PZ Kladno – Slavia 3:7 (kon.) | Třinec – Zlín 13:8 (kon.) | HC Litvínov – Sparta 2:3 (kon.)
Liberec – Motor ČB 2:3 (kon.) | Vsetín – Olomouc 6:7 (kon.) | Plzeň – Chomutov 6:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.) | Hr. Králové – Písek 5:2 (kon.) | Pardubice – Letňany 6:4 (kon.)
Havířov – Vítkovice 1:6 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 3:1 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
IHC Králové Písek
Čtvrtek 15.09.2011, 18:00Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC VCES Hradec Králové: Hejda (Dohnal) - Suk, Rejl, Novák, Konečný, Matějček, Štědrý, Souček - Vencl, Půlpán, Bury, Pilař, Ouzký, Jebavý, Procházka, Kastner, Bartoň "C", Šeps, Nedvídek, Klemenc.

IHC KOMTERM Písek: Mazuch (Škuta) - Švanda, Banci, Žáček, Hřebíček, Bernad, Hanus, Janásek "C" - J. Březina, Schwamberger, Indrák, Ciboch, Vlk, Dudák, P. Březina, Reiniš, Volf, Novotný, Paukner.

Rozhodčí: Úlehla - Blümel, Kis.

Hezký den u extraligy staršího dorostu. V dnešním zápase se představí Hradec Králové, který má zatím na kontě tři body, proti Písku, který byl v prvních dvou zápasech stoprocentní.

00:01

0:29
    První hradecká formace hned zatlačila svého soupeře, který se nedokáže osvobodit.

0:54
    To se mu daří až teď.

1:19
    Matějček si v obranném pásmu vychutnal Patrika Březinu a dal mu pocítit mantinel.

1:56
    Lukáš Nedvídek nabíjel Drahoši Jebavému, který to ale měl trochu z ruky a z první pálí těsně vedle.

2:06
    Z hradeckého tlaku rezultuje první přerušení dnešního zápasu, ale paradoxně také trest pro domácího hráče. Daniel Klemenc - 2 minuty za sekání.

2:40
    Hosté rozestavěli přesilovkový vzorec až napodruhé.

3:05
    Kolem hradeckého obránce se nebezpečně obtáčel Dominik Vlk! Hejda byl trochu mimo bránu, ale mohl si oddechnout, kotouč šel vedle.

3:40
    Domácí protečovali puk do středního pásma.

4:12
    Když už byl Klemenc na ledě, musel Hejda vykopnout betonem dobrý pokus Miroslava Indráka.

4:45
    Hosté se dál drží na kotouči, ale mají problém překvapit kompletní pětici soupeře.

5:03
    Hradecký forvard Drahoš Jebavý kroužil kolem modré čáry a skončilo to ofsajdem.

5:20
    Přesilovka pro domácí. Dominil Vlk se provinil hákováním.

5:48
    Tadeáš Ouzký to zkoušel hodně naivně a jeho příhru na modrou čáru zastavil Kevin Reiniš. Hosté vyhazují.

6:18
    Hradci trvá rozehrávka dost dlouho.

6:38
    Ani Nedvídkův manévr se neujal.

7:25
    Nahození Martina Matějčka znamenalo jedinou práci pro Marka Mazucha. Hosté jsou kompletní.

7:46
    Matějček následně ošklivě sestřelil kolenem Davida Cibocha, kterému musí na střídačku pomoci spoluhráči.

7:46
    Hradecký bek se ale na trestnou nepodívá, zamíři totiž rovnou do kabin. Zaslouženě dostává trest ve hře.

8:16
    Tak co hosté vymyslí v pětiminutové přesilovce?

8:45
    Miroslav Indrák vymyslel dravý průnik po pravém křídle a před Hejdu se nacpal docela šikovně. Ten ale chytá.

9:15
    Puky létaly napříč hradeckým pásmem, až se ke střele odhodlal Petr Janásek. Hejda mohl být vcelku rád, že mu puk zůstal pod betony.

9:36
    Na kotouč si sáhne také Marek Mazuch, to znamená chvíli klidu pro hradeckou střídačku.

