PZ Kladno – Slavia 3:7 (kon.) | Třinec – Zlín 13:8 (kon.) | HC Litvínov – Sparta 2:3 (kon.)
Liberec – Motor ČB 2:3 (kon.) | Vsetín – Olomouc 6:7 (kon.) | Plzeň – Chomutov 6:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.) | Hr. Králové – Písek 5:2 (kon.) | Pardubice – Letňany 6:4 (kon.)
Havířov – Vítkovice 1:6 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 3:1 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
IHC Králové Písek
Čtvrtek 15.09.2011, 18:00Extraliga staršího dorostu

Jestli si Písečtí dělali po druhé třetině ještě zálusk na nějaký ten bod, tak po inkasované brance ve dvojnásobném oslabení jejich šance rapidně poklesly a do konce utkání už nestačili svého soupeře překvapit. Velký podíl na tom měl i vynikajicí výkon Tomáše Hejdy v brance domácích. Pěkný zbytek večera. (20:07:25)

60:00

59:19
    Matěj Suk se rozhodl pro řešení na jistotu a místo aby přihrál někomu ze spoluhráčů, poslal puk od červené do útočného pásma.

58:21
    Lukáš Kastner mohl přidat šestý gól, ale to by musel být levákem. Takhle to měl na dorážku přes ruku a nemohl Škutu ohrozit.

57:22
    Brankář Škuta si za svou klecí tělem odmítl Lukáše Nedvídka. Sebevědomý zákrok a pochvala pro brankáře hostí.

56:45
    Navíc se hraje za bránou Jihočechů.

55:18
    Skákavé nahození Davida Bernada musel Hejda přidržet před dotírajícími protihráči. Hosté už nemají ani pět minut a jejich šance na body se limitně blíží nule.

54:38
    Ještě jeden zákrok pro hradeckého muže v masce.

53:43
    Danielu Součkovi se kotouč zamotal mezi bruslemi, načež ho převzal Lukáš Volf a vymotal se s ním před branku. Hejda chytá.

52:52
    Daniel Klemenc rozhazuje rukama, to ho ale od menšího trestu za hákování neochrání. Další horké chvíle pro Hejdu.

52:26
    Hradec je v pěti.

51:28
    Před Indrákem se zjevilo natažené tělo koho jiného, než Tomáše Hejdy. Domácí následně vyhazují.

50:21
    Hradečtí jdou do čtyř po hákování Tadeáše Ouzkého.

49:13
    Daniel Schwamberger, který se ocitl ve druhé gólovce, měl na situaci jiný náhled a od rozhodčího dostává osobní trest na deset minut.

49:13
    Tomáš Hejda nejprve vychytal sólo Patrika Březiny, o chvíli později už se však hosté radovali z branky. Rozhodčí ale nekompromisně rozpažil, v tom případě šlo o další skvělý zákrok hradeckého brankáře!

48:38
    Novákovu chybu stačil napravit Tomáš Půlpán.

48:15
    Chvilka práce pro Tomáše Hejdu, dělovka Kevina Reiniše ho mohla trochu vylekat.

47:01
    I tak šlo o velmi povedené oslabení Východočechů.

46:27
    Procházka s Klemencem si nedokázali v situaci dva na jednoho přihrát.

45:54
    Teď dokonce pílil kupředu Drahoš Jebavý, Písečtí ale stačili zasáhnout.

45:16
    K Matěji Sukovi se šťastně odrazil kotouč a hradecký bek ho poslal přes všechny čáry.

44:50
    Daniel Souček (HKR) si jde posedět za katr na dvě minuty za podražení.

44:31
    Hradecký štírek Tadeáš Ouzký minul dlouhý pas Konečného a končí to icingem.

43:21
    Hosté jsou kompletní. Budou ale muset dohánět už tříbrankovou ztrátu.

42:20
    Hradec právě vstřelil branku!
    O chvíli později už písecká dvojka nestačila a také ona kapituluje. MARTIN BARTOŇ tentokrát vyslal od modré táhlou střelu, která proskákala až do brány a Hradečtí využívají přesilovku pět na tři. Asistence: Tomáš Půlpán.

