Évian TG – Ajaccio 2:1 (kon.) | Lyon – Brest 1:1 (kon.) | Valenciennes – PSG 3:4 (kon.)
Évian Thonon Gaillard
2:1 (1:1)
AC Ajaccio
Neděle 06.05.2012, 17:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

1

14
    Ajaccio právě vstřelilo branku!

Jako první se dnes trefil BENJAMIN ANDRE, který dostal přesný pas na hranici vápna od Bastiena Lasneho a zamířil přesně ke vzdálenější tyči.

15
    Évian právě vstřelilo branku!

Vedení hostím dlouho nevydrželo. CEDRIC BARBOSA se výborně uvolnil a na bližší tyč propálil poprvé Ochou.

20
    Wass střílel zpoza vápna, ale Ochoa byl tentokrát bezchybný - míč skončil v jeho náruči.

22
    Ajaccio zahrávalo kop, který mu vůbec nevyšel. V následující situaci se ale dostal Diawara do brejku, ovšem rozhodčí odmával ofsajd.

30
    Svoje štěstí zkusil domácí M'Madi, ale střílel hodně nad.

34
    Ani třetí roh Ajaccia k žádné šanci nevedl.

36
    O další brejk se pokusil Kinkela, ale opět ho zastavil ofsajd. Ajaccio má v prvním poločase jasně navrch.

39
    Dlouhá kombinace hostí skončila nepřesnou přihrávkou do autu.

42
    O rychlý brejk se pokusili domácí, ale hosté situaci doběhli a přečíslení zastavili hned v zárodku.

44
    Teď se již poločas pouze dohrává.

V prvním poločase mělo Ajaccio navrch, i když více stříleli domácí, ovšem velmi málo nebezpečné střely. Jde vidět, že domácím v tabulce o příliš mnoho nejde, zatímco Ajaccio stále bojuje o záchranu. V utkání jsme zatím neviděli ani jednu kartu. Samotných faulů bylo k vidění velmi málo.

11
    Střela Barbosy byla příliš pomalá, aby mohla Ochou vystrašit.

Évian Thonon Gaillard: Andersen - Wass, Cambon, Angoula, Dja Djedje - Sorlin, Rabiu, M'Madi, Kahlenberg, Barbosa - Sagbo

AC Ajaccio: Ochoa, Diawara, Medjani, Poulard, Saad - Pierazzi, Mostefa, Andre, Lasne, Kinkela - Socrier

46

47
    Druhý poločas začali lépe domácí, ale nemohou se přihrávkami dostat za zálohu hostí.

48
    Barbosa reklamuje ruku ve vápně, ale ta šla od míče a tak budou domácí zahrávat pouze rohový kop - dnes první.

48
    Z tohoto rohu nebylo vůbec nic.

49
    Kombinace ale pokračovala a Angoula si perfektně naskočil na hlavičku, jenže o půl metru minul! Ve vápně byl zcela sám, možná si měl míč ještě zpracovat.

50
    Protiútok domácích vedený Kinkelou skončil v autu.

50
    Tak domácí mají v druhém poločase 90% držení míče a na hřišti jasně dominují.

51
    Do šancí se ovšem nedostávají, naopak faulovali. Na obranu Angouly to však bylo čisté.

52
    Krásný protiútok domácích, kde Andre prostrčil míč na Socriera, který ho ovšem nedokázal zpracovat a odmítl tak souboj 1na1 s brankářem!

53
    Faul Diawary a první žlutá karta utkání - naprosto zasloužená.

54
    Zároveň tu máme i přímý volný kop z asi 21 metrů.

54

Tak to byla paráda! DANIEL WASS si vybral bližší tyč a napálil míč přímo do šibenice! Aby toho nebylo málo, tak balón svou rychlostí málem protrhl síť! Hosté to teď budou mít hodně těžké, protože ve druhém poločase se jim nic nedaří.

57
    A hosté se nadále nemohou dostat k míči. Domácí mají hru jasně ve vlastních rukou.

57
    Pokus o dlouhý nákop na Socriera skončil ofsajdem.

58
    Opět dlouhá kombinace domácích, která nebere konců. Hosté budou muset otevřít obranu, jestli chtějí mít ještě nějakou šanci.

60
    Polostřela-polocentr v podání Sorlina skončila v rukavicích Ochoy.

60
    Rychlá akce v podání domácích, kde si seběhl za obranu Rabiu a vypálil velmi dobře z úhlu nahoru! Ochoa si na míč sáhl a bude z toho roh.

61
    Na rohy je to tedy 3:3, každý tým měl všechny v jediném poločase a všechny rohy skončily naprostou katastrofou.

62
    Hosté se teď utrhli 3na3, ale střelu Mostefy zblokoval M'Madi parádním skluzem! Rozhodčí teč neviděl a roh se tedy kopat nebude.

