Kadaň – Chrudim 2:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Písek 1:2 (po pr.) | Ústí n/L – Chomutov 5:4 (po pr.)
Třebíč – Olomouc 2:3 (kon.) | Beroun – Benátky n/J 2:0 (kon.) | Tábor – Litoměřice 3:2 (po s.n.)
Hr. Králové – Jihlava 4:3 (po s.n.) | Vrchlabí – Znojmo 2:3 (po s.n.)
po s.n.
Královští lvi Hradec Králové
4:3 (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 18.09.2010, 18:001. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC VCES Hradec Králové: Luňák (Blažíček) - Horák, Křetínský, Táborský, Chmelíř, Čáp, Hendrich, Seidl - Hruška J., Roubík, Kadlec - Berger, Čermák, Kubica - Budínský, Moskal, Volráb - Valášek, Březina, Hruška O. - Koudelka.

Rozhodčí: Smitka - Špringl, Arazimová.

00:01

01:09
    Dukla právě vstřelila branku!

Hosté si lepší vstup do utkání přát nemohli. TOMÁŠ ČACHOTSKÝ se zmocnil kotouče v rohu kluziště, vybruslil s ním mezi kruhy a prostřelil Filipa Luňáka - 0:1. Asistence: Martin Hollý.

02:02
    První zákrok si připisuje Milan Řehoř. Lehkou střelu Zdeňka Čápa našel hostující brankář v lapačce.

03:48
    Martin Táborský nahazoval švihem před bránu. Kotouč nakonec doplachtil až k Řehořovi a trefil ho do ramena.

05:21
    Zápas pokračuje v poklidném tempu. Pavel Staněk nahazoval před Luňáka, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

06:03
    Střela Jiřího Suchého už byla mnohem nebezpečnější. Před Filipem Luňákem stála čtveřice hráčů. Hradecký brankář si kotouč v poslední chvíli našel a přidržel ho pod pravým betonem.

07:45
    Hradečtí se usadili v pásmu soupeře, ale hra je nakonec přerušena pro zašlápnutí kotouče u mantinelu.

08:12
    Jaroslav Roubík se ocitl na chvíli sám mezi kruhy, ale na zakončení neměl dostatek času. Hned u něho byla dvojice jihlavských obránců.

09:17
    Tomáš Pitule zatáhl kotouč do útočného pásma a nebzpečně vystřelil přes obránce. Kotouč směřoval do pravého horního rohu Luňákovy branky.

09:56
    Libor Bezděk ujel po levém křídle a prověřil střelou z úhlu hradeckého brankáře.

09:57
    Libor Bezděk si při svém průniku počínal nedovoleně a míří na trestnou lavici. První přesilovka pro Hradec.

11:28
    Hradci se zatím přesilovka příliš nedaří. Jihlava dobře brání.

11:46
    Daniel Vorláb to zkusil švihem po ledě. Milan Řehoř byl ovšem pozorný.

11:57
    Jihlava se ubránila a je v plném počtu.

12:33
    Střelu Ondřeje Březiny vyrazil Řehoř vyrážečkou na zadní mantinel.

13:16
    Další z jihlavských průniků měl na svědomí Michal Jeslínek. Jeho zakončení se ale nakonec od hokejky Aleše Křetínského odrazilo až do ochranné sítě.

14:54
    Vít Budínský vystřelil ihned po kličce, ale kotouč mu v rozhodující chvíli sklouzl z hokejky a Řehořovi příliš starostí nenadělal.

17:05
    Tomáš Čachotský a Martin Hollý teď zakombinovali v útočném pásmu, ale ke střele se nakonec nedostali.

18:40
    Daniel Hodek v souboji jeden na jednoho nepřešel přes Jiřího Hendricha.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:01
    První přesilovku si zahraje v závěru prvního dějství také Jihlava. Patrik Moskal vyloučen na dvě minuty za držení hole.

19:55
    Daniel Hodek se v rychlosti podíval na světelnou tabuli, ale zřejmě se přehlédl a golfovým úderem přes celé hřiště chtěl zakončit třetinu. Místo toho je však pískáno zakázané uvolnění a hra se stěhuje na pět vteřin před Milana Řehoře.

20:00

V první třetině utkání mezi Hradcem a Jihlavou jsme viděli jednu branku a to hned ve druhé minutě. Po individuální akci se prosadil Tomáš Čachotský. Oba týmy vychází ze zabezpečené obrany a čekají na chybu soupeře. Uvidíme, co přinese durhé dějství, které začne přibližně v 18:47.

20:01

20:01
    Jihlava bude dohrávat ještě jednu minuty z přesilové hry.

21:00
    Tomáš Čachotský se ocitl před hradeckou svatyní, ale neměl dostatek času na zakoneční. Přesilovka jihlavského celku se blíží ke konci.

21:31
    Aleš Padělek vyslal tvrdou střelu ihned po vhazování, avšak Filip Luňák byl připraven.

22:05
    I Hradec si v úvodu druhého dějství zahraje přesilovou hru. Jan Zelený je vyloučen na dvě minuty za sekání.

