Poprad – Martin 6:3 (kon.) | Košice – Trenčín 3:1 (kon.) | Žilina – Nitra 3:1 (kon.)
HC Slovan – Zvolen 5:2 (kon.) | Banská Bystrica – Skalica 4:1 (kon.)
MsHK Žilina
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
HK Nitra
sk Pátek 06.01.2012, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

* Trénerom budú chýbať

Obom trénerom budú chýbať v dnešnom zápase niektorí hráči. Trénerovi Žiliny Milanovi Jančuškovi dvaja obrancovia – M. Leško (zranenie), Krčula (choroba), trénerovi Nitry Karolovi Kolečánimu pre zranenie M. Bača, H. Ručkay, pre chorobu König, v treste je S. Saliji.

* V Nitre štvrtý tréner

Extraligová Nitra má v tejto sezóne už štvrtého trénera. Po Branislavovi Okuliarovi, Jánovi Jaškovi, Ladislavovi Branikovičovi sa ním oficiálne stal po zápase so Slovanom Karol Kolečáni. Jeho asistentom sa stal Miloš Fleischer, ktorý v sezóne 1988/89 pôsobil v Žiline. V 44 zápasoch si na svoje konto pripísal 12 gólov a 18 asistencií.

* Devätnásťbodový rozdiel

Medzi dnešnými súpermi je v tabuľke devätnásťbodový rozdiel, v tabuľke ich delia štyri miesta.

Žilina je so 49 bodmi na 7. mieste. V tridsiatich šiestich zápasoch dvanásť krát zvíťazila v riadnom hracom čase, štyri krát v predĺžení, päť krát prehrala v predĺžení, pätnásť krát v riadnom hracom čase. Skóre – 88:99.

Nitra je s 30 bodmi na 10. mieste. V tridsiatich šiestich zápasoch šesť krát zvíťazila v riadnom hracom čase, päť krát v predĺžení, dva krát prehrala v predĺžení, dvadsaťtri krát v riadnom hracom čase. Skóre – 92:134.

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Laco (Johanes) – Devečka, Kudělka – Staňo, Dlouhý – Ďurkech, Houdek – Niník, Bajaník – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Mikhailov, Smotrila – Sýkora, Linet, Kubiš. Kapitán: Devečka, asistenti: Nemec, Dlouhý.

HK Nitra: Fedor (Čiliak) – Rais, Ďurák – Gurčík, Hruška – Hrudík, Árvay – K. Grman – Kropáč, M. Štefanka, G. Saliji – Hrnka, valčák, Mašlonka – M. Segľa, Káčer, Fojtík – Klíma, Piačka, Šumichrast.

Rozhodca: Goga – Kacej, Návratek.

Príjemný sviatočný podvečer, vítam Vás pri sledovaní dnešného zápasu Tipsport extraligy, v ktorom sa stretnú tímy MsHK DOXXbet Žilina a HK Nitra. Zápas sa začne približne o 15 minút.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:45
    Prvý pokus o strelu Nitra, Saliji však zlomil hokejku.

01:17
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty Jakub Drábek.

01:59
    Rais delovkou od modrej našiel Mareka Laca pripraveného.

03:17
    Domáci v plnom počte.

04:00
    Presilová hra Nitry bola nemastná-neslaná, domáci hostí v plnom počte zatiaľ k ničomu nepustili.

04:50
    Tomáš Sýkora z ľavej strany prevetral Fedorove chrániče.

05:19
    Dušan Devečka skúšal nahodiť puk na bránku Ivana Fedora, ten bol zatiaľ pozorný. Domáci sú však zatiaľ jasné aktívnejší, hostí akoby presilová hra skôr uspala.

06:14
    Robo Huna v obrovskej šanci, z priestoru medzi kruhmi však prestrelil .

06:52
    Ďalšia veľká šanca domácich, Nemec našiel prihrávkou spoza bránky voľného Drábeka pred bránkou, ten z prvej trafil len Fedorov betón.

08:30
    Domáci stále aktívnejší, hostia hrajú trošku zakríknuto.

10:02
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostal Štefanka.

11:05
    Počas prvej minúty presilovej hry Žiliny sa nič vážne nestalo, hostia zatiaľ dobre bránia.

12:02
    Hostia v plnom počte.