10:09
    Velmi aktivní Indrák tentokrát pálí mimo.

10:56
    Stejně dopadl Miroslav Vlk, jenž to pod bruslemi zkoušel spíš na náhodu. Hradečtí opět vyhazují.

11:47
    Po švihovce Jana Březiny z levého kruhu se bude vhazovat po Hejdově pravici.

12:09
    Domácí kapitán Martin Bartoň šetří v útočné třetině cenné vteřinky.

12:31
    Písek právě vstřelil branku!
    Patnáct sekund před koncem je Matějčkův faul potrestán. Od modré vyslal tvrdou ránu VLADIMÍR HANUS a protože Hejda toho příliš neviděl, kotouč mu proklouzl do sítě. Hosté se ujímají vedení. Asistence: Miroslav Indrák.

13:07
    Loňská opora hradeckého mladšího dorostu už se má zase co ohánět.

13:25
    Pro domácí by mohlo být impulsem zakázané uvolnění soupeře.

13:37
    Nestalo se tak, hra se přesunula zpět do středního pásma, odkud se následně dostal puk mimo hrací plochu.

13:53
    Miroslav Indrák je všude. Nyní byl v úniku dva na jednoho a proti jeho přízemnímu pokusu musel bezchybně zasáhnout Tomáš Hejda.

14:50
    Promrzlý Marek Mazuch už se těšil na pořádný zákrok, nakonec mu ale puk odpálili spoluhráči.

14:55
    Hradec právě vstřelil branku!
    No a nerozchytanost píseckého gólmana se proměnila ve vyrovnávací gól! Z dálky vyslal puk zkusmo MARTIN BARTOŇ a k překvapení všech se zastavil až v síti! Asistence: Tadeáš Ouzký.

16:37
    Trochu nervózní pasáž přetiná icing Jihočechů.

16:50
    Nahození vytáhlého Romana Konečného prosvištělo vedle pokleknutého Mazucha.

17:37
    Hosté se sami vystrnadili z útočného pásma, mohla za to nepřesná přihrávka Jana Březiny.

17:58
    Jeden z Píseckých na střídačce se přiznal k teči letícího kotouče a bude se vhazovat ve středovém kruhu.

18:39
    Po dlouhém boji o puk v rohu hradeckého pásma se hra přesouvá zase na druhou stranu.

19:01
    David Bernad měl velké problémy s rozehrávkou i s přejitím modré čáry. Ofsajd.

19:30
    Hejda se musel pořádně činit proti tečovanému nahození Daniela Schwambergera!

19:41
    Ještě před koncem úvodního dějství stihl na trestnou lavici zamířit hostující Miroslav Indrák na dvě minuty za hrubost.

20:00

První třetinu poznamenal především faul kolenem hradeckého Martina Matějčka, po němž následoval trest ve hře a pět minut přesilovky pro hosty. Ti ji nakonec využili a i nadále měli víc ze hry, ale pak chyboval brankář Marek Mazuch a Hradečtí vyrovnali. Druhá třetina začne přibližně v 18:47.

20:01

21:04
    Pokračující hradecká přesilovka zatím neznamená pro hosty žádné nebezpečí.

21:37
    Proti Novákově nahození to měl Mazuch hodně snadné.

21:51

22:25
    Drahoš Jebavý byl ve velmi výhodné pozici, ale k tomu by potřeboval neskákající přihrávku.

22:40
    Daniel Souček svým nahozením se středního pásma vybojoval útočné buly.

23:27
    Petr Dudák si jde odpočinout na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro Hradec.

24:12
    Další Novákova střela od modré už nepostrádala razanci a Mazuch musel vytáhnout dobrý postřeh pravým betonem.

25:12
    Hradecké obraně ujel v přesilovce Miroslav Indrák. Jeho příklep však Hejda vyráží!

25:34
    Hosté vydrželi v plném počtu jen sedm sekund, pak si totiž neporozuměli při střídání a bylo jich na ledě moc.

26:19
    Jedovatá rána Daniela Šepse se zastavila o první brusle před ním.

26:48
    Michal Štědrý musí rozehrávat zpoza Hejdovy branky.

