Évian TG – Ajaccio 2:1 (kon.) | Lyon – Brest 1:1 (kon.) | Valenciennes – PSG 3:4 (kon.)
Évian Thonon Gaillard
2:1 (1:1)
AC Ajaccio
Neděle 06.05.2012, 17:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Je to tak. Ve druhém poločase jasně dominovali domácí a zaslouženě dnes zápas vyhrávají. Ajaccio to bude mít v boji o záchranu ještě hodně těžké. (18:51:13)

90+3
    Střílel Kinkela z otočky, pomalu a doprostřed branky. Zřejmě je rozhodnuto.

90+3
    A je tu čas na poslední útok hostí!

90+2
    Kinkela byl na hranici autu skvěle ubráněn a Andersen bude kopat od brány.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty. Útok hostí zastavila vysoká noha.

90
    Velmi ostrý faul na Wasse a máme tu rovnou červenou pro Medjaniho. Ten ještě diskutuje a dělá různé posunky. Rozhodčího to zanechává klidného a spoluhráči se snaží dostat svého obránce ze hřiště, aby měli ještě nějaký čas na poslední útok.

88
    Poslední střídání, místo gólového Barbosy jde na hřiště Leroy.

87
    Z rohu nic nebylo a v protiútoku běželi 2 hosté na brankáře, zastavil je ovšem opět ofsajdový praporek a opět správně.

87
    Další parádní míč za obranu, přenádherná klička obránci od Tie Biho a nádherná střela, kterou vyrazil Ochoa konečky prstů! Domácí ne a ne rozhodnout!

86
    Tohle už bylo lepší, ale Kinkelu zastavil praporek pomezního. Po právu.

85
    Hosté už hrají pouze na 2 stopery, ale nedaří se jim dostat míč na zálohu. Další chyba a k míči se dostávají domácí.

84
    Ovšem ne na dlouho! Barbosa dělal, jako že do protiútoku nepůjde a rozhodne se pro pomalou kombinaci. Nakonec naprosto nečekaně přihrál dopředu na volného Sagba, který ale sám proti Ochoovi neuspěl!

84
    Taktický faul Barbosy. Míč mají hosté.

82
    Tak mohlo být rozhodnuto. Domácí běželi 4na3, ale nedohodli se kdo zakončí. Nakonec Barbosa přenechal míč Sagbovi, který z nevýhodné pozice přestřelil.

82
    Na druhé straně zase ofsajd domácího Sagba.

82
    Dlouhý centr našel až Eduarda ve vápně, který ovšem skákavý míč nezkrotil.

81
    Teď naopak útočný faul domácích a hosté zahajují útok.

81
    Ostrý, ale nechtěný faul na Barbosu. Žlutit se nebude.

80
    Dva centry teď mířily do vápna domácích. První odvrátila domácí obrana a druhý uklidil do rukavic Andersen.

78
    Poslední střídání hostí. Ze hřiště jde Mostefa, kterého nahradil Cavalli.

77
    Přihrávka na Wasse a střela nad. Dobře zahraná situace, Wass mířil opravdu velmi dobře, když uvážíme to, že v brance hostí bylo nacpáno 11 hráčů!

76
    A pozor, rozhodčí teď viděl nějaký přestupek a kope se nepřímý volný kop z 10ti metrů na branku hostí!

75
    Domácí se teď opět snaží dlouze kombinovat, ale hosté už otevírají obranu a tak se jim nedaří držet dlouho na míči.

74
    M'Madiho střídá Thomasson.

73
    Z následného rohu opět zhola nic.

72
    Po straně utekl Sagbo, ale Ochoa skvěle vyběhl a domácí útočník neměl kam střílet.

71
    Tak Kinkela poslal míč na vzdálenější tyč, ale hlavička Eduarda šla hodně mimo.

70
    Faul domácích a šance na centr z dobrého úhlu pro leváka.

69
    Kinkela to zkusil z rohu vápna, ale vystřelil několik metrů nad.

69
    Hosté se drží na míči, ale domácí si již uvědomili, ze by měli bránit a postavili svému soupeři před vápnem hráz.

67
    Hosté začínají mít navrch! Další rychlý protiútok, ale Pierazzi chtěl opět střílet místo toho, aby přihrál na úplně volného Eduarda napravo.

66
    Po dlouhé době kombinace hostí, střela Pierazziho ale byla katastrofální. Pomalá, po zemi a mimo.

65
    A ani tento rohový kop neskončil ničím jiným, než rychlým odkopem.

64
    Rána z dálky M'Madiho z hranice vápna mířila skvěle, ale Ochoa na míč skokem dosáhl a vyrazil ho na roh.

63
    A ještě jedno střídání, tentokrát na straně domácích. Ze hřiště jde Rabiu a místo něj vchází Tie Bi.

63
    A za Socriera jde na hřiště Eduardo.

62
    První střídání utkání je na straně hostí. Lasneho nahradí Sammaritano.

62
    Hosté se teď utrhli 3na3, ale střelu Mostefy zblokoval M'Madi parádním skluzem! Rozhodčí teč neviděl a roh se tedy kopat nebude.

