Petrohrad – Lev 5:4 (po s.n.) | Košice – Banská Bystrica 5:0 (kon.) | Most – Füchse 2:4 (kon.)
Žilina – Třinec 2:7 (kon.) | Spišská N. Ves – Prešov 2:6 (kon.) | Znojmo – Zvolen 3:1 (kon.)
Litvínov – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Milevsko – Tábor 3:6 (kon.) | Žďár n/S – Pelhřimov 2:5 (kon.)
Frýdek-M. – Prostějov 1:5 (kon.) | Mor. Budějovice – Jindř. Hradec 9:5 (kon.) | Piešťany – Nitra 7:3 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
HC Prešov 07
sk Pátek 31.08.2012, 17:00 • Zimný štadión v Spišskej Novej Vsi • Přípravné zápasy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Hokejová príprava na nadchádzajúcu sezónu vrcholí. Spišiakov dnes čaká predposledný prípravný zápas, keď privítajú od 17.00 hod. na svojom ľade Prešov.

Hráči HK Spišská Nová Ves nedávno zvíťazili na domácom Spišskom pohári, po ňom odohrali ešte jeden prípravný duel v Bardejove, kde podľahli minuloročného víťazovi 1. ligy 2:3 po samostatných nájazdoch.

Prešovčania majú na záver prípravy naplánované ešte štyri zápasy, vrátane s tým dnešným. HC 07 Prešov naposledy rozdrvil poľský Nowy Targ 7:0, predtým porazil Trebišov tesne 4:3. So Spišskou Novou Vsou odohrali prešovskí hokejisti vôbec prvý prípravný zápas pred touto blížiacou sa sezónou. Úspešnejšie vzišli z tohto merania síl Spišiaci, ktorí zvíťazili 3:1.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

04:20
    Ospravedlňujem sa vám za menšie technické problémy, všetko je už našťastie vyriešené, zápas sa začal pred piatimi minútami, nič podstatné sa zatiaľ neudialo. Zostavy budú doplnené počas úvodnej prestávky.

04:41
    Prešov dal gól!
    Hokejisti Prešova sa ujímajú vedenia. Ladislav HOPKOVIČ dostal ideálnu prihrávku do jazdy, zoči-voči Godlovi si poradil strelou pod hornú žrď. Bez asistencie.

06:15
    Prvé vylúčenie v tomto prípravnom zápase na strane Spišiakov, Vaic 2 minúty za hákovanie.

07:43
    Domáci sa pri oslabení veľmi dobre bránia, Prešovčanom ešte nedovolili sa usadiť v útočnom pásme.

08:15
    Spišská Nová Ves v plnom počte.

09:07
    Prešovský bek Školiak sa vybral na útočný výlet, Novovešťania mu nechali veľa priestoru, zastaviť ho musel až gólman Godla.

10:17
    Prešov hrá veľmi aktívne, ochranca domácej svätyne často pod paľbou z každej strany.

11:02
    Peknú útočnú akciu predviedol prvý útok Spišiakov Smotrila - Krempaský - Vaic, posledný menovaný bol už veľmi blízko pri brankárovi Fedorovi, ktorý zakončenie zneškodnil.

11:25
    Presilovú hru si zahrajú aj hokejisti HK Spišská Nová Ves. Na trestnú lavicu putuje Segľa, 2 minúty za podrazenie.

13:25
    Hostia s piatimi hráčmi na ľadovej ploche. Ani početná výhoda domáceho tímu nebola presvedčivá, kombinácie síce na oko pekné, chýbali strely.

15:10
    Nádherná akcia Prešovčanov, Kivader šikovne poza obrancu našiel Kadlubjaka, ktorý ale bekhendom neprekonal Godlu.

18:27
    Vaic s Krempaským sa už už dostávali do prečíslenia, v poslednej chvíli ich zastavil hvizd čiarového rozhodcu kvôli postaveniu mimo hry.

19:45
    V závere prvej tretiny veľká príležitosť Prokopa. Novák mu spoza bránky naservíroval puk priamo medzi kruhy, Prokop vystrelil len do Fedora.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Po prvej tretine vedie Prešov na ľade Spišiakov 1:0. Hostia sú veľmi aktívni, hokejisti domáceho tímu majú problémy sa dostať do útoku, snažia sa o rýchle brejky, tie im však zatiaľ osoh nepriniesli. O malú chvíľku vám prinesiem aj zostavy dnešného stretnutia.

