Juventus – Lazio 3:1 (kon.) | Inter – AC Milán 5:1 (kon.) | Janov – Neapol 2:2 (kon.)
Inter Milán
5:1 (2:0)
AC Milán
Sobota 16.09.2023, 18:00 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán • Italská Serie A • 4. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou! (20:06:56)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:13.

Milánské derby skončilo! A jako jediný spokojený celek z něj odchází Inter, který poráží svého rivala AC o čtyři branky v poměru 5:1.
    Do první půle vstoupil úspěšně fotbalisté „Nerazzurri“, kteří byli vedeni jako domácí. A do vedení je poslal arménský fotbalista Henrikh Mchitarjan, který nasměroval nepovedenou střelu Dimarca do protipohybu brankáře Maignana – 1:0 pro domácí. Ve 38. minutě to pak bylo 2:0, když ojedinělý útok Interu využila francouzská předsezonní posila z Mönchengladbachu Marcus Thuram, který se trefil nechytatelně do levé šibenice.
    Do druhého poločasu vstoupili zase aktivněji hosté, neboli AC Milán, kterým se pak dokonce prodařilo i snížit, a to když do samostatného úniku poslal Giroud Rafaela Leaa, která poté zblízka překonal brankáře Sommera. O deset minut později pak dvoubrankové vedení Interu vrátil svým druhým gólem v zápase bývalý útočník Arsenalu Mchitarjan, který tečovanou střelou zvýšil vedení svého týmu. Na 4:1 pak v 79. minutě upravil z penalty Hakan Calhanoglu a demolici AC dokončil v nastavení druhého poločasu střídající Davide Frattesi. Inter tak ovládá první milánské derby v této sezoně jasně 5:1.

90+5

90+4
    Davide Frattesi po vstřeleném gólu sundal dres a podle pravidel správně vidí žlutou kartu za nesportovní chování.
    90+3. Davide FRATTESI - 5:1

90+3
    Inter Milán právě vstřelil branku!
    Demolice AC Milán dokonána! Domácí podnikli rychlý brejk který vedl od poloviny hřiště Mchitarjan, těsně před pokutovým územím pak přihrál na DAVIDEHO FRATTESIHO, který ve skluzu zakončil do protipohybu brankáře Maignana, který tak dostává pátý gól.

90+2
    Střela Musaha ze zajímavé pozice byla zablokována, hosté ale ještě zůstávají u míče.

90+1
    Přihrávka na Carlose Augusta byla až příliš dlouhá a končí v zámezí, vhazovat tedy budou „Rossoneri“.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

89
    Oba týmy jsou teď velmi nepřesné, tato pasáž hry končí až faulem Musaha.

88
    Florenzi zblokoval přihrávku Augusta za autovou čáru.

87
    Dlouhý nákop nedokázal zpracovat Leao, míč končí až u brankáře Interu.

86
    Střídání v týmu AC Milán:
    ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Yunus Musah.

85
    Centr od Frattesiho jen proskákal pokutovým územím.

84
    Roh pro Inter.

83
    Davide Frattesi byl nedovoleně zastaven, hlavní rozhodčí byl blízko a píská obránci AC Milán faul.

82
    Po autu pak pálil ze záklonu Albánec Asllani, který se mimochodem představil také minulý týden v rámci evropské kvalifikace proti českému národnímu týmu. Teď však střílel jen vysoko nad zařízení.

81
    Thiaw odvrací míč z vlastní šestnáctky raději do zámezí.

Matěj Skula

Branky: 5. Mchitarjan (Dimarco), 38. Thuram (Dumfries), 69. Mchitarjan (La. Martínez), 79. Çalhanoğlu (pen.), 90+3. Frattesi (Mchitarjan) – 57. Leão (Giroud)

Karty:   72. Çalhanoğlu (INM), 90+4. Frattesi (INM) – 24. Thiaw (ACM), 61. Hernández (ACM)

Inter Milán: Sommer – Darmian, Acerbi, A. Bastoni (74. de Vrij) – Dumfries, Barella (64. Frattesi), Çalhanoğlu (81. Asllani), Mchitarjan, Dimarco (64. Augusto) – Thuram (64. Arnautović), La. Martínez (C).
    Náhradníci: Audero, Di Gennaro – Agoumé, Bisseck, Cuadrado, Klaassen, Pavard, Sensi, Sánchez.

Trenér: Simone Inzaghi

AC Milán: Maignan – Calabria (C) (77. Florenzi), Kjaer, Thiaw, Hernández – Loftus-Cheek (86. Musah), Krunić, Reijnders (77. Jović) – Pulisic (56. Chukwueze), Giroud (77. Okafor), Leão.
    Náhradníci: Mirante, Sportiello – Adli, Bartesaghi, Pellegrino, Romero, Pobega.

Trenér: Stefano Pioli

Rozhodčí: Sozza – Carbone, Giallatini