Brest – Marseille 1:0 (kon.) | Toulouse – Sochaux 2:0 (kon.) | Rennes – Lille 1:1 (kon.)
Stade Rennes
1:1 (0:1)
Lille OSC
Neděle 26.02.2012, 21:00 • Stade de la Route de Lorient • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Stade Rennais FC: Costil - Theophile Catherine, Kana-Biyik, Apam, Danze, MVila, Pajot, Pitroipa, Feret, Kembo-Ekoko, Erding

Lille OSC: Landreau - Debuchy, Cetto, Chedjou, Digne, Gueye, Mavuba, Pedretti, Cole, Roux, Hazard

Rozhodčí: C. Turpin‎.

Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu zápas 25. kola Ligue 1 mezi týmy Stade Rennais FC a hostujícím celkem Lille OSC.

Jedná se o souboj 8. týmu (Rennais) proti 3. týmu tabulky (Lille). Pro oba celky je tento zápas důležitý hlavně z hlediska jejich šancí zahrát si v pohárové Evropě. Domácí ztrácejí na postup do Evropské ligy 4 body a hosté se drží na příčce zaručující kvalifikaci o ligu mistrů. Oba týmy tedy nesmí ztrácet body a potřebují bodovat.

V roce 2011 se oba celky spolu utkali dvakrát a dvakrát se radovali hráči Lille OSC. Zda se jim dnes povede na tato utkání navázat, uvidíme za pár minut.

1

1
    Domácí jsou u míče a zakládají útočnou akci.

2
    S první střelou tu byl Pajot. Ovšem vysoko nad.

3
    Domácí stále u míče.

3
    Útočný faul přerušil jejich snahu, s první akcí jsou tu hráči Lille.

4
    Erding se řítil s míčem do vápna, byl na poslední chvíli zastaven obráncem.

4
    Kembo byl zastaven nedovoleně. Domácí mají standardní situaci.

6
    Centr letěl na zadní tyč a tam nebyl nikdo z hráčů Rennais.

7
    První žlutá zápasu. Danze takticky zastavil soupeře v brejku a dostává po zásluze žlutou.

7
    Domácí jsou velmi aktivní.

8
    Pitroipa dělá obraně problémy, je velmi dobře technicky vybaven a obrana ho zatím nezvládá eliminovat. Teď připravil dobrou šanci Erdingovi. Landreau byl však na místě.

9
    Faul na středu hřiště, hráči Lille se mohou pokusit zaútočit.

10
    Akce Lille ale velmi brzy skončila a už tu byl zase Pitroipa, obránci ho zdvojili a zastavili.

10
    Kembo-Ekoko dostal nádhernou přihrávku mezi dva obránce, nedokázal však překonat Landreaue v bráně. Dobrá akce domácích!

12
    První možnost ohrozit branku Rennes. Standardní situace pro hosty.

12
    Pedretti to zkusil přímou střelou a vzhledem k tomu o jakou se jednalo vzdálenost, byla to pro Costila velmi snadná práce.

13
    Theophile Catherine přešel po křídle přes dva hráče Lille a vyzkoušel pozornost brankáře hostů. Je to roh.

14
    Roh odvrácen, domácí však stále u míče.

14
    Akce skončila faulem na Pedrettiho. Hráči Lille u míče.

15
    Roux se dostal do zakončení, míč však šel zcela mimo.

16
    Costil musel na zem před dorážejícím útočníkem. Vykopává od brány.

18
    Danze dostal pěknou přihrávku na střed. Jeho pokus o střelu však zablokoval dobíhající obránce.

19
    Kemba ve velké šanci vychytal Landreau! Je tu roh.

19
    Jen to zahučelo. Míč se po centru dostal ke Kana-Biyikovi a ten trefil boční síť. Další dobrá akce domácích!

21
    Domácí hrají svoje akce po levé straně hřiště, tam tlačí Lille bota a obrana nestačí.

22
    Centr Hazarda v moci Costila. Rennes jsou u balónu.

23
    Výborný pressing domácích. Hráči Lille se dostali několikrát do úzkých, nebyli si schopni vůbec rozehrát. Diváci to kvitují potleskem.