41:00
    A svého spoluhráče doplní za držení Vladimír Hanus. To znamená 1 minutu a 27 sekund dvojnásobné převahy pro domácí!

40:27
    Tadeáš Ouzký se nebezpečně obtáčel kolem levé tyčky Matěje Škuty a Daniel Schwamberger ho poslal na zem. Dvě minuty za napadení, přesilovka pro Hradec.

40:01

Hradečtí hokejisté ve druhé třetině otočili skóre na svou stranu třemi údery a zdálo se, že jejich soupeř je na kolenou. Písek se ale ještě zmátořil a brankou v závěru snížil na dvoubrankový rozdíl, na jehož dohánění má ještě dvacet minut. Třetí třetina začne zhruba v 19:38.

40:00

39:26
    Písek právě vstřelil branku!
    Ale pro tuto třetinu to ještě nebylo všechno. Hradecká obrana si nechala ujet MIROSLAVA INDRÁKA, který zkusil na Hejdu dlouhou bekhendovou kličku. Puk sice poslal jen do tyčky, od ní se ale odrazil zpět do brankoviště a domácí brankář si ho srazil do sítě. Asistence: Daniel Schwamberger.

39:07
    Hosté střídají brankáře - Marka Mazucha nahrazuje Matěj Škuta.

39:07
    Třetina snů pro Hradec končí (nebo pokračuje?) dalším úderem. Domácí radost tentokrát odstartoval TOMÁŠ PŮLPÁN a Hradečtí vedou už 4:1! Asistence: Lukáš Kastner.

38:40
    Daniel Souček neuhlídal na levé straně Jana Březinu, ale zaskakující Tadeáš Ouzký už píseckého forvarda odzbrojil.

37:43
    Kryštof Bury mohl úplně bez problémů vyslat do sóla Daniela Šepse, ale jednoduchou přihrávku pokazil a místo obrovské gólovky se píská zakázané uvolnění.

37:06
    Bartoň je zpátky na ledě.

36:37
    A znovu výborně Hejda proti teči Patrika Březiny.

36:15
    Tomáš Hejda neváhal pustit hokejku a před Patrikem Březinou puk ukrýt do rukavice u vyrážečky.

35:00
    Hradecké oslabení po krosčeku Martina Bartoně by mohlo být důležitým momentem v závěru druhé třetiny.

34:01
    Šťastný gól přináší domácím už dvoubrankové vedení. Po odražené střele Michala Procházky vyslal puk na Mazucha DANIEL KLEMENC a písecký gólman zasáhl vyrážečkou tak nešťastně, že ho kotouč vysokým obloučkem přelétl a zapadl do branky! Přijíždějící obránce ho už nestačil odpálit. Asistence: Drahoš Jebavý, Michal Procházka.

32:53
    Hradečtí hrají v plném počtu.

32:26
    Tomáš Hejda lape plachtící kotouč.

31:39
    Domácí se výborně brání a když už hosté získali kotouč, dostali se do ofsajdu.

30:45
    Dvě minuty ale rozhodně dostane Roman Konečný, který se před domácím brankovištěm provinil podražením. Početní výhoda pro Komterm.

29:58
    Daniel Klemenc už si to uháněl sám na Mazucha, ale byl podražen a rozhodčí měl zvednutou pravici. Jestli se chystal udělit dvě minuty, či nařídit trestné střílení, je teď už jedno. Ve vzniklém zmatku totiž dorazil puk do písecké brány MICHAL PROCHÁZKA a Hradečtí otáčejí skóre. Asistence: Drahoš Jebavý, Daniel Klemenc.

27:58
    Vzápětí musel Bartoň zpracovávat nahrávku v přesilové situaci bruslemi a už byl Mazuchovi tak blízko, že nic nestihl provést.

27:35
    Vypadalo to jako hra v plném počtu na obou stranách, což už je teď skutečností.

26:48
    Michal Štědrý musí rozehrávat zpoza Hejdovy branky.

26:19
    Jedovatá rána Daniela Šepse se zastavila o první brusle před ním.

25:34
    Hosté vydrželi v plném počtu jen sedm sekund, pak si totiž neporozuměli při střídání a bylo jich na ledě moc.