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Godla - Vantroba, Hovárth, Nádašdi, Džerenga, Vartovník, Nitriansky, Škrak, Janovčík - Krempaský, Vaic, Smotrila - Novák F., Prokop, Klinga, Kohutiar, Gonda, Findura - Hamrák J., Lapšanský

HC 07 Prešov: Fedor - Školiak, Tomko, Hopkovič, Loydl, Ondrej, Hajduk, Kadlubjak, Sabol - Segľa P., Kubus, Romanek - Schneider, Gavač, Náhlik - Kivader, Benko, Kubiš - Mikuš, Tomčák

Rozhodca: Gajan - Gavalier, Tornay.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:26
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Druhá časť hry začala veľkou parádou Richarda SMOTRILU. Predral sa pomedzi dvoch prešovských bekov a príklepom pomerne zblízka pri Fedorovi zakončil k tyčke. Asistencie: Ľubomír Vaic.

22:40
    Úderná trojka Spišiakov pokračuje vo vynikajúcom výkone. Kapitán Vaic rozdáva prihrávky jedna radosť, Krempaský chcel teraz šikovne zasunúť puk za Fedorov ľavý betón, ten aj so šťastím vyráža.

23:36
    Na ľade ostal ležať domáci Džerenga po tvrdom zákroku od Romaneka, ktorý si ide odpykať 2 minúty za vrazenie na mantinel.

23:45
    Vaic s pukom na hokejke pred odkrytou hosťujúcou bránkou. V poslednej chvíli mu do zakončenia vložili hokejky dvaja hráči Prešova. Fedor bol dezorientovaný, Vaic ani na druhýkrát neskóroval.

25:36
    Prešov v plnom počte, okrem úvodných sekúnd presilovej hry sa Spišiakom nepodarilo usadiť v útočnom pásme.

26:37
    Romanek sa po naskočení z trestnej lavice okamžite zapojil do útočnej akcie a dva razy nebezpečne ohrozil Godlu.

28:07
    Obrovský tlak prvej formácie domáceho mužstva. Najprv sa po Smotrilovej prihrávke do jazdy dostal pred Fedora osamotený Vaic, ktorý mieril medzi betóny, potom stroskotal na prešovskom gólmanovi aj Smotrila a Krempaský.

28:44
    Prokop na lavicu hanby, 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

29:48
    Vladimír KUBUS to spravil pred Godlom vynikajúco. Hoci stál na mieste, "sťahovačkou" oklamal obrancu aj brankára a bekhendom po ľade zakončil. Asistencie: Ján Romanek.

30:36
    Tentoraz si zahrajú v početnej prevahe domáci hokejisti, vylúčený Prešovčan Schneider, 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

31:52
    Až teraz prišla prvá strela smerujúca na Fedora počas presilovky. Novákovi z prvej ale nesadol ideálne puk a trafil priamo do brankára.

32:36
    Prešov v plnom počte. Domáce mužstvo presilovku využiť nedokázalo.

34:25
    Novovešťania dlho váhali s rozohrávkou, až nakoniec skončil puk na prešovských hokejkách.

35:08
    Hluché minúty plné nepresností na oboch stranách.

36:15
    Godla mal po dlhšej dobe kontakt s pukom, najprv vyskúšal jeho pozornosť Mikuš, vzápätí Kubus.

37:03
    Nezáživnému hokeju teraz neprospievajú ani časté prerušenia, ofsajdy, zakázané uvoľnenia.

37:54
    Už takmer päť minút nevideli Spišiaci útočné pásmo, Prešov sem tam dá o sebe vedieť.

38:37
    Zrejme aj logické vyústenie trápenia sa domáceho tímu pri rozohrávke. Kubiš sa po svojom zakončení ešte neradoval, ale po dorážke Tomáša BENKA už áno. Nikým nekrytý Benko pohodlne do odkrytej bránky. Asistencie: Jakub Kubiš.

39:30
    Dvoma delovkami sa prezentoval Vantroba, Fedor pozorný.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Prvá polovica prostredného dejstva bola v réžii Spišiakov. Najmä prvý útok domácich dával prešovskej obrane zabrať, potom však prišiel druhý gól hostí, ktorý ako keby otupil hokejistov Spišskej Novej Vsi. Plno nepresností na oboch stranách, Novovešťania sa trápili pri rozohrávke, ničím zaujímavé dianie na ľade trvalo až do predposlednej minúty druhej tretiny, keď Benko zvýšil už na 3:1.

Ďalšia tretina začne približne o 18.27 hod.

40:01
    Začala tretia tretina.

41:11
    Na začiatku záverečnej tretiny znova akcie na jednej aj druhej strane, snáď také vlažné tempo ako v tej druhej časti druhej tretiny už dnes neuvidíme.