27:35
    Vypadalo to jako hra v plném počtu na obou stranách, což už je teď skutečností.

27:58
    Vzápětí musel Bartoň zpracovávat nahrávku v přesilové situaci bruslemi a už byl Mazuchovi tak blízko, že nic nestihl provést.

29:58
    Daniel Klemenc už si to uháněl sám na Mazucha, ale byl podražen a rozhodčí měl zvednutou pravici. Jestli se chystal udělit dvě minuty, či nařídit trestné střílení, je teď už jedno. Ve vzniklém zmatku totiž dorazil puk do písecké brány MICHAL PROCHÁZKA a Hradečtí otáčejí skóre. Asistence: Drahoš Jebavý, Daniel Klemenc.

30:45
    Dvě minuty ale rozhodně dostane Roman Konečný, který se před domácím brankovištěm provinil podražením. Početní výhoda pro Komterm.

31:39
    Domácí se výborně brání a když už hosté získali kotouč, dostali se do ofsajdu.

32:26
    Tomáš Hejda lape plachtící kotouč.

32:53
    Hradečtí hrají v plném počtu.

34:01
    Šťastný gól přináší domácím už dvoubrankové vedení. Po odražené střele Michala Procházky vyslal puk na Mazucha DANIEL KLEMENC a písecký gólman zasáhl vyrážečkou tak nešťastně, že ho kotouč vysokým obloučkem přelétl a zapadl do branky! Přijíždějící obránce ho už nestačil odpálit. Asistence: Drahoš Jebavý, Michal Procházka.

35:00
    Hradecké oslabení po krosčeku Martina Bartoně by mohlo být důležitým momentem v závěru druhé třetiny.

36:15
    Tomáš Hejda neváhal pustit hokejku a před Patrikem Březinou puk ukrýt do rukavice u vyrážečky.

36:37
    A znovu výborně Hejda proti teči Patrika Březiny.

37:06
    Bartoň je zpátky na ledě.

37:43
    Kryštof Bury mohl úplně bez problémů vyslat do sóla Daniela Šepse, ale jednoduchou přihrávku pokazil a místo obrovské gólovky se píská zakázané uvolnění.

38:40
    Daniel Souček neuhlídal na levé straně Jana Březinu, ale zaskakující Tadeáš Ouzký už píseckého forvarda odzbrojil.

39:07
    Třetina snů pro Hradec končí (nebo pokračuje?) dalším úderem. Domácí radost tentokrát odstartoval TOMÁŠ PŮLPÁN a Hradečtí vedou už 4:1! Asistence: Lukáš Kastner.

39:07
    Hosté střídají brankáře - Marka Mazucha nahrazuje Matěj Škuta.

39:26
    Ale pro tuto třetinu to ještě nebylo všechno. Hradecká obrana si nechala ujet MIROSLAVA INDRÁKA, který zkusil na Hejdu dlouhou bekhendovou kličku. Puk sice poslal jen do tyčky, od ní se ale odrazil zpět do brankoviště a domácí brankář si ho srazil do sítě. Asistence: Daniel Schwamberger.

40:00

Hradečtí hokejisté ve druhé třetině otočili skóre na svou stranu třemi údery a zdálo se, že jejich soupeř je na kolenou. Písek se ale ještě zmátořil a brankou v závěru snížil na dvoubrankový rozdíl, na jehož dohánění má ještě dvacet minut. Třetí třetina začne zhruba v 19:38.

40:01

40:27
    Tadeáš Ouzký se nebezpečně obtáčel kolem levé tyčky Matěje Škuty a Daniel Schwamberger ho poslal na zem. Dvě minuty za napadení, přesilovka pro Hradec.

41:00
    A svého spoluhráče doplní za držení Vladimír Hanus. To znamená 1 minutu a 27 sekund dvojnásobné převahy pro domácí!

42:20
    O chvíli později už písecká dvojka nestačila a také ona kapituluje. MARTIN BARTOŇ tentokrát vyslal od modré táhlou střelu, která proskákala až do brány a Hradečtí využívají přesilovku pět na tři. Asistence: Tomáš Půlpán.

