Rusko – Švédsko 2:6 (kon.) | Švýcarsko – Německo 1:6 (kon.) | USA – Česko 13:1 (kon.)
Kanada – Finsko 7:0 (kon.)
Rusko
2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Švédsko
Úterý 03.01.2012, 15:00 • PSG Aréna • Mistrovství světa žen do 18 let

Češky tak mohou večerní zápas proti USA odehrát v naprostém klidu. Bez ohledu na výsledek postupují do čtvrtfinále. (17:00:26)

Ceny pro nejlepší hráčky zápasu přebírají Jelena Děrgačevová za Rusko a Anna Kjellbinová za Švédsko.

Švédky v každé dvacetiminutovce daly dvě branky a výsledkem 6:2 posílají ruskou reprezentaci, která tady pomýšlela na medaili, jen do bojů o záchranu v elitní skupině MS.

60:00

59:01
    Poslední minuta zápasu a oba týmy si i přesto nic nedarují. Tvrdý střed před brankou Rusek. Češky v hledišti už vědí, že je čtvrfinále nemine, i když večer podlehnou USA.

58:08
    Běljakovová útočila na hattrick. Po její tvrdé ráně zazvonila tyčka.

57:35
    Rusky by potřebovaly šest branek, aby postoupily. Dvě a půl minuty před koncem třetiny by se to rovnalo zázraku.

57:11
    Hedinová a další střela na ruskou branku, už ale bez potřebné razance.

55:27
    Küllerová nastřelila puk z úhlu na gólmanku Morozovovou, která na turnaji chytá poprvé. Trenér ji poslal do branky od třetí třetiny.

54:38
    Hra ve středním pásmu. Švédkám se už moc do útočení nechce.

53:22
    Ruskám se nicméně nedá upřít snaha dohrát zápas se ctí. Teď jsou navazené v pásmu a tvrdě bojují o puk.

51:23
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Zápas se pomalu proměňuje v exhibici Švédek. Šestou branku proměńuje LINA BÄCKLINOVÁ. Bez asistence.

50:43
    Rusky už na zvrat v zápase nejspíš rezignovaly.

47:36
    Jakékoli naděje na možný zvrat v zápase vzalo Ruskám nařízené trestné střílejí, které ANNA KJELLBINOVÁ proměňuje s naprostým přehledem.

47:36
    Trestné střílení pro Švédsko za zalehnutí puku v brankovišti.

46:58
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Přílišná pasivita se Švédkám nevyplatila. V oslabení švédské obraně ujela LJUDMILA BĚLJAKOVOVÁ. Bez asistence.

46:24
    Švédky se v přesilovce nikam neženou, puk jim několikrát utíká z pásma.

45:34
    Další dvě trestné minuty pro Rusko. T. Šibanovová je potrerstaná menším trestem za podražení.

44:45
    Až v samém závěru přesilovky střílela Carlssonová, ale ne nijak nebezpečně.

Lucie Štěrbová

Branky a nahrávky: 36. Běljakovová (Děrgačevová), 47. Běljakovová - 2. Petersonová, 19. Carlssonová (Kjellbinová), 38. Anderssonová (Lennartssonová), 40. Kjellbinová (Löwenhielmová), 48. Kjellbinová, 52. Bäcklinová

Rusko: Monachovová ( od 40. Morozovová) - Bukševanajová, Šibanovová A.,Jegorovová, Gončarenková, Batalovová, Nikolajevová, Timofejevová - Šibanovová T., Bajbakovová, Šepelinská - Djupinová, Děrgčevová, Běljakovová - Akmanajevová, Isanbájevová, Pavlovová - Bulatovová, Kitajevová, Zacharovová.
    Švédsko: Hjorthová (Besselingová) - Kjellbinová, Hedinová, Lillbacková, Bäcklinová, Ekströmová, Fridhová, Markströmová, Alasalmiová - Anderssonová, Löwenhielmová, Carlssonová - Petersonová, Lindbergová, Yucelová - Johanssonová, Lennartssonová, Küllerová - Eidensteinová, Palmová, Wongová.

Rozhodčí: Allen (USA) - Fuchsel (DEN), Schipper-Poeteray (NED)