Trutnov – Pelhřimov 5:3 (kon.) | Chotěboř – Nymburk 8:4 (kon.) | Kolín – Jindř. Hradec 5:6 (po pr.)
Opava – Technika Brno 4:2 (kon.) | Vsetín – Frýdek-M. 2:3 (kon.) | Kutná Hora – Milevsko 4:7 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
HC Frýdek-Místek
Neděle 09.01.2011, 17:30Zimní stadion Na Lapači Poloha: Zimní stadion Na Lapači se nachází na křižovatce výpa • 2. liga skupina Východ

60:00
    Konec zápasu. (19:52:19)

59:29
    Vhazování ve středním pásmu poté co zůstal jeden z hostujících hráčů ležet útočném pásmu.

59:20
    Vyloučen Martin Kubo na dvě minuty za sekání.

59:02
    Domácí to z posledních sil ještě zkouší, ale nic se jim nedaří.

58:36
    Hosté už se nikam nepohrnou a drží kotouč v útočném pásmu.

58:20

58:12
    Icing domácích.

58:01
    Běží nám poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:25
    Nahození Žabčíka ukryl Laníček v lapačce a vhazuje se po jeho pravé ruce.

56:55
    Domácím se nedaří dostat do útočného pásma a po chybě Kapra mohl Kolařík jet sám na Hromadu, ale kotouč mu utekl.

56:20
    Vážně už poslední šance domácích - Michal Krutil - 2 minuty za zdržování hry.

56:18

55:35
    5 na 4

55:15
    a hosté znovu vyhazují...a už to nejspíš zvládnou.

54:42
    a hosté se osvobozují...

Oddechový čas pro domácí.

54:18
    Aleš Matzke odchází na dvě minuty za podražení na trestnou lavici a Vsetín si zahraje 77 vteřin přesilovku 5 na 3.

Domácí fanoušci nyní mohutně povzbuzují své borce, kteří před sebou mají výhodu přesilové hry a musí skórovat.

53:35
    Na dvě minuty za zdržování hry si posedí Jan Kudláček.

53:05
    Valigura našel před branou osamoceného Davida Vítka a Laníček svým zákrokem zápasu zamezil domácím vyrovnat.

52:44
    Domácí se snaží, bojují jako lvi, ale štěstí nestojí na jejich hokejkách.

51:12
    David Klimek se dostal do samostatného nájezdu, ale kotouč mu na poslední chvíli poskočil a tak jeho zakončení bylo velmi nepřesné.

50:01
    Hostům se naštěstí pro domácí přesilovka vůbec nedaří a jen nahání kotouč ve své třetině.

49:29
    Domácí se zatím dobře brání a hosté se krom teď lehkého nahození na bránu do žádné větší šance nedostávají.

48:52
    Daniel Vaněk vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

47:15
    Jan Sluštík se po svém trestu dostal do samostatného úniku, ale Petr Hromada jeho forhandový blafák vystihl a vychytává jeho šanci.

47:06

45:33
    Martin Mintěl šetří vteřinky a domácí se opět nedokážou dostat do žádné šance.

45:06
    Jan Sluštík si posedí na dvě minuty za podražení a domácím se naskýtá další možnost přesilové hry, které se jim dnes ovšem absolutně nedaří.

44:20
    Tesařík mohl jet sám na Laníčka, ale neměl dostatečnou rychlost a hostující obránce ho nejprve dobruslil a poté čistým bodyčkem sundal na led.

43:14

41:44
    Domácí se usadili v pásmu, ale nejsou schopni si vytvořit dostatečnou převahu, aby mohli vytvořit nějakou kombinaci se střelou.

41:14
    Krutil kroutí hlavou, ale s rozhodnutím hlavního sudího nic neudělá a je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

41:02

40:22
    Na začátku třetí třetiny mají domácí ještě minutu výhody přesilové hry. Od modré nyní pálil Zavrtálek, ale pouze do připraveného Laníčka a vhazuje se.

