Utrecht – Feyenoord 0:1 (kon.) | Heerenveen – Nijmegen 0:2 (kon.) | Twente – Groningen 4:1 (kon.)
Arnhem – Den Haag 2:2 (kon.) | Ajax – Alkmaar 2:2 (kon.)
Ajax Amsterdam
2:2 (1:0)
AZ Alkmaar
Neděle 12.08.2012, 16:30 • Amsterdam ArenA • Nizozemská Eredivisie

To je z nedělního programu nizozemské ligy vše. Přeji pěkný zbytek nedělního dne a na počtenou. (18:23:51)

Máme za sebou parádní zápas a především druhou polovinu. V jejím začátku nejprve dvěma góly otočil skóre na stranu Alkmaaru muž zápasu Altidore, aby pak vyrovnal v 83. minutě Sigthorsson. Nakonec tedy zasloužená remíza 2:2.

90+2
    Theo Janssen chtěl napodobit van der Wiela z první půle, ale jeho střela šla těsně vedle levé tyče. Byla to však skvělá střela.

90+2
    Oba týmy už nejdou do rizika, každá chyba by znamenala ztrátu bodů.

90+1
    Rohový kop proběhl i na straně druhé, ovšem skončil pouze v náručí brankáře Vermeera.

90
    ...Alkmaar se ubránil.

90
    Ještě to vypadalo na dobrou možnost Ajaxu, Klaassen však nakonec vybojoval pouze rohový kop...

89
    van der Wiel spěchal za míčem a mohl se tak dostat do dobré pozice, ale ani rychlé nohy nestačily.

88
    Rychlý útok Ajaxu ztroskotal na nepřesné přihrávce.

87
    Anita vyzkoušel své střelecké štěstí, pálil však vysoko nad bránu.

86
    Nakonec by však byla remíza zaslouženým výsledkem, jestli to tak skončí uvidíme za chvíli.

85
    Ajax chce samozřejmě body tři, a proto stále myslí na ofenzivu. Alkmaar to bude mít v závěru hodně těžké, domácí jsou teď na koni.

84
    Druhé střídání Alkmaaru. Odchází střelec dvou branek Altidore a přichází Boymans.

83
    Ajax právě vstřelil branku!

Dnes je to jeden parádní gól za druhým. Lukoki si perfektně obhodil protihráče a přihrál SIGTHORSSONOVI, který se z penalty z halfvoleje trefil nádherně a nekompromisně. Vyrovnáno.