Hr. Králové – Písek 3:2 (po pr.) | Olomouc – Třebíč 3:0 (kon.) | Chomutov – Šumperk 7:2 (kon.)
Most – Benátky n/J 0:3 (kon.) | Beroun – Litoměřice 3:5 (kon.) | Jihlava – Kadaň 7:2 (kon.)
Piráti Chomutov
7:2 (3:1, 4:0, 0:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 03.12.2011, 17:30 • Pirátská aréna • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Piráti Chomutov: Laitinen(Hanuljak) - Palin, Pulpán, Grof, Mrázek, Rutta, Jillson, Bartejs, Havíř - Hruška, Kraft, Hřebejk - Seman, Gajovský, Procházka - Ondřej, Sikora, Hafenrichter - Jíra, Endál, Hromas

Salith Šumperk: Štůrala(Boška) - Holík, Novotný, Sedlák, Drtil, Křetínský, Tesařík, Pastor, Ondráček - Cink, Meluzín, Plášek - Brunec, Hulva, Vrdlovec - Haas, Velecký, Červenka - Vrána, Skoumal, Mičulka

Rozhodčí: Humpolíček – Jureček, Rychlý.

V dalším pokračování 1. ligy ledního hokeje Vás vítám u sledování online přenosu z chomutovské pirátské arény. V dnešním utkání se na ledě poprvé od svého zranění představí poslední chomutovský "mohykán" Petr Jíra, který chyběl v domácí sestavě dva měsíce. Po zranění se také vrací Lukáš Endál a v brance bude finský gólman Jarmo Laitinen, který je v Chomutově na měsíční zkoušce a bude to jeho premiéra v pirátském dresu.

00:01

0:05
    Úvodní buly vyhráli domácí Piráti.

0:26
    Skoumalovu střelu našel Laitinen ve své lapačce.

0:44
    Po rychlém protiútoku domácích raději Boška přerušuje hru a bude se vhazovat po jeho levici.

1:22
    Piráti právě vstřelili branku!
    Po obléhání hostující branky se střelou z mezikruží prosadil MILAN PROCHÁZKA, který svou střelu zápěstím procedil mezi pravou rukou a tělem hostujícího gólmana Bošky. Nutno dodat že se puku za brankovou čáru moc nechtělo, ale nakonec se tam dokutálel. Bez asistence.

2:31
    Domácí v nájezdi 2 na 1, střela jen těsně minula levou tyč Boškovi branky.

3:16
    Hra je teď plná nepřesností a to na obou stranách.

3:38
    Hruškova střela mířila těsně vedle levé tyče.

4:01
    Nahození hostů do útočné třetiny bylo sraženo až do ochranné sítě.

4:14
    Kdyby si Seman lépe zpracoval přesný pas od Mrázka, mohl upalovat sám na Bošku.

5:20
    Pokud se hosté dostanou do útočné třetiny, rychle tam o puk přijdou.

6:15
    Kraftova střela zápěstím z mezikruží byla zablokována hostující obranou a k Boškovi se vůbec nedostala.

6:42
    Procházka málem překvapil Bošku střelou z velkého úhlu, ta se mu zamotala někde ve výstroji.

8:16
    Sikora se dostal k odraženému puku a hezky z první vypálil, hosté mohou děkovat Boškovi že neprohrávají o dvě branky.

8:56
    Petr Jíra ukázal že hokej hrát nezapomněl, jeho klička ale byla příliš dlouhá a puk skončil v lapačce Bošky.

9:17
    Vysunutí Hrušky končí icingem.

9:24
    Ondráčkova střela od modré byla zblokována.

10:04
    Nikola Gajovský nabral ve středním pásmu rychlost jako blesk a podél mantinelu se prosmýkl hostujícím obráncům a předložil krásnou přihrávku najetému FILIPOVI SEMANOVI, který nemohl minout poloprázdnou hostující branku. Asistence: Nikola Gajovský a Štěpán Hřebejk.

10:57
    Icing hostů, kteří jsou i nadále pod tlakem.

11:58
    Vyloučení na straně hostů a to dvounásobné jelikož se dopustili i faulu když hráli domácí v signalizované váhodě v šesti hráčích. Cink a Holík se dopustili držení a nedovolenéhoo bránění.

12:10
    Přesilovku 5 na 3 domácí využívají. na konci rychlé kombinační akce byl DAVID HRUŠKA, který měl před sebou zcela odkrytou branku. Asistence: Nikola Gajovský a Milan Kraft.

V brance hostí dochází ke střídání. Bošku nahrazuje Tomáš Štůrala.

14:00
    Přesilovku domácích už hosté celkem v poklidu ubránili.

14:44
    Pulpánova střela od modré byla sražena.