61
    Na rohy je to tedy 3:3, každý tým měl všechny v jediném poločase a všechny rohy skončily naprostou katastrofou.

60
    Rychlá akce v podání domácích, kde si seběhl za obranu Rabiu a vypálil velmi dobře z úhlu nahoru! Ochoa si na míč sáhl a bude z toho roh.

60
    Polostřela-polocentr v podání Sorlina skončila v rukavicích Ochoy.

58
    Opět dlouhá kombinace domácích, která nebere konců. Hosté budou muset otevřít obranu, jestli chtějí mít ještě nějakou šanci.

57
    Pokus o dlouhý nákop na Socriera skončil ofsajdem.

57
    A hosté se nadále nemohou dostat k míči. Domácí mají hru jasně ve vlastních rukou.

54
    Évian právě vstřelilo branku!

Tak to byla paráda! DANIEL WASS si vybral bližší tyč a napálil míč přímo do šibenice! Aby toho nebylo málo, tak balón svou rychlostí málem protrhl síť! Hosté to teď budou mít hodně těžké, protože ve druhém poločase se jim nic nedaří.

54
    Zároveň tu máme i přímý volný kop z asi 21 metrů.

53
    Faul Diawary a první žlutá karta utkání - naprosto zasloužená.

52
    Krásný protiútok domácích, kde Andre prostrčil míč na Socriera, který ho ovšem nedokázal zpracovat a odmítl tak souboj 1na1 s brankářem!

51
    Do šancí se ovšem nedostávají, naopak faulovali. Na obranu Angouly to však bylo čisté.

50
    Tak domácí mají v druhém poločase 90% držení míče a na hřišti jasně dominují.

50
    Protiútok domácích vedený Kinkelou skončil v autu.

49
    Kombinace ale pokračovala a Angoula si perfektně naskočil na hlavičku, jenže o půl metru minul! Ve vápně byl zcela sám, možná si měl míč ještě zpracovat.

48
    Z tohoto rohu nebylo vůbec nic.

48
    Barbosa reklamuje ruku ve vápně, ale ta šla od míče a tak budou domácí zahrávat pouze rohový kop - dnes první.

47
    Druhý poločas začali lépe domácí, ale nemohou se přihrávkami dostat za zálohu hostí.

46

Évian Thonon Gaillard: Andersen - Wass, Cambon, Angoula, Dja Djedje - Sorlin, Rabiu, M'Madi, Kahlenberg, Barbosa - Sagbo

AC Ajaccio: Ochoa, Diawara, Medjani, Poulard, Saad - Pierazzi, Mostefa, Andre, Lasne, Kinkela - Socrier

11
    Střela Barbosy byla příliš pomalá, aby mohla Ochou vystrašit.

V prvním poločase mělo Ajaccio navrch, i když více stříleli domácí, ovšem velmi málo nebezpečné střely. Jde vidět, že domácím v tabulce o příliš mnoho nejde, zatímco Ajaccio stále bojuje o záchranu. V utkání jsme zatím neviděli ani jednu kartu. Samotných faulů bylo k vidění velmi málo.

44
    Teď se již poločas pouze dohrává.

42
    O rychlý brejk se pokusili domácí, ale hosté situaci doběhli a přečíslení zastavili hned v zárodku.

39
    Dlouhá kombinace hostí skončila nepřesnou přihrávkou do autu.

36
    O další brejk se pokusil Kinkela, ale opět ho zastavil ofsajd. Ajaccio má v prvním poločase jasně navrch.

34
    Ani třetí roh Ajaccia k žádné šanci nevedl.

30
    Svoje štěstí zkusil domácí M'Madi, ale střílel hodně nad.

22
    Ajaccio zahrávalo kop, který mu vůbec nevyšel. V následující situaci se ale dostal Diawara do brejku, ovšem rozhodčí odmával ofsajd.

20
    Wass střílel zpoza vápna, ale Ochoa byl tentokrát bezchybný - míč skončil v jeho náruči.

15

Vedení hostím dlouho nevydrželo. CEDRIC BARBOSA se výborně uvolnil a na bližší tyč propálil poprvé Ochou.

14
    Ajaccio právě vstřelilo branku!

Jako první se dnes trefil BENJAMIN ANDRE, který dostal přesný pas na hranici vápna od Bastiena Lasneho a zamířil přesně ke vzdálenější tyči.

1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jakub Šperk

Branky: 15. Barbosa, 54. Wass - 14. Andre

Karty:   53. Diawara (AJC)   90. Medjani (AJC)

Évian Thonon Gaillard: Andersen - Wass, Cambon, Angoula, Dja Djedje - Sorlin, Rabiu (63. Tie Bi), M'Madi (74. Thomasson), Kahlenberg, Barbosa (88. Leroy) - Sagbo
    AC Ajaccio: Ochoa, Diawara, Medjani (do 90. minuty), Poulard, Saad - Pierazzi, Mostefa (78. Cavalli), Andre, Lasne (62. Sammaritano), Kinkela - Socrier (63. Eduardo)