25:12
    Hradecké obraně ujel v přesilovce Miroslav Indrák. Jeho příklep však Hejda vyráží!

24:12
    Další Novákova střela od modré už nepostrádala razanci a Mazuch musel vytáhnout dobrý postřeh pravým betonem.

23:27
    Petr Dudák si jde odpočinout na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro Hradec.

22:40
    Daniel Souček svým nahozením se středního pásma vybojoval útočné buly.

22:25
    Drahoš Jebavý byl ve velmi výhodné pozici, ale k tomu by potřeboval neskákající přihrávku.

21:51

21:37
    Proti Novákově nahození to měl Mazuch hodně snadné.

21:04
    Pokračující hradecká přesilovka zatím neznamená pro hosty žádné nebezpečí.

20:01

První třetinu poznamenal především faul kolenem hradeckého Martina Matějčka, po němž následoval trest ve hře a pět minut přesilovky pro hosty. Ti ji nakonec využili a i nadále měli víc ze hry, ale pak chyboval brankář Marek Mazuch a Hradečtí vyrovnali. Druhá třetina začne přibližně v 18:47.

20:00

19:41
    Ještě před koncem úvodního dějství stihl na trestnou lavici zamířit hostující Miroslav Indrák na dvě minuty za hrubost.

19:30
    Hejda se musel pořádně činit proti tečovanému nahození Daniela Schwambergera!

19:01
    David Bernad měl velké problémy s rozehrávkou i s přejitím modré čáry. Ofsajd.

18:39
    Po dlouhém boji o puk v rohu hradeckého pásma se hra přesouvá zase na druhou stranu.

17:58
    Jeden z Píseckých na střídačce se přiznal k teči letícího kotouče a bude se vhazovat ve středovém kruhu.

17:37
    Hosté se sami vystrnadili z útočného pásma, mohla za to nepřesná přihrávka Jana Březiny.

16:50
    Nahození vytáhlého Romana Konečného prosvištělo vedle pokleknutého Mazucha.

16:37
    Trochu nervózní pasáž přetiná icing Jihočechů.

14:55
    No a nerozchytanost píseckého gólmana se proměnila ve vyrovnávací gól! Z dálky vyslal puk zkusmo MARTIN BARTOŇ a k překvapení všech se zastavil až v síti! Asistence: Tadeáš Ouzký.

14:50
    Promrzlý Marek Mazuch už se těšil na pořádný zákrok, nakonec mu ale puk odpálili spoluhráči.

13:53
    Miroslav Indrák je všude. Nyní byl v úniku dva na jednoho a proti jeho přízemnímu pokusu musel bezchybně zasáhnout Tomáš Hejda.

13:37
    Nestalo se tak, hra se přesunula zpět do středního pásma, odkud se následně dostal puk mimo hrací plochu.

13:25
    Pro domácí by mohlo být impulsem zakázané uvolnění soupeře.

13:07
    Loňská opora hradeckého mladšího dorostu už se má zase co ohánět.

12:31
    Patnáct sekund před koncem je Matějčkův faul potrestán. Od modré vyslal tvrdou ránu VLADIMÍR HANUS a protože Hejda toho příliš neviděl, kotouč mu proklouzl do sítě. Hosté se ujímají vedení. Asistence: Miroslav Indrák.

12:09
    Domácí kapitán Martin Bartoň šetří v útočné třetině cenné vteřinky.

11:47
    Po švihovce Jana Březiny z levého kruhu se bude vhazovat po Hejdově pravici.

10:56
    Stejně dopadl Miroslav Vlk, jenž to pod bruslemi zkoušel spíš na náhodu. Hradečtí opět vyhazují.

10:09
    Velmi aktivní Indrák tentokrát pálí mimo.

9:36
    Na kotouč si sáhne také Marek Mazuch, to znamená chvíli klidu pro hradeckou střídačku.

9:15
    Puky létaly napříč hradeckým pásmem, až se ke střele odhodlal Petr Janásek. Hejda mohl být vcelku rád, že mu puk zůstal pod betony.

