Brest – Marseille 1:0 (kon.) | Toulouse – Sochaux 2:0 (kon.) | Rennes – Lille 1:1 (kon.)
Stade Rennes
1:1 (0:1)
Lille OSC
Neděle 26.02.2012, 21:00 • Stade de la Route de Lorient • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Je tu konec zápasu. Diváci své hráče doprovází potleskem a naprosto zaslouženým. Lille by si dnes nezasloužilo vyhrát. Hráči Rennes byli celý zápas lepším týmem a i v deseti lidech si dokázali vytvořit několik velmi dobrých šancí. Hráči Lille se prezentovali takovým profesorským fotbalem, kdy se hlavně snažili hlídat výsledek, to se jim však nepovedlo, protože v 90. minutě udeřil Erding a stanovil konečný stav na 1:1. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou. (22:55:15)

90+4
    Střela Payeta se neujala.

90+4
    Výkop od branky domácích, gól už asi nepadne.

90+3
    Střela trefila Costila, který ji vyrazil před sebe, k dorážce se nikdo z hostů nedostal. Krušné chvilky pro Rennes!

90+1
    Standardní situace z nějakých 28 metrů pro hosty. Je tu ještě šance na přetažení vedení na svoji stranu.

90
    Rennes právě vstřelilo branku!

A je vyrovnáno! Dlouhý centr z poza hřiště dopadl přímo na kopačku MELVUTA ERDINGA a ten poslal míč do protisměru brankáře!

89
    Payet vyzkoušel Costila, ten musel zasahovat proti těžké střele!

89
    Lille však drží míč, domácí ti budou mít těžké.

87
    Domácí už hrají rozestavení 2-4-3, vrhají tedy vše do útoku!

86
    Na druhé straně se ke střele dostal Boukari, Landreau si se střelou poradil a chytl ji do náruče.

85
    Payet se uvedl na hřišti, dostal se do vápna, ale místo střely zkoušel ještě jednu zasekávačku, ta už byla však navíc a o míč přišel.

84
    Diváci opět pískají. Na trávníku leží Debuchy. Byl atakován do obličeje Catherinem. Ten má dnes ruce opravdu proklatě vysoko.

82
    A střídání i na druhé straně. Odešel anglický legionář Joe Cole a jeho místo zaujal Dimitri Payet.

81
    Poslední střídání domácích Odešel Vincent Pajot, přišel Razak Boukari.

81
    Útok zhatila nepřesná přihrávka, na druhé straně to zkusil Pitroipa přes dva protihráče, ačkoliv je jeho technická vybavenost na velmi vysoké úrovni, nepovedlo se mu projít.

80
    MVila si špatně zpracoval míč a přišel o něj. Hráči Lille jdou do útoku.

79
    Diváci pískají. Pitroipa leží na trávníku, byl nepříjemně atakován.

78
    Centr Danzeho odhlavičkován. Rennes zvyšují aktivitu. Na druhé straně už druhý pokus vysunout Jelena, tomu se však zatím nedaří projít přes obránce.

77
    Odhlavičkován obranou. Následný centr si pohlídal Landreau.

76
    Standardní situace pro domácí. Bude to centr do vápna ze zajímavé vzdálenosti.

75
    Tentokráte to měl naštěstí pro něj bez žluté karty, ale ty ruce mu dnes hrají až příliš. Akce nacvičeným signálem končí vystižením domácí obrany. Hráči Rennes jsou u míče.

74
    Catherine opět zasáhl rukou, je z toho nebezpečná standardní situace.

73
    Hosté střídají, že by reakce na zvýšenou aktivitu domácích? Ze hřiště Nolan Roux, místo něj na hřišti Ireneusz Jelen.

72
    Rennes začínají ožívat. Zasloužili by si vyrovnat. I v deseti předvádí zajímavější fotbal. Lille hrají jen to co potřebují.

71
    Pajot se dostal ke střele. Kousek vedle!

71
    Domácí spálili tři gólové šance v tomto poločase. Hráči Lille mají štěstí nakloněné na své straně.

71
    Pajot ležel na trávníku, ale už se hraje.

70
    MVilla pálí třetí tutovku v tomto poločase! Dostal míč do vápna ideálně na střelu, ale vysoko přestřeluje!

67
    Danze se po centru dostal k míči a před ním byla jen prázdná branka. Kdyby dokázal lépe trefit, byl by to jistý gól! Takhle se jen drží za hlavu, co to nedal.

