Finsko – Slovensko 8:5 (kon.) | Rusko – Česko 2:1 (po pr.) | USA – Lotyšsko 12:2 (kon.)
Švédsko – Finsko 3:2 (po s.n.)
Rusko
2:1 (0:0,1:1, 0:0 - 1:0)
Česko
Úterý 03.01.2012, 03:00 • Scottiabank Saddledome, Calgary. • Mistrovství světa do 20 let

Český tým se tak pokusí proti Slovákům vybojovat pátou příčku, Rusové si zahrají semifinále s Kanadou. Z Calgary přejeme pokud možno co nejméně smutné ráno do Česka. (05:28:26)

Za Rusy vyhlášen střelec vítězné branky Želdakov.

Nejlepší hráčem českéh týmu byl vyhlášen Petr Mrázek a celá hala mu tleská ve stoje. Zasloužené.

Nši hokejisté postávají sklesle po svém pásmu, Rusové slaví. Ceský tým nevyužil v prodloužení přesilovku a po jením konci smolně inkasoval. Postup do semifinále byl tak blízko...

65:00

61:24
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Marek hrbas ležel po skončení přesilovky za brankou, Rusové využili přečíslení a GRIGORIJ ŽELDAKOV prostřelil z jasné pozce Mrazka.

0:42
    V naší sestavě tři útočníci a Hrbas.

0:35
    Hrbasova střela tečována nad branku do sítě. Ještě 39 vteřin přesilovky 4 na 3.

60:01

Hala se za slavné písně Sweet Caroline baví, hráči se rovnají ke vhazování.

Střely na branku po třetí třetině: Rusko 44, Česko 37.

Zívěr třetí třetiny byl infakrtový, rozhodnout mohl jeden i druhý celek. Český tým má v prodloužení ještě 1:14 dlouhou přesilovku!

60:00

59:59
    A ještě se sirénou střílel Hyka, naši si dávali přednost a čas jim utíkal velmi rychle. Střelu Vasilevskij vyrazil a zazněla siréna.

59:53
    Nosek střílel nad!

59:14
    Nepřehledná situce, po které jde za nebezpečnou hru vysokou holí ven jeden z ruských hráčů, je to Kučerov. naši mají 46 vteřin přesilovky do konce 3. třetiny!

59:03
    V šanci Cholchačev, Mrázek nadvakrát kryje.

58:22
    Akci Ruska zastavil ofsajd.

58:09
    I Rusové mají skvělého brankáře, Vasilevskij teď lapačkou vythl jasnou šanci Filippiho mezi kruhy. Hraje se naplno až do posledních minut.

Michal Berg

Branky a nahrávky: 33. Apalkov (Barbašev, Arzamacev), 62. Želdakov - 28. Culek (Hertl, Jaškin)

Rusko: Vasilevskij (Makarov) - Sergejev, Arzamacev, Antipin, Ožiganov, Želdakov, Nesterov, Naumenkov, Isagulov - Apalkov, Kosov, Barbašev - Jakupov, Chochlačev, Telegin - Gusev, Kučerov, Kuzněcov - Kulikov, Zemčenko, Grigorenko.
    Česko: Mrázek (Kašík) - Musil, Krejčí, Říha, Zámorský, Mozík, Jank, Hrbas - Holík, Straka, Sekáč - Nosek, Filippi, Uher - Jank, Hertl, Jaškin - Faksa, Hyka, Sedlák - Přibyl

Rozhodčí: Piechaczek (GER), Zalaski (CAN) - Carlson (CAN), Schrader (GER)