8:45
    Miroslav Indrák vymyslel dravý průnik po pravém křídle a před Hejdu se nacpal docela šikovně. Ten ale chytá.

8:16
    Tak co hosté vymyslí v pětiminutové přesilovce?

7:46
    Hradecký bek se ale na trestnou nepodívá, zamíři totiž rovnou do kabin. Zaslouženě dostává trest ve hře.

7:46
    Matějček následně ošklivě sestřelil kolenem Davida Cibocha, kterému musí na střídačku pomoci spoluhráči.

7:25
    Nahození Martina Matějčka znamenalo jedinou práci pro Marka Mazucha. Hosté jsou kompletní.

6:38
    Ani Nedvídkův manévr se neujal.

6:18
    Hradci trvá rozehrávka dost dlouho.

5:48
    Tadeáš Ouzký to zkoušel hodně naivně a jeho příhru na modrou čáru zastavil Kevin Reiniš. Hosté vyhazují.

5:20
    Přesilovka pro domácí. Dominil Vlk se provinil hákováním.

5:03
    Hradecký forvard Drahoš Jebavý kroužil kolem modré čáry a skončilo to ofsajdem.

4:45
    Hosté se dál drží na kotouči, ale mají problém překvapit kompletní pětici soupeře.

4:12
    Když už byl Klemenc na ledě, musel Hejda vykopnout betonem dobrý pokus Miroslava Indráka.

3:40
    Domácí protečovali puk do středního pásma.

3:05
    Kolem hradeckého obránce se nebezpečně obtáčel Dominik Vlk! Hejda byl trochu mimo bránu, ale mohl si oddechnout, kotouč šel vedle.

2:40
    Hosté rozestavěli přesilovkový vzorec až napodruhé.

2:06
    Z hradeckého tlaku rezultuje první přerušení dnešního zápasu, ale paradoxně také trest pro domácího hráče. Daniel Klemenc - 2 minuty za sekání.

1:56
    Lukáš Nedvídek nabíjel Drahoši Jebavému, který to ale měl trochu z ruky a z první pálí těsně vedle.

1:19
    Matějček si v obranném pásmu vychutnal Patrika Březinu a dal mu pocítit mantinel.

0:54
    To se mu daří až teď.

0:29
    První hradecká formace hned zatlačila svého soupeře, který se nedokáže osvobodit.

00:01

Hezký den u extraligy staršího dorostu. V dnešním zápase se představí Hradec Králové, který má zatím na kontě tři body, proti Písku, který byl v prvních dvou zápasech stoprocentní.

HC VCES Hradec Králové: Hejda (Dohnal) - Suk, Rejl, Novák, Konečný, Matějček, Štědrý, Souček - Vencl, Půlpán, Bury, Pilař, Ouzký, Jebavý, Procházka, Kastner, Bartoň "C", Šeps, Nedvídek, Klemenc.

IHC KOMTERM Písek: Mazuch (Škuta) - Švanda, Banci, Žáček, Hřebíček, Bernad, Hanus, Janásek "C" - J. Březina, Schwamberger, Indrák, Ciboch, Vlk, Dudák, P. Březina, Reiniš, Volf, Novotný, Paukner.

Rozhodčí: Úlehla - Blümel, Kis.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 15. Bartoň (Ouzký), 30. Procházka (Jebavý, Klemenc), 35. Klemenc (Jebavý, Procházka), 40. Půlpán (Kastner), 43. Bartoň (Půlpán) - 13. Hanus (Indrák), 40. Indrák (Schwamberger)

Královští lvi Hradec Králové: Hejda (Dohnal) - Suk, Rejl, Novák, Konečný, Matějček, Štědrý, Souček - Vencl, Půlpán, Bury, Pilař, Ouzký, Jebavý, Procházka, Kastner, Bartoň "C", Šeps, Nedvídek, Klemenc.
    IHC Králové Písek: Mazuch (Škuta) - Švanda, Banci, Žáček, Hřebíček, Bernad, Hanus, Janásek "C" - J. Březina, Schwamberger, Indrák, Ciboch, Vlk, Dudák, P. Březina, Reiniš, Volf, Novotný, Paukner.