40:01

Druhá třetina přinesla už mnohem zajímavější hokej než v první třetině, ve které jsme byli svědky čtyř branek po dvou na obou stranách. Třetí třetina tedy vypadá na zajímavý nervák, který začne přibližně v 19:17.

40:00

39:45
    Brynecký se po pravé straně propracoval do útočného pásma, ale jeho následnou střelu mu zblokoval jeden z hostujících obránců do ochranné sítě a bude se vhazovat před Laníčkem.

39:20

39:02
    Po odpískaném postavení mimo hru hostů se na střídačce Frýdku - Místku strhla protestující řvava směrem k čárovému sudímu a hlavní rozhodčí tak ukládá hostující střídačce trest na 2 minuty za nesportovní chování, které odsedí Jan Sluštík.

38:33
    Domácí se zatím dobře brání v oslabení, cenné vteřinky našetřil v útočném pásmu Tomáš Žabčík.

37:52

37:20
    Daniel Brynecký vyloučen na dvě minuty za držení

36:45
    Domácí jako poletí živou vodou se teď snaží srovnat stav utkání, ale nedaří se jim vystřelit.

35:52
    Ve stejném čase vyloučen Aleš Matzke na dvě minuty za vysokou hůl.

35:52
    Vsetín vstřelil branku!
    Při signalizovaném vyloučení hostů dávají domácí branku, poté co ve snaze odevzdat kotouč hostům nahodil Valigura touš na branku, kde téměř neviditelnou tečí změnil dráhu kotouče DAVID VÍTEK a na údiv všech a hlavně Laníčka skončil gumový projektil za jeho zády. Asistence: Martin Valigura, Vítězslav Pelc.

35:23
    Milan Gajda odchází na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.

34:50
    Brynecký našel v rohu kluziště volného Vaňka, který se dostal před Laníčka, ale nedokázal svůj blafák umístit za jeho záda.

32:46
    Na to, že domácí prohrávají se nyní hraje docela klidný hokej na obou stranách. Hosté vyhazují na icing, vhazování před Laníčkem.

32:02

Dnešní utkání sleduje 942 diváků.

30:55
    Kudláček pálil od modré do připraveného Hromady, který vyráží do ochranné sítě.

30:31
    Hosté uspokojeni dvěma brankami se nikam moc nehrnou a v pomalém tempu se dostávají do útočného pásma.

30:02
    Martin Kubo to teď přehnal z napadáním a odsedí si dvě minuty za podražení.

29:15
    Martin Valigura udělal místo Kubovi a ten se sám řítil před Laníčka, ale jeho bekhend nebyl přesný.

28:47
    A domácí branku po třetí inkasované brance opouští Lukáš Plšek a přenechává místo svému mladšímu kolegovi Petru Hromadovi.

28:47
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Hosté opět v útočném pásmu zamíchali s obranou domácích a po střele Kolaříka posílá kotouč za bezmocného Plška ONDŘEJ SLUŠTÍK. Asistence: Jan Kolařík, Jan Kudláček.

27:24
    Hosté využívají svou přesilovou hru. Poté co totálně vyšachovali obranu domácích, kteří už na ledě byli dlouhou dobu pálil od modré Kocurek a Plšek jeho pokus vyrazil jen před sebe, kde stál DANIEL KRAFT a ten bekhendem vymetl pavučiny v Plškově bráně. Asistence: Michal Krutil.

26:12
    Hosté se ihned usadili v útočném pásmu a nebezpečně doráželi na domácí branku. Martin Kubo vybojoval kotouč a osvobozuje Vsetín z tlaku.

25:28
    Pavel Zavrtálek - 2 minuty za sekání a první přesilová hra pro hosty v dnešním zápase.

25:01
    Jan Sluštík pálil skrz obránce nebezpečnou střelu, kterou na poslední chvíli Plšek zaznamenal a vyrazil vyrážečkou do bezpečí.