24
    Jakýkoliv dotek s míčem Landreau je provázen mohutným pískotem domácího hlediště.

24
    Digne dostává žlutou kartu za podražení MVila.

26
    Sorte, sorte je slyšet od laviček. Trenér nabádá k udržení rozestavení hráčů. Hráči Lille takto již několikrát nechali svou nedisciplinovaností soupeře velmi snadno projít

27
    Pedretti to zkusil technickou střelou. Ta šla nějaké dva metry nad břevno.

28
    Faul Apama. Diváci pískají. Bylo však vidět, že si ve výskoku pomohl rukama. Hosté zahrávají standardní situaci.

29
    Nakonec celá akce končí offsidem hostů.

30
    Cole fauloval a tím ukončil akci Lille. Domácí budou vykopávat.

32
    Pressing domácích je jejich velkou zbraní. Landreu má snad paradoxně nejvíce z hostujících hráčů míč na svých kopačkách.

32
    Pitroipa předvedl další kouzla ze své technické zahrádky. Zbavil se protihráče a ještě přihrál do šance. Následnou střelu však zablokovala obrana.

34
    Domácí jsou rozhodně lepším týmem v prvním poločase, chybí jim však nějaké branky. Pokud budou pokračovat v tom co hrají do teď. I ty góly by se měly dostavit.

35
    Rozhodčí v pohovoru s domácím trenérem. Nelíbilo se mu posouzení vzájemně tvrdého souboje mezi hráči, který byl posouzen jako faul hráče domácích.

37
    Na hřišti začínají trochu jiskřit emoce. Apam dostává žlutou kartu za faul.

38
    A Apam dohrál. Tvrdě dohrál Coleho, dostává druhou žlutou a dnes končí.

39
    Apam předvedl naprostý zkrat mysli. Diváci pískají a provolávají hesla k rozhodčímu, ty ani nechci překládat.

39
    Lille právě vstřelilo branku!

Po následné standardní situaci se k hlavičce dostal AURELIEN CHEDJOU a posílá hosty do vedení.

42
    Roh pro hosty.

42
    Jeden z asistentů domácích byl předtím ještě vykázán do šaten. Na hřišti by se atmosféra dala krájet.

43
    Domácí musí na vyloučení reagovat střídáním. John Boye přichází na hřiště a odchází Feret.

44
    Roux se dostal ke střele, tu v pohodě zlikvidoval Costil.

45
    Situace se po vyloučení naprosto obrátila. Jsou to hosté kteří jsou více u míče.

45
    Gueye dostává žlutou kartu za stejný faul, za který dostal Apam svojí druhou žlutou. Naběhl do protihráče a zkosil ho.

Druhý poločas začne přibližně v 22:03.

Poločas končí za ohromujícího pískotu publika. Rennes bylo po celý první poločas lepším týmem, poté však předvedl Apam naprosté zatmění mysli, nechal si snad za 2 minuty dát hned po sobě dvě žluté karty a poslal svůj tým do deseti. Hned z následné standardní situace hráči Lille navíc skórovali. Co přinese druhý poločas, uvidíme po přestávce, ale pro hráče Rennes to bude už hodně, hodně těžké.

46

46
    Začalo se hned ve vápně zůstal ležet hráč Lille. Zápas bude asi ještě dost emotivní.

47
    Je to Lucas Digne, až teď je odváděn na ošetření.

48
    Začalo se velmi opatrně, hráči Lille se nikam neženou.

48
    Rozhodčí omylem zasáhl a nahrál hostujícímu hráči, to k němu jen vyvolalo bouři další nevole.

50
    Kembo se dostal ke střele. Landreau musel na zem.

50
    Hazard si neporozuměl s Rouxem a tím se připravili o velkou šanci zakončovat.

51
    Domácí museli po vyloučení obětovat jednoho z ofenzivních záložníků, to je na jejich hře viditelně znát.

53
    Hosté jsou u míče. Snaží se postupným útokem dostat k nějaké šanci.

54
    Erding byl faulován. Standardní situace pro domácí z velké dálky končí centrem do vápna, kde nikdo z domácích nedokázal na míč dosáhnout.

56
    Obrovskou šanci spaluje Erding. Který nedokázal trefit prázdnou branku!

57
    To byla opravdu obrovská šance, která bude domácí asi na konci zápasu mrzet.

58
    Útočnou snahu hráčů Lille hatí útočný faul.

59
    Hra začíná trochu ztrácet tempo.

60
    Druhé střídání domácích. Odešel Jires Kembo-Ekoko a nahradil jej Alexander Tettey.

61
    Kevin Theophile Catherine dostává žlutou kartu za ruku ve vápně Lille. To byl zákrok rukou jako v házené.

62
    Digne si z kraje obrany také zaútočil, míč mu však obrana včas ukopla.

64
    Centr Lille do země nikoho. Hosté však stále u míče.

64
    Fotbal v těchto chvílích není příliš zajímavý. Lille si profesorsky hlídají náskok a domácí nejsou schopni v deseti o nějaký tlak.

