Chomutov – Sparta 5:3 (kon.) | Hr. Králové – Pardubice 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Letňany 4:0 (kon.)
Jihlava – Olomouc 3:6 (kon.) | Zlín – Havířov 6:0 (kon.) | Vítkovice – Vsetín 6:5 (kon.)
Plzeň – K. Vary 5:1 (kon.) | PZ Kladno – HC Kladno 4:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 0:5 (kon.)
Kometa Brno – Třinec 4:1 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 2:4 (kon.) | Písek – Motor ČB 4:5 (kon.)
HC Slavia Praha
2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
HC Litvínov
Sobota 22.10.2011, 18:00 • Zimní stadion Eden • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

0:30
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, zatím bez výraznějších šancí.

1:00
    Hraje se bez výraznějších příležitostí. Hra je opatrná.

04:23
    Vhazování v třetině Slavie.

05:10
    Litvínov zatím domácí tlačí a jeví větší hlad po útoku.

05:52
    Slávistický Jakub Jedlička je vyloučen za podražení.

06:45
    Domácí prozatím tápou a nemohou se vymanit z litvínovského sevření.

07:05
    Až teď se jim podařilo hru uklidnit a přenést ji do středu hřiště.

07:37
    Litvínovšti se dopustili zakázaného uvolnění.

07:52
    Slavia v plném počtu. Přesilovku hostí domácí přečkali celkem bez úhony.

08:51
    Na puk si po dlouhé době sáhnul také litvínovský brankář.

09:15
    Domácí se snaží převzít tempo, ale litvínovští dobře brání.

09:37
    Vyloučen Ivan Kalina za hákování (Litvínov).

10:15
    Slavia uzamkla Litvínov v útočném pásmu a motá puk po mantinelech.

12:15
    Litvínov v plném počtu, ale Slavia se stále drží v útoku.

13:03
    Slavia je momentálně lepším týmem, přesilovka ji dostala do laufu.

13:30
    Litvínov se dostává po delší době do soupeřovy obranné třetiny.

14:30
    Litvínovský brankář kryje puk před slávistickými hráči, kteří v současné době jsou mnohem dotěrnější než hostující.

16:00
    Zatím se hraje utkání krásných akcí a přihrávek, kterým ale většinou chybí finální krok. Obrany hrají v dnešním zápase prim.

16:35
    Litvínov je již dlouho pod tlakem a Slavia z toho konečně začíná těžit šance.

18:15
    Slávistický Lukáš Havelka z pozice obránce teď projel celým hřištěm a dokázal i velmi nebezpečně zakončit. Vysloužil si za to z hlediště symbolické ovace.

19:15
    Hraje se poslední minuta 1. třetiny a nevypadá to, že se dočkáme gólu.

19:14
    Trest pro Litvínov za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Radim Řezníček.

20:00

Viděli jsme vyrovnaný průběh první třetiny, přičemž Litvínov byl ten, kdo na Slavia vyrukoval s agresivní a útočnou hrou. Ke konci třetiny ale převzala otěže Slavia a málem se radovala z gólu. Další třetina začne přibližně v 18:43

HC Slavia Praha: Golovko (Uhlík) - Löbl, Hlinka, Knot, Perzolla, Fortelka, Mašín, Navrátil, Veselý, Andres, Bureš, Vyskočil, Burian, Patzelt, Jedlička, Havelka, Rod, Červený

HC Litvínov: Soukup (Klečka) - Čeřovský, Řehoř, Ujfaluši, Válek, Sýkora, Cvrk, Fučík, Kuchař, Šimeček, Baránek, Štěpka, Svoboda, Opatrný, Šesták, Kalina, Ernst, Řezníček, Wiedemann

Rozhodčí: Jechoutek - Nepomucký, Žemlička.

20:01

19:55
    Buly vyhráli domácí a hra se posouvá k litvínovské brance.

21:14

22:30
    Obrovská šance domácích jen těsně minula branku!

22:46
    Slavia právě vstřelila branku!

Filip NAVRÁTIL propálil z bezprostřední blízkosti hostujícího gólmana. Asistence: Jedlička

24:30
    Litvínov se dostal do slávistické obranné třetiny.

25:15
    Litvínovští byli po gólu dost nesví, ale už se zase snaží hrát svou hru a v pravidelných intervalech ohrožovat branku Slavie.

26:30
    Domácí znovu uzamkli Litvínov a obstřelují branku hostujícího Soukupa.

27:38
    Hra je zastavená pro hru vysokou holí. Provinil se domácí hráč.

29:35
    Slávistickéhé brankáře Golovka nechávají sporadické pokusy litvínovských hráčů chladným

30:07
    Litvínov právě vstřelil branku!

