Zlín – Sparta 5:1 (kon.) | Liberec – Chomutov 3:4 (po pr.) | Havlíčkův Brod – PZ Kladno 6:4 (kon.)
Vsetín – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Vítkovice – Motor ČB 7:3 (kon.) | Pardubice – HC Kladno 4:5 (po s.n.)
Třinec – Písek 6:4 (kon.) | Olomouc – HC Litvínov 2:3 (kon.) | Hr. Králové – K. Vary 3:2 (po s.n.)
HC Olomouc
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
HC Litvínov
Pátek 13.01.2012, 18:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Extraliga staršího dorostu

54:52
    Domácí budou navíc čelit dalšímu oslabení. Martin Hánl (OLO) - dvě minuty za hrubost.

54:43
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Necelých šest minut před koncem základní hrací doby se hosté opět ujímají vedení a ke třem bodům mají blíže. Postaral se o to přesnou trefou MARTIN MICAL. Asistence: David Cvrk.

51:42
    Přesně po půl minutě hostům přesilová hra končí. Podražením se provinil Jakub Svoboda (LIT).

51:12
    Za pád pod nohy vyloučen Lukáš Majer (OLO). Kohouti se budou bránit.

48:38
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí na nic nečekali a po deseti vteřinách využili přesilovou hru. Martin Konečný nabil mezi kruhy ALEŠI JERGLOVI, který se z první trefil do černého. Asistence: Martin Konečný, Martin Hánl.

48:28
    Za držení obdržel dvouminutový trest Marek Baránek (LIT).

44:54
    Další velká šance Vervy. Dominik Čeřovský unikal sám na domácího gólmana, který na jeho bekhendový pokus sice nestačil. Radost hostů však překazila brnaková konstrukce.

41:20
    Motálek nyní drží naděje svého týmu. Už několikrát zabránil velkým gólovým příležitostem soupeře.

40:20
    Hanáci budou hrát chvíli ve třech. Aleš Jergl (OLO) seknul zbytečně v útočném pásmu soupeře a bude za to pykat.

38:49
    Stejného prohřešku, tedy zbytečného seknutí gólmana, se dopustil domácí Martin Konečný (OLO). Navíc od hlavního rozhodčího ještě za protesty vyfasoval desetiminutový osobní trest Milan Ostřanský (OLO).

36:13
    Dvě minuty si odpočine Martin Mical (LIT). Hostující útočník byl potrestán za seknutí domácího gólmana.

35:53
    Na ledové ploše zůstal po jednom ze soubojů ležet hostující hráč. Přivolán byl dokonce i doktor.

31:31
    Druhá využitá přesilová hra v podání hostů. A opět to byla střela od modré. Tentorkrát spíše nahazoval kotouč do chumlu hráčů před olomouckou klecí MAREK BARÁNEK. Možná pak ani sám nevěřil, když se za zády Motálka rozsvítilo červené světlo. Nicméně Severočeši se v utkání dostávají poprvé do vedení. Asistence: David Weitz.

29:51
    Na trestnou lavici usedá Daniel Ziegler (OLO) za hákování.

15:27
    Hosté využili přesilovou hru, a vyrovnali tak stav utkání. Lukáš Válek přihrál na modrou JAKUBU SVOBODOVI, který ránou z první prostřelil Motálka. Asistence: Lukáš Válek.

14:48
    Domácí si v pěti zahráli jen něco přes minutu. Dominik Bauer (OLO) se provinil nedovoleným bráněním.

11:27
    Za hákování si půjde posedět na trestnou lavici domácí Martin Vrábel (OLO).

07:32
    Domácí se po rychlé kombinaci v útočném pásmu ujímají vedení. Martin Hánl získal kotouč na modré, poslal jej na volného Aleše Jergla, který ještě zlepšil střeleckou pozici pro MILANA OSTŘANSKÉHO, jenž doklepával do prázdné. Asistence: Aleš Jergl, Martin Hánl.

05:10
    Přesilová hra pro hosty. Jan Brandýs (OLO) obdržel menší dvouminutový trest za zdržování hry.

01:47
    První vyloučení dnešního střetnutí. Marek Baránek (LIT) inkasuje dvě minuty za podražení.

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 8. Ostřanský (Jergl A., Hánl), 49. Jergl A. (Konečný, Hánl) - 16. Svoboda (Válek), 32. Baránek (Weitz), 55. Micala (Cvrk)

HC Olomouc: Motálek (Řoutil) – Hrabica, Vrabel, Ziegler, Beták, Hánl, Paksi, Vrána, Jergl A., Majer, Horák R., Fibrich, Pšeja, Brandýs J., Konečný M., Ostřanský, Hradil, Bauer, Nesvadba, Augustin, Nedopil.
    HC Litvínov: Soukup (Klečka) – Wiedemann, Řezníček, Šesták, Mical, Svoboda, Štěpka, Baránek, Šimeček, Kuchař, Weitz, Fučík, Cvrk, Sýkora, Válek, Ujfaluši, Šefl, Řehoř, Čehovský.

Rozhodčí: Doležel – Cik, Vožda