22:15
    Po vhazování pásmu JIhlavy ujel Daniel Hodek, ale jeho střelu přes obránce Filip Luňák s přehledem pokryl.

24:15
    V přesilové hře se Hradci takřka nic nepovedlo.

24:31
    Daniel Hodek se řítil sám na Filipa Luňáka, který na poslední chvíli svým zákrokem zabránil gólu.

25:18
    Po závaru před hradeckou brankou se nejlépe zorientoval TOMÁŠ FICENC a dopravil kotouč za záda Filipa Luňáka. Asistence: Oldřich Bakus, Libor Bezděk.

26:13
    Tvrdou střelu z mezikruží vyslal Jan Berger.

26:54
    Rostislav Malena zahákoval za vlastní bránou Patrika Moskala a odsedí si dvě trestné minuty.

27:11
    Hradec právě vstřelil branku!
    I Hradec se nakonec dočkal. Hned v úvodu přesilové hry se prezentoval pěknou střelou VÍT BUDINSKÝ a snížil na rozdíl jediné branky. Bez asistence.

28:20
    Kapitán Jihlavy Oldřich Bakus vypálil těsně vedle hradecké branky.

30:00
    Hradec si zahraje další přesilovou hru, kde bude mít možnost srovnat stav zápasu. Za katr putuje Tomáš Pitula.

30:25
    Vít Budínský vystřelil z pravé strany, nicméně jeho střelu Milan Řehoř pokryl.

32:00
    Jihlavští hokejisté se ubránili a jsou v plném počtu.

33:09
    Jaroslav Roubík se proháčkoval mezi trojicí jihlavských hráčů, ale na zakoneční již neměl sílu.

33:33
    I hosté se hlásí o slovo, konkrétně Jaroslav Mareš měl dobrou příležitost. Jeho střelu vyrazil hradecký brankář.

35:35
    Jeslínek projel hradeckou obranou jako nůž máslem, ale Filipa Luňáka nepřekonal.

36:10
    Jaroslav Roubík obkroužil jihlavskou branku, ale Řehoř zasahovat nemusel.

38:22
    K nelibosti domácích fanoušků si za útočný faul půjde v závěru druhé třetiny sednout na trestnou lavici Jaroslav Roubík za hrubost.

39:00
    Hradci se dvakrát za sebou podařilo vyhodit.

40:00

Ve druhé periodě jsme viděli dvě branky. Nejprve se trefil jihlavský Tomáš Ficenec, jenž se nejlépe orientoval ve skrumáži. Dvě minuty na to dokázal snížit Vít Budínský. Do konce druhého dějství jsme již další branku neviděli. Třetí třetina začne zhruba v 19:40 hodin.

40:01

40:22
    Hradec je v plném počtu.

41:07
    Hradec v úvodu třetí třetiny srovnává stav zápasu na 2:2. ZDENĚK ČÁP vystřelil od modré čáry a střela překvapivě doplachtila až za záda Milana Řehoře, který neviděl přes Daniela Volrába. Bez asistence.

42:32
    A sám Daniel Volráb teď mohl poslat Hradec do vedení, ale Řehoř mu v tom zabránil pohotovým zákrokem.

43:25
    Jihlavští nacházející bleskovou odpověď. OLDŘICH BAKUS nasměroval přihrávku Daniela Hodka za záda přesouvajícího se Filipa Luňáka - 2:3. Asistence: Daniel Hodek, Tomáš Ficenc.

44:23
    Jaroslav Roubík teď ve stoje vymíchal dva hráče Jihlavy a předložil kotouč Jan Hruškovi, který si ale s Řehořem proadit nedokázal. Jiří Kadlec byl při této akci zřejmě zahákován a velmi důrazně gestikuluje směrem k hlavnímu rozhodčímu.

45:06
    Hned v dalším střídání hlavní rozhodčí vylučuje. Tomáš Ficenc vyloučen na dvě minuty za krosček. Přesilovka pro domácí tým.

46:22
    Jiří Kadlec trefil z hranice kruhu pravou tyč Řehořovy branky!

46:52
    Hradec bude hrát čtrnáct vteřin přesilovou hru pět na tři. Daniel Hodek vyloučen na dvě minuty za sekání.

47:06
    Martin Táborský dvakrát tvrdě vypálil od modré čáry, ale Řehoř dvakrát vyrazil do rohu kluziště, kde nikdo z hradeckých hráčů nemohl dorážet. Jihlava už je ve čtyřech.

48:52
    Jihlava se ubránila i přes velký hradecký tlak a je v plném počtu.

50:00
    Dnešnímu utkání v Hradci Králové přihlíží 1210 diváků.

51:10
    Oldřich Bakus hledal před hradeckou bránou úplně volného Daniela Hodka, který mohl ukldinit svůj tým čtvrtou brankou, ale nepodařilo se mu zpracovat přihrávku.

52:20
    Zdeněk Čáp vyloučen na dvě minuty za podražení. Přesilovou hru si pro změnu zahraje Jihlava.