67
    Roh pro domácí.

66
    Míč se po rohu dostal ke Colovi a ten trefil před ním stojícího obránce. Akce tím končí.

65
    Joe Cole vyzkoušel z dálky Costila. Ten se musel natahovat. Je tu roh.

64
    Fotbal v těchto chvílích není příliš zajímavý. Lille si profesorsky hlídají náskok a domácí nejsou schopni v deseti o nějaký tlak.

64
    Centr Lille do země nikoho. Hosté však stále u míče.

62
    Digne si z kraje obrany také zaútočil, míč mu však obrana včas ukopla.

61
    Kevin Theophile Catherine dostává žlutou kartu za ruku ve vápně Lille. To byl zákrok rukou jako v házené.

60
    Druhé střídání domácích. Odešel Jires Kembo-Ekoko a nahradil jej Alexander Tettey.

59
    Hra začíná trochu ztrácet tempo.

58
    Útočnou snahu hráčů Lille hatí útočný faul.

57
    To byla opravdu obrovská šance, která bude domácí asi na konci zápasu mrzet.

56
    Obrovskou šanci spaluje Erding. Který nedokázal trefit prázdnou branku!

54
    Erding byl faulován. Standardní situace pro domácí z velké dálky končí centrem do vápna, kde nikdo z domácích nedokázal na míč dosáhnout.

53
    Hosté jsou u míče. Snaží se postupným útokem dostat k nějaké šanci.

51
    Domácí museli po vyloučení obětovat jednoho z ofenzivních záložníků, to je na jejich hře viditelně znát.

50
    Hazard si neporozuměl s Rouxem a tím se připravili o velkou šanci zakončovat.

50
    Kembo se dostal ke střele. Landreau musel na zem.

48
    Rozhodčí omylem zasáhl a nahrál hostujícímu hráči, to k němu jen vyvolalo bouři další nevole.

48
    Začalo se velmi opatrně, hráči Lille se nikam neženou.

47
    Je to Lucas Digne, až teď je odváděn na ošetření.

46
    Začalo se hned ve vápně zůstal ležet hráč Lille. Zápas bude asi ještě dost emotivní.

46

Poločas končí za ohromujícího pískotu publika. Rennes bylo po celý první poločas lepším týmem, poté však předvedl Apam naprosté zatmění mysli, nechal si snad za 2 minuty dát hned po sobě dvě žluté karty a poslal svůj tým do deseti. Hned z následné standardní situace hráči Lille navíc skórovali. Co přinese druhý poločas, uvidíme po přestávce, ale pro hráče Rennes to bude už hodně, hodně těžké.

Druhý poločas začne přibližně v 22:03.

45
    Gueye dostává žlutou kartu za stejný faul, za který dostal Apam svojí druhou žlutou. Naběhl do protihráče a zkosil ho.

45
    Situace se po vyloučení naprosto obrátila. Jsou to hosté kteří jsou více u míče.

44
    Roux se dostal ke střele, tu v pohodě zlikvidoval Costil.

43
    Domácí musí na vyloučení reagovat střídáním. John Boye přichází na hřiště a odchází Feret.

42
    Jeden z asistentů domácích byl předtím ještě vykázán do šaten. Na hřišti by se atmosféra dala krájet.

42
    Roh pro hosty.

39
    Lille právě vstřelilo branku!

Po následné standardní situaci se k hlavičce dostal AURELIEN CHEDJOU a posílá hosty do vedení.

39
    Apam předvedl naprostý zkrat mysli. Diváci pískají a provolávají hesla k rozhodčímu, ty ani nechci překládat.

38
    A Apam dohrál. Tvrdě dohrál Coleho, dostává druhou žlutou a dnes končí.

37
    Na hřišti začínají trochu jiskřit emoce. Apam dostává žlutou kartu za faul.

35
    Rozhodčí v pohovoru s domácím trenérem. Nelíbilo se mu posouzení vzájemně tvrdého souboje mezi hráči, který byl posouzen jako faul hráče domácích.

34
    Domácí jsou rozhodně lepším týmem v prvním poločase, chybí jim však nějaké branky. Pokud budou pokračovat v tom co hrají do teď. I ty góly by se měly dostavit.

32
    Pitroipa předvedl další kouzla ze své technické zahrádky. Zbavil se protihráče a ještě přihrál do šance. Následnou střelu však zablokovala obrana.

32
    Pressing domácích je jejich velkou zbraní. Landreu má snad paradoxně nejvíce z hostujících hráčů míč na svých kopačkách.

