Auxerre – Lorient 1:1 (kon.) | Évian TG – Marseille 0:0 (odl.) | Lyon – Caen 1:2 (kon.)
Montpellier – Ajaccio 3:0 (kon.) | Valenciennes – Nancy 1:0 (kon.) | Rennes – Sochaux 1:0 (kon.)
Brest – Dijon 1:1 (kon.)
Valenciennes FC
1:0 (0:0)
AS Nancy-Lorraine
Sobota 11.02.2012, 15:00 • Stade du Hainaut, Valenciennes (Francie) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

V úplném závěru domácí Valenciennes vstřelilo rozhodující branku dnešního střetnutí a domácí tak nad AS Nancy vyhrávají 1:0. Nutno říci, že Valenciennes bylo lepším mužstvem a zřejmě si dnešní vítězství zasložilo. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek soboty. (16:55:02)

90+2
    Tohle domácí již zvládnou a připíšou si 3 body do tabulky francouzské ligy.

90+1
    Valenciennes právě vstřelilo branku!
    Tak přece se domácí Valenciennes dočkává! Střídající MAMADOU SAMASSA dostal ideální pas za obranu od Renauda Cahadeho a dává zřejmě jediný gól tohoto utkání! Valenciennes FC vede 1:0!

90
    Normální hrací doba bude prodloužena o 3 min.

89
    Poslední střídání Valenciennes. Ze hřiště odešel Foued Kadir a nahradil ho Matthieu Dossevi.

88
    Poslední dvě minuty tohoto utkání, domácí se ještě snaží ohrozit hostující branku. Nancy však dobře brání střed pole a nepouští domácí do výraznější akce.

87
    Ani další šance hostujících hráčů nepřinesla gól. Dnes se ho asi již nedočkáme...

86
    Domácí střídají, odejde Vincent Aboubakar, nahradí jej Mamadou Samassa.

85
    Střela na branku, k ní se dostal Vincent Aboubakar, ale brankáře překonat nedokázal.

85
    I hosté budou mít výhodu rohového kopu.

84
    Reynald Lemaitre vyfasoval žlutou kartu.

83
    Ani ten domácí nevyužili. Zůstávají však nadále u míče.

82
    Rohový kop bude zahrávat Valenciennes.

82
    Vincent Aboubakar vystřelil, ale ránu zblokovala pozorná obrana.

81
    Začíná poslední desetiminutovka utkání, uvidíme, zda v dnešním střetnutí uvidíme alespoň jeden gól.

80
    Střídají také hosté - odchází Mollo a nahradí ho Jo Gook Jung.

79
    Domácí posílili útok a nový muž na hřišti - Saez vybojoval roh.

78
    Střídání číslo 2. Odejde David Ducourtioux a místo něj se na hřiště podívá Jose Saez.

76
    Cahade zkoušel střílet z uctihodné vzdálenosti, ale jeho pokus nebyl pro hosty vůbec nebezpečný.

74
    Poslední minutky hra mírně uvadla, ani jeden z týmů branku soupeře nikterak neohrozil. Hraje se často u středového kruhu.

72
    Střídání. Ze hřiště odchází Djamel Bakar, místo něj příjde Reynald Lemaitre.

71
    Opět v akci Aboubakar, ale jeho střelu tentokrát zblokovala dobře postavená obrana.

70
    Aboubakar z první střílí vedle branky Ndy.

68
    Do zakončení se dostal Pape Abdou Camara, jeho střele však scházela přesnost.

66
    Na stadionu Stade du Hainaut (Valenciennes) jsme viděli pokus o zakončení. Ke střele se dostal Pape Abdou Camara, ale nemířil přesně.

64
    Do šance se dostal opět Daniel Niculae, vystřelil, ale skóre se nemění.

63
    Daniel Niculae vystřelil technicky z malého pokutového území, ale jeho pokus šel těsně nad domácí branku. To byla zajímavá příležitost Nancy.

61
    Pape Abdou Camara z týmu Valenciennes střílel na branku, ale gól nedal.

60
    Hosté zkoušejí hodně střílet z velké vzdálenosti, Penneteau v brance Valenciennes však s jejiich pokusy nemá problém.

58
    Nancy nyní dobře blokem zastavuje útok domácího celku a získává autové vhazování.

56
    Střela Matera z velké dálky jde hodně vedle hostující branky. Domácí však získávají pro krátké chvíli opět míč.

55
    Hosté zlepšili výkon oproti prvnímu poločasu a jsou domácím zatím více než vyrovnaným soupeřem.

53
    Domácí Gil vidí druhou žlutou kartu utkání.

52
    Nepřesná přihrávka domácích ve středu hřiště málem založila rychlý brejk Nancy. Hráči Valenciennes se však dokázali včas vrátit.

50
    Domácí si ale s centrem poradili a jdou dopředu.

49
    Standardní situace pro hosty ze 35ti metrů.

47
    Nebezpečný centr hostí je zakončován Mollem, ale gólman Penneteau byl na místě včas a centr si pohlídal.

46

Je za námi první poločas, ve kterém jsme gól neviděli. Domácí Valenciennes bylo jednoznačně lepším týmem, ale své šance nedokázalo využít a tak po první poločase zůstává skóre bezgólové 0:0. Druhá půle začne přibližně v 16:04.

45
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45
    V závěru první půle měl Nicolae možnost střely, také ji využil, ale jeho pokus šel hodně vedle.

