpo (Saláh), 85. Robertson (Saláh), 90+1. H. Bueno (vla.)

Karty:   72. Semedo (WOS) – 4. Mac Allister (LIV), 90+2. Elliott (LIV)

Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 9:10. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:4.
    Wolverhampton Wanderers: Sá – Semedo, Dawson, Kilman (C), Aït-Nouri (66. H. Bueno) – Bellegarde (77. Doyle), Lemina (78. Bo. Traoré), J. Gomes – P. Neto, Cunha (60. F. Silva), Hwang Hi-čchan (60. Doherty).
    Náhradníci: Bentley – Kalajdžić, Sarabia, Toti.

Liverpool FC: Alisson – Gomez, Quansah (83. Konaté), Matip, Robertson (C) – Szoboszlai, Mac Allister (46. Díaz), Jones – Saláh (90+3. Gravenberch), Gakpo (56. Núñez), Jota (56. Elliott).
    Náhradníci: Kelleher – Bajčetić, Endó, Tsimikas.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Cook