12:52
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostal Garip Saliji.

12:52
    Saliji dostal k 2-minútovému trestu i osobný 10 min. trest za nešportové správanie.

13:30
    Domáci sa počas presilovky nedokážu dostať do klasického presilovkového rozostavenia.

14:52

15:30
    Domáca štvrtá formácia točí hostí v ich obrannom pásme, zatiaľ však bez efektu.

15:56
    Žilina dala gól!
    Po chybe Nitry vo vlastnom obrannom pásme sa k puku dostal Rišo Huna, posunul ho bratovi ROBOVI HUNOVI, ten sa ocitol sám pred Fedorom a poslal mu gólový pozdrav pod hornú žŕdku. Gól : Róbert Huna. Asistencie : Huna Richard a Sivák Peter.

16:06
    Vzájomné vylúčenie Gurčík a Drábek za údery. Hrá sa 4 na 4.

17:54
    Po prihrávke z ľavej strany sa k puku na teč dostal Garip Saliji a takmer prekonal Mareka Laca. Puk však tesne minul bránku.

18:06
    Oba tímy v plnom počte.

18:54
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostal Patrik Valčák za podrazenie.

19:01
    Do konca prvej tretiny nám ostáva necelá 1 minúta.

20:00
    Prvá tretina skončila.

V prvej tretine sme videli pomerne slabší hokej, za aktivitu si však gól domáci zaslúžili. Po prvej tretine máme teda stav 1:0. Druhá tretina začne približne o 17:45.

Na ľade už máme rozhodcov i domáci tím, čakáme na hostí.

Druhá tretina sa začne o necelú minútu.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:25
    Vladimír Nemec v šanci vyprášil betóny Ivana Fedora.

20:54

21:30
    Presilová hra domácich gól nepriniesla. Druhá tretina sa nesie v rovnako vlažnom tempe ako tá prvá.

22:49
    Jakub Kubiš v šanci z ľavého kruhu nechal vyniknúť Ivana Fedora.

23:57
    David Kudělka nahadzoval puk na bránku do spleti tiel, Fedor bol pozorný a skryl puk do lapačky.

24:05
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostal Konstantin Mikhailov.

25:00
    Nitra sa zatiaľ nevie dostať do pásma Žiliny, domáci totiž napádajú obrancov hostí pri rozohrávke 2 hráčmi.

25:55
    Róbert Huna sa snažil prebiť do šance, bol faulovaný, a tak Pavol Gurčík dostáva 2 minúty za hákovanie.

26:05

26:20
    Ďurkechova rana od modrej zblokovaná.

27:30
    Domáci Vlci sa stále nedokážu v presilovej hre usadiť v pásme Nitry. Hostia dnes skutočne dobre bránia.

27:55

29:01
    Segľa sa predral do obrovskej šance, sám pred Marekom Lacom však zaváhal. V tomto momente mali domáci i kus povestného šťastíčka.

30:28
    Do úniku sa dostala dvojica Smotrila - Mikhailov, Smotrilovu prihrávku však ešte tečoval obranca Nitry a Mikhailov sa k puku už dostal neskoro.

31:01
    Vylúčenie Žiliny, 2 minúty dostáva Jan Dlouhý za podrazenie.

32:03
    Vo vlastnom oslabení sa k puku dostal Richard Huna, skúsil strelu z pravej strany, bol však už dosť z uhla a tak veľa starostí Fedorovi neurobil.

33:01

33:10
    Pri oboch tímoch dnes platí, že im presilovky skôr škodia ako pomáhajú. Ani jeden tím si v presilovej hre nevypracoval žiadnu väčšiu šancu.

34:10
    Za vzájomnú potýčku odchádzajú na trestnú lavicu Milan Hruška a Milan Drevenák. Hrá sa 4 na 4.

34:32
    TOMÁŠ SÝKORA si po prihrávke od Ďurkecha vychutnal všetko, čo mu stálo v ceste vrátane brankára Fedora a excelentne zvyšuje na 2:0. Gól : Tomáš Sýkora. Asistencia : Juraj Ďurkech, Kubiš Jakub.

35:05
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Árvay.

35:30
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Rais za vyhodenie puku z ľadovej plochy.

