Plzeň – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Motor ČB – Salzburg 3:5 (kon.) | TPS – Tappara 0:1 (kon.)
Kuopio – JYP 2:4 (kon.) | IFK Helsinky – Jokerit 3:4 (po s.n.) | Pardubice – Liberec 0:3 (kon.)
Sparta – Chomutov 1:3 (kon.) | Linköping – HV71 1:6 (kon.) | Färjestad – Frölunda 3:2 (po s.n.)
Vienna Capitals – HC Slovan 2:1 (po pr.) | Mannheim – Ingolstadt 4:3 (po s.n.) | Fribourg – Bern 4:3 (kon.)
Zug – Zürich 4:1 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
3:5 (0:2, 0:1, 3:2)
EC Red Bull Salzburg
Pátek 31.08.2012, 17:30 • Budvar aréna • European Trophy

S přáním hezkého zbytku dnešního večera se s vámi loučím. (19:51:52)

Nejlepší hráči utkání:

*** Alex Auld (SLZ)
    ** Stanislav Dietz (CEB)
    * Peter Mikuš (CEB)

Je konec. Viděli jsme pěkné utkání, ve kterém Salcburk dlouho dominovali. Ve třetí třetině však Mountfield třemi góly vyrovnal a byl na koni. Jenže právě v době největšího tlaku skóroval Trattig a rozhodl. Závěrečný gól do prázdné branky už nic neřešil. Když se na utkání podíváme trošku zeširoka, tak musíme říci, že Rakušané zvítězili zaslouženě.

60:00

59:17
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Je hotovo. Do prázdné branky se trefil STEVEN REGIER. Asistence: Thomas Raffl.

59:04
    Domácí jdou do powerplay, 5na3!

59:04
    Time out pro Mountfield.

59:04
    Ryan Duncan (SLZ) - 2 minuty za hákování.

58:09
    Icing hostů.

57:53
    Za společnou potyčku dostávají po dvou minutách Langhammer a Lupaschuk.

57:53
    Do konce utkání zbývá něco přes dvě minuty a Jihočeši znovu prohrávají.

56:15
    A hosté jdou znovu do vedení, to je neskutečné. MATTHIAS TRATTING dorazil kotouč do branky. Asistence: Ryan Kinasewich

55:27
    Sáblík si po dlouhé době připisuje zákrok.

54:34
    Budvar aréna je na nohou a žene domácí za dalším gólem.

53:16
    Mountfield právě vstřelil branku!
    A je srovnáno! PETER MIKUŠ od modré čáry prostřelil brankáře Aulda. Asistence: René Vydarený a Martin Podlešák.

52:21
    "Červení býci" jsou nyní pod drtivým tlakem, Šimánek tečoval nahození mimo.

51:00
    Štěpán ztratil kotouč, ale přečíslení dva na jednoho vyřešil skvělým obranným zákrokem Mikuš.

50:10
    Dej se řítil z úhlu na Aulda, který jeho střelu efektivně lapačkou stáhl pod svá křídla.

Dnešní utkání sleduje 750 diváků.

48:21
    V obrovské šanci trefil Suja jen rameno brankáře.

47:42
    Rob Davison (SLZ) dostává za nesportovní chování 10-ti minutový trest.

47:42
    A domácí jsou na kontakt! Kotouč uzmul STANISLAV DIETZ a prudkou ranou překonal Aulda. Bez asistence.

46:58

46:41
    Icing domácích.

46:21
    Jihočeši drží kotouč v útočném pásmu, ale ke střelám se moc nedostávají.

45:11
    Od mantinelu pálil Lukáš Květoň, Auld puk zkrotil.

44:58
    Salcburk hrál v šesti, dvouminutový trest odpyká Justin Keller.

43:50
    Probouzí se i diváci v Budvar aréně a podporují svůj tým hlasitým potleskem.

42:58
    Domácí snižují. Knotkovu střelu dorazil do branky JAKUB SUJA. Asistence: Tomáš Knotek.

42:35
    Icing domácích hokejistů.

41:58
    Dej atakoval brankáře, ale k puku se nedostal.

41:00
    Dietz nahazoval kotouč na branku, ten přes bránící hráče neprošel.

40:01

I druhá třetina je minulostí a Salcburk vede v Budvar aréně 3:0. I díky pětiminutové přesilovce byli Rakušané ve druhé části aktivnějším celkem a celkově vzato, vedou zaslouženě. Poslední třetina začne přibližně v 19:10.

40:00

39:30
    Odražený kotouč napálil Keller, Sáblík ramenem vyrazil.

39:01
    Rozehrána poslední minuta druhé části.

