B. Bystrica – Zlaté Moravce 1:1 (kon.) | Nitra – Slovan Bratislava 0:1 (kon.) | Ružomberok – Žilina 0:0 (kon.)
Trnava – Dunajská Streda 3:0 (kon.) | Prešov – Dubnica 2:1 (kon.)
FC Tatran Prešov
2:1 (1:0)
FK Dubnica
sk Sobota 23.04.2011, 17:30 • 1. FC Tatran Prešov • Niké liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Príjemný sobotný podvečer. Vítam Vás pri online prenose zápasu 27. kola futbalovej Corgoň ligy medzi 1. FC Tatran Prešov a MFK Dubnica. Súboj dvoch mužstiev namočrných do boja o záchranu môže priniesť zaujímavé futbalové divadlo. Obe mužstvá by si určite radi odniesli po zápase z trávnika tri body, pre Prešov by to znamenalo zvýšenie náskoku pred dvojicou Dubnica Košice, pre Dubničanov zas šancu odpútať sa z dna tabuľky a o dva body preskočiť Košice. Prešov má na domácej pôde na jar dobrú fazónu a až na nešťastný zápas so Senicou dokázal vyhrať nad Bystricou aj majstrovskou Žilinou. Navyše po obrate v Zlatých Moravciach by na tom domáci mohli byť dobre aj psychicky. Možno sa im konečne podarí zlomiť aj akýsi dubnický syndróm – veď od návratu do ligy dokázali Prešovčania Dubnicu doma v piatich zápasoch poraziť len raz.

ZOSTAVA PREŠOV: Peškovič - Petráš, Farbák, Čep, Josl - Krajník – Vyskočil, Macko, Vršajevič- Meszároš, Bernardo

NÁHRADNÍCI PREŠOV: Plánička (NB), Katona, Belák, Baran, Papaj, Heidenreich, Žúrek

ZOSTAVA DUBNICA: Kováč - Ižvolt, Nosek,Trousil, Beňo - Šulek - Vavrík, Bruško, J. Zápotoka - Polách - M. Kuzma

NÁHRADNÍCI DUBNICA: Bajza (NB), Augustíni, Grabež, Božoň, Ľupták, Zápotoka

Rozhodujú: Horvát - Kukučka, Rendko

1
    Stretnutie práve začalo.

1
    Výkop mali domáci, ich útočnú snahu ukončila ďalekonosná, ale nepresná strela Krajníka.

2
    Bernardo vybojoval priamy kop na rohu šestnástky.

2
    Josl zatočil loptu na zadnú žrď, ale lopta letela privysoko a minula Bernardovu hlavu i bránku Kováča.

3
    Pred nabiehajúcim Vyskočilom odkopával mimo šestnástky hosťujúci brankár.

4
    Dlhý aut Petráša smeroval na Bernarda v šestnástke hostí, tomu píska rozhodca útočný faul.

5
    Meszároš s Petrášom dobre rozohrali na pravej strane, Petráš však už loptu nestihol dobehnúť pred bránkovou čiarou hostí.

7
    Domáci majú hru pevne v rukách, ich tlak je zatiaľ bezzubý.

8
    Rozhodca dôrazne dohovára Krajníkovi po ostrom zákroku v strede poľa.

11
    Ďalší nebezpečný výpad domácich po pravej strane, Petrášov center obrana Dubnice upratala do bezpečia.

12
    Prešov dal gól! Exportný gól Brazílčana Bernarda!!! Center Vyskočila si spracoval na hrudi a z otočky z voleja nedal Kopváčovi šancu.

14
    Prvá vážnejšia hrozba Dubnice, Kuzma sa uvoľnil na hranici ofsajdu, loptu zasekol, ale jeho strelui stečovala obrana domácich do rúk Peškoviča

14
    Vzápätí z protiútoku v šanci aj domáci, Bernardo posúval Mackovi, ten ešte Meszárošovi a jeho strela skončila po teči obrany mimo dubnickej bránky.

16
    Vršajevič potiahol zľava do šestnástky, ale jeho strela nemala potrebnú razanciu.

18
    Bernardo nasadil bicykel Beňovi, ten ho zozadu fauluje tesne pred šestnástkou.

19
    Macko prekvapil centrom z priameho kopu nielen obranu, ale aj spoluhráčov a nikto na loptu letiacu cez päťku nezareagoval. Ešte pred priamym kopom dostal žltú kartu Beňo za svoj faul na Bernarda

22
    Tlak Prešova pokračuje, Dubničania sa nevedia dostať takmer ani na polovicu domácich.

24
    Nosek zachraňuje pred nabiehajúcim Bernardom.

25
    Dubnica druhýkrát pred šestnástkou Prešova, Poláchov pokus spoza šestnástky letzí vedľa.

26
    Vynútená zmena v domácom mužstve, namiesto zraneného Josla prichádza Heidenreich.

26
    ďalší nepresný pokus Dubničanov spoza šestnástky, tentokrát to skúšal Vavrík

29
    Nebezpečný Bruškov center odvracajú domáci na roh, vzápätí tečovaný prízemný center končí v rukách Peškoviča.

31
    Pred nabiehajúcim Zápotokom zachraňuje Petráš. Domáci akoby sa uspokojili s jednogólovým vedením, aby sa im to nevypomstilo

33
    Po dlhšom dobe nebezpečnejšia akcia domácich, po centri Vyskočila z pravej strany sa lopta našťastie lopta od stopéra odrazila do rúk Kováča.