36:10
    Žilina v plnom počte, začína sa presilová hra o 2 hráčov.

37:07
    Nitra so 4 hráčmi.

37:25
    Vylúčenie Žilina, na trestnej lavici sa po tretí krát dnes ocitol Jakub Drábek, tentokrát za držanie.

38:11
    Hostia v plnom počte hráčov, začína sa ich presilová hra, ktorá bude trvať 1 minútu a 13 sekúnd.

39:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelá 1 minúta.

39:25

39:45
    Peter Sivák pred koncom druhej tretiny nechal vyniknúť opäť Ivana Fedora.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhe tretine sme videli opäť podpriemerný extraligový hokej s množstvom vylúčení na oboch stranách. Stav 2:0 však dáva tušiť napínavú záverečnú tretinu, ktorá sa začne približne o 18:33.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:26
    Tretia tretina začína zostra, v šanci sa po prihrávke Peťa Siváka ocitol Rišo Huna, mieril sa však len do hrude brankára Ivana Fedora.

41:56
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Juraj Ďurkech za podrazenie.

42:47
    Séria nepresností v podaní domácich hokejistov umožnila hosťom dostať sa do gólovej šance, tí ju však premárnili a nádej Mareka Laca na čisté konto ďalej žije.

43:56

44:23
    Nitra dala gól!
    Po obrovskej chybe Jakuba Kubiša v rozohrávke sa k puku dostal MAREK MAŠLONKA a strelou medzi betóny prekonal Mareka Laca. Gól : Mašlonka Marek. Asistencia : bez asistencie.

46:08
    Tretí útok Žiliny zvíril usadený prach v obrannom pásme Nitry, no strely Mikhailova i Smotrilu vykryl výborný brankár Nitry.

48:42
    Po prihrávke Kosťu Mikhailova z ľavej strany sa k puku dostal Milan Drevenák, ani na 2x však Fedora prekonať nedokázal.

49:20
    V týchto momentoch to vyzerá akoby Nitra zamkla domácich v ich obrannom pásme. Nuž, i hostia sa bijú o cenné body.

51:12
    Hostia sa snažia vyrovnať, zvýšili aktivitu, no zatiaľ vytúžený gól neprichádza.

52:13
    Naopak, domáci sú akoby v kŕči a nič sa im momentálne nedarí.

53:20
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Vladimír Nemec za sekanie.

53:34
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostal Štefanka za podrazenie.

53:34
    Najskúsenejší hráč hostí obral detinskou chybou svoj tím o možnosť presilovej hry. Za toto ho zrejme tréner nepochváli.

Dnešné stretnutie sleduje 1724 divákov.

55:20

55:34

57:00
    Hostia sa snažia stoj čo stoj vyrovnať, narážajú však na koncetrovanú obranu domácich.

58:01
    Do konca záverečnej tretiny ostávajú necelé dve minúty, ktoré budú ešte skutočne veľmi napínavé.

58:24
    Traja domáci hokejisti sa ocitli pred bránkou Nitry, Ivan Fedor im však stihol skryť puk do lapačky.

59:01
    Domáci umne držia puk v útočnom pásme a nedovolia začať hosťom powerplay.

59:43
    Nitra oddychový čas.

59:43
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme, Fedor ostáva na lavičke.

59:53
    Gólom do prázdnej bránky dnešný zápas definitívne rozhoduje RÓBERT HUNA. Gól : Huna Róbert. Asistencia : Huna Richard, Jan Dlouhý.

60:00

Vážení diváci, skončil sa extraligový zápas Žilina vs. Nitra. Ďakujeme za sledovanie dnešného prenosu a želáme príjemný piatkový večer. (19:05:43)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 16. Huna Robert (Huna Richard, Sivák Peter), 35. Tomáš Sýkora (Ďurkech Juraj, Kubiš Jakub), 60. Huna Robert (Huna Richard, Jan Dlouhý) - 45. Mašlonka Marek

MsHK Žilina: Laco (Johanes) – Devečka, Kudělka – Staňo, Dlouhý – Ďurkech, Houdek – Niník, Bajaník – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Mikhailov, Smotrila – Sýkora, Linet, Kubiš. Kapitán: Devečka, asistenti: Nemec, Dlouhý.

Rozhodčí: Goga – Kacej, Návratek