38:35
    Stejná situace se opakuje i o pár vteřin později.

38:15
    Icing v podání hráčů hostujícího celku.

37:57
    Znovu pálil od modré Mikuš, Auld připraven. Salcburk již hraje v pěti.

37:45
    Mikuš posílal před branku nabídku na teč, na kterou nikdo nereflektoval.

37:11
    Rakušané se osvobozují.

36:31
    Vráblík pálil od modré hodně nepřesně.

35:57
    Andreas Kristler (SLZ) - 2 minuty za vysokou hůl.

34:53
    A teď už jsou hosté v plném počtu, přesilovka pět na tři zůstala nevyužita.

33:45
    Salcburk je ve čtyřech.

34:35
    Následně pálil Vráblík, dorážel znovu Kašpařík, ale opět se Auld vyznamenal.

34:32
    Soudkovu střelu dorážel Kašpařík, Auld skvěle zasáhl.

33:20
    Manuel Latusa (SLZ) - 2 minuty za hákování. Minuta a dvaatřicet vteřin přesilovka pět na tři pro Mountfield.

32:53
    Tyler Maxwell (SLZ) - 2 minuty za sekání.

32:40
    Grenier pokračuje v ofenzivních choutkách Salcburku, střílel nad.

31:45
    Justin Dibenedetto (SLZ) dostává za nesportovní chování dva osobní tresty a následně trest do konce utkání.

31:43
    A po pěti a půl minutách jsou domácí v plném počtu.

31:13
    Jihočeši ve čtyřech.

30:45
    Podlešák vyhodil a dokonce i vystřelil na Aulda.

30:12
    Duncan zakončoval zbrkle a podle toho to také dopadlo.

29:59
    Vráblík zalehl kotouč u hrazení, vhazování po pravici Sáblíka.

29:43
    Jan Štěpán (CEB) - 2 minuty za podražení. Salcburk bude hrát minutu a půl 5na3!

28:43
    Puk vyletěl z hrací plochy, po dlouhých diskuzích se vhazuje ve středním pásmu.

28:31
    Na ledě se poprvé objevuje mladý domácí obránce Štěpán, jenž zaujal místo Frühaufa.

27:50
    Červený zblokoval kotouč do ochranné sítě.

26:57
    Jihočechy čeká předlouhé oslabení. Nejprve se podařilo Vydarenému vyhodit, následně Sáblík efektivně zachytil střelu Kinasewiche.

26:13
    Rob Davison se naštěstí zvedá z ledu a odjíždí po svých.

26:13
    Peter Frühauf (CEB) dostává za vražení zezadu trest ve hře na 5 minut + do konce utkání.

25:11
    Salcburk střílí třetí gól a potřetí v přesilovce. DIBENEDETTO objel branku a zasunul puk za Sáblíka. Asistence. Justin Keller.

24:45
    Hosté zamkli Mountfield v obranném pásmu, ale k vážnému ohrožení Sáblíka se nedostali.

23:51
    V oslabení pálil Knotek, Auld na svém místě.

23:32
    Peter Frühauf (CEB) - 2 minuty za krosček. Přesilovka hostí prakticky navazuje na tu předchozí.

23:25
    Sám před Sáblíkem se zjevil Duncan, ale branku minul.

22:30
    Jiří Šimánek vypíchl puk a ujížděl sám na Aulda. Jeho bekhendovou kličku brankář hostí zlikvidoval.

22:21
    Salcburku se zatím přesilovka nedaří.

21:29
    Stanislav Dietz (CEB) - 2 minuty za hákování.

20:34
    Frühauf se ocitl na hrotu, ale na volný kotouč nedosáhl.

20:01

Oba celky se vrací na ledovou plochu, odpočítáváme poslední minutu přestávky.

První třetina je za námi a skóre je trošku překvapivé vzhledem k včerejšímu vzájemnému střetnutí. Salcburk využil obě své vážnější šance a vede o dvě branky. Jihočeši se zatím moc do zakončení nedostávají. Druhá část začne přibližně v 18:20.

20:00

19:39
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení. V přesilovce uvolnil Duncan STEVENA REGIERA, který puk lehce tečoval mezi betony brankáře Sáblíka a zvýšil vedení svého týmu. Asistence: Ryan Duncan.

19:12
    Po ostré mele v brankovišti má puk pod svou lapačkou Sáblík.

19:03
    Lukáš Květoň (CEB) - 2 minuty za hákování.

18:39
    Navštívenku Mikuše od modré čáry Auld sebral svou lapačkou.

18:16
    Z podobného místa pálil i Dej, ale gólman Auld se zatím představuje ve výborném světle.

17:50
    Šimánek zakončil spolupráci s Kašpaříkem střelou nad branku.