30
    Cole fauloval a tím ukončil akci Lille. Domácí budou vykopávat.

29
    Nakonec celá akce končí offsidem hostů.

28
    Faul Apama. Diváci pískají. Bylo však vidět, že si ve výskoku pomohl rukama. Hosté zahrávají standardní situaci.

27
    Pedretti to zkusil technickou střelou. Ta šla nějaké dva metry nad břevno.

26
    Sorte, sorte je slyšet od laviček. Trenér nabádá k udržení rozestavení hráčů. Hráči Lille takto již několikrát nechali svou nedisciplinovaností soupeře velmi snadno projít

24
    Digne dostává žlutou kartu za podražení MVila.

24
    Jakýkoliv dotek s míčem Landreau je provázen mohutným pískotem domácího hlediště.

23
    Výborný pressing domácích. Hráči Lille se dostali několikrát do úzkých, nebyli si schopni vůbec rozehrát. Diváci to kvitují potleskem.

22
    Centr Hazarda v moci Costila. Rennes jsou u balónu.

21
    Domácí hrají svoje akce po levé straně hřiště, tam tlačí Lille bota a obrana nestačí.

19
    Jen to zahučelo. Míč se po centru dostal ke Kana-Biyikovi a ten trefil boční síť. Další dobrá akce domácích!

19
    Kemba ve velké šanci vychytal Landreau! Je tu roh.

18
    Danze dostal pěknou přihrávku na střed. Jeho pokus o střelu však zablokoval dobíhající obránce.

16
    Costil musel na zem před dorážejícím útočníkem. Vykopává od brány.

15
    Roux se dostal do zakončení, míč však šel zcela mimo.

14
    Akce skončila faulem na Pedrettiho. Hráči Lille u míče.

14
    Roh odvrácen, domácí však stále u míče.

13
    Theophile Catherine přešel po křídle přes dva hráče Lille a vyzkoušel pozornost brankáře hostů. Je to roh.

12
    Pedretti to zkusil přímou střelou a vzhledem k tomu o jakou se jednalo vzdálenost, byla to pro Costila velmi snadná práce.

12
    První možnost ohrozit branku Rennes. Standardní situace pro hosty.

10
    Kembo-Ekoko dostal nádhernou přihrávku mezi dva obránce, nedokázal však překonat Landreaue v bráně. Dobrá akce domácích!

10
    Akce Lille ale velmi brzy skončila a už tu byl zase Pitroipa, obránci ho zdvojili a zastavili.

9
    Faul na středu hřiště, hráči Lille se mohou pokusit zaútočit.

8
    Pitroipa dělá obraně problémy, je velmi dobře technicky vybaven a obrana ho zatím nezvládá eliminovat. Teď připravil dobrou šanci Erdingovi. Landreau byl však na místě.

7
    Domácí jsou velmi aktivní.

7
    První žlutá zápasu. Danze takticky zastavil soupeře v brejku a dostává po zásluze žlutou.

6
    Centr letěl na zadní tyč a tam nebyl nikdo z hráčů Rennais.

4
    Kembo byl zastaven nedovoleně. Domácí mají standardní situaci.

4
    Erding se řítil s míčem do vápna, byl na poslední chvíli zastaven obráncem.

3
    Útočný faul přerušil jejich snahu, s první akcí jsou tu hráči Lille.

3
    Domácí stále u míče.

2
    S první střelou tu byl Pajot. Ovšem vysoko nad.

1
    Domácí jsou u míče a zakládají útočnou akci.

1

V roce 2011 se oba celky spolu utkali dvakrát a dvakrát se radovali hráči Lille OSC. Zda se jim dnes povede na tato utkání navázat, uvidíme za pár minut.

Jedná se o souboj 8. týmu (Rennais) proti 3. týmu tabulky (Lille). Pro oba celky je tento zápas důležitý hlavně z hlediska jejich šancí zahrát si v pohárové Evropě. Domácí ztrácejí na postup do Evropské ligy 4 body a hosté se drží na příčce zaručující kvalifikaci o ligu mistrů. Oba týmy tedy nesmí ztrácet body a potřebují bodovat.

Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu zápas 25. kola Ligue 1 mezi týmy Stade Rennais FC a hostujícím celkem Lille OSC.

Stade Rennais FC: Costil - Theophile Catherine, Kana-Biyik, Apam, Danze, MVila, Pajot, Pitroipa, Feret, Kembo-Ekoko, Erding

Lille OSC: Landreau - Debuchy, Cetto, Chedjou, Digne, Gueye, Mavuba, Pedretti, Cole, Roux, Hazard

Rozhodčí: C. Turpin‎.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.