15:00
    Draci právě vstřelili branku!
    Ke slovu se dostávají i hosté a snižují. Po nenápadné akce prostřelil Laitinena MICHAL VELECKÝ. Asistence: Marek Haas a Adam Červenka.

15:20
    Vyloučen domácí Grof na 2 minuty za sekání.

16:00
    Domácí vyhazují.

16:15
    Tak i domácí jdou do tří, vyloučen za sekání Palin.

16:46
    Po velkém obléhání domácí branky měli hosté smůlu v tom, že nedokázali svými střelami trefit prostor mezi třemi tyčemi.

17:19
    Opět jejich střela míří vedle a domácí jsou ve 4.

17:40
    Domácí se dostali do rychlého protiútoku, hlavní jim ale píská postavení v brankovišti a hra je vykázána do středního pásma.

17:54
    Laitinen raději puk nerozehrává a chytá.

18:15

18:51
    Ofsajd domácích, škoda, byla by z toho docela slušná příležitost 3 na 1.

19:13
    Hřebejk se podobně jako Gajovský krásně prosmýkl kolem mantinelu, jeho střela ale k Štůralovi neprošla.

20:00

První třetina byla zcela v režii domácích Pirátů, kteří si vypracovali tříbrankové vedení. Hostům se podařilo jen korigovat v 15. minutě a to nevyužili více jak minutovou přesilovku 5 na 3.

Další třetina začne přibližně v 18:22 hod.

20:05
    Buly vyhráli domácí a hned se ženou do útočného pásma.

20:30
    Tam o puk ale přišli a musí čelit protiútoku hostů, ten ale také nebyl úspěšný.

21:10
    Po souboji mezi kruhy v domácí třetině zůstal ležet na ledě Nikola Gajovský a rozhodčí hru přerušuje. Bude ale v pořádku.

22:00
    Střelu Veleckého Laitinen chytá do lapačky.

22:38
    Hosté po průniku do útočného pásma rychle o něj přišli svou nepřesností.

22:50
    Icing hostí.

23:01
    Milan Kraft vybojoval za brankou puk a našel zpětnou přihrávku najetého DAVIDA HRUŠKU, který ač tísněn vymetl levou šibenici Štůralovi klece. Asistence: Milan Kraft a Štěpán Hřebejk.

24:11
    Vyloučen hostující Tesařík na 2 minuty za podražení.

24:26
    Puk u Laitinena.

24:49
    Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu a musejí znovu zakládat útok až od své branky.

25:09
    Teď se dokonce provinili zakázaným uvolněním, tato přesilovka je zatím velmi špatná.

25:22
    A opět.

25:50
    Kraft přišel ve středním pásmu o puk a byla z toho střela Brunce, naštěstí šla hodně nad.

26:11

26:56
    Endál s Jírou vybojovali u mantinelu puk, Jíra nakonec hledal před brankou svého kolegu z útoku, ten byla ale zablokován a k puku se nedostal.

27:51
    Hra má teď docela slušné tempo.

28:33
    A je tu populární "pátá". Domácí se dostali do přečíslení a MILAN PROCHÁZKA vzal odpovědnost na sebe a střelou z mezikruží vyhnal pavouky tentokrát z levého vinglu Štůralovi branky. Asistence: Filip Seman a Jakub Grof.

30:17
    Endál měl našlápnuto a tvrdě vypálil, Štůrala tentokrát na místě.

30:45
    Po chybě Grofa se hosté málem dostali do velké šance, nepřesně si ale přihráli.

31:28
    Laitinen raději nahození na svou branku přidržel a bude se vhazovat po jeho levici.

32:04
    Rychlý kontr domácích končí šestou brankou. Puk spoza branky zavezl před branku MAREK SIKORA a nadvakrát protlačil puk za záda Štůrali. Asistence: Zdeněk Ondřej.

32:38
    Vyloučen domácí Pulpán za podražení.

33:40
    Laitinen chce domácím trenérům ukázat co v něm všechno je a drží hosty zatím na uzdě.

34:07

34:38

34:46
    Hra přesrušena před Štůralou, jeden z hostujících hráčů se těžce zvedá z ledu, bude ale v pořádku.

35:17
    Vyloučen domácí Palin za faul loktem.

35:40
    Křetínský si troufl na modré na kličku a jeho střela jen tak tak minula levou tyč domácí branky.

36:20
    Domácí vyhazují a střídají.

36:45
    Holíkova střela od modré mířila vysoko nad.

37:18

37:43
    Hosté pokračují v tlaku, žádnou šanci si ale nevytvořili.

37:47
    Icing hostů.

38:21
    Červenka se dostal k odraženému puku a jeho pumelice se kterou by Laitinen nemohl nic dělat šla těsně vedle levé tyče.