16:25
    Červený tečoval nabídku Polodny, ale Auld se vyznamenal a kotouč bravurně zachytil.

16:11
    Odhadem dvě až tři desítky rakouských fanoušků se starají o atmosféru. Zdatně jim sekunduje domácí kotel, který přesídlil na místo, které mu bude po novu patřit v následující sezoně.

15:23
    Ani v této přesilovce nebyli Jihočeši nikterak nebezpeční.

14:41
    Kristler dokázal znovu vyhodit.

13:50
    Od modré pálil tvrdě Soudek, ale trefil prvního bránícího hráče.

13:23
    Matthias Tratting (SLZ) - 2 minuty za napadení.

12:47
    Heinrichovo nahození od modré čáry se stalo takovým bonbónkem pro brankáře Sáblíka.

12:00
    Hraje se převážně ve středním pásmu, ani jeden z týmů nemá větší převahu.

10:48
    Červený střílel od mantinelu pouze do připraveného brankáře.

10:23
    Do zajímavé šance se řítil Suja, ale svou střelu uspěchal a brankář Auld puk vyrazil do rohu.

09:39
    Přesilovka je pryč, Mountfield při nebezpečný nebyl.

09:12
    Frühaufovu nabídku zkoušel bruslí usměrnit Mikuše, bez úspěchu.

08:32
    Půlka početní výhody je minulostí a Jihočeši se ještě nedostali ke střele na bránu.

07:32
    Matthias Tratting (SLZ) - 2 minuty za krosček.

06:03
    Po minutě přesilové hry jde Salcburk do vedení. Přesnou střelou od mantinelu se prosazuje TYLER MAXWELL. Asistence: Thomas Raffl a Ryan Glenn.

05:30
    Obranná čtveřice domácích se zatím v klidu brání.

05:04
    Rudolf Červený (CEB) - 2 minuty za podražení.

04:36
    Ferebauer posílal nabídku před branku pro Polodnu, ke kterému puk nedoputoval.

01:58
    Od modré nahazoval Glenn, domácí gólman byl připraven stejně jako při dorážce Regiera.

01:27
    René Vydarený (CEB) - 2 minuty za nedovolené bránění.

01:13
    Od modré čáry vypálil Dietz, brankář Auld byl připraven.

00:57
    Jihočeši se z tlaku osvobodili na zakázané uvolnění.

00:15
    První střelecký pokus obstaral Kristler, Sáblík jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

00:01

Na led již dorazili všichni hráči, start dnešního duelu se znovu výrazně přiblížil.

Tribuna v Budvar aréna se příjemně zaplňuje. Dorazilo i několik fanoušků z Salcburku, kteří absolvovali dlouhou cestu do propršené jihočeské metropole.

Rozbruslení je minulostí. Více než čtvrthodinku má rolba na to, aby upravila ledovou plochu.

Mountfield: Sáblík (Kantor) - Frühauf, Mikuš, Dietz, Vráblík, Jank, Vydarený, Štěpán - Šimánek, Kašpařík, Podlešák - Dej, Langhammer, L. Květoň - Soudek, Knotek, Suja - Polodna, Červený, Ferebauer.

Salzburg: Auld (Hunwick) - Lupaschuk, Ross, Pallestrang, Welser, Tratting, Glenn, Heinrich, Davison - Kinasewich, Duncan, Keller - Raffl, Komarek, Kristler - Latusa, Buserofberger, Greinier - Maxwell, Dibenedetto, Rigier.

Rozhodčí: Hodek, Kalivoda - Lhotský, Svoboda

Obě mužstva se již zodpovědně rozcvičují na blížící start zápasu. Domácí pro dnešní duel oblékli červené dresy, v kombinaci rakouského celku převažuje bílá barva.

V dresu Mountfieldu se dnes nepředstaví ani Tomáš Mertl, jehož trápí střevní potíže. Pro odvetu se Salcburkem dostali volno Aleš Kotalík a František Ptáček.

Oba celky se utkaly i v základní části loňského ročníku European Trophy. Tehdy zvítězil Mountfield v Rakousku 6:4, čímž se hodně přiblížil následné účasti na finálovém turnaji. Dvě branky tehdy vstřelil Milan Gulaš, jenž už na jihu Čech nepůsobí a v letošní sezoně se stane plzeňským Indiánem.

Ze včerejšího duelu si odnesl zranění Michael Kolarz a dnes bude na soupisce chybět. Nenastoupí ani reprezentační brankář Jakub Kovář, který má ruku v sádře.

Rozhodčí dnešního duelu: Hodek, Kalivoda - Lhotský, Svoboda.