62
    První střídání utkání je na straně hostí. Lasneho nahradí Sammaritano.

63
    A za Socriera jde na hřiště Eduardo.

63
    A ještě jedno střídání, tentokrát na straně domácích. Ze hřiště jde Rabiu a místo něj vchází Tie Bi.

64
    Rána z dálky M'Madiho z hranice vápna mířila skvěle, ale Ochoa na míč skokem dosáhl a vyrazil ho na roh.

65
    A ani tento rohový kop neskončil ničím jiným, než rychlým odkopem.

66
    Po dlouhé době kombinace hostí, střela Pierazziho ale byla katastrofální. Pomalá, po zemi a mimo.

67
    Hosté začínají mít navrch! Další rychlý protiútok, ale Pierazzi chtěl opět střílet místo toho, aby přihrál na úplně volného Eduarda napravo.

69
    Hosté se drží na míči, ale domácí si již uvědomili, ze by měli bránit a postavili svému soupeři před vápnem hráz.

69
    Kinkela to zkusil z rohu vápna, ale vystřelil několik metrů nad.

70
    Faul domácích a šance na centr z dobrého úhlu pro leváka.

71
    Tak Kinkela poslal míč na vzdálenější tyč, ale hlavička Eduarda šla hodně mimo.

72
    Po straně utekl Sagbo, ale Ochoa skvěle vyběhl a domácí útočník neměl kam střílet.

73
    Z následného rohu opět zhola nic.

74
    M'Madiho střídá Thomasson.

75
    Domácí se teď opět snaží dlouze kombinovat, ale hosté už otevírají obranu a tak se jim nedaří držet dlouho na míči.

76
    A pozor, rozhodčí teď viděl nějaký přestupek a kope se nepřímý volný kop z 10ti metrů na branku hostí!

77
    Přihrávka na Wasse a střela nad. Dobře zahraná situace, Wass mířil opravdu velmi dobře, když uvážíme to, že v brance hostí bylo nacpáno 11 hráčů!

78
    Poslední střídání hostí. Ze hřiště jde Mostefa, kterého nahradil Cavalli.

80
    Dva centry teď mířily do vápna domácích. První odvrátila domácí obrana a druhý uklidil do rukavic Andersen.

81
    Ostrý, ale nechtěný faul na Barbosu. Žlutit se nebude.

81
    Teď naopak útočný faul domácích a hosté zahajují útok.

82
    Dlouhý centr našel až Eduarda ve vápně, který ovšem skákavý míč nezkrotil.

82
    Na druhé straně zase ofsajd domácího Sagba.

82
    Tak mohlo být rozhodnuto. Domácí běželi 4na3, ale nedohodli se kdo zakončí. Nakonec Barbosa přenechal míč Sagbovi, který z nevýhodné pozice přestřelil.

84
    Taktický faul Barbosy. Míč mají hosté.

84
    Ovšem ne na dlouho! Barbosa dělal, jako že do protiútoku nepůjde a rozhodne se pro pomalou kombinaci. Nakonec naprosto nečekaně přihrál dopředu na volného Sagba, který ale sám proti Ochoovi neuspěl!

85
    Hosté už hrají pouze na 2 stopery, ale nedaří se jim dostat míč na zálohu. Další chyba a k míči se dostávají domácí.

86
    Tohle už bylo lepší, ale Kinkelu zastavil praporek pomezního. Po právu.

87
    Další parádní míč za obranu, přenádherná klička obránci od Tie Biho a nádherná střela, kterou vyrazil Ochoa konečky prstů! Domácí ne a ne rozhodnout!

87
    Z rohu nic nebylo a v protiútoku běželi 2 hosté na brankáře, zastavil je ovšem opět ofsajdový praporek a opět správně.

88
    Poslední střídání, místo gólového Barbosy jde na hřiště Leroy.

90
    Velmi ostrý faul na Wasse a máme tu rovnou červenou pro Medjaniho. Ten ještě diskutuje a dělá různé posunky. Rozhodčího to zanechává klidného a spoluhráči se snaží dostat svého obránce ze hřiště, aby měli ještě nějaký čas na poslední útok.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty. Útok hostí zastavila vysoká noha.

90+2
    Kinkela byl na hranici autu skvěle ubráněn a Andersen bude kopat od brány.

90+3
    A je tu čas na poslední útok hostí!

90+3
    Střílel Kinkela z otočky, pomalu a doprostřed branky. Zřejmě je rozhodnuto.

Je to tak. Ve druhém poločase jasně dominovali domácí a zaslouženě dnes zápas vyhrávají. Ajaccio to bude mít v boji o záchranu ještě hodně těžké. (18:51:13)

Jakub Šperk

Branky: 15. Barbosa, 54. Wass - 14. Andre

Karty:   53. Diawara (AJC)   90. Medjani (AJC)

Évian Thonon Gaillard: Andersen - Wass, Cambon, Angoula, Dja Djedje - Sorlin, Rabiu (63. Tie Bi), M'Madi (74. Thomasson), Kahlenberg, Barbosa (88. Leroy) - Sagbo
    AC Ajaccio: Ochoa, Diawara, Medjani (do 90. minuty), Poulard, Saad - Pierazzi, Mostefa (78. Cavalli), Andre, Lasne (62. Sammaritano), Kinkela - Socrier (63. Eduardo)