54:20
    Jihlava se nikam nežene a spíše hlídá hubené vedení. Zdeněk Čáp už je zpátky na ledě.

54:49
    Střela Petra Šidlíka od modré čáry mířila těsně mimo hradeckou branku.

55:15
    Útočnou akci Hradce zastavuje hvizd rozhodčích - offside.

56:07
    Miroslav Škumát se ve středu hřiště střetl s Vítem Budínským, který zůstává ležet na ledové ploše. Diváci i hráči se dožadují vyloučení, ale bude se pokračovat v pěti na obou stranách.

57:00
    Další drobný háček. Tentokrát v útočném pásmu na Jaroslava Roubíka a na povrch začínají vyplouvat emoce. Hlavní rozhodčí už vylučovat nechce, Jihlava hraje příliš pasivně a Hradec se nutí do vyrovnání.

57:06
    VÍT BUDÍNSKÝ se šikovně postavil k levé tyči Řehořovy branky, kam také dostal kotouč a zavěsil pod horní tyč. Asistence: Patrik Moskal, Daniel Volráb.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:05
    Hradecké publikum po vyrovnávací brance výrazně ožilo a žene domácí hráče ke čtvrté brance.

59:04
    Ale ani Hradec už nechce přijít o jistotu jednoho bodu a vypadá to, že zápas dospěje až do prodloužení.

59:50
    Tomáš Čachotský se prosadil v útočném pásmu a z velkého úhlu ještě zkusil vystřelit z úhlu hostům tři body. Luňák byl ale pozorný.

60:00

Po malé tříminutové přestávce bude pokračovat pětiminutové prodloužení.

60:01

61:12
    Martin Táborský si ve vyložené šanci položil Milana Řehoře a pod jeho rukou poslal kotouč těsně mimo jihlavské brány.

62:30
    Nikdo z týmů nechce udělat chybu. Kromě šance Táborského se hraje velmi opatrně.

63:01
    Hokejka jednoho z hradeckých hráčů teď zřejmě zasáhla Michala Jeslínka do obličeje, ale vylučovat se nebude.

63:38
    Tak přece jen pravice hlavního rozhodčího nahoře, ale na trestnou lavici půjdou hosté. Dvě minuty za hákování dostane Daniel Hodek.

63:38
    Hradec Králové si bere oddechový čas.

63:44
    Čachotský vyhazuje přes všechny čáry.

64:13
    Roubíkovu střelu vyrazil Řehoř jen před sebe, ale Jan Hruška nebyl připravený na dorážku.

64:27
    Teď se hradecký kapitán Jaroslav Roubík rozhodl pro tvrdší zakončení příklepem, ale i s tím si dokázal Řehoř poradit.

64:42
    Tvrdá rána Víta Budínského trefuje rameno Milana Řehoře.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Na ledě je rolba, která upraví prostor před jednou z branek a poté bude utkání pokračovat samostatnými nájezdy.

Jako první se na Luňáka rozjel Daniel Hodek a nedal - 0:0.

Jaroslav Roubík udělal kličku do forhendu, ale Řehoř ho dobře vybruslil - 0:0.

Oldřich Bakus to zkoušel bekhendem mezi betony Luňáka, ale nedal - 0:0.

Ondřej Hruška přestřelil, stále 0:0.

Tomáš Čachotský naprosto luxusně provedl blafák do bekhendu a posílá Jihlavu do vedení - 0:1. Hradec musí dát.

Vít Budínský zachoval chladnou hlavu a srovnává na 1:1.

A hned v dalším nájezdu Vít Budínský posílá Hradec do vedení - 2:1.

Tomáš Čachotský nenašel mezeru mezi Luňákovými betony. Je rozhodnuto.

65:00
    S domácím celkem už to v nájezdové loterii nevypadalo dobře. Jihlava byl jen krůček od získání druhého bodu, ale vše hostům překazil VÍT BUDÍNSKÝ, když proměnil dva nájezdy v řadě a rozhodl o zisku bonusového bodu pro Východočechy.

65:00
    Konec utkání.

Lukáš Souček

Sanny Muharem

Branky a nahrávky: 28. Budínský, 42. Čáp, 58. Budínský (Moskal, Volráb), 65. Budínský - 2. Čachotský (Hollý), 26. Ficenc (Bakus, Bezděk), 44. Bakus (Hodek, Ficenc)

Královští lvi Hradec Králové: Luňák (Blažíček) - Horák, Křetínský, Táborský, Chmelíř, Čáp, Hendrich, Seidl - Hruška J., Roubík, Kadlec - Berger, Čermák, Kubica - Budínský, Moskal, Volráb - Valášek, Březina, Hruška O. - Koudelka.
    HC Dukla Jihlava: Řehoř (Benda) - Ficenc, Dobrovolný, Šidlík, Malena, Staněk, Kaláb, Zelený, Suchý - Hodek, Bakus, Bezděk - Padělek, Hollý, Čachotský - Jeslínek, Mareš, Škumát - Pitule, Zeman, Krupka.