44
    Poslední dvě minuty první půle, míč na kopačkách domácího celku.

42
    Nicolas Isimat Mirin (Valenciennes) uviděl žlutou kartu utkání.

41
    Hra opět pokračuje.

40
    Hra je nyní přerušena, z důvodu ošetřování Lossemyho Karabouea, který schytal tvrdý skluz od Matera.

38
    A opět v akci domácí a opět jejich příležitost nekončí gólem! Foued Kadir byl v zajímavé šanci na malém vápně, ale jeho střela jde hodně vedle hostující branky!

36
    Gael Danič měl velkou šanci, ale gólman Ndy předvedl fantastický zákrok a drží svůj tým!

35
    Roh na přední tyč si hostující hráči pohlídali a můžou jít dopředu.

34
    Rozhodčí ukazuje na rohový praporek. Valenciennes bude kopat rohový kop.

33
    Cahade a jeho další zajímavý pokus, ovšem opět pouze těsně vedle.

31
    Domácí jsou o hodně aktivnějším celkem, jen gólově to zatím nedokázali vyjádřit.

30
    Renaud Cohade se pokousil ohrozit branku soupeře. Jeho střela byla ale nepřesná.

28
    Daniel Niculae (Nancy) se dostal ke střele, té však scházela přesnost.

26
    Z rohu hlavičkoval Luiz, ale vedoucí branku nedává.

25
    Rohový kop pro Nancy.

23
    Do hry se dostávají také hosté a jejich první příležitost v utkání - po akci Saneho zakončoval Karaboue, ale jeho pokus na poslední chvíli zablokoval jeden z domácích obránců.

22
    Poslední dvě minuty se hra odehrává převážně ve středu hřiště, ani jeden z týmů si nevypracoval vážnější šanci.

20
    Pěkná kombinace Valenciennes FC, po ose Mater - Danič druhý jmenovaný střílí těsně vedle.

18
    Ale ani ten domácí nedokázali využít a hrají tentokrát hosté z Nancy.

17
    A již čtvrtý roh pro domácí hráče.

16
    Další zajímavá příležitost v podání domácího celku, ale obrana hostí míč odvrací na rohový kop.

14
    První velká šance utkání! Vincent Aboubakar střílel z hranice velkéjo pokutového území, ale jen pouze těsně vedle levé hostující tyče!

12
    Hostující Mollo byl přistižen ve velkém ofsajdu. Míč pro domácí.

10
    Ke střele hlavou se dostal Gil, ale nezamířil mezi tři tyče.

9
    Rozhodčí ukazuje na rohový praporek. Valenciennes bude kopat druhý rohový kop.

8
    Žádnou velkou příležitost si však domácí nevytvořili.

7
    První roh utkání rozehrají domácí.

6
    Další pokus domácích, ale ani tentokrát střela neohrozila hostující branku.

4
    Danič vystřelil, ale nepřesně. Hrají domácí.

3
    Viděli jsme první pokus o střelu. Ta však branku neohrozila, protože ji úspěšně zablokovala pozorná obrana.

2
    Utkání začíná, domácí Valeenciennes FC je mírným favoritem.

1

Valenciennes FC: Penneteau - Ducourtioux, Isimat Mirin, Gil, Bong - Camara, Mater - Kadir, Cahade, Danič - Aboubakar

AS Nancy-Lorraine: Ndy - Sami, Luiz, Loties, Haidara - Karaboue, Sane, Mangari, Bakar - Niculae, Mollo

Rozhodčí: Ruddy Buquet.

Těžko představitelné dvousetprocentní nasazení po svých svěřencích požaduje manažer Valenciennes Daniel Sanchez v dnešním zápase s Nancy. Jako by francouzskému lodivodovi nestačil nedávný úspěch v Coupe de France...

Nejen, že se Valenciennes podařilo v minulém kole naplno zabodovat na půdě nováčka z Dijonu a usadit se těsně pod pokličkou první desítky, v průběhu týdne se Sanchezovi svěřenci radovali z postupu do čtvrtfinále Coupe de France. Va’nnes si v osmifinále překvapivě poradilo s Lille, obhájcem trofeje, v poměru 2:1 a ve čtvrtfinále se může těšit třeba na Lyon či Montpellier.

"Víme, že zápas s Nancy je důležitý především pro své konsekvence. Není to rozhodující mač, ale může nám poodhalit, jakým směrem by se tato sezona mohla dále vyvíjet. Víme, že se v posledních týdnech hodně zlepšili. Neinkasují příliš branek a směrem dopředu jsou nebezpeční, mají rychlý přechod do útoku," charakterizoval svého soupeře, který má nyní stejný počet bodů, nicméně v tabulce mu patří až čtrnáctá pozice, kouč domácího celku.

"Není to tým, proti kterému by se nám hrálo lehko. A budeme muset hrát na 200 %, abychom z tohoto zápasu vyšli jako vítězové," dodal Sanchez. Jeho tým ale sráží statistika ze sezon předchozích. Valenciennes se z výhry nad Nancy naposledy radovalo v roce 2006. Od té doby se pětkrát radoval ze všech bodů soupeř, ve stejném počtu zápasů se urodila remíza.

Hostům ale v dnešním zápase bude chybět klíčový obránce Sebastien Puygrenier. Bývalého hráče Zenitu Petrohrad či AS Monaka, jenž se do Nancy vrátil teprve letos v lednu, podle všeho nahradí v sestavě Mustapha Bayal Sall, který je v týmu na hostování z konkurenčního Saint-Étienne.

Ještě s Puygrenierem v sestavě se Nancy podařilo v uplynulém ligovém utkání zaskočit jednoho z bojovníků o evropské poháry. Rennes muselo po bezbrankové remíze odjíždět z východní Francie s pouhým bodem. Tým Jeana Fernandeze tak ještě prodloužil svou sérii bez nalezení přemožitele; ta nyní zahrnuje již tři poslední ligové zápasy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.