65
    Joe Cole vyzkoušel z dálky Costila. Ten se musel natahovat. Je tu roh.

66
    Míč se po rohu dostal ke Colovi a ten trefil před ním stojícího obránce. Akce tím končí.

67
    Roh pro domácí.

67
    Danze se po centru dostal k míči a před ním byla jen prázdná branka. Kdyby dokázal lépe trefit, byl by to jistý gól! Takhle se jen drží za hlavu, co to nedal.

70
    MVilla pálí třetí tutovku v tomto poločase! Dostal míč do vápna ideálně na střelu, ale vysoko přestřeluje!

71
    Pajot ležel na trávníku, ale už se hraje.

71
    Domácí spálili tři gólové šance v tomto poločase. Hráči Lille mají štěstí nakloněné na své straně.

71
    Pajot se dostal ke střele. Kousek vedle!

72
    Rennes začínají ožívat. Zasloužili by si vyrovnat. I v deseti předvádí zajímavější fotbal. Lille hrají jen to co potřebují.

73
    Hosté střídají, že by reakce na zvýšenou aktivitu domácích? Ze hřiště Nolan Roux, místo něj na hřišti Ireneusz Jelen.

74
    Catherine opět zasáhl rukou, je z toho nebezpečná standardní situace.

75
    Tentokráte to měl naštěstí pro něj bez žluté karty, ale ty ruce mu dnes hrají až příliš. Akce nacvičeným signálem končí vystižením domácí obrany. Hráči Rennes jsou u míče.

76
    Standardní situace pro domácí. Bude to centr do vápna ze zajímavé vzdálenosti.

77
    Odhlavičkován obranou. Následný centr si pohlídal Landreau.

78
    Centr Danzeho odhlavičkován. Rennes zvyšují aktivitu. Na druhé straně už druhý pokus vysunout Jelena, tomu se však zatím nedaří projít přes obránce.

79
    Diváci pískají. Pitroipa leží na trávníku, byl nepříjemně atakován.

80
    MVila si špatně zpracoval míč a přišel o něj. Hráči Lille jdou do útoku.

81
    Útok zhatila nepřesná přihrávka, na druhé straně to zkusil Pitroipa přes dva protihráče, ačkoliv je jeho technická vybavenost na velmi vysoké úrovni, nepovedlo se mu projít.

81
    Poslední střídání domácích Odešel Vincent Pajot, přišel Razak Boukari.

82
    A střídání i na druhé straně. Odešel anglický legionář Joe Cole a jeho místo zaujal Dimitri Payet.

84
    Diváci opět pískají. Na trávníku leží Debuchy. Byl atakován do obličeje Catherinem. Ten má dnes ruce opravdu proklatě vysoko.

85
    Payet se uvedl na hřišti, dostal se do vápna, ale místo střely zkoušel ještě jednu zasekávačku, ta už byla však navíc a o míč přišel.

86
    Na druhé straně se ke střele dostal Boukari, Landreau si se střelou poradil a chytl ji do náruče.

87
    Domácí už hrají rozestavení 2-4-3, vrhají tedy vše do útoku!

89
    Lille však drží míč, domácí ti budou mít těžké.

89
    Payet vyzkoušel Costila, ten musel zasahovat proti těžké střele!

90
    Rennes právě vstřelilo branku!

A je vyrovnáno! Dlouhý centr z poza hřiště dopadl přímo na kopačku MELVUTA ERDINGA a ten poslal míč do protisměru brankáře!

90+1
    Standardní situace z nějakých 28 metrů pro hosty. Je tu ještě šance na přetažení vedení na svoji stranu.

90+3
    Střela trefila Costila, který ji vyrazil před sebe, k dorážce se nikdo z hostů nedostal. Krušné chvilky pro Rennes!

90+4
    Výkop od branky domácích, gól už asi nepadne.

90+4
    Střela Payeta se neujala.

Je tu konec zápasu. Diváci své hráče doprovází potleskem a naprosto zaslouženým. Lille by si dnes nezasloužilo vyhrát. Hráči Rennes byli celý zápas lepším týmem a i v deseti lidech si dokázali vytvořit několik velmi dobrých šancí. Hráči Lille se prezentovali takovým profesorským fotbalem, kdy se hlavně snažili hlídat výsledek, to se jim však nepovedlo, protože v 90. minutě udeřil Erding a stanovil konečný stav na 1:1. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou. (22:55:15)