1:0 (0:0, 0:0, 0:0)
Rusko
Pátek 06.01.2012, 02:00 • Calgary, Saddledome. • Mistrovství světa do 20 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítáme vás na finále letošního mistrovství světa juniorů. Všichni domácí fanoušci si určitě mysleli, že tento večer bude patřit Kanadě. Jenže ve finále jsou Rusko a Švédsko. Oba týmy se spolu již jednou utkaly a vítězně ze souboje vyšlo Švédsko, které dokázalo smazat tříbrankové manko a zvítězit v prodloužení. Na to si dnes dají Rusové určitě pozor.

Zdá se, že sympatie diváků budou spíše na straně Švédů. Aréna se pomalu zaplňuje, určitě bude vyprodáno a divácí vytvoří skvělou atmosféru.

Švédsko: Gustafsson (Forsberg) - Klefbom, Brodin, Granberg, Nemeth, Backman, Claesson, Klingberg - Larson, Sundstrom, Frieberg - Nordstrom, Rensfeld, Thorell - Forsberg F, Zibanejad, Rakell - Boyce, Collberg, Karlsson, Rask.

Rusko: Makarov (Vasilevskij) - Sergejev, Arzamacev, Antipin, Ožiganov, Želdakov, Nesterov, Naumenkov, Isagulov - Apalkov, Kosov, Barbašev - Jakupov, Chochlačev, Telegin - Gusev, Kučerov, Kuzněcov - Kulikov, Zemčenko, Grigorenko.

Rozhodčí: Reiber(SUI), Zalaski (CAN) - Carlson (CAN), Murchison (CAN).

00:01

00:19
    První útok vede Rusko a Švédi vyhazují na icing.

00:54
    Chyba ve švédské rozehrávce, ale Jakupov ji nedokázal využít.

01:47
    Rusko hned od začátku má tlak a chce dát rychle gól.

02:18
    Teď Švédesko oplácí stejnou mincí a má tlak před Makarovem.

03:02
    Rask se pokoušel tečovat puk před Makarovem, ale rána šla vedle.

04:05
    Švédi se po špatném úvodu probrali a Rusové nevědí kam dřív skočit.

04:59
    Makarov drží nahozený puk a bude se vhazovat po jeho levici.

05:48
    Švédi se rozjíždějí k další útočné akci a již jsou opět před Makarovem.

06:27
    Dva střelecké pokusy Rakella Makarov pokryl.

07:09
    První ruská střela na branku a jejím autorem je Kosov.

08:09
    Rusové teď dobře narušovali švédskou rozehrávku, ale pro Švédy to dopadlo dobře.

08:50
    První vyloučení v zápase a sednout si jde Kuzněcov za hrubost. Švédsko tak bude mít šanci ještě zvyšit svůj tlak před Makarovem.

09:00
    Rusko se hned na začátku oslabení povedlo vyhodit puk.

09:36
    Mika Zibanejad se dostal před Makarova a jeho dorážky trefily ruského gólmana.

10:06
    Švédi při chuti, ale teď je zastavila přihrávka rukou.

10:25
    Puk za švédskou brankou.

10:50
    Rusko je v plném počtu a podařilo se mu ubránit se v oslabení.

11:43
    Puk stále kontrolují Švédi a připravují si další šance.

12:15
    Rusko je zatím zaskočeno aktivitou Švédů. Je vidět, že se Švédi dobře dívali na náš zápas s Ruskem a poučili se.

12:34
    Až před Gustafssona se dostal Jakupov, ale nezakončil.

13:20
    Makarov vyrážečkou vyráží střelu od modré, kterou vyslal Claesson.

14:27
    Rusové byli teď chvíli před Gustafssonem, ale již je puk zase před ruským gólmanem.

15:23
    Švédi špatně přihrávají a je z toho icing.

16:08
    Teď je hra trochu neuspořádaná a hraje se ve středním pásmu.

16:46
    Daniel Apalkov se snažil dorážet před Gustafssonem, ale ten si svojí tyčku pohlídal.

17:49
    Po chybě ve švédské rozehrávce se k puku dostal Nikita Kučerov a dvakrát se pokoušel prostřelit švédského gólmana.
    Ten všechny ataky ustál.

18:40
    Švédi už zase útočí. Před brankou stál Zibanejad a snažil se došťourat puk za brankouvou čáru, ale to se mu nepovedlo.