Dominik ČEŘOVSKÝ právě využil signalizované výhody pro Litvínov, vybruslil si do nekrytého prostoru před brankovištěm a propálil Golovka, který ani nevědě, kudy mu puk prošel. Nutno říct, že slávističní obránci by si měli sáhnout do svědomí. Bez asistence

32:15
    Domácí se aktivní hrou snaží odčinit hostující gól. Zatím ale bezvýsledně.

34:10
    Teď se strhla menší potyčka, ale nic zásadního se neudálo.

34:40
    Golovko teď chytil slušnou ránu od modré, ale ani nevěděl jak. Puk nemohl vidět.

35:50
    Celý zápas se hraje tvrdě a hráči se předhánějí v tom, kdo toho druhého co nejvíce přimáčkne k mantinelu.

36:35
    Vhazování u branky Litvínova.

36:50

Slávističtí zase propadli v obraně a nechali z pravého kruhu volně vystřelit Ivana ŘEHOŘE, který ranou golfem trefil šibenici Golovkovy brány. Gólman byl bez šance. Bez asistence

37:13

Slávista HAVELKA vzápětí odčinil zaváhání svých spoluhráčů a srovnává skóre. Asistence: Červený

39:23
    Góly v závěru třetiny hru hodně oživily a hraje se pohledný hokej. Slavia ale je pořád o kousek lepší.

40:00

Druhá třetina přinesla mnohem zajímavější hokej, kdy oba týmy popustily úzdu svým útočným choutkám a rozhodly se, že by dnes mohly pár gólů dát. Slavia byla v prostřední části o něco lepším týmem, ale natropila pár chyb v obraně, z kterých Litvínov těžil. Uvidíme jestli rozhodnutí přinese třetí část, která začne přibližně ve 19:27.

40:01

40:32
    Soukup kryje kotouč a chystá se vhazování v litvínovském obranném pásmu.

40:50
    Litvínovští vyváží puk a snaží se založit útok.

41:37
    Slavia stále doráží na branku Litvínova. Zatím ale jen symbolicky.

43:30
    Slavie Litvínov vcelku přehrává, hraje poměrně zodpovědně dozadu, ale občas udělá chybu a Litvínov trestá - tento scénář začíná být už klišé.

42:00

Scénář se opakuje. Slavia znovu propadla v obraně, nechal na branku ujíždět samotného VÁLKA , který si vychnutnal Golovka a v zakončení se nemýlil. Asistence: Řehoř.

47:21
    Slavie ne a ne založit akci, která by jí přinesla kýžené vyrovnání.

48:50
    Slávisté hrají v neskutečné křeči a Litvínov si na ledě dělá, co chce.

50:24
    Vhazování v třetině Litvínova.

50:47
    Vyloučen hráč HC Slavia Praha Jakub Jedlička za dost nevybíravý krosček.

51:26
    Rozhodčí teď připravil domácí hráče o regulérní gól. Slávističtí ujeli a vystřelili na Soukupovu branky, z níž se puk odrazil od zadního oblouku zpět před čáru a rozhodčí puk zahlédl až v tento moment. Poté hru přerušil a slávistům zbyly jen oči pro pláč.

52:35
    Litvínov si teď zahraje kratinkou přesilovku 5 na 3. Vyloučen Filip Navrátil za sekání.

53:26
    Litvínov je v laufu a svírá Slavii v jejím obranném pásmu.

54:35

55:02
    Vyloučen litvínovský hráč Petr Ujfaluši za sekání. Slavia má možnost srovnat.

55:51
    Potyčka před brankou Litvínova, ale hráči hned ustoupili. Dnes jsou rozumní.

56:46
    Hostující Soukup ukryl do jisté lapačky slávistické střelo-nahození.

57:02

57:03
    Čas na vyrovnání se domácím krátí. Litvínovská lavička zatím hlasitě povzbuzuje zbytek týmu ve hře.

58:50
    Litvínovští se zatím úspěšně osvobozují a drží slávistické lvy od své klece.

58:50
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Slavia hraje poweplay.

59:18

A je rozhodnuto! Litvínov přes celé hřiště trefil odkrytou branku. A co je na tom gólu pikantní, padl od brankáře Petr SOUKUPA !. Bez asistence.

60:00

Loučím se s vámi ze zápasu, kdy Litvínov tahal většinu herní doby za kratší konec, ale rozhodujícím faktorem pro vítězství byla nakonec větší zodpovědnost a trpělivost, z čehož minimálně první jmenovaná vlastnost Slavii dnes scházela.

Nashle u dalšího online přenosu, David Mičke. (22:24:29)

David Mičke

Branky a nahrávky: 23. Navrátil (Jedlička), 38. Havelka - 31. Čeřovský, 37. Řehoř, 42. Válek (Řehoř), 60. Soukup

Rozhodčí: Jechoutek - Nepomucký, Žemlička