Příbram – Mladá Boleslav 1:1 (kon.) | Slovácko – Sparta 1:4 (kon.) | Plzeň – Brno 2:3 (kon.)
Hr. Králové – Jihlava 1:1 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
2:3 (1:1)
FC Zbrojovka Brno
Neděle 12.08.2012, 17:00 • DOOSAN Aréna • Gambrinus liga

Diváci a fanoušci v plzeňské Doosan Aréně viděli určitě zajímavý zápas, i když většina z nich bude odcházet spíše nespokojena. Domácí se sice dostali v 51. minutě do vedení zásluhou Rajtorala. To však prohospodařili během 73. a 75. minuty, kdy se hostům povedl neskutečný obrat. Nejprve se trefil Mezlík, o chvíli později Halaška a opaření Plzeňané se už nedokázali do utkání vrátit, přestože ještě měli několik výborných příležitostí ke skórování. Body tedy míří do Brna, já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek neděle. (18:58:23)

90+3
    Tak to je neuvěřitelné! Ve čtvrtek hrdina, dnes smolař. Michal Ďuriš měl v poslední minutě na hlavě vyrovnání po centru Štípka, ale sám před brankářem nedokázal hlavou zamířit přesně.

90+2
    Doležalovi se nepovedl odkop a domácí vhazují.

90+1
    Ševinského teď v zajímavé pozici zastavil odpískaný ofsajd.

90+1
    V podání domácích už je to spíše taková křeč a bezmoc. Hosté naopak hrozí z protiútoků.

90
    Horváthův nákop Doležal konečky prstů vytáhl nad břevno.

90
    Začala poslední minutka základní hrací doby.

89
    Doležal si dal s rozehrávkou pořádně na čas, ale rozhodčí zatím netrestá kartou.

88
    Teď fauloval Buchta, ale z přímého kopu Plzeň nic nevytěžila.

88
    Vhazování pro Viktorii vedle vápna hostů.

87
    Horváthův centr si Doležal stáhl ze vzduchu.

87
    Roh pro domácí.

86
    Z protiútoku teď střílel Husár, ale jeho pokus o pár centimetrů minul horní růžek branky Plzně.

86
    Horváth faulován Zavadilem.

84
    Mezitím vystřídal Petr Švancara, kterého nahradil Milan Jurdík.

84
    Obrovská šance pro domácí. Štípek nacentroval balon na malé vápno na Ďuriše, ale ten se nedokázal prosadit.

84
    Hosté si při protiútoku nerozuměli a hrát mohou domácí.

83
    Nebezpečný centr Hory teď málem zaskočil Doležala. Ten ale nakonec balon chytá.

Marek Kratochvíl

Branky: 9. Procházka (Bakoš), 51. Rajtoral (Bakoš) – 19. Pernica (Mezlík), 73. Mezlík (Švancara), 75. Halaška (Mezlík)

Karty:   39. Zavadil (BNO)

FC Viktoria Plzeň: Bolek - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Limberský - Fillo, Horváth, Kolář, Darida, Ďuriš - Bakoš
    FC Zbrojovka Brno: Doležal I. - Pašek, Kaufman, Pernica, Husár - Mezlík, Šoljić, Zavadil, Lutonský, Fall - Švancara

Rozhodčí: Jílek – Pospíšil, Štěrba

Diváci: 10 513