Omsk – Ufa 2:1 (po s.n.) | Barys – Kazaň 1:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Nižněkamsk 2:3 (kon.)
Čeljabinsk – Petrohrad 2:3 (kon.) | Čerepovec – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Viťaz – Lev 0:2 (kon.)
Mytišči – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Spartak Moskva – Novokuzněck 0:3 (kon.) | Minsk – HC Slovan 4:3 (kon.)
Riga – Novosibirsk 1:2 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
Neftěchimik Nižněkamsk
Čtvrtek 13.09.2012, 15:00 • Jugra aréna, Chanty-Mansijsk, Rusko • KHL

58:06
    Střelec rozdílového gólu Kolář se nyní prezentoval ve špatném světle, za faul kolenem odešel zpytovat svědomí na trestnou lavici.

55:04
    Domácí dostávají zajímavou šanci, jak dnešní duel definitivně rozhodnout. Bělov totiž obdržel menší trest za držení.

48:04
    Proti hokejovým pravidlům se provinil Lapenkov, jehož rozhodčí posílají zchladit hlavu za vražení na hrazení.

44:47
    Po kontaktním gólu však pro Nižněkamsk přichází další komplikace v podobě vyloučení Cibáka, jenž si odpykává menší trest za hákování.

33:02
    Nyní dostává menší trest Buljanskij za nepovolenou výstroj. Přesilovku si zahraje Neftěchimik.

30:14
    Jan Kolář oslabuje svůj tým, za hákování dostal dvě minuty a Nižněkamsk se bude bránit ve čtyřech.

17:44
    V závěru první třetiny se bude Jugra znovu bránit ve čtyřech, rozhodčí posílají zchladit hlavu Pepeljaeva.

10:36
    Přesilovku si pro změnu zahrají také svěřenci trenéra Goluboviče, na lavici hanby bude své svědomí zpytovat Chlyncev.

4:15
    Domácí ponechanou výhodu nezužitkovali, a tak na dvě minuty odchází Milovzorov za sekání.

Michal Šandor

Branky a nahrávky: 23. Bocharov (Trončinský, Medvěděv), 26. Starosta (Medvěděv) - 43. Chochrjakov (Alševskij S., Alševskij J.), 50. Běrezin (Milovzorov, Blochin), 57. Kolář (Koukal)

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Chanjarov) - Trončinský, Starosta, Lekomcev, Ibragimov, Pepeljaev, Chvostov, Djakov - Videll, Sitnikov, Lapenkov - Altarjov, Skorochodov, Děmagin - Chlyncev, Fjodorov, Buljanskij - Jacenko, Golovin, Medvěděv, Bocharov
    Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Sokolov) - Běrezin, Blochin, Selujanov, Mamašev, Plechanov, Bělov, Rybnickij - Cibák, Pestuško, Milovzorov - Osala, Koukal, Kolář - Subbotin, Vorobjov, Polygalov - Chochrjakov, Kulikov, Alševskij J., Alševskij S.

Rozhodčí: Beljajev, Komarov - Menšich, Chubykin