K. Vary – Zlín 6:1 (kon.) | Jihlava – Chomutov 7:3 (kon.) | Znojmo – Slavia 2:5 (kon.)
Motor ČB – Plzeň 2:3 (kon.) | Pardubice – HC Litvínov 2:3 (kon.) | Vítkovice – Liberec 8:3 (kon.)
Kometa Brno – Sparta 4:3 (kon.)
HC Kometa Brno
4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
HC Sparta Praha
Sobota 03.12.2011, 17:00 • Kajot Arena • DHL Extraliga juniorů

V dnešním utkání padli tři rekordy.
    Fanoušci představili největší fan-dres (319 m²) a fan-šálu (225 m²).
    Také padl divácký rekord při návštěvě juniorské extraligy, když přišlo 4823 diváků. (19:23:13)

Za hosty je to Martin Procházka a za domácí Jakub Novák.

Tomáš Král a Miroslav Přerost budou předávat ceny pro nejlepší hráče.

60:00

59:51
    Sparta zkoušela na poslední sekundy hru bez brankáře. Jankovič trefil jen boční síť.

59:27
    Jeden ze Sparťanů zůstal ležet na ledě s bolestivou grimasou a na střídačku se dopravil až za pomoci spoluhráčů. Nejspíš to byl Merta.

59:12
    Dlapa krásnou přihrávkou poslal Káňu do samostatného úniku. Jeho střelu ale Bílek vytěsnil nad plexisklo.

58:56
    Po tvrdém střetu s Káňou se těžce z ledu zvedá Eis. Následuje Oddechový čas hostů.

58:37
    Následně si na Bílka najížděl z levé strany Křivohlávek, ale jeho střelu sparťanský gólman pokryl.

58:25
    Po krátkém tlaku hostů se ke střele od modré dostal Merta, ale brněnskou bránu minul.

57:29
    Diváky rozehřívá mexická vlna.

57:29
    Oddechový čas pro domácí.

56:25
    Patrik Novák se mohl dostat do trháku, ale rozhodčí odpískali ofsajd.

54:41
    Delší dobu si ani jeden z týmů nevytvořil žádnou šanci.

52:50
    Hampl střílel nad bránu do plexiskla.

52:18

51:58
    Křivohlávek trefil chrániče Koláře a puk končí v ochranné síti.

51:07
    Po Dlapovi dorážel Káňa, ale Bílek oba pokusy pokrývá.

50:18
    Filip Švaříček (SPA) - 2 min. za hákování.

49:48
    Křivohlávek padl obětavě do střely Švaříčka.

48:18
    Kometa právě vstřelila branku!
    Wasserbauer střílel a Bílek jeho pokus vyrazil na volného JANA KÁŇU, který puk umístil mezi Bílkovy betony. Kometa využívá přesilovku. Asistence: Jan Wasserbauer, Vlastimil Bilčík.

47:41
    Dominik Müller (SPA) - 2 min. za napadení.

47:07
    Sparta právě vstřelila branku!
    Zmatek před brněnskou bránou, ze které těží Sparta. Po tom, co se zdálo, že má Barus puk v lapačce se ke kotouči dostal MARTIN PROCHÁZKA a vyrovnal. Asistence: Filip Švaříček. Sparta využívá přesilovku. Brněnští neúspěšně reklamují seknutí do Barusovy lapačky.

45:21

45:19
    Adam Zbořil (KOM) - 2 min. za sekání. Hraje se 4 na 4.

44:57
    Po prvních přesilovkových šancích se domácím nedaří dostat do útočné třetiny.

44:01
    Jankovič po Wasserbauerově přihrávce promáchnul.

43:21
    Frank Kučera (SPA) - 2 min. za vysokou hůl.

42:14
    Po chybě gólmana se k puku dostal Dlapa. Bohužel se nestihl včas zorientovat, aby mohl puk poslat do poloodkryté brány.

41:44

40:37
    Eis trefil Bilčíka, od které ho se puk odrazil za modrou čáru do středního pásma.

40:01

Ve druhém dějství byl do konce utkání vyloučen Michael Zacpálek do konce utkání, za faul na Kozáka, který utrpěl krvavé rány a musel být ošetřen. Z následné přesilové hry Kometa vytěžila vedoucí branku, kterou vsítil Tomáš Dujsík a za osm minut zvýšil stav svým druhým gólem Jakub Novák. Hosté však stačili deset sekund před koncem gólem do šatny v přesilové hře 5 na 3 snížit, když se trefil Jan Košťálek.

40:00

39:50
    Ihned po buly byla u puku Sparta. Kolář přihrál na modrou čáru, kde byl nachystaný JAN KOŠŤÁLEK, který střelou po zemi poslal puk za Barusova záda. Brněnský brankář měl zakrytý výhled. Sparta navíc využívá přesilovku 5 na 3. Asistence: Jakub Kolář, Stanislav Eis.

39:44
    Tomáš Dujsík (KOM) - na 2 min. za krosček.

38:26
    Štěpán Koukal (KOM) - 2 min. za sekání.