23:14
    Martin Kubo, který nastupuje od druhé třetiny za Tesaříka velmi dobře oživil útok domácích a ocitl se teď ve velké šanci když tahem pálil na Laníčka, ale jeho pokus tečoval jeden z obránců hostujících na neštěstí pro hosty málem do své vlastní sítě.

22:05
    Sluštík vystřelil na Plška, který betony vyrazil kotouč nad sebe, přesně před Kolaříka jenž vysokou holí baseballovým úderem uklidil kotouč do branky, ale raduje se zbytečně, jelikož hlavní sudí byl blízko a ukazuje nedovolenou hru vysokou holí.

20:18
    Daniel Vaněk společně s ROBINEM ŠEVČÍKEM se dostali do protiútoku 2 na 1 a Ševčík to vůbec neměl jednoduché, jelikož kotouč zpracovával za vzduchu, ale zpracoval a přesnou střelou ke vzdálenější tyči propálil Laníčka a srovnává stav utkání na 1:1. Asistence: Daniel Vaněk.

20:01

Oba celky již nastupují na led a každou chvílí nám začne druhá dvacetiminutovka.

První třetina přinesla pro oko diváka velice neatraktivní hokej plný nepřesností a i přes přesilovkou převahu domácích má opticky na vrch Frýdek - Místek, který po hezké akci v závěru třetiny otevřel skóre vedení a po dvaceti minutách tak vede 0:1.

Martin Kubo společně s Davidem Klimkem se nyní rozcvičují na ledě a nejspíš zasáhnou do dnešního utkání.

20:00

19:15
    Hosté se ve třech dostali do útočného pásma o po přihrávce Kudláčka se dostal ke kotouči Kolařík, který před branou našel osamoceného DANIELA KRAFTA a ten už měl úlohu lehkou a otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Jan Kolařík, Jan Kudláček.

18:36
    Máme tady malou pauzu zapříčiněnou hlavním sudím, který se ošetřuje na domácí střídačce. Nejspíš v průběhu hry utrpěl nějakou bolístku.

18:02
    Brynecký to teď vzal na sebe a zkusil se dostat až před Laníčka, ale jeho průnik byl zastaven valem hostující obrany.

17:32

17:16
    Valigura pálil z levého kruhu do připraveného Laníčka, který přikryl kotouč pod svou lapačkou a bude se vhazovat.

16:46
    Domácím se nedaří ani dostat do útočného pásma a je jim odpískáno postavení mimo hru.

16:37
    Ševčík se dostával do útočného pásma, ale byl zastaven jasným faulem, který tentokrát není hlavním sudím potrestán.

16:11
    Domácí opět přesilovou hru nezvládají a hrají hosté, kteří se ale při průniku do útoku dostali do postavení mimo hru.

15:32
    David Vítek se dostával po pravé straně před Laníčka, ale byl zastaven nedovoleně Janem Kotáskem a ten si za svůj nedovolený zákrok posedí na 2 minuty za sekání.

14:57
    Nepříjemnou střelu od modré čáry vyslal Michal Krutil na Plška, ten ale dokázal jeho střelu zneškodnit.

14:01
    Domácí se na ledě zatím pouze hledají a hosté jsou tak aktivnějším týmem, který na pohled jde zatím více za vítězstvím.

13:01
    Plachtovič se po pravé straně útočného pásma dostal před Laníčka, ale jeho zakončení postrádalo potřebnou sílu a přesnost a tak hostující gólman neměl problém kotouč pokrýt.

11:43
    Jan Kolařík z levého kruhu pálil těsně kolem levé tyče Plška a hosté se usazují v pásmu a doráží na domácí branku velkým tlakem.

11:25
    Domácí v přesilové hře nic moc nepředvedli a hosté jsou v plném počtu.

10:21
    Poté co se před Plškem sám ocitl Jan Sluštík se bude vylučovat na obou stranách Jan Sluštík - 2 minuty za sekání a na straně domácích Tomáš Žabčík na dvě minuty za hrubost.

9:54
    Domácím se zatím přesilovka absolutně nedaří a dokonce se píská zakázané uvolnění a vhazování před Plškem.