43:21
    Hosté jsou kompletní. Budou ale muset dohánět už tříbrankovou ztrátu.

44:31
    Hradecký štírek Tadeáš Ouzký minul dlouhý pas Konečného a končí to icingem.

44:50
    Daniel Souček (HKR) si jde posedět za katr na dvě minuty za podražení.

45:16
    K Matěji Sukovi se šťastně odrazil kotouč a hradecký bek ho poslal přes všechny čáry.

45:54
    Teď dokonce pílil kupředu Drahoš Jebavý, Písečtí ale stačili zasáhnout.

46:27
    Procházka s Klemencem si nedokázali v situaci dva na jednoho přihrát.

47:01
    I tak šlo o velmi povedené oslabení Východočechů.

48:15
    Chvilka práce pro Tomáše Hejdu, dělovka Kevina Reiniše ho mohla trochu vylekat.

48:38
    Novákovu chybu stačil napravit Tomáš Půlpán.

49:13
    Tomáš Hejda nejprve vychytal sólo Patrika Březiny, o chvíli později už se však hosté radovali z branky. Rozhodčí ale nekompromisně rozpažil, v tom případě šlo o další skvělý zákrok hradeckého brankáře!

49:13
    Daniel Schwamberger, který se ocitl ve druhé gólovce, měl na situaci jiný náhled a od rozhodčího dostává osobní trest na deset minut.

50:21
    Hradečtí jdou do čtyř po hákování Tadeáše Ouzkého.

51:28
    Před Indrákem se zjevilo natažené tělo koho jiného, než Tomáše Hejdy. Domácí následně vyhazují.

52:26
    Hradec je v pěti.

52:52
    Daniel Klemenc rozhazuje rukama, to ho ale od menšího trestu za hákování neochrání. Další horké chvíle pro Hejdu.

53:43
    Danielu Součkovi se kotouč zamotal mezi bruslemi, načež ho převzal Lukáš Volf a vymotal se s ním před branku. Hejda chytá.

54:38
    Ještě jeden zákrok pro hradeckého muže v masce.

55:18
    Skákavé nahození Davida Bernada musel Hejda přidržet před dotírajícími protihráči. Hosté už nemají ani pět minut a jejich šance na body se limitně blíží nule.

56:45
    Navíc se hraje za bránou Jihočechů.

57:22
    Brankář Škuta si za svou klecí tělem odmítl Lukáše Nedvídka. Sebevědomý zákrok a pochvala pro brankáře hostí.

58:21
    Lukáš Kastner mohl přidat šestý gól, ale to by musel být levákem. Takhle to měl na dorážku přes ruku a nemohl Škutu ohrozit.

59:19
    Matěj Suk se rozhodl pro řešení na jistotu a místo aby přihrál někomu ze spoluhráčů, poslal puk od červené do útočného pásma.

60:00

Jestli si Písečtí dělali po druhé třetině ještě zálusk na nějaký ten bod, tak po inkasované brance ve dvojnásobném oslabení jejich šance rapidně poklesly a do konce utkání už nestačili svého soupeře překvapit. Velký podíl na tom měl i vynikajicí výkon Tomáše Hejdy v brance domácích. Pěkný zbytek večera. (20:07:25)

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 15. Bartoň (Ouzký), 30. Procházka (Jebavý, Klemenc), 35. Klemenc (Jebavý, Procházka), 40. Půlpán (Kastner), 43. Bartoň (Půlpán) - 13. Hanus (Indrák), 40. Indrák (Schwamberger)

Královští lvi Hradec Králové: Hejda (Dohnal) - Suk, Rejl, Novák, Konečný, Matějček, Štědrý, Souček - Vencl, Půlpán, Bury, Pilař, Ouzký, Jebavý, Procházka, Kastner, Bartoň "C", Šeps, Nedvídek, Klemenc.
    IHC Králové Písek: Mazuch (Škuta) - Švanda, Banci, Žáček, Hřebíček, Bernad, Hanus, Janásek "C" - J. Březina, Schwamberger, Indrák, Ciboch, Vlk, Dudák, P. Březina, Reiniš, Volf, Novotný, Paukner.