37:58
    JAKUB NOVÁK skóruje podruhé. Po Křivohlávkově přihrávce se před Bílkem ocitl sám Novák a střelou nad ramenou překonal sparťanského brankáře. Asistence: Jan Křivohlávek, Adam Zbořil.

37:39
    Boční síť trefil sparťanský Doležal.

36:41
    V úniku 3 na 2 přihrával Káňa na Jankoviče. Proti němu však vytasil svůj beton výtečný Bílek.

36:13
    Káňa najížděl po levé strany, ale jeho následný pokus vyrazil Bílek nad.

35:36
    Kozák už se z kabiny po ošetření vrátil na střídačku.

35:19
    Křivohlávek padl do Mertovy rány a zblokoval ji.

33:08

33:50
    V situaci 1 na 1 se Brzobohatý přes Bilčíka neprosadil.

32:55
    Po Křivohlávkově přihrávce na Zbořila zívala poloprázdná brána. Puk ale ještě před tím trochu nadskočil, a tak brněnský talent máchl naprázdno.

32:31
    Koukalovo nahození se snažil tečovat Wasserbauer, poté nastala před Bílkem menší potyčka.

32:04
    Káňa přihrával na Podešvu, ale tvou tvrdou střelu poslal do Bílkovy lapačky.

31:08
    Košťálek (SPA) vyhodil puk přes plexisklo a jde na 2 min. za zdržování hry.

29:34
    Hosté hrají ve čtyřech.

29:44
    TOMÁŠ DUJSÍK nahazoval puk na bránu a od jednoho ze sparťanských hráčů se odrazil až za Bílkovi záda. Asistence: Jakub Peslar, Jan Podešva. Přesilová hra Komety pokračuje.

29:38
    Jenom díky velké smůle a skvělému Bílkovi přečkala Sparta přesilovku 5 na 3.

28:45
    Jankovič pálil z pravého kruhu jen těsně vedle levé tyčky Bílkovy brány.

28:09
    Spartu výhozem přes všechny čáry osvobodil Košťálek.

27:54
    Michael Zacpálek (SPA) - 5 min. + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Kozák se jen těžce zvedal z ledu po jeho úderu.

27:34
    Filip Švaříček (SPA) - 2 min. za nedovolené bránění.

26:43
    Oba týmy v plném počtu.

26:15
    Po tvrdém střetu se drží Wasserbauer za rameno a odjíždí na střídačku.

25:39
    Peslar najížděl z levé strany a pálil na sparťanskou bránu. Bílek ale jeho střelu vyrazil.

25:13
    Patrik Novák lehkou střelou od modré jenom pozdravil brankáře Bílka.

24:43
    Vyloučení na obou stranách na dvě minuty za hrubost. Jakub Dlapa (KOM) a Stanislav Eis (SPA). Pokračuje se 4 na 4.

24:04
    Křivohlávek přihrával na Jakuba Nováka. Ten před bránou lehkou tečí ohrozil Bílka, který byl ovšem bezchybný.

23:18
    Po nevýrazné hře ve středu hřiště se puk ocitá v hledišti.

22:18
    Střelu Podešvy vyrazil Bílek do rohu.

21:23
    Procházkovu střelu pokryl Barus vyrážečkou.

20:13
    Křivohlávkova střela byla tečována vysoko nad pexisklo.

20:01

V první třetině plné šancí a vyloučení dokázaly skórovat obě mužstva. Nejprve rozjásal více než čtyři a půl tisíce fanoušků Jakub Novák, ale o tři minuty později jejich radost alespoň na chvíli utišil hostující procházka. Druhá třetina začne přibližně o tři čtvrtě na šest.

20:00

19:37
    Jankovič se snažil vypálit, ale jeho střelu blokoval jeden ze Sparťanských.

18:49
    Brňané se usadili v útočném pásmu a jali se kombinovat. Střelu Jakuba Nováka se snažil tečovat Křivohlávek. Nepodařilo se mu to a puk tak lapil Bílek.

17:29
    Wasserbauer byl v šanci po Fuskově přihrávky. Bílek byl ale příliš blízko a Wasserbauer jej nedokázal překonat.

17:19

17:08

16:32
    Hampl se ocitl sám před Barusem, ale ten jeho pokus zázračně lapil do vyrážečkové rukavice.

15:19
    Filip Vlček atakoval domácího brankáře a dostává 2 minuty za vysokou hůl. Pokračuje se 4 na 4.

15:08
    Merta a Vlček doráželi u Baruse a Křivohlávek jde na 2 minuty za zdržování hry, jelikož úmyslně posunul bránu.

14:15
    Kučerovu střelu Barus vyrazil a Vlčkova dorážka už šla mimo.

14:16

13:21
    Až na Bílka vyhodil puk Wasserbauer.

12:16
    Jakub Novák (KOM) - 2 min. za napadení.

12:13
    Po přihrávce Wasserbauera pálil Peslar pouze do chráničů některého z obránců.

11:22
    Ke střele se po dlouhé době dostala i Sparta. Od modré pálil Ribalkin.

10:17
    Hlasatel ohlásil momentální počet diváků. Zatím je jich v Kajot Areně 4585.