9:25
    Martin Mintěl - 2 minuty za vražení na hrazení a domácím se tak naskýtá možnost další přesilové hry.

9:24

9:36
    Ondřej Sluštík teď našetřil dobrou půl minutu v obranném pásmu domácích.

7:55
    Valaši se usadili v pásmu, ale vystřelit se jim zatím nedaří.

7:24
    Máme tady první vyloučení - Aleš Matzke - 2 minuty za sekání.

7:04
    Kolařík se dostal přes Kapra až před Plška, ale neměl dostatečný klid na zakončení.

6:24
    Zelenka hledal na modré osamoceného Korčáka, ten ale kotouč nezachytil a píská se icing.

6:11
    Ševčík našel na modré Tesaříka a ten z pozice levého kruhu napálil kotouč do Laníčkových betonů a do útoku mohou hosté.

5:33
    Sledujeme zatím opatrný hokej s mnoha nepřesnostmi na obou stranách, icing domácích a vhazování v jejich obranném pásmu.

3:50
    Sluštík Jan s Danielem Kraftem sami před Plškem, ale vsetínský gólman tygřím skokem sebral kotouč z hole prvního jmenovaného a zamezil tak Frýdku vsítit první gól zápasu.

2:51
    Daniel Brynecký se po pravé straně natlačil až před Laníčka, ale nedokázal usměrnit kotouč za jeho záda.

2:22
    Petr Rozum střílel od modré mimo.

1:10
    Pelc nyní v rozehrávce udělal obrovskou chybu a bratři Sluštíkové se ocitli sami před Plškem, ale při blafáku na forhand jim utekl kotouč a stav utkání tak zůstává 0:0. Obrovské štěstí na straně domácích.

0:41
    Domácí se hned v úvodu utkání natlačili do útočného pásma a z velkého úhlu Ševčík střílel vedle.

00:01

Ledová plocha připravena a za hudby vsetínské hymny nastupují hráči obou celků na led.

17:23

VHK Vsetín: Plšek (Hromada) - Lukeš, Pelc, Zelenka, Kapr, Zavrtálek, Žabčík, Spitzer - Tesařík, Vítek, Brynecký, Vaněk, Ševčík, Valigura, Holík, Plachtovič, Korčák, Kubo, Sýs, Klimek.

HC Frýdek-Místek: Laníček (Polonyi) - Mintěl, Rozum, Štubňa, Částečka, Kocurek, Matzke, Kotásek, Krutil, Kudláček, Gajda, Čára, Sluštík O., Sluštík J., Kolařík, Kropáč, Kraft.

Trenéři: Luboš Jenáček (VSE), Michal Piskoř (FRM).

Rozhodčí: J. Škach - Z. Hejda, P. Velínský.

17:10
    Hezké odpoledne ze zimního stadionu na Lapači ve Vsetíně, kde dnes budeme sledovat poslední zápas základní části mezi domácím VHK Vsetín a hostujícím HC Frýdek - Místek. Tomuto duelu určitě nebude scházet potřebný náboj, jelikož je to přímý souboj o postup do druhé skupiny (7.-12. místo), která bude bojovat o play - off. Zatímco poražený z dnešního klání bude bojovat o záchranu s dalšími dvěma celky na čtrnáctém a patnáctém místě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 21. Ševčík (Vaněk), 36. Vítek (Valigura, Pelc) - 20. Kraft (Kolařík, Kudláček), 28. Kraft (Krutil), 29. Sluštík O. (Kolařík, Kudláček)

VHK ROBE Vsetín: Plšek (29. Hromada) - Lukeš, Pelc, Zelenka, Kapr, Zavrtálek, Žabčík, Spitzer - Tesařík, Vítek, Brynecký, Vaněk, Ševčík, Valigura, Holík, Plachtovič, Korčák, Kubo, Sýs, Klimek.

Rozhodčí: J. Škach - Z. Hejda, P. Velínský