Freiburg – Dortmund 2:4 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Hoffenheim 1:3 (kon.) | Mohuč – Stuttgart 1:3 (kon.)
RB Lipsko – Augsburg 3:0 (kon.) | Wolfsburg – Union Berlín 2:1 (kon.) | Bochum – Frankfurt 1:1 (kon.)
RB Lipsko
3:0 (3:0)
FC Augsburg
Sobota 16.09.2023, 15:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německá Bundesliga • 4. kolo

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:12. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:12. (17:25:41)

Je konec! Lipsko potvrdilo roli favorita a poráží Augsburg 3:0. O úvodní branku se už v šesté minutě postaral Xavi Simons. O šest minut později přidal zásah Lois Openda. Krátce před půlhodinou hry se navíc prosadil po nádherné akci David Raum. Openda mohl následně přidat i čtvrtou branku, jenže hostující gólman zasáhl skvěle. Po změně stran už jsme sledovali spíše velký boj. Lipsko přestálo náznaky Augsburgu, na jehož straně hýřil aktivitou především Vargas.

90+3

90+2
    Domácí už v nastavení nikam nespěchají. Domácí gólman nakopl míč na polovinu soupeře, jenže jeho pobídku si obrana pohlídala.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

89
    Simakan měl problémy s rozehrávkou z vlastní poloviny, nicméně spoluhráči jej podpořili a odehráli míč za středovou čáru.

88
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Timo Werner.

87
    Hostující brankář se musel znovu zapojit do rozehrávky. Jeho nákop si defenziva domácího celku bez problémů pohlídala.

86
    Simakan uspěl v souboji na hranici velkého vápna a bez problémů balón odhlavičkoval do bezpečí.

85
    Na stadionu panuje vynikající atmosféra. Fanoušci Lipska si užívají výkon svých oblíbenců, kteří i v úvodu letošní sezóny hrají o čelo tabulky.

84
    Lipsko se prodralo do blízkosti velkého vápna, jenže nikdo v bílém nedokázal přesně přihrát za obranu.

83
    Střídání v týmu FC Augsburg:
    ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Fredrik Jensen.

82
    Poulsen táhl akci Lipska po pravém křídle, jenže vnějším nártem trefil prvního obránce. Domácím v posledních minutách drhne předfinální fáze.

80
    Yussuf Poulsen střílel zpoza velkého vápna, nicméně jeho pokus zablokoval hned první obránce v černém dresu Augsburgu.

79
    Christoph Baumgartner dohrál souboj na polovině hřiště, v němž si pomohl nedovoleným zákrokem.

78
    Simakan si došel pro míč až k vlastnímu gólmanovi. Lipsko už se v závěru utkání nikam netlačí a koncentruje se spíše na držení míče.