Mladá Boleslav – Litvínov 2:0 (kon.) | Chomutov – Kadaň 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Třebíč 3:4 (kon.)
Olomouc – Jihlava 3:2 (kon.) | Znojmo – Fehérvár 5:4 (po pr.) | Ústí n/L – Kladno 2:4 (kon.)
Jastrzębie – Šumperk 5:4 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 2:3 (po s.n.) | Písek – Crimmitschau 6:4 (kon.)
Most – Beroun 4:3 (kon.) | Sokolov – Klatovy 5:4 (kon.) | Technika Brno – Mor. Budějovice 3:2 (kon.)

Havířov právě vstřelil branku!
    Nájezdový maraton nakonec rozhoduje ROBERT ŘÍČKA.

Vít Stránský si doslova vychutnal Gleicha a zasunul do prázdné.

Milan Baranyk prostřeluje Danečka přesně mezi betony.

Vít Stránský vyrovnává v nájezdech na 1:1.

Na druhé straně Mario Kalina skóruje.

56:12
    Aktivní Potočný ujížděl zcela sám na branku a nedal. Porubě naskočil na ledovou plochu šestý hráč, a tak se vzápětí ozvala píšťalka sudího - 2 minuty pro hráčskou lavici domácích za příliš mnoho hráčů na ledě.

54:57
    Trenér Jan Vavrečka si vyžádal oddechový čas.

54:57
    Daniel Kraft obdržel 2 minuty za držení protihráče. Je zde téměř minutová přesilovka 5 na 3 pro Porubu.

53:55
    Tentokrát vyloučení na straně Havířova. Patrik Rimmel svalil k zemi ve středním pásmu Matějného a míří za to na lavici hanby - 2 minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro RT TORAX 2011.

51:28
    Na druhé straně v oslabení ujel Baranyk. Nechal však vyniknout lapačku Danečka.

50:51
    Krásným sólem přes celé kluziště se prezentoval Potočný. Nepovedla se mu jen koncovka, když trefil připraveného Gleicha.

49:54
    Další přesilovka pro hosty. Jan Kotásek vyloučen na 2 min. za faul kolenem.

48:49
    Potočný po chybě domácí obrany mířil sám na Gleicha, v rozhodující chvíli se mu touš zamotal pod nohy, a tak domácí gólman nakonec příliš práce neměl.

44:02
    Na ledě se nám přiostřuje. Milan Baranyk dostává 2 minuty za vysokou hůl. Po dalším střetu zůstal na ledové ploše Prokop, ale to se již obešlo bez potrestání. Hraje se 4 na 4.

42:43
    Robert Najdek míří na lavici hanby - 2 min. za vražení na hrazení. Přesilovka pro domácí.

40:58
    Pěkná kombinace Poruby, Pavlačka našel najetého Matějného, který sám před Danečkem jen těsně minul levou tyč. Mezi diváky to jen zahučelo.

39:43
    Hosté se pouhých sedmnáct vteřin před druhou sirénou dočkali zaslouženého vyrovnání. JAN MARUNA zůstal před Gleichem zcela sám, porubský gólman vyjel, ale havířovský forvard po pěkném blafáku do prázdné branky skóroval. Asistence: David Klimša, Daniel Kraft.

32:13
    Za vzájemnou strkanici vyloučeni současně porubský Jan Chaloupka a havířovský Petr Prokop - oba 2+2 minuty za hrubost.

28:59
    Přečíslení domácích. Po Vnenkově dělovce vznikl před Danečkem závar, který hostující gólman společně se svými obránci nakonec dokázal vyřešit.

25:17
    Marek Badžo potrestán dvěma minutami za sekání. Přesilovka pro Havířov.

24:08
    V hostujícím kotli vypukla pořádná radost. Kopúnovu střelu dokázal velmi šikovně těsně před Gleichem tečovat pod horní tyč JAN DANEČEK. Domácí strážce svatyně byl naprosto bezmocný. Asistence: Marek Kopún, Karel Vydra.

22:37
    Poruba právě vstřelila branku!
    Na druhé straně obrovská minela jednoho z havířovských beků. Ten upadl a nechal tak ujet MILANA BARANYKA. Ten si se svou šancí poradil parádně a přesně pod horní tyč dokázal zavěsit. Bez asistence.

21:14
    Obrovská šance Havířova. Gleich riskantně vyjel z branky, z čehož následně pramenila tutovka Potočného. Ten měl před sebou prázdnou klec, ale trestuhodně ji minul.

19:30
    V oslabení ujela Poruba do situace 3 na 1. Mintěl si několikrát vyměnil puk s Baranykem, ale gól z toho nakonec nebyl, když Daneček zasáhl ramenem.

17:32
    Petr Hrubý odjíždí na trestnou lavici - 2 min. za vysokou hůl. Přesilovka pro havířovský AZ.

17:01
    Havířov opět přidal. Rimmel měl před sebou poloprázdnou svatyni, ale trefit ji nedokázal.

15:24
    Domácí se dostávají po pěkné akci do vedení. Zdráhal poslal puk na Matějného, který ještě v lepší pozici uviděl VLASTIMILA ZUBERA. Tomu sice kotouč sjel z hole, ale přesto dokázal z poměrně těžkého úhlu překonat Danečka. Asistence: Jan Matějný, Pavel Zdráhal.

11:08
    Jiří Krisl odchází na lavici hanby. Od sudího Jeřábka si vysloužil 2 minuty za držení protihráče. Přesilovka pro RT TORAX 2011.

7:40
    Přesilovka hostů končí. Zbytečným útočným faulem se prezentoval Robert Říčka - 2 min. za podržení.

5:43
    Máme tady první vyloučení. Na trestnou lavici odjíždí Mario Kalina - 2 min. za vražení na hrazení. Přesilovka pro Havířov.

2:35
    Najdek našel ve druhé vlně najetého Danečka, který střílel z první. Gleich se včas stačil přesunout a vytáhnout velmi dobrý zákrok.

1:30
    Na utkání dorazila také zhruba třicítka havířovských fanoušků, kteří od úvodních minut dávají o sobě svými hlasivkami vědět.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 16. Zuber (Matějný, Zdráhal), 23. Baranyk - 25. Daneček J. (Kopún, Vydra), 40. Maruna (Klimša, Kraft), 65. Říčka

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Rudl) - Goláb, Vnenk, Wolf, Piskura, Šindelář, Mintěl, Mládenka, Ferenc - Chaloupka, Pavlačka, Hrubý, Zuber, Zdráhal, Matějný, Kalina, Badžo, Baranyk, Galgonek, Kotásek, Mareček.
    AZ Havířov: Daneček L. (Vrba) - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Vydra, Balčík, Zientek L., Zientek M. - Maruna, Najdek, Klimša, Stránský, Potočný, Sztefek, Pechanec, Říčka, Daneček J., Brezani, Kraft, Kopún.

Rozhodčí: Jeřábek J. - Barteček, Fiala.