19:49
    Poslední útok vedou Rusové, ale nepodařilo se jim ho zakončit.

20:00

První dvě minuty patřily Rusku, ale pak se Švédi zvedli a jasně ovládli první část. Z jejich převahy nevzešel ani jeden gól a to může Švédy mrzet. Rusko se totiž před koncem třetiny opět našlo a bude se snažit obrátit vývoj hry. Na střely zatím jasně vedou Švédi 17:3.

20:01

20:15
    Hned první střela na Makarova a jejím autorem je Johan Larsson.

21:02
    Švédi začali pěkně od podlahy a chtějí svůj tlak konečně využít ke střelení branky.

22:03
    Makorov má puk v lapčce pi střele Miki Zabanejada.

22:26
    Rusko se brání tlaku jen vyhazováním puku.

22:52
    Ludwig Renssfeld byl na chvíli sám před Makarovem, ale trefil přímo do něj.

24:16
    Velká mela před Makarovem a rozhodčí přerušují hru, když puk je pod ruským brankářem.

25:06
    Švédi sevřeli Rusy před Makarovem a vypadá to jako přesilovka.

25:39
    Bude se vylučovat a sedět půjde Arťom Sergejev za vražení na hrazení.

26:19
    Rusové zatím brání dobře a vyhazují puk z pásma.

27:13
    Rusko v oslabení dokonce zaútočilo.

27:38
    Střelu Joakima Nordstroma vyrazil Makarov do ochranné sítě.

27:39
    Rusko je v pěti.

28:20
    Švédi zasypali Makarova již 29 střelami. Rusové zatím vystřelili jen 4 střely. Tlak Švédů je tak až drtivý, ale bez efektu.

29:49
    Chvíle nepřesností na obou stranách.

30:20
    Zdá se, že se Rusové pomalu začínají probouzet.

30:58
    Nikita Gusev poslal Gustafssonovi lehký pozdrav do lapačky.

31:43
    Další vyloučení ruského hráče. Grigorij Žejdakov jde sedět za držení.

32:25
    Švédi svírají svého soupeře co mohou, ale ten zatím stále drží čisté konto.

33:05
    Rusoví šli dva na jednoho a Ožiganov netrefil puk v dobré pozici.

33:43
    Rusko se zase dokázalo ubránit.

34:28
    Pěkná střela od Victora Raska, ale Makarov ji vyráží nad branku.

34:50
    Je neuvěřitelné co ruský brankář dokáže pochytat. Již má na svém kontě 35 zákroků.

35:51
    Švédi nadále buší do ruské obrany jako hluchý do bubnu, ale ruská zeď je pevná a zatím udržela všechno soupeř dokázal vymyslet.

36:14
    Špatná švédská rozehrávka je z toho icing a vhazování před Gustafssonem.

36:33
    A další vyloučení. Tentokrát si jede sednout Boyce Rotevall za faul loktem.

37:53
    Rusko se teprve teď usadilo před Gustafssonem.

38:33
    Švédi se v pohodě ubránili a mohou pokračovat v útočných akcích.

39:20
    Ze strany najížděl na branku Rakell, ale netrefil branku.

40:00

Ve finále jsme zatím branku neviděli, ale sledujeme jasný zápas, kde Švédi mají obrovský tlak. Ruská obrana a hlavně Makarov předvádějí výborný výkon. Makarov má již 39 zákroků a to je na dvě třetiny hodně. Gustafsson se naopak v brance jen nudí. Tuto třetinu měl jen jeden zákrok. Ovšem stav je vyrovnaný a Rusko může udeřit v poslední třetině.

40:01

40:28
    Opět stejný začátek. Švédi se snaží dát branku a Rusko trpělivě brání.

41:23
    Tento zápas není hoden finále takového turnaje. Rusko je vyslověně pasivní a je to Švédsko proti Makarovovi.

42:05
    Vhazuje se před Gustafssonem.

42:24
    Ludwig Rensfeldt vybojoval puk a zkoušel rychle vystřelit.

43:10
    Rusko bylo na chvili usazeno před švédskou brankou.

43:57
    Třetí část hry je vyslověn vyčkávací a opatrná.

44:18
    Po špatné rozehrávce Rusů se k puku dostal Rickard Rakell a jel sám na Makarova, ale ten ho vychytal.

44:18
    Ruský brankář byl ošetřován, ale může pokračovat ve hře.