41:24
    Lapšanského individuálna akcia po strane, snažil sa trafiť po hornú žrď, Fedor dnes podáva zatiaľ vynikajúci výkon.

41:45
    Spišiaci budú hrať presilovku, na trestnú lavicu putuje Kivader, 2 minúty za seknutie.

43:00
    Až teraz odchádza striedať prvá formácia, ktorá zovrela hosťujúci tím. Najväčšiu príležitosť mal Vaic, ktorý však prudký puk krížom cez bránkovisko z prvej netrafil príliš najlepšie.

43:45
    Hostia v plnom počte.

44:02
    A ďalšia početná výhoda pre HK Spišská Nová Ves, vylúčeným Gavač, 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

44:47
    Nitrianskeho projektil od modrej len do ochrancu prešovskej svätyne.

45:31
    Na Fedora smerovala zatiaľ v tejto presilovke len jediná strela Novovešťanov.

45:57
    Hosťom sa podarilo skórovať pri vlastnom oslabení! Domáci Janovčík nezachytil na útočnej modrej puk, do samostatného úniku sa dostal Ján ROMANEK, ktorý popod betóny Godlu pridal už štvrtý gól svojho tímu. Bez asistencie.

46:15
    Tak to je poriadna sprcha pre Spišiakov. Prečíslenie 2 na 1 vyriešil Stanislav GAVAČ excelentne. Natlačil sa pred brankára a našiel medzi jeho betónmi malú medzierku. Asistencie: Pavol Segľa.

47:39
    Opäť presilová hra pre domáci tím. Vylúčený Prešovčan Kubiš, 2 minúty za hákovanie.

47:53
    Ďalší presný zásah hostí pri vlastnom oslabení. Vladimír KUBUS na dvakrát prekonal Godlu, Spišiaci riadne nahnevaní, ale to môžu byť len a len na seba. Kapitán Vaic okamžite k hlavnému rozhodcovi, vyžiadal si oddychový čas. Bez asistencie.

51:35
    Znovu sa hrá prevažne v strednom pásme.

52:48
    Až teraz sa na chvíľku dostali hostia pred Godlu, z čoho vyplynul faul Lapšanského, ktorý zinkasoval menší trest za seknutie. Prešov si zahrá presilovku.

54:18
    Domáci Nádašdi s osobným trestom za nešportové správanie odchádza rovno do šatne, veľmi nahnevaný, kričiac a búchajúc s hokejkou o mantinel.

54:48

55:11
    Derby medzi Spišiakmi a Prešovčanmi ako sa patrí. Vantroba s Ondrejom sa zrazili v strednom pásme, prešovský hokejista to zjavne zniesol o čosi horšie, skočil do Vantrobu, potom aj do Vartovníka, naťahoval sa aj s Novákom. Obidvaja si odišli odpykať menšie tresty, 2 minúty za bude hrať 4 na 4.

57:12
    Hlavný arbiter znova vylučuje. Na lavicu hanby hosťujúci Hopkovič, 2 minúty za držanie protihráča.

57:40
    Smotrila úplne osamotený pred Fedorom, príklepom napálil len priamo do jeho hrude.

58:07
    Spišiaci si zahrajú v prevahe o dvoch hráčov, vylúčený aj Náhlik, 2 minúty za hákovanie.

58:40
    Miroslav VANTROBA od modrej vymietol pavučinu v ľavom hornom rohu Fedorovej bránky. Asistencie: Ľuboslav Vartovník, Ľubomír Vaic.

59:30
    Zápas sa už len dohráva.

60:00

HK Spišská Nová Ves dnes podľahla prešovským hokejistom 2:6. Spišiaci dnes zlyhali hlavne kvôli svojim vlastným chybám, Prešov potrestal väčšinu z nich a v defenzíve bol vcelku pozorný. Prajem príjemný večer, dovidenia pri ďalších online prenosoch z metropoly Spiša. (19:03:22)

Peter Petráš

Branky a nahrávky: 21. Smotrila (Vaic), 59. Vantroba (Vartovník, Vaic) - 5. Hopkovič, 30. Kubus (Romanek), 39. Benko (Kubiš), 46. Romanek, 47. Gavač (Segľa), 48. Kubus

HC Prešov 07: Fedor - Školiak, Tomko, Hopkovič, Loydl, Ondrej, Hajduk, Kadlubjak, Sabol - Segľa P., Kubus, Romanek - Schneider, Gavač, Náhlik - Kivader, Benko, Kubiš - Mikuš, Tomčák

Rozhodčí: Gajan - Gavalier, Tornay