39:12
    Hostující obrana zazmatkoval ve svém obranném pásmu a to se jí krutě nevyplatilo, k puku se dostal MILAN KRAFT a měl dostatek času udělat kličku do bekhendu a nedal tak žádnou šanci Štůralovi zasáhnout. Asistence: David Hruška a Lukáš Pulpán.

39:29
    Vyloučen hostující Ondráček za faul kolenem.

40:00

I ve druhé třetině měli jasnou převahu domácí, kterým se podařilo vstřelit postupně čtyři branky a před poslední třetinou si tak vytvořili luxusní náskok o který se snad nedá ani přijít. mají nakročeno na populární desítku. Jestli se jim to podaří, tak na to si budeme muset počkat do třetí třetiny, která začna v cca 19:15 hod.

Statistiky po 2. třetině.

Zásahy brankářů: 20:17
    Zakázaná uvolnění: 5:4
    Vyhraná vhazování: 26:22

40:01

40:05
    Na buly úspěšnější domácí a zakládají protiútok.

40:52
    Aktivní jsou zatím domácí, hosté většinou puk jen odpalují do středního pásma i když by mohli až k Laitinenovi.

41:32

42:57
    Endál nezparcoval prudkou přihrávku na modrou čáru.

43:44
    Vyloučen domácí Endál za nedovolené bránění.

43:54
    Puk u Štůrali.

44:03
    Ofsajd hostů.

44:15
    Opět musejí hosté začínat až od svého brankáře.

44:45
    Domácí se velice pozorně zatím brání.

45:00
    Gajovský dokonce nepříjemně trefil Štůralu někam do podpaží.

45:31
    Puk zašlápnut, vhazovat se bude po pravici Laiinena.

45:46

46:56
    Puk poskakoval ve velké výšce před brankou Štůrali, dokonce se schylovalo k hlavičkovému souboji mezi ním a domácími útočníky, puk nakonec hosté vyhazují do středního pásma.

47:55
    Kraft jednoznačně hákován před brankou hostů jinak by se k puku dostal, hlavní sudí ale mlčí.

48:21
    Opět v akci domácí kapitán, jeho střelu ramenem Štůrala vytěsnil těsně nad břevno své branky.

49:13
    Procházka našel před brankou Semana, ten se pokusil parádičkou obelstít hostujícího gólmana, puk mu ale utekl.

50:14
    Hafenrichter vyzkoušel pozornost Štůrali.

50:29
    A máme tu opět pravou zámořskou hokejovou bitku. Na férovku si to spolu rozdali frustrovaný hostující Pastor a domácí Hafenrichter. K údivu všech dostává ještě domácí hráč k trestu 5 minut a do konce utkání i dvouminutový trest a tak hosté hrají přesilovku.

51:56
    Domácí po zámku vyhazují.

52:29

52:46
    Procházka po střele Endála strefuje tyč.

52:51
    Vyloučeni Drtil(SUM) za držení a Endál(CHO) za hrubost, hraje se 4 na 4.

53:43
    Hosté to sehráli dobře ve svém útočném pásmu, puk má ale nakonec v náručí Laitinen.

54:16
    Vyloučen domácí Seman za sekání. 0:35 4 na 3 pro hosty.

54:25
    Holíkova střela z první od modré končí v lapačce finského gólmana.

54:45

54:52
    Hosté v plném počtu, domácí ve čtyřech.

55:39
    Hosté svou přesilovku využívají. Přihrávku zpoza branky trefuje z první mezi levou ruku a tělo Laitinena DANIEL VRDLOVEC. Asistence: Jakub Hulva a Tomáš Sedlák.

57:39
    Utkání se už jen dohrává.

58:50
    Hosté se ještě snaží pokazit radost slavícímu domácímu stadiónu.

59:34
    Puk opustil ledovou plochu, ještě vhazování před Laitinenem.

60:00

Ve třetí třetině si domácí v poklidu kontrolovali svůj dostatečný náskok a povolili hostům v přesilovce jen kosmeticky upravit výsledek na konečných 7:2. (19:47:25)

Pavel Kadeřábek

Branky a nahrávky: 2. Procházka, 11. Seman (Gajovský, Hřebejk), 13. Hruška (Gajovský, Kraft), 24. Hruška (Kraft, Hřebejk), 29. Procházka (Seman, Grof), 33. Sikora (Ondřej), 40. Kraft (Hruška, Pulpán) - 15. Velecký (Haas, Červenka), 56. Vrdlovec (Hulva, Sedlák)

DRACI PARS ŠUMPERK: Boška(od 13.Štůrala) - Holík, Novotný, Sedlák, Drtil, Křetínský, Tesařík, Pastor, Ondráček - Cink, Meluzín, Plášek - Brunec, Hulva, Vrdlovec - Haas, Velecký, Červenka - Vrána, Skoumal, Mičulka

Rozhodčí: Humpolíček – Jureček, Rychlý