44:41
    Šanci Ruska měl Kuzněcov, který si rychle najel před branku, ale Gustafsson chytá.

45:52
    Před Gustrafssonem byl úplně sám Ignat Zemšenko a trefil jen švédského gólmana.

46:15
    Diváci cití, že Švédi potřebují povzbudit a fandí.

47:10
    Od modré pálil Nemeth a Makarov v klidu vyráží.

48:21
    Rusko skutečně přidalo a teď pro změnu tlačí Švédy před jejich brankářem.

48:44
    Vypadá to, že Švédům docházejí síly a tak toho Rusové využívají. Již vystřelili v této třetině osmkrát a to je dvakrát více než za dvě třetiny.

49:01
    Sednout si jde Ludwig Rensfeldt.

49:36
    Rusko roztočilo svůj útočný kolotoč před Gustafssonem.

50:00
    Velkou šanci měl Klefbom, který z mezikruží opět trefil Makarova.

50:46
    Lehkou střelu Ožiganova drží Gustafsson v lapačce.

51:10
    To střela Jakima Nordstroma byla tvrdá a Makarov měl velké problémy.

52:02
    Lets go Sweden se ozývá v aréně.

52:34
    Makarov likviduje střelu Maxe Friberga z brankové čáry.

52:34
    Na zápase je přítomno 18 722 diváků a je překonám rekord v počtu diváků na šampionátu.

52:49
    Vyloučen je ruský hráč Michael Neumenkov.

53:48
    Teprve teď se usazují Švédi před Makarovem.

06:12
    Švédsko si bere čas na poradu.

54:09
    Apalkov vyhazuje puk za branku Švédů.

54:40
    Utkání se blíží k závěru a zatím jsme gól neviděli.

54:49
    Rusko i tentokrát dokázalo ubránit.

55:50
    Johan Larsson trefuje z mezikruží dobře postaveného ruského gólmana. Stále stejná písnička.

56:59
    Další švédský útok konči za ruskou brankou.

57:38
    Švédi mají stále dostatek sil i po té, co již skoro šedesát minut buší do ruských vrat.

58:29
    Ruský gólman si připsal padesátý zákrok!!!!

58:59
    Švédi stále svírají Rusy před Makarovem.

59:27
    Málem uhodilo na druhé straně. Kuzněcov ujel a našel na druhé straně volného Nikitu Guseva, ale Gustafsson svůj tým podržel.

60:00

Rusko sice sehrálo nejlepší třetinu ve finále, ale zápas skončil bez branek. Vítězství si zaslouží Švédi za skvělou hru a za energie, kterou do zápasu vložili. Čeká nás prodloužení a tam se může stát cokoli. Obě mužstva už to dokázala v prodloužení vyhrát. Švédi dokonce vyhráli i jeden zápas na nájezdy.

Upravuje se hrací plocha a je regulérní přestávka.

60:01

60:20
    Tentokrát začali útočně Rusové, ale Švédi obracejí hru.

60:58
    Puk drží Makarov a bude se vhazovat po jeho levici.

62:05
    Prodloužení je zatím vyrovnané.

62:50
    Obě mužstva se střídají v šancích, ale ke střelám nedochází.

63:38
    Švédi nastěhováni před Makarovem.

64:12
    Rusko napadá švédskou rozehrávku již na modré čáře a to činí Švédům problémy.

65:30
    Švédi teď drží puk v útočné třetině a už o něj přicházejí.

66:00
    Makarov zasahuje po střele Rakella.

67:20
    Útoky se střídají na obou stranách. Je s podivem, že Švédi ještě mají dostatek sil.

68:25
    Utkíní se trochu uklidnilo a oba soupeři se nadechují k dalším akcím.

69:22
    Švédi hrají odvážně. Obránce Brodin předvedl krásný útočný výpad, ale jeho střela šla vedle.

70:09
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    MIKA ZIBANEJAD se prosmýkl s pukem podél mantinelu a dojel až k Makarovovi a překonal ho.
    bekhnedovým blafákem. Asistence: Patrik Nemeth.

Vyhrál lepší tým, který si titul zaslouží. Rusko držel jen brankář Makarov, která zaslouží obrovskou pochvalu. Chytil 58 střel.

Loučíme se s vámi s mistrovství světa juniorů v Kanadě a přejeme dobrou noc.