Poprad – HC Slovan 4:2 (kon.) | Žilina – Zvolen 3:2 (kon.) | Košice – Nitra 7:1 (kon.)
Martin – Skalica 4:2 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 0:3 (kon.)
MsHK Žilina
3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
HKM Zvolen
sk Neděle 08.01.2012, 17:00 • DOXXbet Aréna • Tipos Extraliga (SR)

Vážení diváci, videli sme perfektný zápas, plný zvratov a nasadenia oboch tímov. Domácim blahoželáme k 3 bodom, hosťom prajeme šťastnú cestu domov. A vám ďakujeme za sledovanie dnešného duelu. Dovidenia. (19:10:41)

60:00

59:57
    Žilina dala gól!
    3 sekundy pred koncom záverečnej tretiny nabil zadovkou Nemec RÓBERTOVI HUNOVI a ten prekonal strelou po ľade bezmocného Škrečka!!! Gól: Huna Róbert. Asistencia: Nemec Vladimír.

59:03
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Dušan Devečka za podrazenie.

58:52
    Vylúčenie Zvolen, 2 minúty dostáva Vantroba za bránenie v hre.

58:46
    Napätie sa dá krájať, za pasy sa pustili Drábek s Otčenášom.

57:07
    Žilina drie a Zvolen sa bráni ako sa len dá. To je terajší obraz zápasu.

Dnešné stretnutie sleduje 1551 divákov.

55:58
    Žilinčania šlapú do plných, je vidieť, že chcú zápas rozhodnúť ešte v riadnom hracom čase. Proti je však celý tím Zvolena na čele s výborným Lukášom Škrečkom.

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút a nás čaká ešte napínavý záver.

54:57
    Hostia v plnom počte.

54:08
    Jedovka Devečku od modrej takmer zostrelila Škrečka k zemi. Nuž, v tomto momente by som nechcel byť na jeho mieste.

52:57
    Vylúčenie Zvolen, 2 minúty dostáva Fekiač za hráčsku lavicu Zvolena, keďže na ľade mali 6 hráčov.

51:27
    Zvolen dal gól!
    Zvolen vyrovnáva, keď Peter Hraško nahodil puk na bránku Mareka Laca a VLADISLAV BALÁŽ šikovným tečom umiestnil puk medzi betóny Mareka Laca. Gól : Baláž Vladislav. Asistencia : Hraško Peter.

50:48
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Dušan Devečka za narazenie na mantinel.

48:50
    V žilinskej aréne je doslova peklo, diváci búria po tvrdom ataku obrancu hostí na Jakuba Drábeka. Ten ostal otrasený na ľade, píšťalka Lokšíka ostala nemá.

47:30
    Akcia na jeden dotyk, Robo Huna zakončoval z prvej a takmer prekonal bezmocného Škrečka. Strele však chýbali doslova milimetre, aby trafila sieť zvnútra.

47:12
    Domáci v plnom počte. V čase, keď Houdek naskakoval na ľad, sa do úniku dostal Otčenáš, ale Marek Laco opäť bravúrne vytesnil betónom jeho blafák mimo bránky.

46:51
    Po strele Trochtu od modrej čiary ukázal Marek Laco efektný i efektívny semafór.

45:55
    Domáci fanúšikovia ženú svoj tím napred hlasitým "ŽILINA, ŽILINA".

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 12. Huna Richard (Devečka Dušan, Kudělka David), 44. Huna Róbert (Devečka Dušan, Sivák Peter), 60. Huna Róbert (Nemec Vladimír) - 40. Šiška Michal (Sikela Matej), 52. Baláž Vladislav (Hraško Peter)

MsHK Žilina: Laco (Murín) – Devečka, Kudělka, Bokroš, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Staňo, Krčula – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Mikhailov, Smotrila – Sýkora, Linet, Kubiš. Kapitán: Devečka, asistenti: Nemec, Dlouhý.
    HKM Zvolen: Škrečko (Sáblík) – Vantroba, Hraško, Ďaloga, Mucha, Korhonen, Šiška, Ťavoda, Pokovič – M. Slovák, Brabenec, Baláž – Leskovjanský, Trochta, Škvaridlo – Otčenáš, M. Jurík, Sikela – Zuzin, Fekiač, Méry. Kapitán: Trochta, asistenti: Brabenec, Baláž.

Rozhodčí: Lokšík – M. Junek, Brath