Pátek 03.08.2012, 20:00Olympijské hry - Stolní tenis
Sledujte:¨

Do čtvrtfinále nakonec tedy postupuje Německo, Hong Kong, Portugalsko a Brazílie. O zbylých čtyřech čtvrtfinalistech se rozhodne až zítra dopoledne. (22:48:50)

Německo nakonec postupuje do čtvrtinále!

Steger získal ve svůj prospěch i druhý set a Německo je opravdu blízko k postupu... Zbývá již jen jeden set.

Steger nakonec získal pro sebe první set poměrem 14:12 a opět o krok přiblížil svůj tým k postupu do čtvrtfinále.

A zápas mezi Perssonem a Stegerem začal. Pokud vyhraje německý stolní tenista, o postupujícím je rozhodnuto.

Německo se raduje z vítězství ve čtyřhře a vede 2:1! O postup se bude bít Steger s Perssonem.

Steger s Bollem vyhráli druhý set 11:8 a jsou jednu sadu od zisku druhého bodu pro Německo.

Němci získali první set ve čtyřhře 11:9 a vedou 1:0. Švédové by rozhodně měli zabrat.

Známe tři ze čtyř postupujících do čtvrtfinále! Portugalci to také zvládli již po třech zápasech, když jim k tomu pomohla neomylná čtyřhra!

Zato Portugalci kráčí v klidu za postupem a od definitivní pojistky je dělí ve čtyřhře již jen jedna sada.

Tak Němec Ovčarov vše zvládl a srovnává po výhře 3:2 na sety stav duelu mezi Švédskem a Německem na 1:1!

Ovčarov ovládl čtvrtý set 11:4 a srovnal, o druhém bodu mezi Německem a Švédskem rozhodne až pátá sada.

Stejně tak je u konce čtyřhra mezi Brazílií a Hong Kongem, Asiaté postupují po výhře 3:0!

Gardos s Chenem dotáhli zápas k výhře a Rakousko je tak po vítězství 3:0 na zápasy prvním postupujícím do čtvrtfinále!

Gerell sice ztratil proti Ovčarovovi první set, avšak nyní vládne. Dokázal již otočit stav ve svůj prospěch, druhý bod pro Švédy visí na vlásku.

Portugalec Monteiro zvládl čtvrtý set a získává pro Portugalsko v souboji s Velkou Británií druhý bod!

Hong Kong je zisk jednoho setu od postupu! Po výhře 11:5 totiž vede dvojice Leung, Jiang 2:1 na sety!

Monteiro (Portugalsko) se pomalu přibližuje k zisku druhého bodu pro svůj národní tým, když vyhrál třetí set 11:7 a vede 2:1. Pitchford (Velká Británie) to ale jistě nezabalí.

Gerell udolal Ovčarova ve druhém setu 11:9 a srovnal stav zápasu.

Čtyřhra odstartovala také ve dvojice mezi Rakouskem a Egyptem a Rakušané se ujali vedení 1:0 na sety. První set vyhráli Gardos s Chenem 11:8.

Leung s Jiangem si však svůj druhý set pohlídali a po výhře 11:3 srovnali stav duelu.

Tsuboi s Monteirem získali první sadu ve čtyřhře proti Leungovi a Jiangovi a nečekaně se ujímají vedení.

Ovtcharov (Německo) dokázal v prvním setu zaskočit Gerella (Švédsko) a ujímá se vedení po vyhraném setu 16:14

Portugalský Monteiro dokázal srovnat stav proti Pitchfordovi.

Schlager ukončil zápas se Salehem nejrychlejším možným způsobem a posílá na stranu Rakouska druhý bod!

Pitchford v úvodním setu udolal Portugalce Monteira 11:9 a drží naděje Británie o postup vysoko.

Brazilský Monteiro se ve třetí setu držel, ale na Tanga neměl. Hong Kong vede 2:0 na zápasy!

A Schlager hraje fantastický stolní tenis, protože nyní dovolil egyptskému soupeři pouhé tři body. Také zde zápas s největší pravděpodobností brzy skončí.

Také Rakousko vykročilo dobře za ziskem druhého bodu, když Schlager smetl v prvním setu Saleha 11:6.

Tang ve druhém setu zničil Monteira a o druhém bodu pro Hong Kong není sporu.

Všechny čtyři dvojice mají za sebou úvodní zápas. Ten dokázal dotáhnout k vítězství také Portugalec Freitas! Čtvrtý set vyhrál 11:8.

Persson si sice třetím setem trochu zkomplikoval situaci, ale i tu zvládl a získává pro severský národ první bod!

První set druhého zápas mezi Brazílií a Hong Kongem je u konce. Monteiro zatím hledá marně recept na Tanga.

Chen ukončuje zápas proti La Shinovi výhrou 11:5 ve čtvrtém setu a získává tak pro Rakousko první bod!

Freitas vede 2:1 na sety nad Drinkhallem. Naděje Britů na první body poklesly.

Němec Boll ještě odvrátil konec zápasu proti švédskému soupeři a drží naděje Německa na první bod. Set vyhrál 16:14. Mezitím začal druhý zápas duelu mezi Brazílií a Hong Kongem. Utkávají se Monteiro a Tang.

A právě Jiang zajišťuje pro Hong Kong první bod v boji proti Brazílii!

Chen dokázal obrátit nepříznivý stav zápasu a vede na sety již 2:1! Současně Jiang postupně kráčí za výhrou v celém zápase..

Drinkhall, který doslova ubojoval první set, se ve druhé sadě zhoršil a ztratil jí poměrem 11:6.

Mezi Brazílií a Hong Kongem to bude ještě zajímavý zápas. Jiang se opět ujal vedení na Hoyamou po setu 11:6 a je blízko k výhře v celém zápase.

Mezi tím skončili druhé sety u dalších zápasů. Rakušan Chen vrátil ztrátu prvního setu Egypťanovi stavem 11:8. Na sety je vyrovnáno také v duelu Brazílie s Hong Kongem. Naopak za prvním bodem rychle míří Švédsko, v jehož barvách vyhrál Persson druhou sadu 11:7.

Nejvyrovnanější první set se odehrál mezi Freitasem a Drinkhallem. Domácím divákům udělal velkou radost právě Drinkhall, který dotáhl set k výhře stavem 15:13!

Úvodní set má za sebou také Persson (Švédsko). V úvodu to vypadalo na hladký průběh, ale nakonec z toho bylo vcelku těsné vítězství 11:6.

Jako první ukončil první set reprezentant Hong Kongu Jiang, který porazil brazilského soupeře 11:5. Nyní začal druhý set. K výhře nakročil také Egypťan La Shin, který zvítězil 11:7.

První zápasy všech čtyř dvojic začaly.

Dnes večer začíná také souboj týmů ve stolním tenise mužů. Budeme sledovat pouze čtyři zápasy, postaví se proti sobě Portugalsko s Velkou Británií, Brazílie s Hong Kongem, Švédsko s Německem a Rakousko s Egyptem. Největší favorité vstoupí do turnaje až v následujících dnech. Hraje se na tři vítězné zápasy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:00.