Slavia – Kometa Brno 6:2 (kon.) | Motor ČB – K. Vary 4:2 (kon.) | Zlín – Vítkovice 2:0 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 2:0 (kon.) | Kladno – Plzeň 2:7 (kon.) | Litvínov – Liberec 0:2 (kon.)
Třinec – Pardubice 1:3 (kon.)
Berani Zlín
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 08.01.2012, 17:00 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

Berani dotáhli zápas do vítězného konce. Vítkovice ve třetí třetine tlačili, hlavně v závěru obléhali branku Sedláčka, ale bezúspěchu. Zlínský brankář si dokráčel pro čisté konto. Tři body pojistil pouhých 7 vteřin před koncem přesilovkovou trefou Petr Čajánek. Ze Zlíne je to vše, hezký zbytek neděle. (19:20:54)

60:00

59:53
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlín nakonec pojišťuje vedení opravdu těsně před třetí sirénou. Pouhých sedm vteřin před koncem třetiny dopravil puk za Málka PETR ČAJÁNEK. Asistence: Petr Holík, Pavel Kubiš.

59:33
    Mezitím co byli domácí v plném počtu vyslal střelu zápěstím obránce Tesařík, proti však byla Málkova lapačka.

59:27
    Sedláček vyjel rozehrát puk mezi kruhy, kde ho srazil Ujčík a následuje další vyloučení na straně Vítkovic. Viktor Ujčík (VIT) 2 min za napadení. Domácí budou hrát přesilovou hru 4na3.

59:24
    Vítkovice si berou oddechový čas.

58:50
    Vítkovice se zbytečně, ale zbytečně oslabují. Lukáš Klimek si v rohu kluziště našlápl na rozjetého Köhlera, kterého poslal proti mantinelu a bude za to vyloučen. Bude se hrát 4na4.

57:38
    Malíkova bomba byla zblokována, Köhler vyhazuje až před Málka.

57:28
    Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny budou hrát Vítkovice přesilovou hru. Za podražení je vyloučen Petr Holík.

56:37
    Dnešní utkání sleduje 4225 diváků.

56:25
    Vlach se šikovně prokličkoval až k Málkovi, kde si obešel dva obránce ale do zakončení už se nedostal.

55:25
    Ujčík si najel do obrovské šance z pravé strany, branku hodně minul.

54:58
    Šedivý v šancí, Sedláček dnes působí klidným dojmem a drží stále čísté konto.

53:40
    Na opačné straně se dostal do šance Kubiš, ale trefil pouze dobře vyjetého Málka.

52:51
    Vítkovice v další šanci, Káňa nejprve nepřetlačil Sedláčkův beton u jeho pravé tyčky, ihned na to střílel Kasík, jeho ránu Sedláček ramenem vytěsnil.

52:24
    Vítkovice tlačí a pokouší se vstřelit vyrovnávací branku, nejblíže k ní měl Petr Pohl, jehož pokus prolétl mezi nohama zlínského brankáře, který puk v poslední chvíli stačil chytit.