9:54

9:40
    Brnu se nedaří usadit se v útočném pásmu.

8:45
    Bilčíkovu střelu tečoval J. Novák nad.

7:54
    Jakub Kolář (SPA) - 2 min. za vysokou hůl. Fusek se po jeho faulu jen těžce zvedal z ledu.

6:26
    Teď dvě obrovské šance zahodilo trio Káňa, Jankovič, Jurák. Nejprve Jankovič přestřelil Bílkovu bránu při nájezdu dva na jednoho a pak se do puku, který přihrával Káňa zpoza brány, netrefil Jurák.

5:10
    Sparťané najížděli dva na jednoho. Eis přihrával MARTINU PROCHÁZKOVI, který překonal skákajícího Baruse. Ten byl se svým tygřím skokem na jeho pokus krátký. Asistence: Stanislav Eis.

4:43
    Kozák vypálil tvrdě z mezikruží a Bílek jeho pokus pokryl hrudí.

3:23
    Patrik Novák se ocitl sám před Bílkem, ale ze dvou střeleckých pokusů ani jednou neuspěl.

2:52
    Dujsík střílel puk od modré. Ke sraženému puku se dostal JAKUB NOVÁK, který se ocitl sám před Bílkem. Toho si Novák položil na zem a zasunul puk pod jeho ruku. Asistence: Tomáš Dujsík.

2:11
    Wasserbauer najížděl s Bočkem na sparťanskou bránu, druhý jmenovaný však nezachytil přihrávku.

1:56
    Kometě byl pískán úmyslný ofsajd a bude se vhazovat před Barusem.

0:59
    Peslar nahazoval na bránu, Jankovič zachytil puk, obkroužil sparťanskou bránu a vystřelil. Bílek byl však na místě a jeho pokus pokryl.

0:24
    Úvodní střelu vyslal na Baruse sparťanský Vlček.

00:01

Úvodní buly symbolicky vhodil kapitán A týmu Petr Hubáček.

Do začátku utkání zbývají poslední minuty. Byl rozvinut obří dres a šála. Do Kajot Areny si zatím našlo cestu možná více než čtyři tisíce diváků. Za chvíli zazní státní hymna.

HC Kometa Brno: Zelenka (Barus) - Šidák, Dujsík, Peslar, Koukal, Dlapa, Dittrich, Bilčík (C) - Fusek, Wasserbauer, Křivohlávek, Jurák, Novák P., Kozák, Jankovič, Zbořil, Podešva, Novák J., Boček, Káňa

HC Sparta Praha: Langer (Bílek) - Košťálek, Švaříček, Kolář, Holada, Zacpálek, Müller - Ribalkin, Škop, Doležal, Vlček, Merta, Kučera, Brzobohatý, Eis (C), Matějček, Simon, Náprstek, Hampl, Procházka

Rozhodčí: .

Sparta drží šňůru čtyř výher v řadě. Naposledy získala tři body ve čtvrtek se Znojmem, které porazila 2:1. Momentálně se Pražané nachází na čtvrté pozici s 41 body. Spartu ale sem tam přepadnou výkyvy formy, jako například na listopadový státní svátek, kdy prohrála v derby se čtrnáctou Slávií 1:7.

Domácí jsou okrášleni dresy, se kterými jejich starší kolegové hráli European Trophy a do tohoto čtvrtka se ještě pyšnili dvanácti výhrami v řadě. Pak ale skončila první část sezóny a Kometa poprvé nastoupila proti jinému, než moravském či slezskému týmu - Liberci, se kterým prohrála 3:0. V tabulce je dlouhodobě na druhém místě se 47 body a na vedoucí Litvínov ztrácí 3 body.

Hezký podvečer z brněnské Kajot Areny, kde v rámci 22. kola NOEN extraligy juniorů přivítá Kometa na svém ledě pražskou Spartu. A nejedná se o ledajaký duel. Díky velké propagaci po celém městě je již půlhodinu před zápasem brněnská arena slušně zaplněna. Domácí fanoušci budou totiž atakovat rekord největší návštěvy juniorského extraligového zápasu. Také zde fandové Komety představí největší dres a šálu v republice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jakub Dohnal

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 3. Novák J. (Dujsík), 30. Dujsík (Peslar, Podešva), 38. Novák J. (Křivohlávek, Zbořil), 49. Káňa (Wasserbauer, Bilčík) - 6. Procházka (Eis), 40. Košťálek (Kolář, Eis), 48. Procházka (Švaříček)

HC Kometa Brno: Barus (Zelenka) - Šidák, Dujsík, Peslar, Koukal, Dlapa, Dittrich, Bilčík (C) - Fusek, Wasserbauer, Křivohlávek, Jurák, Novák P., Kozák, Jankovič, Zbořil, Podešva, Novák J., Boček, Káňa
    HC Sparta Praha: Bílek (Langer) - Košťálek, Švaříček, Kolář, Holada, Zacpálek, Müller - Ribalkin, Škop, Doležal, Vlček, Merta, Kučera, Brzobohatý, Eis (C), Matějček, Simon, Náprstek, Hampl, Procházka