35
    Bernardo sa predral cez dvoch brániacich Dubničanov, z hranice šestnástky strieľa nad.

37
    Domáci trochu viazne kombinácia v strede poľa, Dubničania to nevedia využiť. Opäť sa spoza šestnástky zastreľoval Vavrík.

38
    Vršajevičova snaha na ľavej strane neúspešná, lopta končí za bránkovou čiarou a Dubnica má výkop.

39
    Ostrý zákrok domáceho čepa, priamy kop Dubnice z pomerne zaujímavej pozície.

40
    Center Bruška odvracia Čep, ďalší tiež odkopáva na roh. Z toho ani tentokrát Dubnica nepohrozila.

41
    Ižvolt zatiahol v strede poľa ručnú brzdu a vidí žltú kartu.

43
    Meszároš sa rútil popred šestnástku, prišiel faul hostí, domáci kopú priamy kop z 25 metrov. Loptu si postavil Macko. Jeho strela tesne minula Kováčovu bránku.

44
    Nad prešovským štadiónom sa objavila dúha. Komu prinesie raddosť?

45
    Mohla priniesť Dubnici, Bruškovu strelu vyrazil Peškovič pred seba, loptu na roh upratal Petráš.

Prvý polčas skončil.

46
    Začal druhý polčas.

46
    Druhý polčas začína útočnou aktivitou hostí. Takmer identická situácia ako v závere prvého polčasu. Skákavá strela Bruška vypadáva Peškovičovi z rúk, zachraňuje Farbák.

47
    Na druhej strane Heidenreichov center z priameho kopu končí v rukách Kováča.

49
    Bernardo v pozícii stopéra zachraňuje pred nabiehajúcim Vavríkom.

50
    Po rohu Bruška páli z voleja Šulek, jeho strelu zblokovali domáci na ďalší roh. Po odrazenej lopte pálil spoza šestnástky Vavrík, Peškovič tentokrát bezpečne chytá loptu do brankárskeho koša.

51
    Štandardku má aj Prešov. Mackov dovnútra zakrútený center Kováč pohodlne chytá.

54
    Úvod polčasu patrí hosťom, domáci akoby ešte oddychovali a zabudli, že už je po prestávke.

56
    Domáci diváci začínajú dávať najavo nespokojnosť. Výkon domácich je v týchto chvíľach otrasný.

58
    Krajníkov faul tentokrát už potrestaný žltou kartou.

60
    Potlesk vyprevádza strelca domáceho gólu Bernarda, ktorý sa do zostavy vrátil po zranení a po obrannom zákroku sa pravdepodobne opäť zranil. Nahrádza ho Žúrek.

61
    Domáci po dlhšej dobe v nebezpečnej útočnej akcii, Meszárošove predĺženie Žúrekovho centra ale nenašlo adresáta.

64
    Čep ako posledný stratil loptu v súboji s Kuzmom, ten sa ocitol sám pred Peškovičom, domácich zachránila žrď

65
    Z domácich tribún sa čoraz viac ozýáva piskot, do druhého polčasu akoby nastúpil úplne iný Prešov. Dubničania to zatiaľ nevyužili.

67
    Center Bruška trafil na päťke Farbáka a takmer z toho bol vlastný gól.

68
    Po dlhej dobe rohový kop Prešova.

68
    Prešov dal gól! Čep odčinil svoju hrúbku v obrane, nebojácne sa vrhol do centra Macka a hlavou prekonal Kováča.

69
    Dvojité striedani hostí - namiesto Zápotoku Grabež, namiesto Polácha Augustíni.

72
    Žúrek predviedol svoju rýchlosť, ale nedokázal odcentrovať.

72
    Premiéru v prešovskom drese bude mať Belák, ktorý nahrádza Macka

74
    Dubnica strieda tretíkrát, namiesto Beňa prichádza Ľupták

77
    Žúrek pekne unikol, ale nemal komu prihrať a tak vystrelil priamo do rúk Kováča.

79
    Dubnica dala gól! ľuptákovi stačilo päť minút na ihrisku, aby potrestal diery v prešovskej obrane. Dubnica znižuje a ešte to bude v Prešove dramatické.

81
    Heidenreich opäť svoj center z primeho kopu úpriveľmi natiahol do výšky aj do dĺžky.

82
    Dubničania sa usadili na polovici domácich, tí sa zubami nechtami bránia

84
    Peškovič podbehol center z rohu, pred Šulekom odvracia Čep

85
    Pred Vršajevičom sa otárala ľavá strana, opäť sa pokúsil o strelu spoza obrancu, ale jeho pokus obrana hostí zblokovala.

86
    Po dvoch minútach takmer identická situácia, Peškovič tentokrát center Bruška z rohu podvihol do bezpečia.

87
    Vzápätí sa do odkrytej obrany hostí rútil Žúrek, jeho obhodenie obrancu bolo pridlhé a skončilo v rukách Kováča.